اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستند

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با این دست فرمون فکر می کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می کند،

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستند - 1

گروه سیاست نامه نیوز: دوره ریاست جمهوری حسن روحانی دو سال دیگر به پایان می‌رسد اما تاب آوری دولت او در مقابل انتقادات مخالفان گویا به نقطه صفر نزدیک می‌شود.

حسن روحانی در دیدار با مدیران ارشد نظام سلامت کشور تلویحا به این مسئله اشاره کرد و گفت: برخی نگذاشتند مردم در روز خوشحالی، لذت ببرند، مانند کسی که با عروس خانواده دشمنی دارد آنقدر غر می‌زند نمی‌گذارد همان شب عروسی که همه خانواده شاد هستند، از آن جشن لذت ببرند؛ برخی خیلی اذیت کردند البته مردم را اذیت کردند ما که به این مسائل عادت داریم و برای ما مشکلی نیست.

فارغ از این سخنان، اخیرا صحبت‌ها و نقل قول‌ها حکایت از آن می‌کند که بین رئیس‌جمهور و معاون اولش نیز مشاجره‌ای رخ داد که به خروج جهانگیری ایز جلسه انجامید. ماجرا از این قرار بود که حسن روحانی در سخنی تأمل‌برانگیز به اسحاق جهانگیری گفت «شما و اصلاح‌طلبان دنبال سرنگونی دولت هستید!».

درباره آینده دولت دوازدهم با سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیأت رئیسه مجلس و عضو شورای مرکزی جبهه پایداری به گفتگو پرداختیم.

مشروح این گفتگو را در صفحه خبر سیاسی نامه نیوز بخوانید.

****

اصلاح طلبان دنبال انداختن دولت نیستند

به نظر می رسد بین روحانی و جهانگیری دیگر آن اخوت قدیم وجود ندارد، اخیرا جملات تندی بین آنها ردوبدل شد که از بی اعتمادی رئیس جمهور به معاون اول و جریان اصلاحات حکایت می‌کرد، به نظر شما سرانجام این دولت چه می‌شود؟

اصلاح طلبان دنبال انداختن دولت نیستند ولی جدی پیگیرند تا صف خود را از عملکرد دولت دوازدهم جدا کنند. آنچه آقای روحانی فهمیده و درست هم هست، این است که اصلاح طلبان می‌خواهند ادامه حیات سیاسی داشته باشند و برای انتخابات مجلس سال ۹۸ و انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ برنامه ریزی دارند تا در قدرت بمانند. برهمین اساس جریان اصلاحات از یک سال پیش خیلی روشن و صریح و قطعی مرزبندی با دولت را کلید زدند. امسال هم نوع ورود فراکسیون امید به انتخابات هیأت رئیسه سال چهارم مجلس دهم طوری بود که به جامعه پیام دهند «مجلس دست آنها نیست»، همین موضع را نیز درباره دولت دارند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

اصلاح‌طلبان می‌خواهند روحانی زیر پای خود را شل ببیند و استعفا دهد

سال گذشته آقای جهانگیری اعلام کرد اختیار عوض کردن منشی دفتر خود را هم ندارد، فکر می‌کنید؛ آقای جهانگیری تا ۱۴۰۰ در دولت آقای روحانی می‌ماند؟

اصلا عمر دولت روحانی تا آنجا می‌کشد؟ جریان اصلاحات هر یک روز عمر دولت دوازدهم را به ضرر خود می‌داند، خیلی علاقمند است که این دولت سریعتر به پایان راه برسد و تمام شود. به همین خاطر آقای حجاریان اخیرا به آقای حسن روحانی توصیه کرد «سریع استعفا دهد تا انتخابات زودرس برای ریاست جمهوری برگزار شود». معتقدم اصلاح طلبان امروز در مسیر نوعی افکارسازی برای آقای روحانی پیش می‌روند. آنها می‌خواهند آقای روحانی زیر پای خود را شل ببیند و استعفا دهد.روحانی از اول هم روحیه نداشت

آقای روحانی روز گذشته گفته بود «اذیت کردند و غر زدند که نگذاشتند یک روز لذت ببریم»، آیا می‌توان گفت تاب آوری دولت روحانی کم شده است؟

آقای روحانی از اول هم روحیه نداشت. به نظر من دوستانش هم دو گروه شدند، اصلاح طلبان از او جدا شدند و می‌خواهند روی ذهنش کار کنند تا ریاست جمهوری را رها کند و برود. گروه دوم نیز بر ماندنش تا روز آخر اصرار دارند.

جهانگیری یکجاهایی از دست روحانی کلافه و عصبانی می‌شود

آیا آقای جهانگیری نقش کاتالیزور را برای استعفای آقای روحانی ایفا می‌کند؟

خیر این ناراحتی‌های آقای جهانگیری از آقای روحانی را برنامه ریزی شده نمی‌دانم. آقای جهانگیری مدیر اجرایی قدیمی و صاحب نظر در حوزه اجرایی است، او خودش را در طراز رئیس جمهور و با عرضه‌تر از روحانی می‌داند. در مجموع آقای جهانگیری امروز پای خود را در گل می‌بیند که نه راه پیش دارد و نه راه پس، بنابراین یکجاهایی از دست روحانی کلافه و عصبانی می‌شود.

تحلیل شما چیست، آیا روحانی در نیمه راه استعفا می‌دهد؟

با این دست فرمون فکر می‌کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می‌کند، مگر اینکه در داخل کشور یا در حوزه سیاست خارجی یک تغییر رویه رخ دهد.

دولت روحانی به پایان ۹۸ می‌رسد؟

زمان نمی‌توانم بدهم چون دولت حتی یک نقطه اتکا ندارد که براساس آن بتواند سایر حوزه‌ها را ترمیم کند.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف17 ساعت قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.

غول نبردهای آبی - خاکی ارتش آمریکا هم حریف سپاه نشد/ راز پیام دروغ USS Boxer به کاخ سفید +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تا این که ناگهان پنج شنبه شب، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با خوشحالی ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی که به ناو آمریکایی USS Boxer نزدیک شده بود سرنگون شده است. چندین کشور در دنیا مثل استرالیا، اسپانیا، فرانسه و چین از جمله دارندگان این نوع از شناورها به حساب می‌آیند. خدمه استاندارد این ناو در حدود ۱۲۰۰ نفر است و می‌تواند تا حدود ۱۶۸۷ نفر تفنگدار دریایی را نیز با خود حمل کند. این ناو در تاریخ ۱۱ فوریه سال ۱۹۹۵ میلادی وارد خدمت و در مجموع ۸ فروند از این ناوها برای نیروی دریایی آمریکا ساخته شده است. ناو USS Boxerاین ناو میتواند علاوه بر قوای مسلح و تجهیزات زرهی، انواع بالگرد‌های ترابری و تهاجمی و نوع عمود پرواز جنگنده نسل پنجم اف ۳۵ را حمل کند.

فارسی صحبت کردن افسر اطلاعاتی سازمان سیا

برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
برادر میترا استاد امروز قبل از شروع جلسه سوم دادرسی پرونده جنایی مقتول در خصوص بزرگترین آرزوی خواهرش و میزان دارایی او توضیحاتی ارائه داد. به گزارش نامه نیوز، میترا استاد همسر محمد علی نجفی شهردار سابق تهران و وزیر آموزش و پرورش اسبق کشور هفتم خردادماه در حمام خانه خود در منطقه سعادت آباد تهران با شلیک گلوله کشته شد. محمد علی نجفی ساعاتی پس از این جنایت با معرفی خود به پلیس آگاهی تهران به قتل همسرش اعتراف کرد. نجفی حتی تاکید داشت که پیش از این درگیری خونین چندین مرتبه به میترا استاد پیشنهاد جدایی و طلاق با پرداخت تمام حق و حقوق را داده است، ولی مقتوله عنوان کرده که حاضر به جدایی نیست. مسعود استاد در مورد میزان دارایی‌هایی شخصی میترا استاد گفت: خواهرم هیچ سرمایه‌ای نداشت و هیچ سرمایه‌ای از او باقی نمانده است.
فراروفرارو21 ساعت قبل
فرارو- امیر هاشمی مقدم؛ این روز‌ها رسانه‌های ترکیه پر است از اخباری درباره هزاران گردشگر سرگردان ایرانی در آنتالیا. بر پایه گزارش رسانه‌های ترکیه و نیز سخنان برخی از آژانس‌های ایرانی، بین پنج تا شش هزار نفر ایرانی به این جشنواره رفتند. در هوای گرم و شرجی آنتالیا، گردشگران ایرانی با چمدان‌های‌شان روبروی ورودی محل جشنواره روی زمین نشسته‌اند. هرچند آن‌ها قرار بود جشنواره موسیقی برگزار کنند و نهایتا گفتند به مسافران ایرانی چادر می‌دهیم با چنین شرایطی. اما برخی از مسافران انتظار دارند که همه هزینه سفرشان باز گردانده شود.» البته به نظر نمی‌آید این سخن که گردشگران ایرانی هم مقصر بودند، چندان منطقی باشد.

نظرها

اخبار بیشتر