نخستین گفتگوی تلویزیونی استراماچونی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. ورزشی

نخستین گفتگوی تلویزیونی استراماچونی

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: نخستین گفتگوی تلویزیونی با آندره آ استراماچونی سرمربی استقلال را ببینید:

دریافت ۲۰ MBزندگینامه استراماچونیخودتان را برای مردم ایران بیشتر معرفی کنید.

من در رم متولد شدم و یک ایتالیایی هستم. بخش اول زندگی را در رم گذراندم و تا ۱۳ سالگی در همین شهر بودم و بعد برای ادامه فوتبال به بولونیا رفتم. آن زمان ۱۵ سال داشتم و من خیلی زود شهر خود را ترک کردم و این برای من سخت بود زیرا جوان بودم. در حال رشد بودم و از حد نرمال بیشتر برای من سخت گذاشت. من تحصیلات کلاسیک را ادامه دادم و فوتبال در کنار درس بود. دوران سختی داشتم؛ دو عمل روی زانو داشتم و کارم به سومین عمل رسید. ما در ایتالیا یک ضرب المثل داریم که می‌گوید اگر دری روی تو بسته شد، دری روی تو باز می‌شد. در ۲۳ سالگی سرمربی یک تیم آماتور با بازیکنا ۱۳-۱۴ ساله شدم. فقط برای لذت و سرگرمی این کار را می‌کردم و برنامه‌ای نداشتم. بعد از حضور در این باشگاه آماتور، یک تیم آماتور به من پیشنهاد داد و من مشغول کار شدم و با آن تیم قهرمان لیگ‌های آماتوری شدم. باشگاه آ اس رم من را دعوت کرد و من ۶ سال آنجا حضور داشتم. از بازیکنان تشکر می‌کنم؛ به ویژه از آقای کونته. او پدر فوتبالی من بود. ۶ سال سابقه حرفه‌ای در رم و اینتر میلان و دیگر تیم‌ها داشتم.در مورد خانواده خودتان هم اگر علاقه دارید صحبت کنید.

من پدر و مادرم و برادرم را دوست دارم. برادرم یک مهندس است. ۱۰ سال قبل ازدواج کردم و دو فرزند دارم؛ یک پسر به نام جولیو و یک دختر به نام النا. یکی ۵ ساله و دیگری ۳ ساله است. ما مانند اکثر خانواده‌های ایتالیایی به خانواده اهمیت می‌دهیم. مانند تمام کشورها.در خانواده شما تنها چهره ورزشی هستید؟

پدر من معمار بود و مادرم زبان ایتالیایی درس می‌داد. همه خانواده ما دکتر و مهندس هستند و من تنها ورزشی هستم اما از یک دیدگاه این بهتر بود. من سال به سال و روز به روز به عنوان جوانترین مربی سری آ و به عنوان یک جوان ۱۹ ساله در سطح اول فوتبال سری آ تجربه می‌کردم و این برای من دلنشین بود.بزرگترین موفقیت ورزشی شما چیست؟

از رم به اینتر میلان رفتن بزرگترین موفقیت ورزشی من بود. این در ایتالیا ساده نیست. من به عنوان با استعدادترین مربی در رم شناخته شدم و البته می‌خواستم در رم باقی بمانم زیرا شهر من بود و طرفدار تیم بودم. با مالک باشگاه، آقای سنسی صحبت کردم. بعد از صحبت با او من باشگاه را ترک کردم و به میلان نقل مکان کردم و این حالت عجیبی برای یک مربی جوان و مطبوعات بود. در حقیقت ایتالیا روی این موضوع خیلی مانور داد. شبکه‌های رسانه‌ای زیادی وجود دارد. با موراتی صحبت کردم و قرار شد ۲ فصل سرمربی باشم و ۶۰ بازی سرمربی اینتر باشم.آیا شناختی از فوتبال ایران داشتید؟

وقتی استقلال ماه آپریل با من تماس گرفت، من برای فوتبال ایران و آسیا آماده نبودم. روز به روز جمع آوری اطلاعات کردم و کار سختی داشتم. از کسانی که درباره فوتبال آسیا خبر داشتند، کسب اطلاعات کردم و این قدم اول من بود. من به این فوتبال احترام می‌گذارم. فکر نمی‌کردم وارد ایران شوم و در ایران کار کنم زیرا در اروپا زندگی می‌کردم.در مورد بازیکنان بزرگ ایران در گذشته اطلاعاتی دارید؟ می‌دانید آقای گل جهان از ایران است؟

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

برای من درباره افتخارات باشگاه و تاریخ و چهره‌های بزرگ فوتبال ایران صحبت کردند. ایران به طور حتم یکی از بهترین فوتبال‌ها را در آسیا دارد. من می‌خواهم خیلی بیشتر از ایران بدانم.چه چیزی نظر شما را در ایران جلب کرده است؟

اولین چیز خوش آمد گویی واقعی و حقیقی بود. بعد از ورود به هر کشوری به شما خوش آمد می‌گویند اما مردم ایران از قلب خود مهربان هستند و با تمام وجود به شما محبت می‌کنند. دوم هوا؛ من فکر می‌کردم نمی‌توانم از گرما نفس بکشم اما اینگونه نبود. سوم غذا؛ ما ایتالیایی هستیم و فرهنگ غذایی غنی داریم. برای ما سخت است که غذای کشورهای دیگر ما را جذب کند اما غذای شما خوب و دلچسب است. اینجا ترافیک زیاد است که با توجه به جمعیت، نرمال است.ولاسکو را چقدر می‌شناسید؟

او کلید قبول کردن من برای این قرارداد بود. فکر نمی‌کردم به ایران سفر کنم و در ایران کار کنم زیرا در اروپا زندگی می‌کردم. یک مکالمه جذاب با ولاسکو داشتم؛ یک مکالمه طولانی. او اطلاعات کاملی در مورد مردم خوب ایران و مهربانی آنها داد. همسر من نیز با همسر ولاسکو صحبت کرد. این اطلاعات ارزشمند خیلی به قبول پیشنهاد استقلال کمک کرد.

*دوست ایتالیایی در ایران دارید؟

هنوز نه. یک دوست ایرانی خارج از ایران دارم و ۱۰ سال است او را می‌شناسم. آن چیزی که در خارج از ایران درباره شما می‌گویند اصلا واقعی نیست. دوستان من اطلاعات ارزشمندی به من دادند. من منتظر هستم که همسرم به ایران سفر کند. کشور شما جای جذابی است و با آنچه من شنیده بودم تفاوت دارد.طرفدار کدام ایتالیایی هستید؟

آ اس رم. زیرا در رم هیجان فوتبال مانند تهران است. من از رم می‌آیم. در مرکز رم محله‌ای وجود دارد و فوتبال در آن جریان دارد. من شانس حضور در اینتر را داشتم و با طرفداران این تیم نیز رابطه خوبی داشتم و این تیم همیشه در قلب من است.طرفدار تیم دیگری در خارج از ایتالیا هستید؟

ما ایتالیایی‌ها فقط طرفدار کشور خود هستیم و به آن افتخار می‌کنیم اما تیم‌های دیگری هستند که خوب بازی می‌کنند.به سرمربی‌گری تیم فوتبال ایتالیا فکر کردید؟

صادقانه بگویم؛ ۲ مرتبه برای تیم زیر ۲۱ ساله ایتالیا به من پیشنهاد دادند و من خوشحال شدم. من خود را مدیون آریگو ساکی می‌دانم. اگر الان مربی هستم، به دلیل یادگیری سبک فوتبال ایتالیایی در مدرسه فوتبال ایتالیایی‌ها است. مدرسه‌ای ارزشمند که خیلی از مربیان ایتالیا دانش خود را در آنجا کسب کردند.کار کردن در ایران باعث پیشرفت شما در مربیگری می‌شود؟

حتما؛ زیرا یک فرهنگ متفاوت است. اینجا باعث می‌شود من تجربه بیشتری کسب کنم و سرمربی بهتری شوم. این باعث می‌شود من نه تنها سبک استقلال بلکه سبک دیگر تیم‌ها را تجربه کنم. زمانیکه حضوری آن را می‌بینی، بهتر درک می‌کنی و بهتر از فیلم است.نظر کارمبو درباره شما چیست؟

او یک بازیکن بزرگ است که جام جهانی را گرفته است. من بازی او را دوست داشتم. ما در دوره‌ای با هم رقیب بودیم. او سبک بالایی از فوتبال را ارائه می‌دهد.حرف پایانی شما با هواداران فوتبال چیست؟

ابتدا می‌خواهم از هواداران تشکر کنم زیرا در ایتالیا احساس کردم آنها من را می‌خواهند و من آنها را درک می‌کنم. آنها با محبت بودند و من می‌خواهم بیشترین موفقیت را با استقلال کسب کنم. کد خبر ۴۴۵۱۴۵

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گل دیدنی زلاتان در دیدار مقابل لس آنجلس اف سی

رکنارکنا21 ساعت قبل

برتری استقلال مقابل پرسپولیس در بازی جوانان

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
برتری استقلال مقابل پرسپولیس در بازی جوانانبرتری استقلال مقابل پرسپولیس در بازی جوانانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیران سرخابی درصورتی ۱۰ درصد هزینه‌های فصل نقل و انتقالات را صرف تیم‌های پایه کنند قطعا آینده بهتری در انتظار باشگاه شان است.
طرفداریطرفداری1 روز قبل
تنها بازیکنی که بین استقلال و پرسپولیس جا ب جا شد و موفق بود فقط نیکبخت بود که اونم وقتی از استقلال جدا شد بازیکن آماده و خوبی بود ب جز بقیه بازیکن‌ها جواب ندادن یا اخراجی تیم بودن رفتن تیم رقیب مثل عنصاریان، منشا، حالا فراز فاطمی و سید عباسی و پژمان نوری و فراز فاطمی یه تیم فاصله بینشون بود تا برن تیم رغیب یعنی هیچکدوم جواب ندادن

جشن پیروزی تیم نوجوانان استقلال بعد از برتری برابر پرسپولیس (ویدئو)

ایلناایلنا1 روز قبل
نوجوانان استقلال موفق شدند دربی برابر پرسپولیس را با دو گل به سود خود خاتمه دهند. به گزارش ایلنا، دیدار نوجوانان استقلال و پرسپولیس در شرایطی که هر دو گل این بازی در نیمه اول به ثبت رسید به سود آبی‌پوشان خاتمه یافت تا آنها اینگونه جشن پیروزی خود را برگزار کنند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما کاروان وزنه برداری جانبازان و معلولان کشورمان ساعت ۳۰؛ ۲ بامداد امروز وارد تهران شدند و مورد استقبال مسئولان فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان و خانواده هایشان قرار گرفتند. تیم ملی کشورمان در مسابقات پاراوزنه برداری جهان که به میزبانی قزاقستان برگزار شد موفق گردید ۷ مدال رنگارنگ شامل ۳طلا، ۳نقره و ۱ برنز کسب کند و سومین بار قهرمان جهان شود. روح اله رستمی در دسته ۸۰ کیلوگرم، سیدحامد صلحی‌پور در دسته ۹۷ کیلوگرم و سیامند رحمان در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم طلایی‌های کشورمان در این رقابت‌ها بودند. علاوه بر قهرمانی تیم پاراوزنه برداری مردان کشورمان در مسابقات جهانی، نمایندگان کشورمان در مجموع تیمی (مردان و زنان) عنوان سوم جهان را کسب کرد. رقابت‌های قهرمانی پاراوزنه برداری جهان با حضور ۴۴۱ ورزشکار از ۷۸ کشور، به میزبانی شهر نور سلطان قزاقستان برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر