کرمانشاه| بیمه سلامت ایران ۷۰درصد از هزینه‏‎‏های سرپایی بیماران را پوشش می‎‏دهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
کرمانشاه| بیمه سلامت ایران ۷۰درصد از هزینه‏‎‏های سرپایی بیماران را پوشش می‎‏دهد

کرمانشاه| بیمه سلامت ایران ۷۰درصد از هزینه‏‎‏های سرپایی بیماران را پوشش می‎‏دهد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه با بیان اینکه ۶۲درصد از جمعیت استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند گفت: بیمه سلامت ۷۰درصد از هزینه‏‎های سرپایی بیماران را براساس تعرفه مصوب پوشش می‏‎دهد.

- اخبار استانها -

کیومرث مظفری در گفت‌‏وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه یک میلیون و ۲۵۰هزار نفر جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در استان کرمانشاه دستاورد از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۷۰ میلیارد ریال به استان تخصیص داده شده که در وجه مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت شده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت حداقل ۹۰درصد از هزینه‏‌های بستری بیماران را براساس تعرفه مصوب پوشش می‌‏دهد، بیان کرد: ۶۲درصد از جمعیت استان کرمانشاه تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران قرار دارند که این آمار در بعضی از شهرستانها بیش از ۸۰درصد است.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت ایران ۷۰درصد از هزینه‌‏های سرپایی بیماران را طبق تعرفه مصوب پوشش می‌دهد، عنوان کرد: هزینه‌های بیماران خاص پرداخت صددرصدی دارد که در سال گذشته ۲۵میلیارد تومان برای درمان بیماران خاص در استان هزینه شده است و هر بیمار هموفیلی ماهیانه سه میلیون و پانصد هزار تومان هزینه دارد.

مظفری تصریح کرد: یک هزار و ۴۰ مرکز درمانی سرپایی و بستری طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت مسئولیت خدمات‌رسانی به بیمه‌‏شدگان سازمان در استان کرمانشاه را عهده‌دار است و از طرفی ۳۳ دفتر پیشخوان دولت نیز فرآیند تولید دفترچه‌های درمانی را انجام می‌‏دهد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه هزینه بیمه‏‌شدگان در سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بود گفت: ۵۰ میلیارد تومان مربوط به هزینه دارو، ۵۰ میلیارد تومان مربوط به خدمات سطح یک روستاییان و ۲۵ میلیون تومان مربوط به بیماران خاص است.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار درباره سلامت

مظفری با بیان اینکه هدفمندشدن یارانه درمان گامی بلند برای تحقق عدالت در سلامت است بیان کرد: بیمه درمان مددجویان شهری کمیته امام (ره)، زندانیان و اتباع خارجی از ابتدای سال ۹۸ به مأموریت‌های بیمه سلامت اضافه شدند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته هر ثانیه ۶ نفر با دفترچه بیمه سلامت به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، عنوان کرد: بیمه شدگان تحت پوشش در سال گذشته بالغ بر ۶میلیون بار به مراکز درمانی در استان کرمانشاه مراجعه کرده‌‏اند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه افزود: در رابطه با صدور دفترچه برای مددجویان شهری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه تاکنون برای ۳۰هزار نفر دفترچه صادر شده است که استان کرمانشاه از این جهت در رتبه اول کشوری قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون تمام مطالبات فروردین‏ بخش غیردولتی و حدود ۷۰ درصد مطالبات دانشگاهی و هزینه‌‏های اردیبهشت‏ ماه مراکز درمانی شهرستان‌هایی که به نسخه نویسی الکترونیک وصل هستند‌ پرداخت شده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه عنوان کرد: استقرار برنامه تبادل الکترونیک اسناد بستری بیمارستانهای دانشگاهی در حال پیگیری است که به زودی در بیمارستان شهید چمران کنگاور به عنوان پایلوت اجرا می‏‌شود و به تدریج به سایر بیمارستان‌های استان تعمیم داده می‎شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز21 ساعت قبل
اتفاقی که دیگر تنها یک شایعه نبود و با انتشار یک ویدئو به نام رامبد جوان قوت بیشتری گرفت. اینکه رامبد جوان بعد از حواشی بسیاری که سفرش به کانادا برایش ایجاد کرد دیگر قصد برگشتن به تلویزیون را ندارد و قرار است ساخت برنامه‌ای به نام «نی‌نی و دادا» را در کانادا آغاز کند. این اتفاق با واکنش و انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. بسیاری از آنها از این انتقاد می‌کردند که این کانال با تبلیغات رایگان در برنامه «خندوانه» و به واسطه برند این برنامه رشد پیدا کرده و اکثر دنبال‌کننده‌های آن به خاطر این برنامه عضو آن شده‌اند و استفاده از آن برای کار دیگری که احتمالا هیچ ربطی به برنامه «خندوانه» ندارد اشکال دارد. این اتفاقات و فشاری که شبکه‌های اجتماعی آوردند اما باعث شد تا خیلی زود پست‌های مربوط به «نی‌نی و دادا» از کانال حذف شوند و نام این کانال به «خندوانه و جناب‌خان» تغییر پیدا کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام کرد که کسری بودجه این کشور در ماه ژوئن به ۷٫۱۵ میلیارد پوند رسیده است که از سال ۲۰۱۵ تاکنون بی سابقه بوده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته دست کم دو برابر افزایش یافته است. آقای جانسون که قبلا شهردار لندن و وزیر خارجه انگلیس نیز بوده است وعده داده انگلیس را در ماه اکتبر چه با توافق و چه بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد. دفتر بودجه انگلیس نیز در هشداری مشابه اعلام کرد خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا می‌تواند مشکلات بیشتر و بزرگ‌تری برای وضعیت مالی دولت به وجود آورد. این دفتر پیش بینی کرده است که کسری بودجه انگلیس تا دو سال آینده از مرز ۳۰ میلیارد پوند عبور کند. از طرف دیگر انتظار می‌رود دولت به منظور پایان دادن به سیاست ریاضت اقتصادی خود که از سال ۲۰۰۹ به اجرا درآمده است، با افزایش حداقل سطح دستمزدها موافقت کند و این احتمالا به معنای افزایش ۲ میلیارد پوندی کسری بودجه دولت خواهد بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
با این حال از ۸ حقیقت مهم در مورد فقر ویتامین ب ۱۲ نباید چشم پوشی کرد: فقر ویتامین ب ۱۲ با خستگی مدام در ارتباط است: اگرچه ویتامین ب ۱۲ در تولید سلول‌های خونی و حمایت از عملکرد اعصاب موثر است اما نقش مهمی نیز در تبدیل مواد مغذی به انرژی دارد. گیاه خواران آسیب پذیرتر هستند: بیشترین میزان ویتامین ب ۱۲ در محصولات حیوانی یافت می‌شود و کسانی که تابع رژیم‌های غذایی گیاهی هستند، برای جلوگیری از ابتلا به فقر ویتامین ب ۱۲ باید مکمل‌های این ویتامین را دریافت کنند. داروهای سوزش سر دل مقصر فقر ویتامین ب ۱۲ هستند: این داروها از آنجا که تولید اسید معده را سرکوب می‌کنند، جذب ویتامین ب ۱۲ را سخت‌تر می‌نمایند. زنان بیشترین نیاز به ویتامین ب ۱۲ را دارند: هرکسی به این ویتامین نیاز دارد اما افراد خاصی مانند سالمندان و زنان باید بیشترین میزان ویتامین ب ۱۲ را دریافت کنند. کمبود ویتامین ب ۱۲ باعث آسیب دائمی می‌شود: کمبود ویتامین ب ۱۲ که سالها ادامه داشته باشد، تشدید می‌شود و می‌تواند آسیب عصبی غیرقابل بازگشت را ایجاد کند.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
بازار طلا و سکه امروز همانند روز گذشته با افزایش قیمت‌ها همراه شد. روندی که به نظر می‌رسد تحت تاثیر مستقیم رشد نرخ ارز به ویژه دلار در بازار داخلی باشد. بازار طلا و سکه امروز همانند روز گذشته با افزایش قیمت‌ها همراه شد. روندی که به نظر می‌رسد تحت تاثیر مستقیم رشد نرخ ارز به ویژه دلار در بازار داخلی باشد. به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز (دوشنبه سی و یکم تیرماه ۹۸) بازار طلا و سکه، شاهد رشد نرخ‌ها بودیم. به گفته کشتی آرای، حباب سکه در بازار امروز با توجه به تقاضا در بازار، ۲۴۰ هزار تومان می‌باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
در هفته‌های اخیر هیأت وزیران لایحه‌ای را به تصویب رساند که براساس آن صندوق‌های قرض‌الحسنه زیرنظر سازمان اقتصاد اسلامی و صندوق‌های قرض‌الحسنه تک شعبه‌ای نیز باید تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت کنند. تا پیش از این، این دسته از صندوق‌های قرض‌الحسنه که یک سوم از کل صندوق‌ها را شامل می‌شد، براساس قوانین مختلف جزو استثنائات نظارتی بانک مرکزی قرار داشتند. در سال ۱۳۸۶ که آیین نامه اجرایی قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی ابلاغ شد، صندوق‌هایی که صرفا به فعالیت قرض‌الحسنه می‌پردازند از مفاد این قانون و نظارت بانک مرکزی مستثنی شدند. موضوعی که یک بار دیگر در آیین‌نامه فعالیت صندوق‌های قرض‌الحسنه مصوب شورای پول و اعتبار در سال ۱۳۸۷ نیز مورد تأکید قرار می‌گیرد. این درحالی است که در قانون برنامه پنجم توسعه تمام صندوق‌های قرض‌الحسنه باید با مجوز بانک مرکزی مراحل ثبت قانونی خود را طی کنند.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
حدود ۹۹ درصد گاز خارج شده بی بو است، اما گاهی اوقات نیز باد شکم بوی بسیار بدی دارد. بوی بد باد شکم احتمالا با آنچه مصرف کرده‌اید در ارتباط است و لزوما به مساله‌ای بد و نگران کننده اشاره ندارد. نتیجه این شرایط باد بوی بد شکم است زیرا شیر و برخی انواع پنیر حاوی سطوح بالای گوگرد نیز هستند. داروهابرخی داروهای تجویزی، ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانند در تولید باد شکم بدبو نقش داشته باشند. دلیل تولید باد شکم بدبو به واسطه داروی مصرفی متفاوت است و میزان گاز تولیدی نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

نظرها

اخبار بیشتر