اختصاص ۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به حوزه فرهنگ و هنر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
اختصاص ۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به حوزه فرهنگ و هنر

اختصاص ۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به حوزه فرهنگ و هنر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
با انعقاد تفاهم نامه ای بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات اشتغالزایی با اعتبار۵۰۰ میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر اختصاص خواهد یافت.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور تخصیص ۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر، امروز با حضور ربیعی دستیار ویژه ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت و صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

اصغر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ابتدای این مراسم با اشاره به تفاهم نامه‌های همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور حمایت از طرح‌های کسب و کار فعال در حوزه فرهنگ و هنر در سنوات گذشته اظهار داشت: نزدیک به یکهزار طرح در قالب تفاهم نامه‌های همکاری دو مجموعه و حتی خارج از سقف تعیین شده تاکنون مورد حمایت قرار گرفته‌اند و با انعقاد این تفاهم نامه نیز تسهیلات اشتغالزایی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر تخصیص خواهد یافت.

نوراله زاده افزود: بخشی از این حمایت‌ها مربوط به حوزه تئاتر و حمایت از ساخت و تجهیز خانه‌های تئاتر و دانش آموختگان این حوزه بود و امیدواریم در تفاهم نامه جدید به این بخش علی الخصوص در شهرستان‌ها توجه ویژه‌ای معطوف گردد تا شاهد شکوفایی هنر و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و ترویج نشاط و امید در جامعه باشیم.

در این مراسم ربیعی، رئیس هیأت مدیره صندوق کارآفرینی امید ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته توسط دو مجموعه به منظور اعتلای هنر و فرهنگ و نشاط افزایی در جامعه اظهار داشت: ما همواره به دنبال فکرهای بزرگ و کارهای بزرگ هستیم ولی باید گره‌های کوچک را باز کنیم و این قبیل فعالیت‌ها الگوی کاری مناسبی برای معرفی کارهای کوچک ولی مؤثر و تأثیرگذار می‌باشد.

ربیعی این هم افزایی بین دومجموعه را عامل رونق کسب و کارهای حوزه فرهنگ و هنر و صنایع خلاق دانست.

وی افزود: اینکه فرهنگ و هنر کشور خود را به حوزه تمدنی خود گره می‌زنیم کار خوبی است و ارزشهای جامعه را در طولانی مدت استحکام می‌بخشد.

همچنین صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از حضور ربیعی و حمایت‌های ایشان از عرصه فرهنگ و هنر گفت: حضور آقای ربیعی برای دولت دلگرمی است. ایشان دارای دغدغه‌هایی در حوزه مسئولیت کارآفرینی و حوزه‌های فرهنگی و هنری است. این حضور چشم انداز جدیدی را شکل می‌دهد که برای دولت آقای روحانی در شرایط سخت فرصت‌های خوبی فراهم می‌کند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری | اخبار اقتصادی دلار و بورس

صالحی تاکید کرد: اگر از اهالی فرهنگ و هنر توقع ایجاد نشاط و حال خوب برای مردم را داریم باید نگاه مضاعفی به نقشها و جایگاه آنها داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به توجه بر گسست ارتباط بین ملت و حاکمیت‌ها، گفت: برای اینکه بتوانیم گسست ارتباطات حاکمیت و ملت را کاهش دهیم نیاز به ارتباطات فعال اجتماعی بین آن‌ها داریم.

صالحی با اشاره به اهمیت حمایت از تولیدات فرهنگی و هنری گفت: یکی از برنامه‌های محوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم حمایت از تولیدات و آثار فرهنگی و خلاق ایرانی است و تاکنون تلاش شده است گام‌های خوبی برای رونق اقتصاد فرهنگ و هنر برداشته شود.

وی افزود: براساس این تفاهم نامه زمینه اشتغال فعالان حوزه فرهنگ و هنر کشور فراهم می‌شود.

سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز ضمن قدردانی از حمایت‌های صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: در پی همکاری مؤثر صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر در زمینه رونق بخشیدن به تولیدات فرهنگی و هنری که از اواخر سال ۹۶ آغاز شده بود مبلغ ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی ارزان قیمت در اختیار کارآفرینان فرهنگی و هنری قرار گرفت. امروز با حمایت دولت تدبیر و امید گامی مؤثر در تحقق شعار سال رونق تولید برداشته شد و خط اعتباری ۵۰۰ میلیارد ریالی با هدف توسعه کارآفرینی در این بخش محقق شد.

سیدزاده اظهار داشت: طی سفرهای حمایتی ما با هنرمندانی روبه رو شدیم که استعداد بسیار خوبی دارند همچنین هرساله تعداد زیادی از دانشجویان در رشته‌های مختلف هنری از دانشگاه‌های کشور فارغ التحصیل می‌شوند. کشور ما از نظر نیروی انسانی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد که امیدواریم با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.

سیدزاده در پایان سخنان خود گفت: امید است در سالجاری و بر اساس این تفاهم نامه با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر15 ساعت قبل
با حمایت استاندار گلستان، باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد. وی ادامه داد: در محدوده حریم در نظر گرفته شده برای جنگل‌های هیرکانی، دامسراهایی وجود دارند که قرار است جابجا شوند. موضوع تجهیز پایگاه‌های جنگل هیرکانی، یکی از مواردی است که بعد از ثبت جهانی بسیار اهمیت دارد. همچنین طرح کلی گردشگری برای ساماندهی و کنترل گردشگری انبوه در پرونده جنگل‌های هیرکانی آمده است که باید با دقت به اجرا برسد. معاون میراث فرهنگی کشور گفت: در نظر داریم تا یک روز از تقویم به نام روز جنگل‌های هیرکانی نامگذاری شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز20 ساعت قبل
اتفاقی که دیگر تنها یک شایعه نبود و با انتشار یک ویدئو به نام رامبد جوان قوت بیشتری گرفت. اینکه رامبد جوان بعد از حواشی بسیاری که سفرش به کانادا برایش ایجاد کرد دیگر قصد برگشتن به تلویزیون را ندارد و قرار است ساخت برنامه‌ای به نام «نی‌نی و دادا» را در کانادا آغاز کند. این اتفاق با واکنش و انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. بسیاری از آنها از این انتقاد می‌کردند که این کانال با تبلیغات رایگان در برنامه «خندوانه» و به واسطه برند این برنامه رشد پیدا کرده و اکثر دنبال‌کننده‌های آن به خاطر این برنامه عضو آن شده‌اند و استفاده از آن برای کار دیگری که احتمالا هیچ ربطی به برنامه «خندوانه» ندارد اشکال دارد. این اتفاقات و فشاری که شبکه‌های اجتماعی آوردند اما باعث شد تا خیلی زود پست‌های مربوط به «نی‌نی و دادا» از کانال حذف شوند و نام این کانال به «خندوانه و جناب‌خان» تغییر پیدا کند.
مهرمهر13 ساعت قبل
آرمان زرین‌کوب تهیه‌کننده سریال‌های تلویزیونی درباره حضور فیلم ویدئویی خود با نام «آکاردئون» در جشنواره فیلم شهر به خبرنگار مهر بیان کرد: جشنواره فیلم شهر طی فرایندی ۹ فیلم ویدئویی را برای بخش مسابقه جشنواره فیلم شهر انتخاب کرد و سپس با من تماس گرفتند و بیان کردند که من کاندیدای کارگردانی برای فیلم «آکاردئون» و خانم شیرین یزدانبخش بازیگر فیلمم کاندیدای بازیگری شده است. در حالی که در هیچ یک از اخبار ارسالی از سوی روابط عمومی به رسانه‌ها اسمی از من و خانم یزدانبخش و باقی کاندیداهای بخش مسابقه منتشر نشده است. از طرفی از جشنواره به من می‌گویند خانم یزدانبخش حتما باید در سالن حضور داشته باشد چون قرار است به او جایزه اهدا شود. وی با اشاره به اینکه چطور از میان ۹ فیلم ویدئویی آثار شایسته‌ای وجود نداشتند، بیان کرد: وقتی ۹ فیلم را در بخش مسابقه می‌آورید یعنی این فیلم‌ها بضاعت حضور در بخش مسابقه را داشته‌اند پس چطور می‌توانند کاندیدایی نداشته باشد؟ و این در حالیست که شما با خود من تماس می‌گیرید و به‌صورت شفاهی کاندیدا بودن من و بازیگرم را اعلام می‌کنید ولی این اتفاق به صورت رسمی و خبری اعلام نشده است. زرین‌کوب در پایان گفت: من متأسف هستم که به‌عنوان تهیه‌کننده سریال «ماه و پلنگ» و کارگردان فیلم «آکاردئون»، این آثار را به جشنواره فرستادم و از این به بعد دیگر هیچ گاه چنین کاری نخواهم کرد.

شاهکاری کلاسیک از جاز به نام اصفهان+ فیلم

ایمناایمنا19 ساعت قبل
با فراگیر شدن موسیقی جاز در سراسر دنیا این سبک تاثیر زیادی بر موسیقی ملل گذاشت. آشنایی ایرانیان با جاز نیز از دهه ۴۰ آغاز شد و برای اولین بار خواننده‌ای به نام آلفرد لازاریان بود که اولین قطعه جاز را به نام «ونوس» روانه بازار کرد. قطعه اصفهان و آگرا همواره به عنوان شاهکارهای مشترک این دو هنرمند بزرگ تاریخ جاز شناخته می‌شود. «اصفهان» در محافل موسیقی جاز به عنوان یک شاهکار از «استاندارد جاز» شناخته می‌شود. هر کسی که علاقه به این سبک از موسیقی داشته باشد حتما نام الینگتون و قطعه اصفهان آن را شنیده است.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
«همایش ملی بازاریابی در عصر دیجیتال» با پیشروی انقلاب صنعتی چهارم و ورود به عصر دیجیتال، همه حوزه‌های اجرایی، علمی و فناوری تحت‌تاثیر این تحولات عظیم قرار‌گرفته‌اند. حوزه بازاریابی نیز از این امر مستثنی نیست. شدت تحولات در حوزه بازاریابی به‌قدری است که نیاز است مدیران کسب‌و‌کارها، مدیران و کارشناسان تصمیم‌گیر در حوزه بازاریابی، تبلیغات و فروش، توجه ویژه و به‌هنگامی به این تحولات داشته باشند. شرکت در این همایش برای مدیران عامل، مدیران بازاریابی، فعالان، مشاوران و مدرسان این حوزه بیشترین دستاورد را خواهد داشت و فرصتی عالی برای حضور و دیده شدن شرکت‌های برتر حوزه بازاریابی به عنوان اسپانسر فراهم شده است. لازم به توضیح است برای ثبت‌نام زودهنگام شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.
انتخابانتخاب12 ساعت قبل
ویکتور بونگتیلو لایسکودات، استاندار منطقه در این خصوص می‌گوید: "این جزیره کومودو نامیده می‌شود، بنابراین برای من کومودو اولویت است نه انسان. حدود ۱۷۲۷ اژدها در جزیره کومودو زندگی می‌کنند اما همه این سوسمارهای غول پیکر در اختیار گردشگران نیستند. آنها معتقدند که یک شاهزاده خانم در این جزیره اژدها به دنیا آورده است. مردم محلی از اژدها نمی‌ترسند و زندگی مسالمت آمیزی با اژدها برقرار می‌کنند. پس چرا فرماندار منطقه قصد به هم زدن اکوسیستم زندگی این جزیره را دارد؟ استدلال او برای تغییر، قاچاق اژدهای کومودو است.

نظرها

اخبار بیشتر