تصویب کلیات گزارش تفریغ شهرداری در ابهام
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
تصویب کلیات گزارش تفریغ شهرداری در ابهام

تصویب کلیات گزارش تفریغ شهرداری در ابهام

مهرخبرگزاری مهر |
اعضای شورای شهر تهران پس از قرائت گزارش تفریغ سال ۹۶ شهرداری تهران به دلیل ابهامات موجود، نسبت به کلیات آن رأی ندادند.

به گزارش خبرنگار مهر، گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران توسط حسابرس شورا قرائت شد.

در ابتدا محسن هاشمی و مجید فراهانی توضیحاتی درباره روند تهیه گزارش و نظر کمیسیون برنامه و بودجه نسبت به این گزارش ارائه کردند.

مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به تصویب الزامات چگونگی تهیه گزارش تفریغ بودجه شهرداری تهران بر اساس عملکرد مقداری در کنار عملکرد مالی گفت: در این گزارش، این عملکرد نیامده بود و این سؤال مطرح است که آیا تهیه عملکرد مقداری به عنوان یک شاخص در گزارش تفریغ، مورد ملاک قرار گیرد یا خیر؟ لطفا شهرداری نسبت به این سؤال پاسخ دهد.

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه باید نظرات اعضای شورای شهر نسبت به کلیات گزارش تفریغ سال ۹۶ ارائه شود، افزود: باید درباره این گزارش بحث و تعیین تکلیف شود که چه مقدار از نحوه هزینه‌کرد مالی شهرداری در این سال مطابق با برنامه بودجه بوده است.

الویری درباره این اظهارنظر گفت: آنچه وجود دارد، این است که گزارش تهیه شده است و ما بر اساس این گزارش، پیشنهاداتی را به شهرداری تهران برای نحوه هزینه‌کرد مالی ارائه خواهیم کرد تا مورد توجه قرار گیرد.

مجید فراهانی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز با بیان اینکه گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران، مبنی بر مشروط بودن این گزارش است، گفت: به همین دلیل تکالیفی برای شهرداری و حتی برای شورای شهر تعیین شده است. ما باید بر روی تکالیف و بندهای جدیدی که بر اساس گزارش تفریغ تهیه شده است، پیشنهاد ارائه دهیم.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

محمود میرلوحی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد: کمیسیون تخصصی این گزارش را به شرط قبول تکالیفی که برای شهرداری تهیه شده، پذیرفته است. اینکه تصور کنیم این گزارش غلط است و دیگر تمام شده، اشتباه است. گزارش‌های حسابرس در صورتی که قانع‌کننده نباشد، حتما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بهاره آروین دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز گفت: گزارش‌های حسابرس به نوعی راستی‌آزمایی نحوه هزینه‌کرد مالی شهرداری تهران است. اصل بر تائید کلیات گزارش است اما اینکه درآمد و هزینه به چه صورت بوده است و آیا تخلف یا شفافیتی وجود دارد یا خیر، مواردی است که باید درباره آن بررسی شود.

افشین حبیب‌زاده عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه گزارش تهیه شده به دو صورت قابل بررسی است، اظهار داشت: اعضای شورای شهر می‌توانند اظهارات خود را نسبت به این گزارش و ابهامات آن مطرح کنند و این‌گونه نیست که اگر حسابرس اظهارنظر کند، ما موظف به پذیرش آن هستیم. قطعا شورای شهر مواردی را نسبت به گزارش ارائه شده درباره عملکرد شهرداری خواهد داشت و شهرداری نیز موظف است به مواردی که شورا آن را تعیین کرده، پاسخ دهد.

در پایان امینی نایب رئیس شورای شهر تهران که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: در جلسه آتی نظر کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر درباره گزارش تفریغ سال ۹۶ شهرداری تهران ارائه خواهد شد و اعضا می‌توانند نسبت به این گزارش، اظهارنظر و در نهایت تصمیم‌گیری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ مربی که روز گذشته شیر به او حمله کرد، کیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«نادر رضا نوری»، مدیر دهکده طبیعت قزوین در جریان بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از دهکده طبیعت مورد حمله یک قلاده شیر قرار گرفت و با مداخله به هنگام مأموران و مربیان حیوانات این حادثه کنترل شد.

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.

فیلم | جان باختن ۱۷نفر در دو حادثه رانندگی در خوانسار و ایرانشهر

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عباس ایروانی مالک گروه قطعات خودروی عظام گفت: ما یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای خودروسازان بزرگ هستیم و طی سال‌های گذشته، علی‌رغم فشارهای گسترده اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، توانستیم نیاز خودروسازان و عموم مردم را به قطعات یدکی خودرو تامین کنیم.

خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

4+
الفالف1 روز قبل

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این دیدار که عصر امروز در حوزه ریاست قوه قضاییه برگزار شد، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور گزارشی از عملکرد و مشکلات این سازمان ارایه کرد. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی هم در سخنانی بر اهمیت جایگاه سازمان بهزیستی در کمک به مددجویان و افراد آسیب دیده و ضعیف جامعه تاکید کرد. خبر تکمیلی ارسال می‌شود …

نظرها

اخبار بیشتر