نامه ۲۰ سرمایه‌دار آمریکایی برای اعمال مالیات بیشتر بر ثروتمندان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
نامه ۲۰ سرمایه‌دار آمریکایی برای اعمال مالیات بیشتر بر ثروتمندان

نامه ۲۰ سرمایه‌دار آمریکایی برای اعمال مالیات بیشتر بر ثروتمندان

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
20 نفر از ثروتمندترین افراد آمریکا در نامه ای به دونالد ترامپ خواستار اعمال مالیات بیشتر بر میلیاردر های آمریکایی در جهت مبارزه با پدیده گرمایش جهانی شده‌اند.

اعتمادآنلاین| ۲۰ نفر از ثروتمندترین افراد آمریکا در نامه‌ای به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از وی خواسته‌اند که در راستای وظیفه اقتصادی آمریکا مبنی بر کنترل گرمایش زمین از افراد متمول مالیات بیشتری دریافت کند.

به گزارش دویچه وله، در این نامه که به امضای ۲۰ نفر از ثروتمندترین افراد آمریکا رسیده، آمده است: آمریکا نسبت به واکنش به پدیده گرمایش زمین وظیفه اخلاقی و اقتصادی دارد.

در این نامه آمده است که فاصله مالی بین یک درصد ثروتمند آمریکایی و باقی شهروندان روز به روز در حال بیشتر شدن است و از دولت خواسته شده است برای اخذ مالیات از ثروتمندان در جهت مبارزه با پدیده گرمایش زمین و همینطور ارتقای شبکه درمانی تلاش کند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

این نامه در حالی منتشر شده است که سال گذشته سازمان ملل نسبت به افزایش فاصله طبقاتی در آمریکا هشدار داده بود.

بر اساس این گزارش سازمان ملل، نزدیک به ۴۱ میلیون نفر در آمریکا در فقر زندگی می‌کنند در حالیکه ۱۸ و نیم میلیون نفر نیز در فقر مطلق قرار دارند. کاخ سفید این گزارش را جانبدارانه و خلاف واقع خوانده بود.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مردی لحظاتی قبل از پرواز هواپیما، روی بال آن پرید +فیلم و عکس

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، شرکت آزمان ایر در شرح ماجرا گفت: «این مرد که هویت آن مشخص نشده است به سمت هواپیما در باند پرواز می‌رود که در این هنگام خلبان او را می‌بیند. سرعت را کم می‌کند و سپس موتور هواپیما را خاموش می‌کند اما مرد همچنان در اطراف هواپیما سرگردان بود.» این شرکت در ادامه آورده است: «این مرد به یکباره بر روی بال هواپیما پرید و سعی کرد که خود را به کابین برساند. ویدئوی گرفته شده توسط یکی از مسافران از این صحنه نشان می‌دهد که مرد در اطراف بال هواپیما حرکت می‌کند که در این زمان مسافران وحشت زده از خدمه پرواز می‌خواهند که درهای خروج را باز کنند. در یک صحنه دیگر هم مرد روی بال هواپیما است. مقام‌های فرودگاه نیجریه در بیانیه‌ای گفتند که این مرد در بازداشت است و مورد بازجویی قرار گرفته است اما هنوز انگیزه وی از این کار مشخص نیست.

توضیح ربیعی درباره گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی برای واردات دارو

الفالف1 روز قبل
توضیح ربیعی درباره گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی برای واردات داروگروه اقتصادی الف، ۳۱ تیر ۱۳۹۸، ۲۲:۰۱ ۳۹۸۰۴۳۱۲۲۷تکذیب گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی برای واردات دارو علی ربیعی سخنگوی دولت در رابطه با خبر گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی برای واردات دارو توضیحاتی ارائه داد.

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

انتقاد رئیس دفتر رهبر انقلاب از ساخت شهرک باستی‌هیلز

الفالف15 ساعت قبل
انتقاد رئیس دفتر رهبر انقلاب از ساخت شهرک باستی‌هیلزگروه اقتصادی الف، ۱ مرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۲۲ ۳۹۸۰۵۰۱۲۱۵حجت‌الاسلام گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس کمیته امداد امام خمینی نسبت به ساخت شهرک‌های تجملاتی در اطراف شهر تهران انتقاد کرد.

قاچاق میوه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ انواع میوه قاچاق در سایه نبود نظارت با اعداد و ارقام نجومی به راحتی در بازار میوه و تره‌بار خرید و فروش می‌شود. میوه‌هایی که از کشور مبدا صادر و پس از بررسی‌های انجام شده در کشور مقصد و مرجوع شدن آنها به‌علت نبود بهداشت و وجود سموم مضر، برای ارزآوری به‌صورت قاچاق به کشوری دیگری ارسال می‌شوند و بخش قابل توجهی از این میوه‌های خاص به‌صورت اینترنتی به‌فروش می‌رسد، فروشگاه‌هایی که مجوز وزارت صنعت و درگاه بانکی دارند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر