کارشناس بحرینی در گفت‌وگو با فارس: سرنگونی پهپاد آمریکایی موازنه قوا را در منطقه کاملا تغییر داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. بین‌المللی
کارشناس بحرینی در گفت‌وگو با فارس: سرنگونی پهپاد آمریکایی موازنه قوا را در منطقه کاملا تغییر داد

کارشناس بحرینی در گفت‌وگو با فارس: سرنگونی پهپاد آمریکایی موازنه قوا را در منطقه کاملا تغییر داد

فارسخبرگزاری فارس |
یک کارشناس بحرینی با اشاره به این موضوع که ایران اولین کشور در جهان است که یک پهپاد آمریکایی با این مشخصات را سرنگون می‌کند، تاکید کرد که این اقدام ایران موازنه قوا در غرب آسیا را کاملا تغییر داد.

دکتر «راشد الراشد» از مخالفان رژیم بحرین و از رهبران حزب العمل الاسلامی این کشور در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس درباره پیام‌های اقدام اخیر نیروهای مسلح ایران در سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی به حریم آب‌های سرزمینی ایران صحبت کرد.

وی در این مصاحبه گفت: ‌ سرنگون کردن پهپاد جاسوسی آمریکا در آب‌های سرزمینی ایران پیام‌های متعددی به همراه داشت اما پیش از اشاره به این پیام‌ها باید گفت که این نخستین باری نیست که آمریکا اقدام به اعزام پهپادهای جاسوسی به ایران می‌کند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، آمریکا یکی از همپیمانان کلیدی خود در منطقه را که از آن با عنوان ژاندارم خلیج فارس یاد می‌شد از دست داد؛ غرب برای حمایت از منافعش کاملا به آن رژیم اعتماد و تکیه داشت. اما پس از تغییر معادلات، آمریکا اقدامات خصمانه خود علیه ایران را شروع کرد و از هیچ اقدامی برای سرنگون کردن نظام سیاسی جدید در ایران فروگذار نبود. جنگ را به ایران تحمیل کردند و عملیات ترور و کشتار علیه مردم ایران را چه در داخل و چه در خارج به پیش بردند.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران تلاش برای خفه کردن ملتی با ۸۰ میلیون جمعیت است

راشد الراشد اضافه کرد: محاصره اقتصادی اخیر تلاش برای خفه کردن ملتی با ۸۰ میلیون جمعیت با هدف سرنگون کردن این نظام و منفجر کردن اوضاع از داخل است. آمریکا از ۴۰ سال پیش ایران را دشمن اصلی خود می‌داند و از همان زمان همواره تلاش کرده که از طریق جاسوسان خود به ایران ضربه بزند. جمهوری اسلامی ایران به سطحی از اقتدار رسیده است که امروز می‌تواند با اقدام خود پیام‌هایی را ارسال کند. امروز ایران دیگر کشوری که در ۴۰ سال پیش بوده نیست و حتی ایران امروز با ۱۰ سال و ۵ سال گذشته نیز تفاوت دارد.

کارشناس بحرینی در گفت‌وگو با فارس: سرنگونی پهپاد آمریکایی موازنه قوا را در منطقه کاملا تغییر داد - 5

تاکنون هیچ کشوری در جهان نتوانسته پهپاد جاسوسی آمریکا با این مشخصات را سرنگون کند

این کارشناس بحرینی در ادامه مصاحبه خود با اشاره به توانایی‌های ایران گفت: فناوری و توانایی‌های ایران سبب شده تا دشمنان درباره محاسبات خود درباره ایران تجدید نظر کنند و این توانایی‌ها باعث ایجاد شوک به تمامی کارشناسان امور راهبردی شد. توانایی که ایران بدان دست یافته پیام قدرتمندی بود. معتقدم که نقشه موازنه قوا در منطقه کاملا تغییر کرده است. تا کنون هیچ کشوری در جهان نتوانسته بود پهپاد جاسوسی آمریکایی را با این مشخصات سرنگون کند. پیش‌تر نیز شاهد اقتدار ایران در حفظ حق حاکمیتش بودیم. زمانی که ملوانان آمریکایی وارد حریم آبی ایران شدند، نیروهای مسلح ایرانی آنها را بازداشت کردند و قدرت خود را به رخ کشاندند.

وی اضافه کرد: اقدام ایران در سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی یک شوک نیز به کشورهای منطقه وارد کرد که تلاش می‌کردند غرب را به مقابله با ایران وادار کنند تا ایران در برابر آنها سر تعظیم فرود آورد. رویداد اخیر سبب شد تا تمامی کشورها به جایگاه طبیعی خود بازگردند و با توجه به اندازه خود رفتار کنند و همگی اندازه و توانایی خود را می‌دانند. در حال حاضر همه کشورهای منطقه توانایی و اندازه خود را در برابر ایران می‌دانند.

کارشناس بحرینی در گفت‌وگو با فارس: سرنگونی پهپاد آمریکایی موازنه قوا را در منطقه کاملا تغییر داد - 10

رهبر ایران در دیدار آبه بازگرداندن اخلاق به دیپلماسی را تذکر دادند

راشد الراشد در ادامه این مصاحبه به سفر اخیر «آبه شینزو»، نخست‌وزیر ژاپن به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: موضوع دیگری که می‌توانیم در این زمینه بدان اشاره کنیم سخنان رهبر ایران است که گفتند ایران با غربی‌ها مذاکره کرد و توافقی در زمینه برنامه هسته‌ای حاصل شد و پس از آن، واشنگتن از توافق هسته‌ای خارج شد و با توجه به نقض توافق توسط آمریکا، هرگز نمی‌توان به واشنگتن به خصوص تحت رهبری شخصی همانند ترامپ اعتماد کرد. رهبر ایران در جریان دیدار با نخست وزیر ژاپن نیز به این موضوع اشاره کرد. آبه شینزو گفته بود که حامل پیامی از رئیس جمهور آمریکا برای انجام مذاکرات بود اما رهبر ایران دریافت پیام از ترامپ را نپذیرفت و ایشان به بدعهدی آمریکا اشاره کردند و در واقع بازگرداندن اخلاق به دیپلماسی را که متاسفانه جهان آن را از دست داده، تذکر دادند. در حال حاضر در عرصه جهانی واقعا شاهد تحولات شوک‌آور و مهمی هستیم و با سرنگونی پهپاد آمریکایی در خلیج فارس و همچنین با اقدام رهبر ایران در رد مذاکره با آمریکا، باب تغییراتی بزرگ در منطقه باز شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ کار در نوشتاری در فضای مجازی گفت: آمریکا تردد ظریف در نیویورک را به یک منطقه کوچک محدود کرد اما در همین محدوده، وزیر امور خارجه ایران با چندین رسانه مهم مصاحبه انجام داد و با چند عضو کنگره از جمله سناتور جمهوریخواه، «رند پل» دوست ترامپ دیدار کرد. این کارشناس مسائل آمریکا در پایان تاکید کرده است: «ممنوعیت، محدودیت نمی‌آورد». وزیر امر خارجه در ادامه نوشته است: گفت‌وگوی من با جودی وودراف از برنامه ساعت خبر در نیویورک در نوزدهم جولای و پیش از عزیمت به ونزوئلا. به گزارش میزان، محمدجواد ظریف امروز با انتشار لینک مصاحبه خود با خانم «» در برنامه «ساعت خبر» نوشت: مردم و دولت ایران با مردم آمریکا دشمنی ندارند. همه آنچه که ما می‌خواهیم این است که در امور داخلی ما دخالت نشود.

ظریف: هر جا آمریکایی‌ها رفتند باعث ایجاد تروریسم در آن منطقه شد

مهرمهر13 ساعت قبل
جواد ظریف در جمع خبرنگاران گفت: جایی را در دنیا سراغ نداریم که با حضور آمریکا در آن ثبات وجود داشته باشد، هر جا که آمریکایی‌ها رفتند باعث فشار به مردم و ایجاد تروریسم در آن منطقه شدند.

انتشار فیلم رصد ناو «باکسر» توسط پهپاد نیروی هوافضای سپاه/ یک دروغ دیگر در کارنامه ترامپ

الفالف23 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۶ ۳۹۸۰۴۲۹۰۰۵به گزارش فارس، در پی وعده داده شده برای ارائه تصاویر پهپادهای نیروی هوافضای سپاه از ناو آمریکایی «یو اس اس باکسر» که مدعی سرنگون کردن پهپاد ایران در روز پنج شنبه و در تنگه هرمز شده بود، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اولین تصاویر مرتبط با این ماجرا را برای اثبات این دروغ امریکایی رسانه‌ای کرد. بنا به این گزارش، با اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی روز گذشته (پنجشنبه ۲۷/ ۴/ ۹۸) حین اجرای مأموریت‌های جاری، ورود ناوچه امریکایی «یو اس اس باکسر» و ۵ فروند شناور همراه را به طور کامل و از لحظه ورود به تنگه هرمز، به مدت سه ساعت تحت رصد کامل و نظارت دقیق داشته است و در این مدت پایگاههای پهپادی خودی، هیچ گونه اقدام غیرمتعارف و تهدید کننده‌ای از سوی نیروهای تروریستی آمریکا در ناو مذکور را ثبت و مشاهده نکرده‌اند. بر این اساس طرح ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی در تنگه هرمز بدون ارائه هیچ سندی بیش از پیش دروغ و بی پایه و اساس بودن اظهارات مقامات آمریکایی در این خصوص را آشکار و اثبات کرد.

انفجار شدید در نیروگاه گاز چین + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
انفجار شدید در نیروگاه گاز چین + ویدئوبر اثر انفجار گاز در مرکز چین، ۲ نفر کشته، ۱۸ نفر زخمی و ۱۲ نفر دیگر ناپدید شدند.

افشای حضور نظامی آمریکا در شرق پایتخت عربستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ تصاویر ماهواره‌ای از حضور نیروهای آمریکایی در یک پایگاه نظامی در شرق ریاض پایتخت عربستان سعودی پرده برداشت. این تصاویر ماهواره ای, عملیات آماده سازی نیروهای آمریکایی را در پایگاه نظامی شاهزاده سلطان در شرق ریاض نشان می‌دهد. پژوهشکده مطالعات بین المللی میدلبری (Middlebury) که این تصاویر را بررسی کرد در گزارشی اعلام کرد نیروهایی آمریکایی اواسط ژوئن گذشته به این پایگاه نظامی رسیدند و عملیات در حال اجرا در این پایگاه, شیوه علمکرد مهندسان نیروهای آمریکایی را نشان می‌دهد. از طرف دیگر, مسئولانی در پنتاگون تأکید کردند هدف از این عملیات, حمایت از باتریهای پاتریوت و علاوه بر آن استحکاماتی برای توانمند سازی جنگنده‌های اف-۲۲ و دیگر جنگنده ها, برای پرواز از این پایگاه و فرود آمدن در آن است. پیش از این عربستان در سال ۱۹۹۶ و پس از اعتراض محافل دینی به حضور نیروهای خارجی در خاک حرمین, اعلام کرده بود هیچ نیروی نظامی آمریکایی یا غیر آمریکایی در خاک این کشور حضور ندارد.

استقبال گرم بازیگر سرشناس هند از پوران درخشنده در جشنواره فیلم جگران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پوران درخشنده، کارگردان باتجربه سینمای ایران که برای مروری بر آثار سینمایی‌اش در بخش سینمای جهان در دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم جگران Jagran به شهر دهلی‌نو در کشور هندوستان سفر کرده است؛ مورد استقبال رسمی آنیل کاپور، بازیگر فیلم «میلیونر زاغه‌نشین» به کارگردانی دنی بویل قرار گرفت. این کارگردان سینمای ایران، روز پنجشنبه ۲۷ تیر (۱۸ جولای ۲۰۱۹) شمع دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم جگران را روشن کرد و پس از آن، فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» آخرین ساخته او در مراسم افتتاحییه این رویداد سینمایی روی پرده رفت. مروری بر آثار پوران درخشنده، کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده و پژوهشگر ایرانی، با حضور منتقد هندی راجیو مسند، امروز جمعه ۲۸ تیر (۱۹ جولای ۲۰۱۹) در بخش بزرگداشت فیلمساز جهانی جشنواره جگران در سالن سیریفورت شهر دهلی‌نو برگزار می‌شود و تعدادی از فیلم‌های این کارگردان از جمله «زیر سقف دودی»، «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»، «کودکان ابدی» و «رؤیای خیس» به نمایش در می‌آیند؛ آثاری که به مسائل اجتماعی همچون سوءاستفاده از کودکان و حقوق زنان می‌پردازند. جوایزی در رشته‌های بهترین فیلم خارجی، بهترین فیلم، بازیگری مرد، بازیگر زن، بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین آهنگسازی، بهترین فیلم دانشجویی، بهترین فیلم مستند، جایزه ویژه به هنر سینما، جایزه طلا، نقره و برنز به بهترین سینماها و … به برندگان اهدا خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر