ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب مساله حفظ کیفیت آب در هر شرایطی را مهم‌ترین اولویت شرکت‌های آبفا اعلام کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حمیدرضا کشفی امروز در رویداد ملی سازگاری با کم آبی با بیان این‌که علی‌رغم بارندگی‌های اخیر در کشور هنوز ۲۳۳ شهر امسال با تنش آب مواجه هستند، افزود: نبود سامانه مناسب دلیل این اتفاق است. از سوی دیگر مشکلات مالی روز به روز بیش‌تر می‌شود و با کمبود نقدینگی و عدم اختصاص بودجه مناسب به پروژه‌ها مواجه هستیم.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌ها علیه ایران گفت: از سوی دیگر به دلیل تحریم با مشکلاتی برای تأمین کالا‌های اساسی مواجه شده‌ایم. از سوی دیگر انتظارات مردم روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند.

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که در سطوح مختلف باید مشکلات مذکور را برطرف کرد، ادامه داد: در ابتدا می‌توان برای عبور از این تنش‌ها به آن‌ها به عنوان مساله نگاه کنیم و برای عبور از آن‌ها دنبال راه‌حل باشیم. برای مثال برای مشکل کمبود آب چاه حفر کنیم. فضای بعدی پیدا کردن راه‌حل پایدار است و برای مقابله با تنش آبی می‌توان طرح‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت تعریف کرد.

کشفی افزود: مشکلات صنعت آب را باید در فضای کشور و با همکاری همه نهاد‌ها برطرف کرد که کمیته سازگاری با کم‌آبی در این راستا تشکیل شده است.

وی گفت: جلوگیری از هدررفت و مصرف بی‌رویه و بازچرخانی آب یا پساب از مهم‌ترین راه‌حل‌ها برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه انرژی است.

ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای توسعه تصفیه خانه‌های کوچک

مدیرعامل شرکت آب و­ فاضلاب: ما باید کمک کنیم شرکت‌های دانش بنیان که اقدام به راه اندازی تصفیه خانه‌های فاضلاب کوچک در سطح مجمتع‌های مسکونی و یا محلات می‌کنند توسعه یابد

حمید رضا جانباز در همایش ملی­ سازگاری با کم آبی با اشاره به اینکه مصرف آب شرب­ در کشور بیش از ۷ میلیارد متر مکعب است افزود: باید این آب شرب­ مصرفی برای کمبود آب ­دوباره احیاء و باز چرخانی­ شود.

وی با اشاره به اینکه تامین مالی برای طرح‌های بزرگ صدمه به همراه دارد گفت: ما باید بررسی کنیم­ که آیا­ انتقال آب با اجرای طرح‌های بزرگ از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر کاردرستی است، این در حالی است که بررسی‌ها در کشور‌های هم اقلیم با ما و یا متمول نشان داد که آن‌ها نیز اجرای این طرح‌ها را نیز به تنهایی انجام نمی‌دهند بلکه اولویت را بر اجرای طرح‌های مدیریت مصرف قرار دادند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ادامه داد: تابستان سال ۹۷ یکی از کم بارش‌ترین سال‌ها در ۵۰ سال گذشته بوده که ما به سختی توانستیم با کمک مدیریت مصرف از آن گذر کنیم تابستان امسال نیز با وجود وضعیت مناسب بارش‌ها همچنان مدیریت مصرف را در اولویت کار خود قرار می‌دهیم.

جانباز با بیان اینکه فضای عمومی جامعه با وجود این بارش‌ها کمبود آب را در بخش‌های از کشور نمی‌پذیرد ادامه داد: آب باید به دست مردم برسد البته ماباید منابع آبی خود را مدیریت کنیم، زیرا حتی در برخی از استان‌های پر آب نیز ما همچنان با مشکل تامین آب مواجه هستیم.

جانباز با تاکید بر اطلاع رسانی و شفاف سازی وضعیت برای مردم افزود: باید اعتماد عمومی به ما افزایش یابد.

وی استفاده مطلوب از آب و فاضلاب را با­ کمک­ چتر بزرگ سازگاری با کم آبی امکانپذیر دانست وادامه داد: ما برای این کار در حال تکمیل طرح‌های مختلف در استان‌ها هستیم­، اما به نظر می‌رسد ورود به موضوع سازگاری با کم آبی باید بیشتر انجام شود.

جانباز­ با اشاره به اینکه چالش‌های ما در سال آینده بیشتر خواهد شد گفت: فقط اجرای طرح‌های جدید برای تامین آب کافی نیست ما باید به جای آن موضوع بهینه سازی­ مصرف آب را بیشتر ترویج کنیم.

وی سرانه مصرف آب را در کشور به ازای هر نفر ۱۵۵ لیتر­ در روز دانست و گفت: این عدد بسیار بیشتر از سرانه جهانی است ما نیازمنده شکل گیری کار جدی برای کاهش مصرف آب در همه ارگان‌ها هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از چرخان، آمارهای مربوط به شماره گذاری خودروهای داخلی نشان می‌دهد که معاملات خودروهای داخلی بسیار کاهش پیدا کرده و اخبار مربوط به کاهش شدید معاملات که قبل از این در چرخان مخابره شدند، به حقیقت پیوسته است. خودروهای داخلی خرید خودرو معاینه فنی خودروهای داخلی پیش فروش خودرو خودروهای شخصی خودروهای داخلی گرانی خودرو تحویل خودروهای پیش فروش شده بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای سال ۹۷ خودروهای داخلی خودروسازان خودرو معاینه فنی خودروهای تولید داخل قیمت خودروهای داخلی قیمت رسمی پرایدسرهنگ علی محمدی رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت شماره گذاری خودرو گفت: طبق آمارهای رسمی مربوط به نقل و انتقالات خودرو در سال جاری به طور کلی شاهد کاهش ۳ درصدی نقل و انتقالات هستیم. در مورد خودروهای خارجی چیزی در حدود ۲۱۰۰ دستگاه خودرو شماره گذاری شدند که نسبت به سال گذشته حدود ۷۱ درصد کاهش شماره گذاری را شاهد هستیم. طبق آمارهای مربوط به خودروهای نو شماره تا به حال ۱۵۲ هزار دستگاه خودروی داخلی شماره گذاری شدهاند که شامل پراید ۱۳۱، تیبا ۲، پژو ۲۰۶، ساینا و پژو ۴۰۵ بوده است. به طور کلی در مورد خودروهای نو شماره کاهش ۵۶ درصدی داشتیم.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
قیمت نفت و گاز چگونه عکس العمل نشان می‌دهد؟ بلافاصله پس از شروع جنگ، قیمت نفت تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه یا حتی بالاتر از آن افزایش می‌یابد. در حالی که افزایش تولید نفت شیل آمریکا می‌تواند تاثیر آن را تا حدی تعدیل کند، ولی قادر نخواهد بود اختلال عظیم در تولید نفت خاورمیانه را جبران کند. قیمت نفت در این دوره بستگی دارد به ازسرگیری رفت و آمد ایمن نفت از تنگه هرمز. هرچقدر قیمت نفت افزایش یابد، دوبرابر آن قیمت گاز طبیعی مایع بالا می‌رود. فلزات صنعتی با رکود اقتصادی ضربه می‌خورند و قیمت طلا علیرغم قدرت دلار افزایش می‌یابد.
فارسفارس10 ساعت قبل
استاندار خراسان شمالی طی سفر رئیس‌جمهور به این استان، تفاهم‌نامه‌هایی با مجموع ریالی ۲۰ هزار میلیارد تومان امضا کرد که تاکنون فقط بخشی از آن منتشرشده بود و در این گزارش به تفکیک این قراردادها موردبررسی قرارگرفته است. ازجمله دستاوردهایی که در این سفر، توسط مسئولانی بسیار موردتوجه و مانور رسانه‌ای قرار گرفت، امضا ۲۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه با هلدینگ‌ها، شرکت‌ها، بانک‌ها و مجموعه‌های اقتصادی کشور جهت سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی بود. تفاهم‌نامه با مجموعه ایمیدرو به مبلغ ۵۸۳ میلیارد تومان و ۳۷۰ میلیون دلار. انعقاد تفاهم‌نامه با بانک صنعت و معدن ایران به مبلغ ۲ هزار و ۹۶۰ میلیارد تومان، ۸۹ میلیون یورو و ۹۱ میلیون درهم۴. انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان۹.
مهرمهر12 ساعت قبل
در بدو ورود، وقتی چشمت به چای زغال می‌افتد که بر روی آتش در حال دم کشیدن است، حس و حال دیگری را به تو می‌دهد، تا چشم کار می‌کند سرسبزی و درخت و کشت انواع محصولات کشاورزی است. عباس عابدینی صاحب مجتمع کشت جام جم در روستای دولت آباد شهرستان مرند است، او تاکنون چندین بار به عنوان کشاورز نمونه کشوری و استانی انتخاب و معرفی شده است. اما اقدامی که ما را وادار کرد تا به مزرعه حاج عباس سر بزنیم، کشت بذر هیبریدی کلزا برای اولین بار در شمالغرب کشور در روستای دولت آباد شهرستان مرند است. سطح مزارع آبی این مزرعه ۱۲۰ هکتار است که با سیستم نوین کشاورزی آبیاری می‌شوند و انواع محصولات در این اراضی کشاورزی کشت می‌شود، به گونه‌ای که صاحب این مزرعه در سال‌های اخیر با کشت بیش از مورد انتظار گندم به عنوان کشاورز نمونه کشوری، استانی و شهرستانی انتخاب شده است. در راستای تأمین بذر کلزای هیبرید که در سال‌های گذشته با سرمایه و ارز زیاد از کشور فرانسه خریداری می‌شد برای اولین بار در سطح استان در روستای دولت آباد مرند و در مزرعه حاج عباس عابدینی بذر هیبریدی کلزا کشت شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

قاتل علیرضا شیرمحمدعلی محاکمه شد

خبری6 ساعت قبل

مدال‌های کسب شده در کاراته قهرمانی آسیا

خبری7 ساعت قبل

ماجرای برانکو با پرسپولیس ادامه دارد

خبری7 ساعت قبل

ظریف با معاون اول رئیس جمهور ونزوئلا دیدار و گفتگو کرد

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل

جهانگیری: استفاده از نظرات نخبگان در روزآمدسازی نقشه مهندسی فرهنگی کشور ضروری است

الف10 دقیقه قبل

توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق یک دسیسه است

صدا و سیما10 دقیقه قبل

قطع آب کرخه در ۱۰هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان

اقتصاد آنلاین10 دقیقه قبل

جنجال بازیکنان نیوکاسل پیش از سفر به آسیا؛ درگیری بیرون پیتزا فروشی در ساعت ۳ صبح!

نود10 دقیقه قبل

توضیحات مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در خصوص توقیف نفتکش انگلیس/ تکذیب تعطیلی تأسیسات هسته‌ای فردو/ مشروح بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه/ سکته مغزی بقایی در زندان

ایلنا11 دقیقه قبل

از داغ شدن ماجرای توهم پهپادی ترامپ تا نمایش اقتدار ایرانی‌ها در خلیج فارس

باشگاه خبرنگاران11 دقیقه قبل