ظرفیت مناسب اردبیل برای توسعه گردشگری سلامت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سلامت
ظرفیت مناسب اردبیل برای توسعه گردشگری سلامت

ظرفیت مناسب اردبیل برای توسعه گردشگری سلامت

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: در استان پتانسیل‌های خوبی در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه سلامت وجود دارد که بهره‌مندی از آن می‌تواند علاوه بر توسعه گردشگری، اشتغالزایی و کسب درآمد و ارزآوری را به دنبال داشته باشد.

به گزارش ایسنا، مهران اوچی اردبیلی در حاشیه بازدید فرماندار بیله سوار مغان از مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل اظهار کرد: با توجه به اهمیت رونق و توسعه توریسم در استان و ساماندهی این بخش، جهاد دانشگاهی نگاه ویژه‌ای به ظرفیت‌های استان دارد.

وی با اشاره به اینکه کیفیت خدمات در فعالیت‌های جهاد دانشگاهی اصلی مهم و اساسی است، تصریح کرد: با توجه به طرح مطالعاتی انجام گرفته بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از مرز بیله سوار تردد می‌کنند که ۳۰ درصد آنها به قصد سلامت وارد استان می‌شوند.

رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۸۰۰ نفر به قصد سلامت وارد استان می‌شوند، خاطرنشان کرد: ساماندهی حوزه گردشگری سلامت استان اردبیل در دو فاز اجرا خواهد شد. در فاز اول ساماندهی مرز بیله‌سوار با ایجاد سامانه اینترنتی به معرفی تمام توانمندی‌های مراکز درمانی، بیمارستانی و اقامتی و خدمات قابل ارائه انجام می‌گیرد.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه در فاز دوم از پتانسیل جهاد دانشگاهی در جمهوری آذربایجان برای جذب توریست و تعامل سازنده در زمینه‌های درمانی و گردشگری استفاده خواهد شد، یادآور شد: برای تحقق توسعه گردشگری لازم است تمام نهادهای متولی، همکاری لازم را با جهاد دانشگاهی داشته باشند تا گام‌های خوبی برای استان و استفاده بهینه از ظرفیت‌های منحصر به فرد آن برداشته شود.

وی تصریح کرد: اگر با کار تیمی و مشارکت برخی از نیازها را برطرف و از ظرفیت‌های استان استفاده کنیم، شاهد پیشرفت استان اردبیل خواهیم بود.

عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در راستای توسعه فعالیت‌های خود در زمینه سلامت باروری و جذب گردشگران خارجی سلامت، در تلاش است مجتمع درمانیHealth Tourism را با رعایت استانداردهای مناسب در استان احداث و راه‌اندازی کند.

اوچی اردبیلی به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در زمینه شناسایی و فرآوری گیاهان دارویی اشاره و تصریح کرد: با توجه به وجود گیاهان دارویی در شهرستان بیله‌سوار، می‌توانیم از این ظرفیت در توسعه بخش توریسم درمانی و توسعه اشتغال منطقه استفاده کنیم.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار کوتاه سلامت

توسعه گردشگری سلامت نیازمند توجه است

در این بازدید فرماندار بیله‌سوار مغان با بیان اینکه فعالیت جهاد دانشگاهی در حوزه درمان ناباروری نقش مهمی در حوزه گردشگری سلامت استان دارد، گفت: با نیازسنجی مناسب و توجه دقیق این نهاد به نیازهای این حوزه، فعالیت‌های خوب و قابل قبولی در استان آغاز شده است.

حسین قبادی با بیان اینکه ساماندهی گردشگران ورودی از مرز بیله‌سوار مغان و توسعه توریسم سلامت نقش اساسی در استفاده بهینه از پتانسیل‌های موجود برای پیشرفت استان دارد، اظهار کرد: در حال حاضر راه‌اندازی سامانه اینترنتی در حال بررسی است تا بیماران خارجی که به قصد سلامت وارد استان می‌شوند اطلاعات پزشکی خود را وارد و با توجه به اطلاعات وارده، برای درمان به مرکز درمانی و پزشک مناسب هدایت شوند. همچنین بیماران می‌توانند از طریق این سامانه روند درمان و گزارش‌های پزشکی خود را دریافت کنند.

وی تحقق این امر را موجب پاسخگویی مناسب به مطالبات اتباع خارجی جهت بهره‌مندی از پتانسیل‌های درمانی استان عنوان و خاطرنشان کرد: سامان‌دهی مرز بیله‌سوار که از ظرفیت‌های استان اردبیل محسوب می‌شود می‌تواند نقش مهمی در احیای حوزه گردشگری سلامت استان ایفا کند.

قبادی در ادامه از جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی مورد اعتماد در کشور نام برد و افزود: این نهاد می‌تواند در پیشبرد اهداف توسعه‌ای و برنامه‌های مورد نظر و توسعه گردشگری سلامت شهرستان بیله‌سوار ورود کرده و نقش تأثیرگذاری داشته باشد.

وی ادامه داد: به منظور استفاده از ظرفیت‌های پزشکی و گردشگری استان، می‌توان به جهاد دانشگاهی اعتماد کرد و همکاری‌های لازم را با آن انجام داد.

در این بازدید حسین قبادی، فرماندار بیله‌سوار مغان از بخش‌های مختلف مرکز درمان ناباروری قفقاز بازدید و در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
حدود ۹۹ درصد گاز خارج شده بی بو است، اما گاهی اوقات نیز باد شکم بوی بسیار بدی دارد. بوی بد باد شکم احتمالا با آنچه مصرف کرده‌اید در ارتباط است و لزوما به مساله‌ای بد و نگران کننده اشاره ندارد. نتیجه این شرایط باد بوی بد شکم است زیرا شیر و برخی انواع پنیر حاوی سطوح بالای گوگرد نیز هستند. داروهابرخی داروهای تجویزی، ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانند در تولید باد شکم بدبو نقش داشته باشند. دلیل تولید باد شکم بدبو به واسطه داروی مصرفی متفاوت است و میزان گاز تولیدی نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
این مراکز تحقیقاتی عبارتند از: مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی، مرکز تحقیقات ام‌اس، مرکز تحقیقات بیماری‌های مغز و اعصاب، الکتروفیزیولوژی و مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی. در مرکز تحقیقات ضایعات مغزی نخاعی حدود ۹ سال است روی این موضوع کار تحقیقاتی انجام می‌دهیم. تعدادی از بیماران بعد از عمل جراحی هم همچنان تشنج می‌کنند، اما معمولا این جراحی باعث می‌شود بیماران پاسخ‌دهی خوبی به داروها پیدا کنند. بخش بزرگی از بیماران اپی‌لپسی دچار آسیب به جمجمه هستند. از آن جایی که حوادث جاده‌ای در ایران ضربات به سر را افزایش داده، احتمالا میزان شیوع اپی‌لپسی در ایران افزایش یافته است.
فارسفارس1 روز قبل
دانشمندان باور دارند چاقی باید به عنوان «بیماری» شناخته شود تا وضعیت ناپایدار کنونی آن خاتمه یابد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان می‌گویند: چاقی باید به عنوان یک بیماری طبقه بندی شود، چون همیشه افراد مقصر چاقی و اضافه‌وزنشان نیستند. کارشناسان بر این باورند که چاقی به عنوان یک بیماری می‌تواند میزان اضافه‌وزن را در انگلیس کاهش دهد و منجر به اشتیاق افراد برای درمان شود. دانشمندان نیز تأکید می‌کنند، برچسب گذاری چاقی به عنوان یک بیماری مزمن، شبیه به آسم یا صرع، می‌تواند مردم را تشویق به ارائه درمان، به جای تکیه بر رژیم‌های ناپایدار کند. دانشمندان تأکید می‌کنند، قرار گرفتن چاقی در لیست بیماری‌ها به وضعیت بی سر و سامان کنونی آن پایان می‌دهد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ردپای مافیا در انحرافات ارزی بازار دارو، هشدار پلیس درباره پیامدهای استفاده از faceapp، ثبت‌نام بیش‌از ۵۲ میلیون نفر برای دریافت کارت‌ملی، راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد ویژه زنان متجاهر در پایتخت، پیش‌بینی رگبار پراکنده در تهران و … عناوین برخی از مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند. افزایش ۹۰ برابری خسارت‌ آتش‌سوزی در محیط زیست استان تهرانفرمانده یگان حفاظت اداره محیط زیست استان تهران از افزایش ۹۰ برابری خسارت‌ آتش‌سوزی در مناطق حفاظت شده استان تهران طی سه ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد. ردپای مافیا در انحرافات ارزی بازار دارو / هیچ واردکننده‌ای احضار نشده استبه دنبال طرح مباحثی مبنی بر تخلف و انحرافات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو ضمن اشاره به پروسه واردات دارو به کشور، تاکید کرد که در این پروسه امکان تخلف، تقلب، گرانفروشی و ورود دارو به بازار سیاه وجود ندارد، مگر اینکه یک کار مافیایی انجام شود. هشدار پلیس در مورد پیامدهای ناخواسته استفاده از Faceappدر پی افزایش استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی از نرم افزار تغییر چهره Face app رئیس پلیس فتای تهران بزرگ هشدارهایی را به کاربران ارائه کرد. راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد ویژه زنان متجاهر در پایتختمعاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران از تاسیس یک مرکز موضوع ماده ۱۶ ویژه زنان معتاد متجاهر در استان تهران تا پایان امسال خبر داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، پال میسن که با ۳۸۰کیلو وزن، چاق‌ترین مرد دنیا بود با رژیم و ورزش توانست بیش از ۲۹۰ کیلو از وزن خود را کاهش دهد. او که هم اکنون ۸۹ کیلو وزن دارد به قایقرانی و کوهنوردی می‌پردازد.
ایمناایمنا11 ساعت قبل
تعدادی از بیماران بعد از عمل جراحی هم همچنان تشنج می‌کنند، اما معمولا این جراحی باعث می‌شود بیماران پاسخ‌دهی خوبی به داروها پیدا کنند. وی در پاسخ به سوالی درباره تعداد بیماران مبتلا به اپی‌لپسی در ایران گفت: متأسفانه ما سیستم رجیستری بیماران اپی‌لپسی را در ایران نداریم و راه‌اندازی این سیستم از جمله اولویت‌های ما است. طبق آخرین محاسبات ما حداقل بین ۳۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار بیمار مبتلا به اپی‌لپسی در ایران وجود دارد که جمعیت قابل‌توجهی است. از آن جایی که حوادث جاده‌ای در ایران ضربات به سر را افزایش داده، احتمالا میزان شیوع اپی‌لپسی در ایران افزایش یافته است. وی درباره فعالیت‌های مرکز تحقیقات ضایعات مغزی نخاعی در زمینه تومورهای مغزی گفت: مطالعاتی که ما به کمک جراحان مغز و اعصاب انجام دادیم نشان می‌دهد میزان بروز بیماری گلیوبلاستوما (نوعی تومور مغزی) در ایران در حال افزایش است.

نظرها

اخبار بیشتر