آیت‌الله نورمفیدی: زبان تبلیغ دین نباید تند و خشن باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
آیت‌الله نورمفیدی: زبان تبلیغ دین نباید تند و خشن باشد

آیت‌الله نورمفیدی: زبان تبلیغ دین نباید تند و خشن باشد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه با ملامت کردن نمی‌توان تبلیغ دین کرد، گفت: زبان امر به معروف و نهی از منکر و زبان تبلیغ زبان خشونت و تندی نیست بلکه زبان دین باید زبان نرم باشد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی عصر امروز در دیدار با اعضای ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان اظهارداشت: فلسفه قیام امام حسین (ع) اقامه فریضه امربه معروف و نهی از منکر بوده است. در احادیث و روایات ما نیز تأکید فراوانی بر این مسئله شده است.

وی با بیان اینکه امربه معروف باید با زبان نرم و محبت‌آمیز انجام شود، خاطرنشان کرد: نباید با زندگی شخصی مردم کار داشت و یک جاهایی بی‌خود روی گلوی مردم را فشار داد.

نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: اگر فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه درست انجام شود سایر فرائض اسلامی هم عملی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: زبان امر به معروف و نهی از منکر و زبان تبلیغ زبان خشونت و تندی نیست. زبان دین باید زبان نرم باشد؛ در برخی جاهای دیگر هم حاکمیت باید تشخیص دهد که زبان تند شود یا نه. اما زبان عمومی امر به معروف و نهی از منکر باید نرم و ملایم باشد.

آیت‌الله نورمفیدی با اشاره به سخنی از شهید بهشتی گفت: نرمش باید در حد اعلا و خشونت در حد ضرورت باشد. چیزهایی که حرام است باید جلویش گرفته شود اما چیزهایی که حرام نیست نباید به اسم دین به خورد مردم دهیم.

وی با بیان اینکه با ملامت کردن نمی‌توان تبلیغ دین کرد، افزود: گاهی اوقات خداوند از احکام واقعی خود چشم‌پوشی می‌کند تا بر مردم آسان بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اخرین وضعیت محمد رضا شجریان از زبان دخترش + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، ارتش سوریه ضمن اعلام آماده باش پدافند هوایی این کشور از برخورد کوبنده با هر حمله هوایی به این کشور خبر داد. فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه تاکید کرد که هر گونه نقض حریم هوایی سوریه به عنوان تجاوز نظامی خارجی قلمداد خواهد شد و به نیروهای پدافند دستور مقابله کوبنده با همه ابزار موجود داده شده است. یک منبع نظامی سوری اعلام کرد: هر هواپیمایی که حریم هوایی سوریه را نقض کند با آن به عنوان یک هدف نظامی متخاصم برخورد خواهد شد و اجازه پرواز آن بر حریم هوایی ما داده نخواهد شد و به محض رصد آن و نقض حریم هوایی سوریه منهدم خواهد شد.
رکنارکنا1 روز قبل
براساس اعلام آموزش و پرورش استان مرکزی به منظور پیشگیری از بیماری‌های تنفسی واگیردار و مراقبت در برابر ویروس کرونا مدارس استان مرکزی تا پایان هفته تعطیل اعلام شد. این درحالیست که به منظور پیشگیری از بیماری‌های تنفسی و واگیردار و همین طور مراقبت در برابر ویروس کرونا علاوه برتعطیلی تمامی مدارس، آموزشگاه‌های زبان و آموزشگاه‌های علمی آزاد استان مرکزی تا پایان هفته تعطیل اعلام شدند. به گزارش تسنیم، این تصمیم براساس تصمیمات پدافند زیستی استان مرکزی اتخاذ شده که براین اساس، مدارس اراک را برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، یک هفته تعطیل اعلام شده است. این موضوعیست که صبح امروز وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به آن و لغو تمام اردوهای دانش‌آموزان گفت: برای تعطیلی مدارس باید شورای تأمین استان‌ها با هماهنگی وزارت بهداشت تصمیم بگیرند. محسن حاجی میرزایی در جلسه ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا با تشکر از اقدامات و تلاش‌های انجام‌شده از سوی ستاد مرکزی برای جلوگیری از گسترش کرونا ویروس افزود: برخی پیشنهاد تعطیلی مدارس را داده‌اند، برای تعطیلی مدارس باید شورای تأمین استان‌ها با هماهنگی وزارت بهداشت تصمیم بگیرد، برای تعطیلی مدارس باید موارد را با حوزه‌های سیاسی و بهداشتی مطرح کنیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

کاهش ۱۹ درصدی مشارکت مردم در انتخابات مجلس+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل

نتایج انتخابات پایتخت اعلام شد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
هم اکنون نوبت به کارخانه سامسونگ در کره جنوبی رسیده است که قربانی این ویروس شود. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی هفته‌های اخیر ویروس کرونا با بی رحمی تمام نه تنها موفق شد کارخانه‌های فناوری را در کره جنوبی به تعطیلی بکشاند، بلکه کنگره جهانی موبایل را نیز تعطیل کرد. اکنون گزارشها حکایت از آن دارند که سامسونگ پس از مثبت شدن آزمایش برخی از افراد در کارخانه خود در کره جنوبی مجبور شد کارخانه را ببندد. سایر کارخانه‌های کره جنوبی سامسونگ تحت تأثیر ویروس کرونا قرار ندارند و طبق معمول تولید خود را ادامه خواهند داد. تعداد افراد آلوده به کره جنوبی تا امروز به ۴۳۳ نفر رسیده است، بنابراین باید امیدوار باشیم که مقامات موفق شوند از شیوع گسترده‌تر ویروس جدید در این کره جنوبی جلوگیری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر