اتحاد ملی و فراسازمانی ملزومات موفقیت سازگاری با کم‌آبی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

اتحاد ملی و فراسازمانی ملزومات موفقیت سازگاری با کم‌آبی است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و آبفای کشور با بیان اینکه برای موفقیت سازگاری با کم‌آبی، اتحاد ملی و فراسازمانی نیاز است،گفت: سازگاری یکی از بهترین راه‌حل‌هاست. افزایش تولید، توسعه، اخذ وام و رقابت برای دریافت نقدینگی مشکل ما را حل نمی‌کند.

اتحاد ملی و فراسازمانی ملزومات موفقیت سازگاری با کم‌آبی است - 1

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حمیدرضا کشفی در سومین روز از همایش سازگاری با کم‌آبی اظهار داشت: امروز علیرغم تمام بارش‌های کشور همچنان ۲۳۳ شهر با تنش آبی مواجه‌اند که ناشی از عدم وجود سامانه مناسب، ذخیره‌سازی، خط انتقال و تصفیه‌خانه است. تنش‌های مالی هم که روز به روز بیشتر می‌شود. کمبود نقدینگی و عدم اختصاص بودجه به پروژه‌ها باعث شده نتوانیم جوابگوی نیاز این صنعت باشیم. ضمن اینکه تنش‌های ناشی از تحریم نیز منجر به مشکلاتی جهت تامین کالاهای اساسی و جابه‌جایی وجوه و خرید تجهیزات شده است.

وی افزود: با وجود این تنش‌ها، مشکلات مربوط به منابع انسانی، ساختارها و همچنین درخواست‌های روزافزون از مردم نیز وجود دارد.

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و آبفای کشور گفت: کمیته سازگاری با کم‌آبی متشکل از وزارت نیرو، وزارت کشاورزی، صنعت، محیط زیست و سایر نهادهای ذی‌ربط می‌توانند برای حل مسئله سهیم باشند.

وی تاکید کرد: سازگاری با تنش مالی و کم‌آبی می‌تواند راه‌حلی برای مشکلات باشد. سازگاری یکی از بهترین راه‌حل‌هاست. افزایش تولید، توسعه، اخذ وام و رقابت برای دریافت نقدینگی مشکل ما را حل نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مهمترین مسئله حفظ کیفیت در هر شرایطی است، گفت: باید هر روز وضعیت آب را رصد کرده و نظارت داشته باشیم و از هدر رفت آب جلوگیری کنیم. یکی از ساز و کارها بازچرخانی آب و پساب است و امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق قدم‌های موثری در این رابطه برداریم.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

کشفی با تاکید بر اینکه جلوگیری از مصرف انرژی در تاسیسات آبفا یکی از ملزومات است، افزود: با توجه به نرخ پایین آب ممکن است انگیزه‌ای برای این کار نداشته باشیم اما کاهش مصرف در تاسیسات و مدیریت داریی‌های فیزیکی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: روز به روز نقدینگی پروژه‌ها کم می‌شود و با توجه به تورم، قدرت خرید کاهش می‌یابد. بنابراین ضروری است دارایی‌هایی را که داریم نگهداری کنیم. یکی از راه‌ها پرداختن به قراردادهای بلندمدت و نتیجه‌محور است.

وی با بیان اینکه برای موفقیت سازگاری با کم‌آبی، اتحاد ملی و فراسازمانی نیاز است، افزود: در کشورها، دولت‌های آب‌محور تشکیل می‌شوند و حمایت قانون‌گذاران، مسئولین سیاسی، دانشمندان و مهندسین و ذی‌نفعان در تلاش و در کنار هم بودن صورت می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | در شهرداری به روی شهردار قفل شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟

بازار ارز بدون رفتار‌های هیجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بازار ارز در هفته گذشته روند نزولی داشت، افزایش عرضه و کاهش تقاضا از مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در بازار ارز استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رفتار‌های هیجانی مردم برای خرید ارز کاهش یافته است و خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که بازار ارز محل مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.

رونق تولید با وام صندوق توسعه ملی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی می‌گوید براساس اساسنامه صندوق، بخش خصوصی اولویت اول را دارد و ۸۰ درصد منابع در اختیار بخش خصوصی برای توسعه کشاورزی و صنعتی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
دیلی‌تلگراف: انگلیس امروز تحریم‌های دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران را اعلام می‌کندبراساس گزارش این روزنامه انگلیسی، بریتانیا ممکن است سعی کند تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا که در پی حصول برجام لغو شده بود، مجددا اعمال شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حقوق ماهانه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ۱۹,۷۹ هزار یوروست. علاوه بر آن او به عنوان عضو مجلس ۵۰ درصد «هزینه‌های نمایندگی» را دریافت می‌کند و پاداش هایی نیز دریافت می‌کند. اما از دریافت سیزدهمین حقوق محروم است و هیچگونه درآمد اضافی به عنوان رئیس حزب «اتحاد دمکرات مسیحی» ندارد. درنتیجه آنطور که ژورنالیست‌ها جمعبندی کرده‌اند، دستمزد آنگلا مرکل بالغ بر ۳۳۳هزار یورو در سال است که معادل ۲۳ و نیم میلیون روبل می‌باشد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه Germania. one، در سال ۲۰۱۸ درآمد سالانه ولادیمیر پوتین ۸,۶۴۸ میلیون روبل اعلام شد در حالی که یکسال قبل از آن درآمد رئیس کشور روسیه ۱۸,۷میلیون روبل بود.

نشست دست اندکاران مسکن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تامین مسکن جوانان و حل معضل اجاره بها، بازسازی بافت‌های فرسوده و تعمیر خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی محور اصلی سخنان رئیس جمهور در نشست پیگیری طرح‌های دولت تدبیر و امید در بخش مسکن بود. به گزارش خبرگزاری صداوسیما تامین مسکن جوانان و حل معضل اجاره بها، بازسازی بافت‌های فرسوده و تعمیر خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی محور اصلی سخنان رئیس جمهور در نشست پیگیری طرح‌های دولت تدبیر و امید در بخش مسکن بود.

نظرها

اخبار بیشتر