بدهی ۵۰ هزارمیلیاردی شهرداری بخاطر عدم رعایت چارچوب‌های مالی در گذشته
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. اجتماعی
بدهی ۵۰ هزارمیلیاردی شهرداری بخاطر عدم رعایت چارچوب‌های مالی در گذشته

بدهی ۵۰ هزارمیلیاردی شهرداری بخاطر عدم رعایت چارچوب‌های مالی در گذشته

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
شهردار تهران، شفافیت حداکثری در سیستم درآمدهای مالی را از جمله جهت گیری‌های عمومی شهرداری عنوان کرد.

به گزارش وانانیوز،

پیروز حناچی صبح امروز در جریان بررسی تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران با بیان این که جهت‌گیری عمومی ما ایجاد شفافیت حداکثری در سیستم درآمدهای مالی و هزینه کرد است، گفت: بر همین اساس از نظارت شورای شهر استقبال زیادی می‌کنیم.

وی با بیان این که این انضباط لازمه‌ نظام مدیریت مالی است، اظهارکرد: تلاش می‌کنیم در همراهی با شورا در جهت اجرای چارچوب برنامه‌ ابلاغی عمل کنیم.

حناچی با بیان اینکه اگر چارچوب‌های مالی به‌طور کامل اجرا می‌شد ما با بدهی بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومانی روبرو نبودیم، گفت: تمام تلاشمان این است که هزینه کردها در چارچوب بودجه‌ مشخص شورا باشد. هر چند که موانع زیاد است اما از همکارانم نیز درخواست شده که شرکت‌ها و سازمان‌ها را به گونه‌ای هدایت کنند که هزینه‌کرد آن‌ها در چارچوب مصوب انجام شود.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وی افزود: هر چند که ممکن است بودجه مصوب کاملا جوابگو نباشد اما تلاش داریم مسیر را با نظارت شورا طی کنیم.

حناچی با بیان این که روز گذشته فرایند ثبت نام شورایاران آغاز شد، گفت: با تأیید وزارت کشوراین امر مهم در جلب مشارکت مردم را در مقیاس محلی دنبال خواهیم کرد و از همه متخصصان و متعهدان دعوت می‌کنیم در این انتخابات شرکت کنند تا کیفیت شورایاران افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برنابرنا15 ساعت قبل
دانشمندان طبق تحقیقاتی متوجه شدند که تغییر رنگ بشقاب می‌تواند از پرخوری جلوگیری کرده و در نتیجه باعث کاهش غذای مصرفی توسط افراد شود. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ دانشمندان طبق تحقیقاتی متوجه شدند که تغییر رنگ بشقاب می‌تواند از پرخوری جلوگیری کرده و در نتیجه باعث کاهش غذای مصرفی توسط افراد شود؛ طبق این تحقیقات پیرامون راه‌های سریع کاهش وزن وقتی شما رنگ بشقابتان را تغییر می‌دهید، توجه شما به این تغییر رنگ جلب شده و میزان غذای کمتری را نوش جان می‌کنید.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه به اعزام چند گروه بازرسی به مناطق مختلف کشور در هفته‌های اخیر اشاره کرد و گفت: در دست اندازی به منابع طبیعی، صاحبان قدرت و ثروت با ارتباطات ناسالم و اعمال نفوذ، در اراضی مختلف تغییر کاربری‌های غیرمجاز داده‌اند و مجوز‌هایی صادر شده که همه قابل بررسی است و انجام خواهد شد. وی در ادامه گفت: با روی گشاده با مردم مواجه شدن و مردمی بودن، وظیفه همه مدیران و مسئولان است تا مردم احساس کنند قبل از اینکه در‌ها باز باشد، با روی باز روبرو هستند. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای ائمه جمعه کشور محور‌هایی داشت و نه فقط امامان جمعه بلکه همه ما و همه مدیران در سراسر کشور مخاطب این رهنمود‌ها هستیم و یکی از این موارد، گشاده رویی با مردم است. رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت امیدآفرینی در جامعه گفت: این مسئله در رفتار قضایی، اداری و نظارتی مجموعه قضایی باید برای همه مردم امیدآفرین باشد و مردم احساس کنند ظالم به کیفرش می‌رسد و دستگاه قضایی از حق مظلوم دفاع می‌کند. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی درباره تاثیر نپذیرفتن از صاحبان قدرت و ثروت افزود: این مسئله برای همه مدیران به ویژه مسئولان قوه قضاییه مهم است. وی به اعزام چند گروه بازرسی به مناطق مختلف کشور در هفته‌های اخیر اشاره کرد و گفت: در دست اندازی به منابع طبیعی، صاحبان قدرت و ثروت با ارتباطات ناسالم و اعمال نفوذ در اراضی مختلف تغییر کاربری‌های غیرمجاز داده‌اند و مجوز‌هایی صادر شده است که همه قابل بررسی است و انجام خواهد شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب: پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به بحث‌های مطرح شده از سوی شهرداری یا اعضای شورای اهواز در خصوص عدم پرداخت حق‌ آلایندگی، گفت: نفت حق آلایندگی را تا سال ۹۷، پرداخت کرده است. با توجه به جایگاهی که صنعت نفت دارد و اثرات و نقش‌های آن بر کشور در هیچ گوشه کشور صنعتی مانند آن وجود ندارد. مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به کارهای گسترده این شرکت، تصریح کرد: حتی اگر کسی بخواهد منزل یا ساختمانی در منطقه‌ای احداث کند قطعا مزاحمت‌ها و آلودگی‌هایی برای همسایه‌ها ایجاد می‌کند. وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه تمام شهرک‌های صنعتی مناطق نفت‌خیز جنوب توسط خود این شرکت اداره می‌شود و امور شهرداری توسط شرکت انجام می‌شود اما عوارض شهرداری را پرداخت می‌کنیم. مدیرعامل مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: زمانی که مشاهده می‌کنم کودکانی در چهارراه‌ها شیشه خودروها را پاک می‌کنند شرمم می‌شود.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
سم زدایی دیجیتال عبارت است از دوره‌ای که طی آن شخص معتاد به وسایل الکترونیک (به ویژه اینترنت) از رایانه و گوشی هوشمند، خود را دور نگه می‌دارد. امروز اما تمام جوامعی که این ابزارها در آن‌ها گسترش یافته‌اند با پدیده‌ای مواجه‌اند که به آن اعتیاد دیجیتال می‌گویند. درحالی که این کودکان یا نوجوانان در اجتماعات و ارتباطات دیجیتال به خوبی با شخص دیگری ارتباط می‌گیرند. سم زدایی دیجیتالسم زدایی دیجیتال عبارت است از دوره‌ای که طی آن شخص معتاد به وسایل الکترونیک (به ویژه اینترنت) از رایانه و گوشی هوشمند، خود را دور نگه می‌دارد. ۴) روزانه چند ساعت گوشی هوشمند و شبکه اینترنت تان را کاملا خاموش کنید۵) آخر هفته‌ها گوشی تان را خاموش کنید۶) هر از گاهی، به مدت چند روز، از دنیای مجازی به طور کامل منفک شوید.

کاهش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ درباره آخرین وضعیت جوی کشور افزود: هوای گرم غالب نقاط کشور را دربرگرفته و در یکی دو روز آینده نیز ماندگار خواهد بود، اما در استان‌های ساحلی دریای خزر با شمالی شدن سوی جریانات هوا از فردا بعدازظهر شرایط برای کاهش دما در این استان‌ها کاملا مهیا می‌شود و این کاهش دما سه شنبه و بامداد چهارشنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و حتی اردبیل حس می‌شود. وی گفت: رگبار‌های تابستانی عمدتا در ساعات بعدازظهر رخ می‌دهد و شرایط آن در بخش‌های شمالی و غربی استان هرمزگان، جنوب استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و بخش‌های جنوبی و شرقی استان فارس کاملا مهیاست و می‌تواند منجر به سیلابی شدن رودخانه‌ها شود بنابراین توصیه می‌کنیم از توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری شود. ضرابی گفت: ​ وزش باد‌های ۱۲۰ روزه سیستان و بلوچستان کماکان در نوار شرقی کشور حاکم است، به ویژه جنوب خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان را تحت تأثیر قرار می‌دهد به طوری که سرعت وزش باد در زابل و ایرانشهر زیاد شده و به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد. کارشناس هواشناسی افزود: پیش بینی می‌کنیم با افزایش سرعت وزش باد در بخش‌هایی از استان‌های قم، مرکزی و جنوب استان تهران در ساعات بعدازظهر کیفیت هوا در این استان‌ها کاهش یابد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
مدیرعامل متروی تهران به شبهات ایجاد شده در خصوص عدم ایمنی خط ۷ مترو پاسخ داد و تاکید کرد: ایمنی و امنیت مسافران را فدای افتتاح‌های نمایشی نمی‌کنیم. به گزارش ایسنا، علی امام شب گذشته در بازدید شبانه اصحاب رسانه از مراحل تکمیل خط ۷ مترو و انجام تست دود در ایستگاه صنعت، با اشاره به بازدید خبرنگاران از بخش شرقی خط ۷ مترو از ایستگاه بسیج تا بریانک، گفت: دیدید که تجهیزات این ایستگاه‌ها تکمیل شده و بزودی بخش شرقی خط ۷ مترو نیز وارد مدار بهره‌برداری می‌شود. وی با بیان این‌که خط ۷ مترو می‌توانست زودتر وارد مدار بهره‌برداری شود اما کمبود منابع مالی این مهم را به تعویق انداخت، اظهار کرد: مدیریت سابق میلیاردها تومان بودجه را بدون برنامه‌ریزی به خط ۶ و ۷ واریز کرد و دیدید که چه اتفاقی افتاد. خط ۷ ناایمن بهره‌برداری شد و خط ۶ هم تنها کارهای عمرانی‌اش پیش رفت و از نظر تجهیزات آنقدر عقب است که حتی نمی‌توانستیم یک ایستگاه را افتتاح کنیم. وی با بیان این‌که خط ۷ مترو از ورزشگاه تختی آغاز و به میدان صنعت می‌رسد، ادامه داد: عمیق‌ترین ایستگاه این خط با ۴۷ متر عمق، ایستگاه برج میلاد و کم‌عمق‌ترین آن با ۱۴ متر ایستگاه ورزشگاه تختی است.

نظرها

اخبار بیشتر