مشکلات کشور موضوع پایان نامه می‌شود/مشوقهای فرصت مطالعاتی در صنعت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
مشکلات کشور موضوع پایان نامه می‌شود/مشوقهای فرصت مطالعاتی در صنعت

مشکلات کشور موضوع پایان نامه می‌شود/مشوقهای فرصت مطالعاتی در صنعت

مهرخبرگزاری مهر |
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم فهرست مشوقهای فرصت مطالعاتی در صنعت را اعلام کرد و گفت: مشکلات کشور موضوع پایان نامه می شود.

محمدسعید سیف در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ارتباط میان هیئت علمی دانشگاه‌ها و صنایع اجرایی، گفت: هرچند این ارتباط از طرق مختلف برقرار است، با این وجود اما ارتباطی جدی و همه جانبه نیست و طبعا به واسطه آن شناخت همه جانبه و دقیقی حاصل نمی‌شود. به همین دلیل پیش بینی شده است، اعضای هیئت علمی بین ۳ ماه تا یکسال در قالب فرصت مطالعاتی به صورت تمام وقت یا پاره وقت در کارخانجات، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و وزارتخانه‌ها حضور یابند تا بلکه بتوانند نقش مؤثر و مفیدی ایفا کنند.

وی ادامه داد: این برنامه چند نتیجه در پی خواهد داشت؛ نخست اینکه ضمن دستیابی به شناخت خوب برای اقدامات آینده و فعالیت علمی، اقدامات آموزشی و پژوهشی خود را نیز هم سو با نیازهای کشور خواهند کرد و در درجه دوم، به واسطه این حضور، با نمایان شدن چالش‌ها و مشکلاتی که نیاز به کار پژوهشی جدی دارد، این موارد موضوع قرارداد، پایان نامه یا رساله قرار می‌گیرد که در نهایت به صورت دو جانبه با کمک دانشگاه و دستگاه مربوطه، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

سیف افزود: همچنین از طرفی دیگر، این همکاری‌ها می‌تواند شناختی را به وجود آورد که اساتید می‌توانند از آن برای کارآموزی دانشجویان، پایان نامه‌ها و بازدیدهای علمی استفاده کنند و در نهایت، رفت و آمد بیشتری بین دستگاه‌های اجرایی و مراکز عملیاتی در وزارتخانه‌ها و دانشگاه‌ها ایجاد می‌شود.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت: این رویه برای اساتیدی که هیأت علمی جوان محسوب شده و یا در بدو ورود بوده و یا می‌خواهند رسمی-آزمایشی یا رسمی شوند، یک دوره اجباری محسوب می‌شود و برای سایر اساتید، اختیاری است. از طرفی به منظور ایجاد استقبال بیشتر از این دوره‌ها، قرار است برای هر دو گروه فوق، مشوق‌هایی پیش بینی شود که این مشوق‌ها می‌تواند امتیازات ارتقا، سهمیه پذیرش دانشجو، در حیطه بار موظفی و یا کار اجرایی آنها باشد.

وی اظهار داشت: در راستای رونق تولید ملی، قرار است دانشگاه‌ها در استان‌های مختلف، طرح‌های خود را ارائه و در نهایت طرح‌های برگزیده مشخص شود. مشوق‌هایی پیش بینی و در پایان سال نیز طرح برگزیده کشوری معرفی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف1 روز قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

شاهکاری کلاسیک از جاز به نام اصفهان+ فیلم

ایمناایمنا1 روز قبل
با فراگیر شدن موسیقی جاز در سراسر دنیا این سبک تاثیر زیادی بر موسیقی ملل گذاشت. آشنایی ایرانیان با جاز نیز از دهه ۴۰ آغاز شد و برای اولین بار خواننده‌ای به نام آلفرد لازاریان بود که اولین قطعه جاز را به نام «ونوس» روانه بازار کرد. قطعه اصفهان و آگرا همواره به عنوان شاهکارهای مشترک این دو هنرمند بزرگ تاریخ جاز شناخته می‌شود. «اصفهان» در محافل موسیقی جاز به عنوان یک شاهکار از «استاندارد جاز» شناخته می‌شود. هر کسی که علاقه به این سبک از موسیقی داشته باشد حتما نام الینگتون و قطعه اصفهان آن را شنیده است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
بر اساس این گزارش همه مقدمات تسهیل سفر جانبازان فراهم شده است تا جانبازان بتوانند مناسک حج را به راحتی برگزار کنند. امسال بیش از ۵ هزار جانباز به همراه خانواده شهدا و ایثارگران، به حج تمتع اعزام می‌شوند. بر اساس این گزارش همه مقدمات تسهیل سفر جانبازان فراهم شده است تا جانبازان بتوانند مناسک حج را به راحتی برگزار کنند. امسال بیش از ۵ هزار جانباز به همراه خانواده شهدا و ایثارگران، به حج تمتع اعزام می‌شوند. گفتنی است زمان اعزام کاروان جانبازان ساعت ۴ صبح فردا یکم مردادماه و زمان مراجعت آن نیز یکم شهریور خواهد بود
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی افزود: باید بپذیریم که امروزه یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های بشر، تامین اجتماعی است چرا که قبل از تولد تا پس از مرگ را در بر می‌گیرد. صادقی فر تاکید کرد: امروزه در دنیا به تامین اجتماعی به عنوان شاخص اصلی تحقق عدالت اجتماعی نگریسته می‌شود، زیرا فلسفه وجودی تامین اجتماعی، گسترش عدالت اجتماعی است و اینکه بتواند از افزایش فقر به ویژه فقر مطلق جلوگیری کند. معون فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریج کرد: باید مشارکت همه گیر و عام وجود داشته باشد تا ساختار تامین اجتماعی کارایی خودش را نشان دهد. اهداف توسعه هزاره و پایدار نیز هنگامی به وقوع می‌پیوندد که ساختار و نظام‌های تامین اجتماعی در جایگاه واقعی خودش قرار گیرد و در سطح نظام رفاهی کمک کند. ده چالش مهم در حوزه تامین اجتماعیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم صادقی فر در پانزدهمین نشست علمی «دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی» گفت: هنگامی که سازمان بین المللی کار ILO بحث کار شایسته را مطرح کرد، در کنار حقوق بنیادین کار، اشتغال برای همه و گفت و گوی اجتماعی، یکی از مباحث اصلی اش را حمایت اجتماعی اعلام و ساختار تامین اجتماعی و اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی را ذیل آن تعریف کرد. سخنران پانزدهمین نشست علمی «دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی» اعلام کرد: ۱۰ چالش در حوزه تامین اجتماعی در کشور‌های مختلف را می‌توان تعیین کرد که بسته به شرایط اقتصادی و اجتماعی، اولویت‌های این چالش‌ها برای هر کشوری متفاوت است. حسام نیکوپور ۱۰ چالش جهانی را پرکردن شکاف پوشش، نابرابری‌ها در طول دوران زندگی، سالمندی جمعیت، اشتغال کارگران جوان، بازار کار و اقتصاد دیجیتال، سلامت و مراقبت‌های بلندمدت، ریسک‌های جدید، شوک‌ها و رویداد‌های جدید، حمایت از کارگران مهاجر، تحولات فناوری و انتظارات عمومی بالاتر برشمرد. وی اظهار کرد: در اغلب کشور‌ها دسترسی به خدمات سلامت، پیشروترین خدمات تامین اجتماعی بوده است، اما در منطقه آسیا و نیز کشورمان، «تحت پوشش تامین اجتماعی قرار داشتن» در اولویت چالش‌ها به شمار می‌آید. وی تاکید کرد: هنگامی که تامین اجتماعی، اشتغال محور است، بنابراین با از بین رفتن اشتغال، تامین اجتماعی دچار مشکل می‌شود. نیک پور سپس به یکی دیگر از چالش‌های جهانی تامین اجتماعی تحت عنوان نابرابری‌ها در طول زندگی اشاره کرد و گفت: در سده اخیر فقر در حال کاهش بوده، اما نابرابری‌ها در حال افزایش بوده و شکاف دستمزد‌ها و شکاف جنسیتی دستمزد هم بیشتر شده است. سخنران این نشست فرهنگی تصریح کرد: ۵۰ درصد از جمعیت جهان، یک درصد ثروت را در اختیار دارند. نیکوپور افزود: پیش بینی می‌شود در سال ۲۱۰۰ میلادی، جمعیت سالمند جهان به ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر برسد. وی، نتیجه‌ای از پژوهش دیگر را مطرح کرد و گفت: ۶۵ درصد دانش آموزان کنونی، در آینده مشاغلی خواهند داشت که الان وجود ندارد و این، نشان دهنده سرعت تحولات بازار کار است. نیکوپور در پایان خاطرنشان کرد: حوداث شغلی در فضای مجازی، کمتر است، اما استرس، افزایش یافته و سلامت روانی، کاهش می‌یابد، زیرا ماهیت کار، از فیزیکی بودن به سمت روحی و روانی بودن در حال تغییر است.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در قالب طرح ملی «مهر بی‌کران» از دهه ولایت و امامت در مساجد و امامزادگان جمعه‌ها بعد از نماز مغرب و عشاء زیارت آل یاسین قرائت می‌شود. بزرگان دین و علما تأکید بسیاری بر قرائت دائمی این زیارت آل یاسین داشته‌اند و از آنجا که مساجد و امامزادگان بهترین پایگاه برای فعالیت‌های دینی است اجرای طرح «مهر بی‌کران» در این روز در دستور کار قرار داده شده است. این طرح، «مهر بی‌کران» نامگذاری شده، زیرا در این زیارت به رحمت واسعه بودن خداوند اشاره شده است که امام زمان (عج) نیز مظهر این مهر و رحمت بی‌کران خداوند هستند.

نظرها

اخبار بیشتر