اعتصاب بی سابقه آتش نشانان فرانسوی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
اعتصاب بی سابقه آتش نشانان فرانسوی

اعتصاب بی سابقه آتش نشانان فرانسوی

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
آتش نشانان فرانسوی در اعتراض به شرایط کاری خود، حدود دو ماه اعتصاب می‌کنند.

به گزارش افکارنیوز،

هفت اتحادیه آتش نشانان حرفه‌ای فرانسه که شامل ۸۵ درصد کارکنان آتش نشانی فرانسه می‌شود در مورد اعتصاب آتش نشانان از ۲۶ ژوئن تا ۳۱ ماه اوت (۹ شهریور) اخطار داد.

اخبار بین الملل_ دو ماه اعتصاب آتش نشانان برای اعتراض به سامانه امدادی و اعتراض به وخامت اوضاع کاری خود در فرانسه بی سابقه است.

از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ ماموریت آتش نشانان در فرانسه ۱۵ درصد افزایش یافته است. این در حالیست که در همین زمان، تعداد نفرات آن‌ها یک درصد کاهش یافته است. این ماموریت‌های مکرر موجب ناخوشی و نارضایتی اکثریت ۴۰ هزار آتش نشان حرفه‌ای فرانسه شده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

هفت اتحادیه آتش نشان حرفه‌ای فرانسه، افزایش دستمزد‌ها را خواستار شدند. آن‌ها همچنین خواهان استخدام نیرو‌های بیشتر هستند.

گرچه اعتصاب آتش نشانان تا ۳۱ اوت پیش بینی شده است، اما آتش نشانان ناچارند حداقل خدمات را ارائه دهند.

اما قرار است نوشته «در اعتصاب» را بر روی یونیفرم خود نصب کنند.

قرار است در ماه سپتامبر آتش نشانان در پاریس تظاهرات کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری4 ساعت قبل
حالا چند روز تا آغاز رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس یعنی دوم اسفند ماه باقی مانده، اما حواشی آن با شروع تبلیغات انتخابات رونق گرفته است. نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرهای مختلف هر کدام به روشی در تلاشند تا توجه مردم را به خود جلب کنند. این موارد بخش از وعده‌های این نامزد انتخابات مجلس است. وعده «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود از «ابتذال در تبلیغات انتخاباتی برخی نامزدهای انتخابات مجلس» انتقاد کرده و نوشته است: «تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده. یکی از نامزدهای ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
حسین مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج در مورد ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در قانون اساسی ابزارهای متفاوتی برای نظارت مجلس پیش بینی شده و در آیین‌نامه اجرایی و آیین‌نامه داخلی مجلس هم موادی به آن اضافه شده است. وی افزود: ابزارهایی مانند تذکر، سئوال، استیضاح و تحقیق و تفحص از ابزارهای مجلس است که این ابزارهای کارآمد به ابزارهای سوری و نمایشی تبدیل شده است. وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور عدم نظارت جدی و دقیق به مسائل کشور است، گفت: در دوره جدید مجلس باید این ابزار نظارتی به شیوه درست و جدی مورد استفاده قرار گیرد. مظفر با بیان اینکه مردم مالیات خوبی در کرج پرداخت می‌کنند که در آمد خوبی محسوب می‌شود، تصریح کرد: از محل این درآمدها می‌توان در حوزه اشتغالزایی و رفع مشکلات استفاده کرد. انتهای پیام/ش
ایمناایمنا4 ساعت قبل
حجت الاسلام سید نعمت الله صالح در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه مجلس یازدهم زیر بنای تحقق بیانیه گام دوم است، اظهار کرد: مجلس در یک دهه گذشته جایگاه خود را از دست داده است در صورتی که باید در رأس امور بوده و اعضا آن تابع مر قانون باشند. وی افزود: مردم نمایندگانی را انتخاب کنند که خدا باور، دیندار و ولایتمدار باشند؛ این سه خصوصیت نباید تنها در حد شعار باقی بماند. مردم باید در رفتار و حرکات داوطلبان ولایتمداری، دینداری و خدا باوری را ببینند. امام جمعه شهرضا با تاکید بر اینکه کاندیداها از تخریب و دروغ گفتن پرهیز کنند، خاطرنشان کرد: ما از نمایندگان منتخب مردم انتظار داریم جناح و حزب بازی را رها کنند و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حمید ملانوری بعد از ظهر چهارشنبه در همایش آموزش جامع مجریان ستادی و اجرایی که در اسلامشهر برگزار شد اظهار داشت: انتخابات یکی از بزرگترین یا مهم‌ترین موضوعات و اهدافی است که در متن و بطن انقلاب و به عنوان یکی از اهداف از آغاز انقلاب مطرح بوده و امام با این هدف که نظامی در این کشور حاکم شود که مردم سرنوشت خود را تعیین کنند پا به عرصه گذاشت و مردم نیز با همین هدف پشت سر امام ایستادند. ملانوری افزود: ظهور هدف مهم حکومت مردم بر مردم و شایسته سالاری مردم در انتخابات شکل می‌گیرد و از روزهای ابتدایی انقلاب با برگزاری رفراندوم انتخابات‌های مختلف شکل گرفته و مردم نمایندگان و رؤسای جمهور و شوراهای اسلامی و خبرگان رهبری را انتخاب کرده و شکل داده‌اند که اهمیت این موضوع را نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه همه جناح‌ها یک هدف را دنبال می‌کنند و آن پیشرفت و توسعه و خدمت به کشور است تا برای مردم رضایت مندی ایجاد کنند عنوان داشت: اما باید بدانیم که مسیرها متفاوت است. ملانوری بیان داشت: در سیاست‌های کلی انتخابات ۴ موضوع باید مورد دقت باشد یکی از موضوعات مهم که این جلسه برای آن تشکیل شده است رقابت می‌باشد که در رقابت اولین مرحله ثبت نام چهره‌ها است که در این بین گروهی به عنوان نامزد خود را عرضه می‌کنند و گروهی به عنوان احزاب این افراد را ترغیب می‌کنند و دومین مورد امنیت انتخابات است که دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و نظامی برای آن سناریوهایی دارند که فضای کشور امن باشد و انتخابات برگزار شود. مدیر کل سیاسی وزارت کشور موضوع سوم را سلامت انتخابات دانست و گفت: سلامت انتخابات از اهمیت ویژه برخوردار است ما نظام انقلابی و اسلامی هستیم و در رعایت عدالت و تقوا و پرهیز از جانبداری نکاتی است که در فرهنگ مورد توجه است و سلامت انتخابات را گروه‌های مختلفی رقم می‌زنند که اولین گروه همکاران در استانداری و فرماندار ی و بخشداری‌ها هستند و گروه دوم هیأت‌های نظارتی و اجرایی و بازرسی و سوم عمده حاضرین در این جلسه اعضای شعب و کسانی که در پای صندوق حاضر می‌شوند که در این موضوع اصل بی طرفی باید اساس کار باشد و مجریان ستادی و اجرایی در این زمینه باید تفکرات سیاسی را در انتخابات کنار بگذارند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنده در جریان افزایش حقوق مستمری بگیران و معلولان گام‌های جدی برداشتم. کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بیان کرد: نیروهای انقلابی بر این باور هستند که آمریکا هیچ وقت زمینه‌ساز پیشرفت ایران اسلامی نخواهد شد بلکه حتی مانع خوداتکایی و پیشرفت کشور نیز می‌شود. وی عنوان کرد: باید نمایندگان مردم مطالبه‌گر حقیقی باشند و رأی نمایندگان در مجلس باید کاملا شفافیت داشته باشد تا ابزارهای نظارت نمایندگان مجلس از ضمانت اجرایی کافی برخوردار باشد. وی افزود: باید بتوانیم موانعی که مقابل تولید وجود دارد و‌ موجب کاهش روند اشتغالزایی جوانان شده برطرف کرد. وی با اشاره به اینکه در زمانی که شاهد سرکار بودن نیروهای انقلابی بودیم، مشکلات مردم کمتر بوده و یقینا نیروهای انقلابی نیز در راستای حل مشکلات مردم و تشکیل مجلس انقلابی عمل می‌کنند گفت: «مشارکت حداکثری و گرم‌ کردن تنور انتخابات» از جمله اهداف این شوراست تا بتوان فراکسیون قوی از نیروهای انقلابی را در مجلس تشکیل داده و دغدغه‌های مردم را پیگیری کنیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین7 ساعت قبل
عصر کرد - فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره حمله با کوکتل مولوتف به ستاد انتخاباتی یک کاندیدای مجلس در تهران توضیحاتی ارائه کردحمله به ستاد یک کاندیدا در تهرانسردار حسین رحیمی گفت: تاکنون چند مورد امنیتی در تهران داشتیم که با کوکتل مولوتف به یکی از ستادهای انتخاباتی حمله کرده بودند که در همین رابطه ۳ نفر توسط نیروهای انتظامی دستگیر شدند و ۲ نفر از دستگیر شدگان دارای سابقه کیفری بودند. Seemorgh. com/newsمنبع: yjc. ir

نظرها

اخبار بیشتر