یونیسف و ایران به دنبال همکاری‌ چند جانبه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

یونیسف و ایران به دنبال همکاری‌ چند جانبه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
یونیسف و ایران به دنبال همکاری‌های چند جانبه هستند، ما بسته‌هایی در شرایط تحریم داریم تا در این شرایط به آسیب‌پذیرترین گروه‌ها کمک کنیم
یونیسف و ایران به دنبال همکاری‌ چند جانبه - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ویل پارکس - نماینده یونیسف در ایران امروز در مراسم افتتاحیه نشست منطقه‌ای سلامت و تغذیه کشور‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا صندوق کودکان سازمان ملل متحد با اشاره به همکاری طولانی مدت یونیسف با ایران گفت: ما هفت دهه همکاری با کشور ایران در زمینه واکسیناسیون و حمایت از کودک داریم و علاوه بر بحث‌های اجتماعی و حمایت‌های مالی، در دهه ۶۰ در جنگ با عراق برنامه حمایت کودکان را اجرایی کردیم.

وی افزود: پیشرفت ایران به رغم جنگ و تحریم تحسین برانگیز بوده است و علاوه بر همکاری که سال‌ها با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی داریم، با وزارت نیرو، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ستاد مبارزه با موادمخدر نیز همکاری‌های خوبی را آغاز کرده‌ایم.

نماینده یونیسف در ایران با اشاره به برنامه‌هایی که یونیسف در ایران اجرایی کرده است، گفت: تحقیقات و تحلیل داده‌های بسیاری صورت گرفته است و برنامه راهبردی برای مراقبت نوزاد و مادر، پیمایش در حوزه سلامت، پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در نوجوانان، توجه به تغذیه و تأمین مواد مغذی مثل ویتامین دی و فولیک اسید، کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان، پیشگیری از انتقال ایدز از مادر به کودک برای به صفر رساندن آن‌ها از جمله همکاری‌های ما با ایران بوده است.

وی افزود: همچنین بحث تغذیه با شیر مادر مورد توجه قرار گرفت و بانک شیر مادر در این زمینه ایجاد شد، افزون بر این‌ها، تلاش کردیم تا فرزندآوری در ایران افزایش پیدا کند و بحث‌های روانشناسی در نوجوانان به ویژه آن‌هایی که در معرض خطر اعتیاد به موادمخدر بودند، انجام شد و مورد توجه قرار گرفت و در تلاش هستیم تا با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برنامه‌هایی را در حوزه سلامت بهتر پیش بریم.

نماینده یونیسف در ایران خاطر نشان کرد: در زلزله کرمانشاه و سیل در ایران تلاش کردیم از سلامت کودکان مراقبت کنیم. افزون بر این‌ها در سرمایه‌گذاری اقتصادی باید برنامه‌ریزی داشته باشیم و به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دولت کمک کنیم تا بودجه‌های حوزه سلامت بهتر صرف شود و همکاری بیشتری در بخش تکنولوژی‌های حوزه سلامت و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی باید داشته باشیم.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

نشست سالانه منطقه‌ای سلامت و تغذیه کشور‌های خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) یونیسف به میزبانی جمهوری اسلامی ایران، از دوم تا هفتم تیر با شرکت کارشناسان دفاتر یونیسف از بخش‌های ECD، سلامت، تغذیه، HIV، و ایدز و همچنین میهمانانی از دفتر مرکزی یونیسف در نیویورک، با هدف ایجاد درک مشترک از شیوه مؤثر تقویت HC، در حال برگزاری است.

گفتنی است، به دلیل سوابق و تجارب ارزشمند کشورمان در استقرار PHC و ارتقای نظام سلامت، دو روز از برنامه‌های این نشست به معرفی نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است.ایران در مراقبت های اولیه بهداشتی یکی از کشورهای پیشرو استمشاور منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: ایران در مراقبت‌های اولیه بهداشتی یکی از کشورهای پیشرو است.

ینربان چترچی در افتتاحیه نشست منطقه‌ای سلامت و تغذیه کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا صندوق کودکان سازمان ملل گفت: امروز نشست بسیار مهمی به میزبانی ایران داریم و انتخاب ایران برای این نشست بسیار مناسب بود چون تمرکز ما بر روی مراقبت هایی اولیه بهداشتی است.

وی افزود: ایران در مراقبت‌های اولیه بهداشتی یکی از کشورهای پیشرو است و می‌تواند کمک شایانی به این نشست داشته باشد.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تخصصی، آموختن مسائل و مطالب جدید است و از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران تشکر می‌کنیم که برنامه عملی در این خصوص در اختیار ما قرار داد. در دو روز اول این همایش بر روی مراقبت‌های اولیه بهداشتی تمرکز خواهد شد و روز سوم به صورت عملی از دستاوردهای ایران در این حوزه بازدید خواهیم داشت.

مشاور منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا خاطر نشان کرد: مراقبت‌های اولیه بهداشتی فقط شامل قرص و واکسن نیست بلکه یک راهبری است و یونیسف نیز در بخش‌های مختلف از جمله مراقبت‌های اولیه بهداشتی و رشد در سال‌های اول کودکی با وزارت بهداشت ایران همکاری دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها