نماینده نزدیک به پایداری‌ها: در یک شبکه ماهواره‌ای یک خانم با بدن لخت قرآن در دست می‌گیرد/برای حفظ ناموس این مملکت دست‌ به‌کار شویم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سرگرمی
نماینده نزدیک به پایداری‌ها: در یک شبکه ماهواره‌ای یک خانم با بدن لخت قرآن در دست می‌گیرد/برای حفظ ناموس این مملکت دست‌ به‌کار شویم

نماینده نزدیک به پایداری‌ها: در یک شبکه ماهواره‌ای یک خانم با بدن لخت قرآن در دست می‌گیرد/برای حفظ ناموس این مملکت دست‌ به‌کار شویم

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایلنا نوشت: نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:حجاب و عفاف باید در جامعه رعایت شود اگر عفت،غیرت و حیا از میان ما رخت ببندد به سمت سقوط خواهیم رفت.

احمد سالک درباره این‌که چرا به جای فرهنگ‌سازی درباره حجاب و عفاف شماره تلفن اعلام می‌شود تا مردم موارد دیده شده را گزارش کنند، گفت: در بحث با عفاف و حجاب باید به عوامل اصلی و محورهای که بر آن تاثیرگذار هستند، بازگشت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان‌ این‌که اولین عامل در بحث فرهنگ‌سازی حجاب خانواده است، اظهار داشت: شما امروز وضعیت حجاب را در جامعه مشاهده می‌کنید، عده‌ای با چادر مقابله و فضای مجازی را مدیریت می‌کنند که کشف حجاب صورت گیرد.

وی ادامه داد: ‌ اگر خانواده از همان سنین کودکی در مورد حجاب و عفاف به دختران خودشان آگاهی ببخشند، هنگامی که بزرگ شدند دیگر تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. اگر دختران ما حجاب و عفاف را فهم و به قول شما فرهنگ آن را درک کرده باشند، با مشکل مواجه نخواهیم شد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ‌ حجاب و عفاف باید در جامعه رعایت شود اگر عفت، غیرت و حیا از میان ما رخت ببندد، به سمت سقوط خواهیم رفت، در گذشته قبایلی را داشته‌ایم که این‌گونه از بین رفته‌اند. قرآن می‌گوید خانم‌ها نباید اعضای بدن‌شان را نشان دهند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس ضوابط و قانون باید درباره عفاف و حجاب عمل کنند. هر کشوری که بروید باید بر اساس قانون آن عمل کنید، همه جای دنیا این قوانین یکسان است. سوال اینجاست چرا هنگامی که توریست وارد کشور می‌شود با رفتارهای غیرقانونی آنان برخورد نمی‌شوند، مشاهده می‌شود مدل‌سازی انجام می‌دهند.

به گفته سالک باندهایی در داخل کشور وجود دارند که به خارج وابسته‌اند، آنان با انقلاب مخالف هستند و انگشت بر روی نقطه عصبی جامعه گذاشته‌اند.

وی افزود: این گروه می‌گوید اگر چادر برداشته شود و بی‌حجابی صورت گیرد به مقصود خود رسیده‌ایم بنابراین روی این موضوع به صورت گسترده کار می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی، گفت: قوانینی باید باشد که نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی که همان فرهنگ‌سازی است باعث ملزم شدن مردم شود.

خبری: اخبار سرگرمی و تفریحی | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی درباره این‌که تلقی جامعه از برخورد با بی‌حجابی نوعی زورگویی است مانند گشت ارشاد و به همین دلیل است که با آن مقابله می‌کنند، اظهار داشت: اصلا این‌گونه نیست. تبلیغات سوء در این زمینه بسیار زیاد است. برداشت چماقی از روی این کار می‌کنند که این طور نیست.

سالک تاکید کرد: البته باید با باندها قاطعانه برخورد کرد و هیچ بحثی هم در این خصوص وجود ندارد.

وی افزود: فرهنگ‌سازی ضرورت دارد، حوزه‌های علمیه، تریبون‌های نمازهای جمعه، رسانه‌ها و رسانه ملی باید برای ترویج عفاف و حجاب ارزشی و حفظ ناموس این مملکت دست به کار شوند تا اتفاق خاصی نیفتد.

نائیب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا با گذشت چهل از انقلاب اسلامی فرهنگ‌سازی که باید صورت می‌گرفت، ‌ انجام نشده است، گفت: در زمینه حجاب بسیار فرهنگ‌سازی شده است منتها امروز هجمه فضای مجازی بسیار سنگین است.

وی ادامه داد: ماهواره‌ها عمدتا موضوع فعالیت‌شان را روی این محور قرار داده‌اند. لس‌آنجلس یازده شبکه تلویزیونی دارد که در یکی از آن‌ها خانمی که تمام سر، صورت و بدنش لخت است قرآن در دست می‌گیرد و آیه به آیه آن را تفسیر و نظر شیطانی خود را در این پوشش القاء می‌کند.

نماینده مردم اصفهان افزود: ‌ جوانی که آن را می‌بیند باخودش می‌گوید که این خانم قرآن را تفسیر می‌کند و بر اساس مشاهداتش نتیجه می‌گیرد.

وی افزود: ‌ یک الگو مقابل ما نشسته است و در کمال بی‌حیایی و بی‌عفتی تفسیر قرآن انجام می‌دهد، جوانی که هیچ مطالعه و پختگی ندارد ممکن است اشتباه تصمیم بگیرد.

به گفته سالک آسیب‌های اجتماعی بسیار زیاد است و در ارتباطات نامشروعی که در فضای مجازی شکل می‌گیرد، قربانیان آن دختران هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فراروفرارو21 ساعت قبل
فرارو- امیر هاشمی مقدم؛ این روز‌ها رسانه‌های ترکیه پر است از اخباری درباره هزاران گردشگر سرگردان ایرانی در آنتالیا. بر پایه گزارش رسانه‌های ترکیه و نیز سخنان برخی از آژانس‌های ایرانی، بین پنج تا شش هزار نفر ایرانی به این جشنواره رفتند. در هوای گرم و شرجی آنتالیا، گردشگران ایرانی با چمدان‌های‌شان روبروی ورودی محل جشنواره روی زمین نشسته‌اند. هرچند آن‌ها قرار بود جشنواره موسیقی برگزار کنند و نهایتا گفتند به مسافران ایرانی چادر می‌دهیم با چنین شرایطی. اما برخی از مسافران انتظار دارند که همه هزینه سفرشان باز گردانده شود.» البته به نظر نمی‌آید این سخن که گردشگران ایرانی هم مقصر بودند، چندان منطقی باشد.

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

فارسی صحبت کردن افسر اطلاعاتی سازمان سیا

برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف17 ساعت قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
ایرنا نوشت: جرمی هانت این اظهارات را پس از پایان سومین نشست اضطراری دولت موسوم به کمیته کبری بیان داشت. مقام‌های انگلیس به تازگی ادعا کرده‌اند کشتی یادشده در آب‌های سرزمینی کشور عمان توقیف شده است. با این حال دولت عمان تاکنون این ادعا را تأیید نکرده و دو طرف را به خویشتن داری دعوت کرده است. وی افزود: انگلیسی‌ها وقتی کشتی ایرانی را متوقف می‌کنند و رفتار خصمانه از خودشان نشان می‌دهند نباید انتظار داشته باشند که ما واکنشی نشان ندهیم؛ البته ما تا به حال در تنگه هرمز بر اساس حسن نیت، اغماض می‌کردیم. وقتی آنها به صورت غیرقانونی در جبل الطارق نفتکش حامل نفت ایران را توقیف می‌کنند که حتی اسپانیایی‌ها معتقدند در خاک آنها این کار را غیردوستانه و خصمانه انجام داده‌اند، ما هم ملزم به اغماض نیستیم.

نظرها

اخبار بیشتر