هشدار در مورد افزایش کسری بودجه و افزایش بدهی دولتی فرانسه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

هشدار در مورد افزایش کسری بودجه و افزایش بدهی دولتی فرانسه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما  به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ دیوان محاسبات فرانسه روز سه شنبه در باره افزایش کسری بودجه و بدهی دولتی این کشور هشدار داد.

دیوان محاسبات فرانسه ضمن بیان هشدار در مورد افزایش بدهی دولتی این کشور اعلام کرد مسیر بودجه که از زمان «گفتگوی بزرگ ملی» بازبینی و کاهش یافته, تحت تاثیر مخاطرات بسیاری قرار گرفته است.

این دیوان در گزارش سالانه خود در باره چشم اندازهای مالی دولتی تصریح کرد: خط مشی امور مالی دولتی که بلند پروازیها در آن کمتر از دیگر شرکای فرانسه در منطقه یورو است به اختلاف فزاینده‌ای در ارتباط با اهداف بدهی دولتی منجر شده است. چون بدهی این کشورها بیشتر از فرانسه کاهش یافته است. به گفته دیوان محاسبات، این اختلاف فزاینده بین فرانسه و شرکایش نگران کننده است. دیوان محاسبات فرانسه در این سند ۱۵۰ صفحه‌ای خود بر پیشرفت کند فرانسه برای کاستن از کسری ساختاری بودجه تاکید کرده است.

دولت فرانسه در برنامه خود برای ثبات بودجه که آخر آوریل به بروکسل ارسال کرد به علت کند شدن رشد اقتصادی و تدابیری که برای مقابله با طرفداران جنبش مردمی مخالف نظام سرمایه داری اتخاذ شده است در اهداف پیش بینی شده خود تا سال ۲۰۲۲ تجدید نظر کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

به گفته این دیوان، کسری امسال بودجه فرانسه به ۳/۱ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور می‌رسد اما در سال ۲۰۲۰ این کسری بودجه به ۲ درصد, در سال ۲۰۲۱ به ۱/۶ درصد و در سال ۲۰۲۲ به ۱/۲ درصد می‌رسد. این در حالی است که دولت پیش بینی می‌کرد در پایان دوره ریاست جمهوری فعلی، بودجه دولتی به توازن برسد.

افزون بر این پیش بینی شده است میزان بدهی‌های دولتی هم که در سال ۲۰۱۸ به ۹۸/۴ درصد تولید ناخالص داخلی رسیده بود در سال ۲۰۲۲ به ۹۶/۸ درصد کاهش یابد. پیش بینی می‌شود بدهی دولت در مجموع دوره پنج ساله ریاست جمهوری (امانوئل مکرون) ۱/۶ درصد کاهش یابد در صورتی که دولت ابتدا کاهش ۵ درصدی را وعده داده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر