دیگر نمی‌توان ارباب رعیتی زندگی کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
دیگر نمی‌توان ارباب رعیتی زندگی کرد

دیگر نمی‌توان ارباب رعیتی زندگی کرد

ایمناخبرگزاری ایمنا |
از مسئولین تا تک تک افراد جامعه باید قانون مند باشند . ما هر کدوممون صاحب حقوق شهروندی هستیم ، متاسفانه در جامعه ما این مخدوش شده و همه توی کار و زندگی و همه چی هم دخالت می‌کنن. این میشه هرج و مرج ، امروز دیگه نمیشه ارباب رعیتی زندگی کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هلیا امامی که رمضان امسال سریال از یاد رفته‌ها را بر روی آنتن شبکه اول سیما داشت، با قرار دادن عکسی از پشت صحنه این سریال در اینستاگرام خود آورده است:

سکانس اعدام مهربانو. سکانس سخت من. داره از ترس و دلهره قلبم تند میتپه. یک هفته قبلش، سر همین سکانس، وقتی صندلی از زیر پام پرت شد برای یک لحظه احساس کردم اعدام شدم. شوم بدی بهم وارد شد. هیچی نمیشنیدم و نمیفهمیدم. انگار برای مدتی رفتم و برگشتم. گویا کلی حالم بد شده بود و با اکسیژن و آرام‌بخش بهتر شدم. همیشه فوبیای اعدام داشتم، فکر نمیکردم کاری که عاشقانه ستایش می‌کنم، من روی طناب اعدام ببره. عشق چیز عجیبیست. من انقدر با مهربانو همزادپنداری کردم که هنوز هم گاهی میاد سراغم، ولی ازش فرار می‌کنم. ممنون مرضیه جان و همه همکاران که در این لحظات بسیار سخت همراهیم کردن.

دیگر نمی‌توان ارباب رعیتی زندگی کرد - 3

سحر جعفری جوزانی با انتشار ویدیویی در اینستاگرامش نوشته است:

احساسی که در این جمله قشنگ است تنها با یادآوری خاطرات به وجود نمی‌آید، گاهی یک حس خوب، ناشناخته، انتظاری شیرین، دلتنگی و یا عشق، همین احساس زیبا را در وجود ما بیدار می‌کند.

افرادی هم هستند که وقتی دلشوره دارند از این جمله استفاده می‌کنند.

دیگر نمی‌توان ارباب رعیتی زندگی کرد - 7

فلور نظری با پست کردن عکسی از خود در اینستاگرامش این‌گونه آورده است:

پایبندی به قوانین هر جامعه‌ای از اصول زندگی شهری است. قوانین برای سر و سامان دادن به نظم عمومی صادر می‌شوند. رعایت قانون و قانون مند بودن در دنیا معنی مشخصی دارد. نظم و انضباط شهری برای داشتن جامعه‌ای آرام، اینکه یاد بگیریم موجب سلب آسایش کسی نشی، این که به حقوق دیگران احترام بگذاری، اینکه امروزه خشونت یک مشکل رفتاری هست که باید به مشاور مراجعه کنی و درمان بشی. هر کسی نمیتونه ساز خودش رو بزنه، از مسئولین تا تک تک افراد جامعه باید قانون مند باشند. ما هر کدوممون صاحب حقوق شهروندی هستیم، متاسفانه در جامعه ما این مخدوش شده و همه توی کار و زندگی و همه چی هم دخالت می‌کنن. این میشه هرج و مرج، امروز دیگه نمیشه ارباب رعیتی زندگی کرد، دوره‌اش خیلی ساله گذشته فقط قوانین باید از طرف مراجع قانونی در جهت رفاه اجتماعی بیشتر و آرامش جامعه و نظم رفتاری فعالیت کنه. همین و همین.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

دیگر نمی‌توان ارباب رعیتی زندگی کرد - 11

منوچهر هادی اینگونه دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره شانگهای را به حامد بهداد در اینستاگرامش تبریک گفته است:

درست لحظه دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول جشنواره شانگهای برای حامد عزیز در پشت صحنه سریال دل، که از طریق واتساپ شاهد دریافت جایزه بودیم. جای حامد در فستیوال خالی بود، ولی این شادی رو باهاش شریک شدیم تو ایران و سر صحنه. خیلی تبریک به سینما و مردم سینما دوست و حامد بهداد دوست داشتنی.

دیگر نمی‌توان ارباب رعیتی زندگی کرد - 14

مهدی پاکدل، خاطرات سریال بی گناهان ساخته مهدی امینی را اینگونه در اینستاگرامش زنده کرده است:

این عکس رو مهدی دلخواسته، چند روز پیش برام فرستاد. از پشت صحنه سریال بی گناهان احمد امینی. در تابستان دوازده سال پیش. خیلی احساس خوبی پیدا کردم، آخه الان بعد از ۱۲ سال دوباره افتخار همکاری دارم با آقای مسعود خان کرامتی در نمایش پدر و چه تجربه دلچسب و شیرینی. مهدی جان ممنونم که یادم انداختی چه لذتی داشت عکاسی کردت، چه خوب بود روزگاری که هنوز سرمون تو گوشیامون گیر نکرده بود. حرف میزدیم، می‌خندیدیم، عکس می‌گرفتیم و همین بود و همین.

دیگر نمی‌توان ارباب رعیتی زندگی کرد - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر45 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر بعدازظهر دیروز یکشنبه ۳۰ تیرماه بزرگداشتی برای پیشکسوت این عرصه، ماریا حاجیها برگزار کرد. وی ادامه داد: در یک خانواده ممکن است شرایط برای فرزند بزرگ و فرزند کوچک متفاوت باشد اما همه دارای یک نام خانوادگی هستند. پس از او حسن ملکی همسر ماریا حاجیها در وصف او گفت: ماریا سال هاست کار می‌کند، عاشق کارش است و من برایش احترام قائلم. نقطه افتراق در این است که شکسپیر با عوالم شخصی خود توانست دنیا را تسخیر کند و این عوالم شخصی نقاطی اند که پارادایم‌های فکری دنیا را تعریف می‌کند. پایان این مراسم با بزرگداشت ماریا حاجیها در حضور شهرام گیل آبادی، سارا اسکندری، بهمن صنیعی، سهراب سلیمی و نوید فرح مرزی همراه بود.

نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف22 ساعت قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
ساعت ۲۴-صادق خرازی درباره مستند «آن زمستان» (مستندی درباره یک مقطع از زندگی آیت‌الله مصباح یزدی) تصریح کرد: «آیت‌الله مصباح را یک فیلسوف، مفسر و عالم ربانی می‌دانم که شخصیت ایشان به مراتب از آن چه در مستند «آن زمستان» به تصویر کشیده شده بالاتر است.» صادق خرازی که ظهر امروز در نشست اکران و نقد و بررسی مستند «آن زمستان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد شریف‌زاده در سینما آوینه قم سخن می‌گفت اظهار کرد: «آن آیت الله مصباح که من از سال‌ها قبل از انقلاب می‌شناسم، شخصیتی قابل احترام است که حامل یک مکتب فکری است و منش و خوی او در طول این سال‌ها تغییری نکرده است؛ شخصیتی که از مریدان حضرت امام و آقا بوده و هست و در کوچه پس کوچه‌های قم مبارزه می‌کرد و در عین این که شجاع دل بود در برابر انحرافات فکری هم می‌ایستاد و در این زمینه تساهل و تسامح نشان نمی‌داد؛ اما آن چه در این فیلم نشان داده می‌شود؛ این نیست.» این فعال سیاسی همچنین گفت: «به عنوان یک مخاطب، نظر مثبتی درباره این مستند ندارم و از سر دلسوزی از دست اندرکاران این فیلم می‌خواهم تا ضمن تغییر موسیقی فیلم، درباره وجوه دیگر آن هم نظرسنجی و اشکالات را رفع کنند چراکه این محصول، مانند آن مصباحی را که ما می‌شناسیم به نمایش نمی‌گذارد.» وی با انتقاد از چیدمان فیلم «آن زمستان» تصریح کرد: «ای کاش این فیلم بیشتر درباره شخصیت فکری و فرهنگی آیت‌الله مصباح می‌بود در حالی که بیشتر درباره شخصیت سیاسی ایشان است و متأسفانه برخی پرسش‌ها را نیز حول این محور و درباره برخی فعالیت‌های سیاسی در برخی مقاطع انتخاباتی بی‌پاسخ می‌گذارد.» خرازی همچنین با بیان اینکه نمایش این فیلم در شرایط ملتهب امروز جامعه - که همه اقالیم اخلاقی در دنیای انفورماتیک در نوردیده شده - ممکن است شائبه‌ها و برداشت‌های خاصی ایجاد کند افزود: «ما امروز به قول حافظ در شرایط مشتاقی و مهجوری خاصی زندگی می‌کنیم که حتی برخی خوب‌ها، بد و برخی بدها خوب جلوه داده می‌شود؛ شرایطی که بزرگانی مانند آیت الله جوادی آملی یا آیات حسن زاده و مصباح کم هستند و به همین دلیل باید درباره این شخصیت‌های مهم با دقت بیشتری سخن گفته شود.» وی اضافه کرد: «آیت‌الله مصباح شخصیتی است که در مقاطع مختلف پیش و پس از انقلاب پا پیش گذاشت و ضمن تولید آثاری فکری و مکتوب، در برابر انحرافات مختلف ایستاد که نمونه آن در مناظرات فکری وی به همراه شهید بهشتی در برابر افراد ملحد و التقاطی مانند کیانوری و طبری قابل مشاهده است که فیلم‌های این مناظرات حتی امروز هم تأثیرگذار و حیات بخش هستند.» این فعال سیاسی در پایان سخنان خود، تهیه این فیلم را آغازی مبارک و فرخنده در تولید آثاری از این دست دانست که می‌تواند با در نظر گرفتن ملاحظات بیشتر، آثار مطلوب‌تری را نیز رقم بزند.

فیلم | اعدام و صدها سال زندان آیا باعث ریشه‌کنی فساد شد؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بزرگترین پرونده، پرونده بانک سرمایه بوده که شبکه مفسدین داشته. ابرفسادی با پول معلمان بازنشسته، ۱۴ هزار میلیارد تومان اختلاس و ۳۱ متهم. سلاطین قیر، پتروشیمی، سکه، کاغذ و مافیای دلار محاکمه شدند. سلطان قیر و سلطان سکه برای جرم‌های‌شان بالای دار رفتند. صدها سال حکم اعدام صادر شده اما ابراهیم فیاض می‌گوید هنوز افکار عمومی باور ندارند با فساد برخورد ریشه‌ای شده است.

هیجان در «عصر جدید» به اوج مى‌رسد

الفالف1 روز قبل
برنامه «عصر جدید» این روزها به لحظات هیجان‌انگیز خود نزدیک شده است و مرحله نیمه نهایی را سپری می‌کند. گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۵۱ ۳۹۸۰۴۳۰۱۰۱به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه «عصر جدید» این روزها به لحظات هیجان انگیز خود نزدیک شده است و مرحله نیمه نهایی را سپری می‌کند. به تازگی فیلمی از لحظات هیجان انگیز عصر جدید منتشر شده است؛ فیلمی که نوید پخش فینال این مسابقه را در ۲۸ مرداد ماه می‌دهد. این برنامه روز‌های یکشنبه و دوشنبه حوالی ساعت۲۲:۳۰ با رویکرد استعدادیابی در زمینه‌های هنری، ورزشی و سرگرمی پخش می‌شود. این مسابقه تلویزیونی با اجرای احسان علیخانی و داوری رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد، بشیر حسینی و امین حیایی روی آنتن می‌رود.

نظرها

اخبار بیشتر