خلإ یک مربی باتجربه در کنار کادر جوان تیم امید فوتسال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. ورزشی
خلإ یک مربی باتجربه در کنار کادر جوان تیم امید فوتسال

خلإ یک مربی باتجربه در کنار کادر جوان تیم امید فوتسال

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: خلاء حضور فردی باتجربه در کنار کادر فنی تیم امید فوتسال به‌طور کامل احساس شد که در زمان‌های خاص در تصمیم‌گیری‌ها کمکی برای مجموعه فنی باشد.

شهاب سفال‌منش، مربی و مدرس فوتسال ایران و عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال در گفت‌وگو با ایسنا درباره عملکرد تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در مسابقات آسیایی گفت: انتقاد از سمت کارشناسان و پذیرش نقد از سمت مجموعه فنی و مدیریتی قطعا اگر برداشتی سازنده و به دور از اختلافات داشته باشد منجر به پیشرفت در آینده برای نسل جدید و سازندگان فوتسال ایران خواهد بود.

او افزود: از ژاپن می‌توان به عنوان یک سمبل برنامه‌ریزی مدون و ادامه‌دار به دور از توجه به کسب نتایج کوتاه مدت و با نگاه همواره به آینده یاد کرد که ماحصل آن بازگشت این کشور به صدر پس از نزولی موقتی در قاره آسیا بود. از سمتی دیگر ایران هم به عنوان قدرت اول آسیا با مجموعه‌ای از استعداد ناب فوتسالی همواره توقعات بالایی را اذهان ایجاد کرده که شاید عنوان نایب قهرمانی هم برایش قابل پذیرش نبوده چه برسد به کسب عنوان سومی و آن هم در داخل ایران!

سفال‌منش ادامه داد: گام اول در واقع پذیرش موفق نبودن در کسب نتیجه در خور شأن جایگاه فوتسال ایران است که به عنوان یک هدف کلی در پیشرفت ادامه دار کشورهای صاحب سبک از جمله ایران در فوتسال آسیا و جهان می‌تواند به عنوان یک نقطه منفی تبعاتی در آینده داشته باشد. اما از سمت دیگر هدف گذاری مجموعه فنی نیز می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد. کسب عنوان قهرمانی و تثبیت مجدد جایگاه ایران که در آن ناموفق بودیم از یک سمت و از سمت دیگر معرفی استعدادهای ناب فوتسالی و جوانان با انگیزه است که در طول مسابقات شاهد عملکرد موفق فردی بازیکنان جوان ایرانی بودیم و از دل مجموعه زیادی از بازیکنان انتخاب شده‌اند که این دیده شدن آن‌ها و کسب تجربه در میادین بین‌المللی و رویدادهای رسمی نظیر مسابقات جام ملت‌های آسیا آن‌ها را آبدیده و پخته می‌کند.

این عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال با بیان این که بر این اعتقاد هستم که انتخاب نفرات از سمت کادر فنی و مجموعه استعدادیابی در این بازه زمانی از سال ۲۰۱۸ و مسابقات گذشته تا به امروز به نحو احسن انجام شده است اذعان کرد: مورد بعد در خصوص کادر فنی که با هدف جوان‌گرایی و ایجاد بستر برای مربیان جوان، تحصیل کرده و با انگیزه به عنوان یک سیاست کلی از سمت کمیته فنی تدوین و انتخاب‌ها انجام شده است هرچند خلإ حضور فردی باتجربه در کنار این مجموعه فنی به طور کامل احساس شد که در زمان‌های خاص در تصمیم‌گیری‌ها کمکی برای مجموعه فنی ما باشد. کمیته فنی جدید در بحث استعدادیابی و سرمایه گذاری برای تیم‌های پایه، اجرای تدارکات لازم برای حضور تیم‌ها در مسابقات عملکرد شایسته‌ای داشته و جلسات متنوع تبادل نظر شایان این نکته است که آن‌ها با نگاهی به آینده، برنامه‌ریزی مدونی برای به هدر نرفتن استعدادهای فوتسالی در کشور تدوین کرده که قابل تقدیر است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

این مربی و مدرس در مورد شیوه و سبک بازی تیم ایران در طول این مسابقات عنوان کرد: در مجموع بازی نکردن تیمی با تکیه بر اتخاذ سبک یا روشی خاص چه در دفاع و چه در حمله و مشهود بودن مشکلات ویژه دفاع تیمی در مقابل حریفان که با بردهای سخت در چند بازی و دریافت گل‌های فراوان همراه بود می‌تواند گوشزد کننده این نکته باشد که عملکرد ما در این حوزه موفق نبوده هرچند در بخش تاکتیک‌های ویژه مثل بازی «پاور پلی» در حمله و دفاع، ضربات شروع مجدد بویژه در دفاع هم از دیگر نقاط تقابل تأمل برای کارشناسان فوتسال بود. ناتوانی در حفظ نتیجه نیز شاید از سایر نکات برداشتی از آنالیز عملکرد فنی مجموعه تیمی ما باشد. در واقع آن چه به عنوان نقد مطرح می‌شود سرکوب نیست تفکر است و ظرفیت پذیرش سرانجام به موفقیت منجر می‌شود چرا که بر این باوریم که قطعا اولین مجموعه که خود را نقد می‌کند در هر تیمی کادر فنی و مدیریتی است که به دنبال ریشه‌یابی مشکلات و تدوین استراتژی مشخص برای آینده با بهره‌گیری از تجربه نقاط ضعف و قوت ترسیم کننده مسیری بهتر برای تعالی فوتسال کشور باشد.

سفال‌منش در پایان گفت: اجازه بدهید مثل همیشه و طبق عادتی غلط به دنبال مقصر نباشیم بلکه به دنبال راهکار باشیم چراکه زمان نکته‌ای با ارزش است و قطعا کمیته فنی در این خصوص تصمیمات لازم را اتخاذ و اجرا خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ دست ندادن رحمتی با علیرضا منصوریان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/گل‌هاومهارت‌های مهاجم مدنظر پرسپولیس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

گل‌ها و حرکات تکنیکی گزینه نقل و انتقالاتی استقلال (ویدیو)

ایلناایلنا1 روز قبل

درگیری شدید در دیدار دوستانه تراکتور و ریزه اسپور+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در دیدار دوستانه و تدارکاتی تراکتور و ریزه اسپور تنش و درگیری میان بازیکنان دو تیم رخ داد. تیم فوتبال تراکتور که اردوی خود را در کشور ترکیه برگزار کرده است، در دیداری دوستانه مقابل ریزه اسپور به میدان رفت که این بازی با برتری یک برصفر شاگردان دنیزلی به پایان رسید. در این دیدار دوستانه چندین بار روی پای اکبر ایمانی توسط بازیکن ریزه اسپور تکل زده شد که باعث شد ایمانی هم در ادامه تکلی خشن بر روی بازیکن حریف برود که این موضوع باعث درگیری و توقف بازی برای مدتی شد. در ادامه عوامل دو تیم وارد بازی شدند و این دیدار مدتی متشنج شد، البته نیروهای امنیتی هم برای آرام کردن اوضاع وارد عمل شدند.

تبانی علنی در لیگ برتر فوتسال نوجوانان +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، مسابقات لیگ برتر نوجوانان این روزها در دو گروه در حال برگزاری است و تلاش تیم‌ها برای رسیدن به قهرمانی یا عدم سقوط باعث بروز اتفاقاتی در این رده سنی شده است. در حالی که توجه به فوتسال پایه و دعوت بازیکنان به اخلاق مداری از نکات ضروری ورزش و به خصوص در این پایه محسوب می‌شود، شنیده‌ها حاکی از تبانی در یکی از دیدارهای این مسابقات است. براساس فیلم موجود در دیدار دو تیم اقلید شیراز و شازند اراک در مرحله گروهی مسابقات لیگ برتر نوجوانان اتفاقات نامتعارفی رخ داده است. در روز آخر بازی‌ها، تیم شازند اراک با تیم اقلید شیراز بازی داشت که بر اساس نتایج قبلی اگر تیم اقلید با یک گل تیم شازند را شکست می‌داد، هم تیم اقلید به عنوان تیم دوم گروه بالا می‎رفت و هم تیم شازند با تفاضل گل بهتر نسبت به تیم هتل الماس مشهد در لیگ ماندنی می‎شد. با شروع بازی بلافاصله تیم اقلید بدون مزاحمت هیچ‌ یک از بازیکنان حریف به گل می‎رسد و بعد از گل هم طبق فیلم هر کدام از تیم‌ها در زمین خودشان ایستاده و به ترتیب به حفظ توپ بدون فشار حریف می‌پردازند.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
به گزارش وانانیوز، استراماچونی سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال استقلال در فصل نقل و انتقالات تابستانی سعی داشت تا با جذب بازیکنان جدید نقاط ضعف خود را بپوشاند. استراماچونی با کنار گذاشتن برخی از بازیکنان و جذب شیخ دیاباته و آرش رضاوند به دنبال این است تا دیگر ضعف‌های تیمش را پوشش دهد و با خرید بازیکن جدید بتواند در رقابت‌های لیگ نوزدهم با تمام قدرت حاضر شود. رضا اسدی، علی کریمی، عارف غلامی و کانسین برزیلی بازیکنانی هستند که این روز‌ها مذاکراتی را با استقلالی‌ها داشتند و احتمال حضور برخی از آن‌ها در ترکیب استقلال بسیار زیاد خواهد بود. این بازیکنان در هفته جاری وضعیت قراردادشان با باشگاه استقلال مشخص می‌شود. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر