نخستین گفتگوی تلویزیونی استراماچونی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. ورزشی

نخستین گفتگوی تلویزیونی استراماچونی

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: نخستین گفتگوی تلویزیونی با آندره آ استراماچونی سرمربی استقلال را ببینید:

دریافت ۲۰ MBزندگینامه استراماچونیخودتان را برای مردم ایران بیشتر معرفی کنید.

من در رم متولد شدم و یک ایتالیایی هستم. بخش اول زندگی را در رم گذراندم و تا ۱۳ سالگی در همین شهر بودم و بعد برای ادامه فوتبال به بولونیا رفتم. آن زمان ۱۵ سال داشتم و من خیلی زود شهر خود را ترک کردم و این برای من سخت بود زیرا جوان بودم. در حال رشد بودم و از حد نرمال بیشتر برای من سخت گذاشت. من تحصیلات کلاسیک را ادامه دادم و فوتبال در کنار درس بود. دوران سختی داشتم؛ دو عمل روی زانو داشتم و کارم به سومین عمل رسید. ما در ایتالیا یک ضرب المثل داریم که می‌گوید اگر دری روی تو بسته شد، دری روی تو باز می‌شد. در ۲۳ سالگی سرمربی یک تیم آماتور با بازیکنا ۱۳-۱۴ ساله شدم. فقط برای لذت و سرگرمی این کار را می‌کردم و برنامه‌ای نداشتم. بعد از حضور در این باشگاه آماتور، یک تیم آماتور به من پیشنهاد داد و من مشغول کار شدم و با آن تیم قهرمان لیگ‌های آماتوری شدم. باشگاه آ اس رم من را دعوت کرد و من ۶ سال آنجا حضور داشتم. از بازیکنان تشکر می‌کنم؛ به ویژه از آقای کونته. او پدر فوتبالی من بود. ۶ سال سابقه حرفه‌ای در رم و اینتر میلان و دیگر تیم‌ها داشتم.در مورد خانواده خودتان هم اگر علاقه دارید صحبت کنید.

من پدر و مادرم و برادرم را دوست دارم. برادرم یک مهندس است. ۱۰ سال قبل ازدواج کردم و دو فرزند دارم؛ یک پسر به نام جولیو و یک دختر به نام النا. یکی ۵ ساله و دیگری ۳ ساله است. ما مانند اکثر خانواده‌های ایتالیایی به خانواده اهمیت می‌دهیم. مانند تمام کشورها.در خانواده شما تنها چهره ورزشی هستید؟

پدر من معمار بود و مادرم زبان ایتالیایی درس می‌داد. همه خانواده ما دکتر و مهندس هستند و من تنها ورزشی هستم اما از یک دیدگاه این بهتر بود. من سال به سال و روز به روز به عنوان جوانترین مربی سری آ و به عنوان یک جوان ۱۹ ساله در سطح اول فوتبال سری آ تجربه می‌کردم و این برای من دلنشین بود.بزرگترین موفقیت ورزشی شما چیست؟

از رم به اینتر میلان رفتن بزرگترین موفقیت ورزشی من بود. این در ایتالیا ساده نیست. من به عنوان با استعدادترین مربی در رم شناخته شدم و البته می‌خواستم در رم باقی بمانم زیرا شهر من بود و طرفدار تیم بودم. با مالک باشگاه، آقای سنسی صحبت کردم. بعد از صحبت با او من باشگاه را ترک کردم و به میلان نقل مکان کردم و این حالت عجیبی برای یک مربی جوان و مطبوعات بود. در حقیقت ایتالیا روی این موضوع خیلی مانور داد. شبکه‌های رسانه‌ای زیادی وجود دارد. با موراتی صحبت کردم و قرار شد ۲ فصل سرمربی باشم و ۶۰ بازی سرمربی اینتر باشم.آیا شناختی از فوتبال ایران داشتید؟

وقتی استقلال ماه آپریل با من تماس گرفت، من برای فوتبال ایران و آسیا آماده نبودم. روز به روز جمع آوری اطلاعات کردم و کار سختی داشتم. از کسانی که درباره فوتبال آسیا خبر داشتند، کسب اطلاعات کردم و این قدم اول من بود. من به این فوتبال احترام می‌گذارم. فکر نمی‌کردم وارد ایران شوم و در ایران کار کنم زیرا در اروپا زندگی می‌کردم.در مورد بازیکنان بزرگ ایران در گذشته اطلاعاتی دارید؟ می‌دانید آقای گل جهان از ایران است؟

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

برای من درباره افتخارات باشگاه و تاریخ و چهره‌های بزرگ فوتبال ایران صحبت کردند. ایران به طور حتم یکی از بهترین فوتبال‌ها را در آسیا دارد. من می‌خواهم خیلی بیشتر از ایران بدانم.چه چیزی نظر شما را در ایران جلب کرده است؟

اولین چیز خوش آمد گویی واقعی و حقیقی بود. بعد از ورود به هر کشوری به شما خوش آمد می‌گویند اما مردم ایران از قلب خود مهربان هستند و با تمام وجود به شما محبت می‌کنند. دوم هوا؛ من فکر می‌کردم نمی‌توانم از گرما نفس بکشم اما اینگونه نبود. سوم غذا؛ ما ایتالیایی هستیم و فرهنگ غذایی غنی داریم. برای ما سخت است که غذای کشورهای دیگر ما را جذب کند اما غذای شما خوب و دلچسب است. اینجا ترافیک زیاد است که با توجه به جمعیت، نرمال است.ولاسکو را چقدر می‌شناسید؟

او کلید قبول کردن من برای این قرارداد بود. فکر نمی‌کردم به ایران سفر کنم و در ایران کار کنم زیرا در اروپا زندگی می‌کردم. یک مکالمه جذاب با ولاسکو داشتم؛ یک مکالمه طولانی. او اطلاعات کاملی در مورد مردم خوب ایران و مهربانی آنها داد. همسر من نیز با همسر ولاسکو صحبت کرد. این اطلاعات ارزشمند خیلی به قبول پیشنهاد استقلال کمک کرد.

*دوست ایتالیایی در ایران دارید؟

هنوز نه. یک دوست ایرانی خارج از ایران دارم و ۱۰ سال است او را می‌شناسم. آن چیزی که در خارج از ایران درباره شما می‌گویند اصلا واقعی نیست. دوستان من اطلاعات ارزشمندی به من دادند. من منتظر هستم که همسرم به ایران سفر کند. کشور شما جای جذابی است و با آنچه من شنیده بودم تفاوت دارد.طرفدار کدام ایتالیایی هستید؟

آ اس رم. زیرا در رم هیجان فوتبال مانند تهران است. من از رم می‌آیم. در مرکز رم محله‌ای وجود دارد و فوتبال در آن جریان دارد. من شانس حضور در اینتر را داشتم و با طرفداران این تیم نیز رابطه خوبی داشتم و این تیم همیشه در قلب من است.طرفدار تیم دیگری در خارج از ایتالیا هستید؟

ما ایتالیایی‌ها فقط طرفدار کشور خود هستیم و به آن افتخار می‌کنیم اما تیم‌های دیگری هستند که خوب بازی می‌کنند.به سرمربی‌گری تیم فوتبال ایتالیا فکر کردید؟

صادقانه بگویم؛ ۲ مرتبه برای تیم زیر ۲۱ ساله ایتالیا به من پیشنهاد دادند و من خوشحال شدم. من خود را مدیون آریگو ساکی می‌دانم. اگر الان مربی هستم، به دلیل یادگیری سبک فوتبال ایتالیایی در مدرسه فوتبال ایتالیایی‌ها است. مدرسه‌ای ارزشمند که خیلی از مربیان ایتالیا دانش خود را در آنجا کسب کردند.کار کردن در ایران باعث پیشرفت شما در مربیگری می‌شود؟

حتما؛ زیرا یک فرهنگ متفاوت است. اینجا باعث می‌شود من تجربه بیشتری کسب کنم و سرمربی بهتری شوم. این باعث می‌شود من نه تنها سبک استقلال بلکه سبک دیگر تیم‌ها را تجربه کنم. زمانیکه حضوری آن را می‌بینی، بهتر درک می‌کنی و بهتر از فیلم است.نظر کارمبو درباره شما چیست؟

او یک بازیکن بزرگ است که جام جهانی را گرفته است. من بازی او را دوست داشتم. ما در دوره‌ای با هم رقیب بودیم. او سبک بالایی از فوتبال را ارائه می‌دهد.حرف پایانی شما با هواداران فوتبال چیست؟

ابتدا می‌خواهم از هواداران تشکر کنم زیرا در ایتالیا احساس کردم آنها من را می‌خواهند و من آنها را درک می‌کنم. آنها با محبت بودند و من می‌خواهم بیشترین موفقیت را با استقلال کسب کنم. کد خبر ۴۴۵۱۴۵

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز- تیم ملی حفاری اهواز عنوان قهرمانی مسابقات لیگ برتر وزنه‌برداری جوانان باشگاه‌های کشور را به خود اختصاص داد. به گزارش خبرنگار مهر، هفته سوم و پایانی مسابقات لیگ برتر وزنه‌برداری جوانان باشگاه‌های کشور در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد. علی داودی از تیم «ملی حفاری اهواز» با ۴۴۱ امتیاز برترین وزنه‌بردار هفته آخر لیگ برتر جوانان و هفته سوم لیگ برتر بزرگ‌سالان شد. میر مصطفی جوادی از تیم «عقاب» با ۴۱۲ امتیاز و روح‌الله بیرانوند از تیم «ملی حفاری اهواز» با ۴۰۸ امتیاز در رده دوم و سوم لیگ برتر جوانان قرار گرفتند. به گزارش خبرنگار مهر، ۵ تیم در مسابقات لیگ برتر وزنه‌برداری باشگاه‌های کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند و رقابت‌های رده سنی بزرگ‌سالان لیگ برتر وزنه‌برداری باشگاه‌های کشور با حضور ۶ تیم در حال پیگیری است.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 ساعت قبل
اختصاصی | فرهاد مجیدی باز هم در کانون حواشی قرار گرفته است. بعد گفتند چرا جک تری‌دی خورده‌اید در حالی که من هرگز نه اهل خوردن پودر و مکمل بودم، نه موادی مصرف کرده‌ام! فرهاد مجیدیحالا فرهاد مجیدی از طریق وکیل خود دست به کار شده است و همبازی سابق خود را دادگاهی کرده است تا به جرم نشر اکاذیب و پیگیری این تهمت، پاسخی جامع را دریافت کند تا این حاشیۀ دوباره اوج گرفته، به مرحلۀ بدی برسد که برای هیچکدام از طرفین مفید نخواهد بود. مهدی امیرآبادیوکیل فرهاد مجیدی با تایید این خبر اعلام داشت: مهدی امیرآبادی چند روز پیش مصاحبه‌ای انجام داد و در آن صحبت‌های را مطرح کرد که صحت ندارد و به دلیل نشر اکاذیب از این فرد به مراجع قضایی شکایت می‌کنیم. اقدامات اولیه صورت گرفته و این شکایت به زودی شکل رسمی به خود خواهد گرفت.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 ساعت قبل
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خورشید عصر ارتباطات می‌باشد و هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد. Copyright © ۲۰۱۳-۱۹
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 ساعت قبل
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خورشید عصر ارتباطات می‌باشد و هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد. Copyright © ۲۰۱۳-۱۹
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از اسپورت عراق، باخت الشرطه عراق در هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا مقابل میهمان خود الوحده امارات منجر به اخراج الکساندر ایلیچ سرمربی ۵۲ ساله این تیم شد. غالب الظاملی عضو هیأت مدیره باشگاه الشرطه گفت: شکست شب گذشته مقابل الوحده امارات باعث چنین تصمیم گیری شد. هیأت مدیره به او هشدار داده بود اما نتایج ضعیفی را کسب کردیم و نهایتا به این تصمیم رسیدیم. وی درباره جانشین ایلیچ افزود: عبدالغنی شهد سرمربی تیم ملی امید را به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کرده‌ایم. الشرطه فصل نخست حضورش در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می‌کند.
الفالف4 ساعت قبل
گروه ورزشی الف، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸، ۰۶:۳۰ ۳۹۸۱۱۳۰۰۱۲به گزارش ایسنا، در جریان دیدار نیمه نهایی وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در دهلی پایتخت هند، بهروز هدایت در حالی که با نتیجه قاطع ۷ بر صفر از حریف قرقیزستانی پیش بود و کشتی را به خوبی در دست داشت، در فاصله ۶ ثانیه مانده به پایان مبارزه به روی تشک نشست و اعلام کرد بدلیل مصدومیت زانو توان ادامه مبارزه را ندارد تا دست رقیب به نشان فرد پیروز بالا برود، اتفاقی که حتی تعجب داور این مبارزه را نیز بدنبال داشت. اتحادیه جهانی کشتی دقایقی قبل در مطلبی پیرامون نتایج بدست آمده در دور مقدماتی ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا، به این اقدام هدایت نیز واکنش نشان داد و عنوان کرد: بهروز هدایت نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران در حالیکه ۷ بر صفر از حریف خود پیش بود در ثانیه‌های پایانی مبارزه ظاهرا به علت مصدومیت از ناحیه زانو حاضر به ادامه این مبارزه نشد. اتحادیه جهانی کشتی در ادامه یادآور شد: حتی با وجود بدشانسی هدایت، ایران در ۵ وزن نخست با داشتن ۳ نماینده در دیدار فینال، بیشترین کشتی‌گیر را در فینال ۵ وزن نخست دارد. اتحادیه جهانی همچنین به پیروزی ۸ بر ۷ پویا ناصرپور در نیمه نهایی وزن ۵۵ کیلوگرم مقابل رقیب هندی اشاره کرد و نوشت: ناصرپور در حالیکه با نتیجه ۷ بر یک مقابل آروجان حالاکورکی از هند عقب بود موفق شد در پایان با نتیجه ۸ بر ۷ به پیروزی برسد. پس از این مبارزه ناصرپور بدلیل تحمل فشار زیاد هوشیاری خود را تا حدی از دست داد و با کمک پزشکان توانست روی پای خود بایستد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

شکایت رسمی فرهاد مجیدی از همبازی سابقش به دلیل تهمت دوپینگ!

ورزش ۱۱1 ساعت قبل

ابلاغ مصوبه تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک

قدس آنلاین1 ساعت قبل

اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوند/بیش از دو سوم کرسی‌های مجلس برای جریان اصولگرایی کنار گذاشته شده است

اعتمادآنلاین1 ساعت قبل

پالم وارداتی، یارانه‌ می‌گیرد؛ دانه روغنی تولید داخل زیر تیغ است

قدس آنلاین1 ساعت قبل

«تصمیم چند نفره» نامش «ائتلاف» نیست

اعتمادآنلاین1 ساعت قبل

«عدم مشارکت مردم در انتخابات» به مشکلات کشور می‌افزاید

ایسنا1 ساعت قبل

اعتراض علیه احداث خط لوله گاز در کانادا

مهر1 ساعت قبل