اتحاد ملی و فراسازمانی ملزومات موفقیت سازگاری با کم‌آبی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

اتحاد ملی و فراسازمانی ملزومات موفقیت سازگاری با کم‌آبی است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و آبفای کشور با بیان اینکه برای موفقیت سازگاری با کم‌آبی، اتحاد ملی و فراسازمانی نیاز است،گفت: سازگاری یکی از بهترین راه‌حل‌هاست. افزایش تولید، توسعه، اخذ وام و رقابت برای دریافت نقدینگی مشکل ما را حل نمی‌کند.

اتحاد ملی و فراسازمانی ملزومات موفقیت سازگاری با کم‌آبی است - 1

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حمیدرضا کشفی در سومین روز از همایش سازگاری با کم‌آبی اظهار داشت: امروز علیرغم تمام بارش‌های کشور همچنان ۲۳۳ شهر با تنش آبی مواجه‌اند که ناشی از عدم وجود سامانه مناسب، ذخیره‌سازی، خط انتقال و تصفیه‌خانه است. تنش‌های مالی هم که روز به روز بیشتر می‌شود. کمبود نقدینگی و عدم اختصاص بودجه به پروژه‌ها باعث شده نتوانیم جوابگوی نیاز این صنعت باشیم. ضمن اینکه تنش‌های ناشی از تحریم نیز منجر به مشکلاتی جهت تامین کالاهای اساسی و جابه‌جایی وجوه و خرید تجهیزات شده است.

وی افزود: با وجود این تنش‌ها، مشکلات مربوط به منابع انسانی، ساختارها و همچنین درخواست‌های روزافزون از مردم نیز وجود دارد.

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و آبفای کشور گفت: کمیته سازگاری با کم‌آبی متشکل از وزارت نیرو، وزارت کشاورزی، صنعت، محیط زیست و سایر نهادهای ذی‌ربط می‌توانند برای حل مسئله سهیم باشند.

وی تاکید کرد: سازگاری با تنش مالی و کم‌آبی می‌تواند راه‌حلی برای مشکلات باشد. سازگاری یکی از بهترین راه‌حل‌هاست. افزایش تولید، توسعه، اخذ وام و رقابت برای دریافت نقدینگی مشکل ما را حل نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مهمترین مسئله حفظ کیفیت در هر شرایطی است، گفت: باید هر روز وضعیت آب را رصد کرده و نظارت داشته باشیم و از هدر رفت آب جلوگیری کنیم. یکی از ساز و کارها بازچرخانی آب و پساب است و امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق قدم‌های موثری در این رابطه برداریم.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

کشفی با تاکید بر اینکه جلوگیری از مصرف انرژی در تاسیسات آبفا یکی از ملزومات است، افزود: با توجه به نرخ پایین آب ممکن است انگیزه‌ای برای این کار نداشته باشیم اما کاهش مصرف در تاسیسات و مدیریت داریی‌های فیزیکی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: روز به روز نقدینگی پروژه‌ها کم می‌شود و با توجه به تورم، قدرت خرید کاهش می‌یابد. بنابراین ضروری است دارایی‌هایی را که داریم نگهداری کنیم. یکی از راه‌ها پرداختن به قراردادهای بلندمدت و نتیجه‌محور است.

وی با بیان اینکه برای موفقیت سازگاری با کم‌آبی، اتحاد ملی و فراسازمانی نیاز است، افزود: در کشورها، دولت‌های آب‌محور تشکیل می‌شوند و حمایت قانون‌گذاران، مسئولین سیاسی، دانشمندان و مهندسین و ذی‌نفعان در تلاش و در کنار هم بودن صورت می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها