تکلیف ملت ایران مقاومت در برابر آمریکا است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
تکلیف ملت ایران مقاومت در برابر آمریکا است

تکلیف ملت ایران مقاومت در برابر آمریکا است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: امروز تکلیف انقلابی ملت ایران مقاومت در برابر آمریکا است چرا که ما شاگردان مکتب سیدالشهدایی هستیم.

به گزارش سه شنبه شب روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی در جمع کارکنان پایور و وظیفه تیپ ۳۲۸ شهید رسول عبادت مریوان با اشاره به شیطنت‌های آمریکا و ضرورت مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا گفت: دو دیدگاه در ارتباط با فشارهای سیاسی، فرهنگی، نظامی و اقتصادی آمریکا علیه کشور ما وجود دارد؛ برخی‌ها معتقدند در برابر فشار آمریکایی‌ها باید تسلیم شویم تا مشکلاتمان حل شود و دیدگاه خیل عظیمی از مردم ایران مقاومت است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با تاکید بر اینکه به چندین دلیل مقاومت واجب و تسلیم شدن در برابر آمریکا حرام است، تصریح کرد: تنها راه حفظ عزت فردی و ملی ما مقاومت است، اگر بخواهیم عزیز بوده و منافع و عزت ملی خود را حفظ کنیم، باید مقاومت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی با بیان اینکه ما اجازه نداریم عزتمان را با کسی معامله کنیم، گفت: هیچ مسلمانی حق عبور از عزت خود را ندارد و روایتی از امام صادق (ع) در این زمینه آمده است که «خدا به مؤمن اجازه نمی‌دهد خود را ذلیل و خوار کند» بنابراین مؤمن کسی است که محکم روی آرمان‌ها و ارزش‌های خود ایستادگی می‌کند.

وی ادامه داد: آن کسانی که معتقدند که با آمریکا باید کنار بیاییم یا قرآن را قبول ندارند یا حال مقاومت نداشته و به پیامدهای تسلیم آگاهی ندارند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان این مطلب که اگر کسی مؤمن نیست پس صف وی از ما جدا است، خاطرنشان کرد: وقتی فردی قبول کرده که مؤمن به خدا و ارزش‌های اسلامی باشد، ذلت‌پذیری بر وی ممنوع است. حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی دلیل وجود مقاومت و منع سازش با آمریکا را نهی صریح قرآن از سلطه‌پذیری عنوان و بیان کرد: قرآن می‌فرماید «هیچ مسلمانی حق پذیرش سلطه دیگران را ندارد» یعنی خدا هیچ روزنه‌ای برای سلطه یافتن غیر مسلمانان بر مسلمانان را باز و آزاد نگذاشته است.

وی اضافه کرد: اگر ما در برابر آمریکا تسلیم شویم به معنای این است که سلطه آنان را بپذیریم بنابراین طبق آیات قرآن زیر سلطه دشمن رفتن حرام است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه تسلیم‌پذیری در هیچیک از مقاطع تاریخی هیچ مشکلی را از تسلیم شونده حل نکرده است، افزود: آیا قذافی و صدام که در برابر آمریکا دست‌هایشان را بالا بردند مشکلشان حل شد؟ درست است که صدام علیه ما جنایت کرده بود اما اگر مقاومت می‌کرد و در برابر آمریکا کشته می‌شد تاریخ او را به خاطر مقاومتش تحسین می‌کرد اما تسلیم شد و آبروی خود، ملت و سرمایه‌های ملت عراق را بر باد داد اما اگر صدام مقاومت می‌کرد معادلات جنگ عوض می‌شد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی گفت: ما آمریکا را آزموده‌ایم مگر آمریکا همانی نیست که برجام را پاره کرده است. آمریکا هیچ جایی را برای اعتماد کردن نگذاشته است. در کجای دنیا عاقلان مجدد به عهدشکنان اعتماد می‌کنند؟ بنابراین با تسلیم، هیچ چیزی درست نمی‌شود اما با مقاومت، همه مشکلات برطرف می‌شود.

وی افزود: با مقاومت، سوریه نجات یافت و اگر در سوریه و عراق مقاومت نمی‌شد داعش که همانا اسرائیل دیگری است، تشکیل می‌شد و کنار گوش ما قرار می‌گرفت.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران گفت: به فضای آب‌های سرزمینی ما تجاوز کردند و پدافند یکپارچه ما ۴ بار به آنها اخطار داد و چون اعتنایی به اخطارها نکرد، مورد هدف قرار گرفت.

وی اضافه کرد: امروز لحن رئیس جمهوری آمریکا عوض شده است. او به دلیل اینکه ما هواپیمای با سرنشین آنها را نزده‌ایم، از ما تشکر می‌کند و ثانیا گفت ما اصلا قصد جنگ علیه ایران را نداشتیم. این همان ترامپی است که می‌گفت همه گزینه‌ها روی میز است، پس این مقاومت است که لحن ترامپ را تغییر داده و همه گزینه‌های آنها را به هم ریخته است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه هاضمه آمریکایی‌ها سیری ناپذیر است، ادامه داد: ما با مقاومت، اشتهای آمریکایی‌ها را در دست اندازی به کشورهای اسلامی کور و دست و پاهایشان را قلم خواهیم کرد.

حسنی ادامه داد: آمریکایی‌ها برای تصرف و تغییر رژیم ایران آمده بودند اما دریافتند که نخست باید خاکریزهایی همچون عراق، سوریه، لبنان، یمن، قطر و … را از بین ببرند تا ما تنها بمانیم. مقام معظم رهبری فرمودند «اگر ما در سوریه نمی‌جنگیدیم باید در کرمانشاه می‌جنگیدیم؛ ما هزینه دفاع از شرف، ناموس و خاک پاکمان را در دورتر از مرزهای خود پرداختیم».

وی با تاکید بر اینکه ما جز مقاومت هیچ راهی برای عقب راندن دشمن نداریم، اظهار کرد: امروز تکلیف انقلابی ملت ایران، مقاومت در برابر آمریکا است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس1 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وقتی دشمن مجبور می‌شود «رو» بازی کند، یعنی قدرت جنگ نرم و هوشمند از او سلب شده است. ۳- لابد به خاطر دارید که جان ساورز (عضو سابق تیم مذاکرات هسته‌ای انگلیس) مهر ۹۴ درباره برجام و نرمالیزاسیون چه گفت. آیا از عهدشکنی و لگد زدن آمریکا و انگلیس به برجام، لزوم نرمال شدن و خلع قدرت از خود استخراج می‌شد؟! «ما همه سپاهی و پاسدار هستیم»، به شعاری ملی تبدیل شد؛ تا جایی که برخی عناصر بازیگر در پروژه نرمالیزاسیون، مجبور شدند لباس سپاه بر تن کنند و چفیه بیندازند! رهبر انقلاب اخیرا به استناد انبوه واقعیت‌ها فرمودند «زمان جنگ، به ما نه سلاح می‌دادند، نه حتی امکانات سطح پایین.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

انتخاب «بوریس جانسون» به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا

خبری14 ساعت قبل

واکنش کابل به اظهارات ترامپ درباره حذف افغانستان

خبری15 ساعت قبل

در ستایش اکران فیلم برای نابینایان و کار زیبای حبیب رضایی

خبری16 ساعت قبل

توصیه «فتاح» به رئیس جدید کمیته امداد

تسنیم42 دقیقه قبل

ستارهماهان بغدادی خرید خارجی استقلال در فاز دفاعی را لو داد متعصب استقلالی بمب خارجی و بزرگ استقلال در خط دفاعی را لو داد + عکس

ورزش ۱۱44 دقیقه قبل

با تایید تباس؛ اتلتیکو مادرید رسما از لالیگا درخواست کرده برای گریزمان کارت بازی صادر نشود!

طرفداری48 دقیقه قبل

دیابتی‌ها ورزش هوازی را جدی بگیرند

آفتاب‌نیوز50 دقیقه قبل

اروپا منتظر نتیجه ارزیابی خطرات توسعه شبکه ۵G

ایسنا50 دقیقه قبل

مهلت ترخیص خودروهای دپو شده پایان یافت

تجارت‌نیوز52 دقیقه قبل

تاوان خروج نیروهای اماراتی از یمن برای عربستان/بارسنگینی که بر دوش ریاض گذاشته می‎شود

میزان‌آنلاین52 دقیقه قبل