آغاز نشست کمیته سیاسی مجالس آسیایی در اصفهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سیاسی

آغاز نشست کمیته سیاسی مجالس آسیایی در اصفهان

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا : نشست کمیته آسیایی مجمع مجالس سیاسی APA در هتل کوثر اصفهان آغاز شد.

آغاز نشست کمیته سیاسی مجالس آسیایی در اصفهان - 1

مجمع مجالس آسیایی با حضور نمایندگانی از کشورهای آسیایی مانند ایران، افغانستان، بنگلادش، کامبوج، قبرس، اندونزی، عراق، اردن، لبنان، پاکستان، سوریه، ترکیه، ویتنام و قطر در اصفهان در حال برگزاری است.

مجمع مجالس آسیایی بزرگترین مجمع پس از IPU به شمار می‌رود که در سطح منطقه‌ای و قاره‌ای است و ۵۶ پارلمان را مورد پوشش قرار می‌دهد که ۴۲ کشور به صورت عضو دائم و ۱۳ کشور به صورت ناظر هستند و این میزبانی فرصت مناسبی برای مجلس شورای اسلامی کشورمان به شمار می‌رود.

در این نشست مسعود پزشکیان نایب رئیس قوه مقننه، سیده فاطمه ذوالقدر، جلیل رحیمی جهان آبادی، هاجر چنارانی، حسینعلی حاجی دلیگانی، محسن کوهکن ریزی، محمدرضا مجیدی؛ دبیر کل مجمع مجالس آسیایی و عباس رضایی؛ استاندار اصفهان و ۲۰ نماینده از ۲۰ کشور آسیایی حضور دارند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

مجمع مجالس آسیایی دارای ۴ کمیته فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و اداری و مالی است که پس از برگزاری نشست کمیته سیاسی در اصفهان، کمیته اداری و مالی در شهریور و در بغداد برگزار می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

آمریکا در شرایط سرطان بدخیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، الهان عمر عضو مسلمان کنگره آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گفت: ترامپ تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست. وی در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: شما رئیس جمهور آمریکا را فردی اختلاف افکن که ضد اقلیت‌ها صحبت می‌کند, توصیف کرده‌اید. ما شاهد تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا هستیم. ما در تاریخ آمریکا شاهد به پا خاستن افراد زیادی بوده‌ایم. وی درباره حمایت آمریکا از عربستان و امارات گفت: پیمان ما با عربستان و امارات موضوعی غیرعقلانی است.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر