اصفهان| اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی در گذر چهارباغ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
اصفهان| اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی در گذر چهارباغ

اصفهان| اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی در گذر چهارباغ

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(ع) با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در گذر چهارباغ برگزار می‌شود گفت: از مردم انقلابی برای حضور در برنامه‌های فرهنگی و نماز جماعت مقابل مدرسه چهارباغ با عنوان «چهارشنبه‌های آسمانی» دعوت می‌کنیم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سرهنگ علی مقواساز پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه طرح جوانه‌های صالحین با بیان اینکه فرصت استفاده از برنامه‌های فرهنگی بسیج یک توفیق است اظهار داشت: سپری کردن اوقات فراغت در این جمع براساس آیات، احادیث و بیانات مقام معظم رهبری یک عبادت و مسیر شما موجب افزوده شدن افراد به مسیر امام زمان (عج) و اهل بیت (ع) است، پس بدانید که خداوند شما را بسیار دوست دارد.

وی ادامه‌ داد: در این ۲۰ سال که از خدمت من در سپاه می‌گذرد بسیاری از پایگاه‌ها و افراد را دیده‌ام که کاری را با نیت انجام داده‌اند و خداوند چندین برابر برای آنها جبران کرده است، شکرگزار خداوند هستیم که توفیق خدمت به فرزندان حضرت زهرا (س) در شهر شهیدان را نصیب ما کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق (ع) اصفهان با بیان اینکه بسیجیان و افراد انقلابی الگوی دیگران هستند، عنوان کرد: شما انتخاب خداوند برای این امر هستید اما باید حواستان به رفتار و گفتارتان باشد چراکه هر حرکت از سوی شما می‌تواند موجب اضافه شدن یک فرد به این مسیر باشد و مبنای حرکت ما باید محبت به مردم و خلق خدا باشد تا افراد بیشتری به اسلام و انقلاب گره بخورند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

وی در ارتباط با فرصت بهره‌وری از تابستان تصریح کرد: باید توجه داشت که بسیج با دیگر نهادها فرق دارد و نباید در برنامه‌های فرهنگی و اوقات فراغت کارهای عادی و روزمره انجام شود بلکه هر فرد در بسیج باید با مبانی انقلاب اسلامی آشنا شود و هر کلاس و برنامه آموزشی باید منجر به افزوده شدن افراد به امام زمان (عج) شود وگرنه بی‌فایده خواهد بود.

مقواساز با بیان اینکه جبهه انقلاب قوی‌ترین جبهه در اصفهان است، خاطرنشان کرد: نباید یک بسیجی از خود بپرسد که ما کجا هستیم و اجتماع افراد انقلابی و بسیجی باید حضور و بروز داشته باشد تا افراد ضدانقلاب بدانند که جریان انقلابی اصفهان هنوز زنده ‌است.

وی گفت: برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در گذر چهارباغ برگزار خواهد شد، ما نباید بگذاریم این گذر در فضای مجازی به گونه دیگری دیده شود، به همین دلیل از تمام مردم انقلابی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و نماز جماعت مقابل مدرسه چهارباغ با عنوان «چهارشنبه‌های آسمانی» دعوت می‌کنیم.

فرمانده بسیج ناحیه امام صادق (ع) افزود: سایر برنامه‌ها نیز مانند وداع با شهدا در روز جمعه و روز عفاف و حجاب در گذر چهارباغ نیازمند حضور مردم انقلابی و بسیجیان است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
عدم پخش مجموعه «گیله‌وا» در موعد مقرر این شائبه را ایجاد کرد که شاید این موضوع به دلیل بازی ستاره اسکندری در سریال باشد. مینی سریال «گیله‌وا» به کارگردانی اردلان عاشوری یکی از تولیدات سازمان هنری رسانه‌ای اوج بوده که بر اساس اطلاع رسانی قبلی قرار بود بعد از پخش سریال گاندو، از شبکه سه سیما پخش شود. با توجه به حواشی پیش‌آمده برای ستاره اسکندری، این طور به نظر می‌رسد که پخش «گیله وا» به دلیل حضور این بازیگر عقب افتاده است. امیر بنان (تهیه‌کننده سریال گیله‌وا) درباره عدم پخش این سریال گفت: نمی‌دانم دلیل پخش نشدن این سریال چه چیزی است. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا پخش نشدن سریال به حواشی ستاره اسکندری در مدت اخیر مرتبط است، گفت: بعد از پخش نشدن سریال، دلیل آن را پیگیری کردیم ولی مسئله‌ای را به عنوان عامل اصلی به ما اعلام نکرده‌اند.

برگزاری نمایشگاه الکامپ

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 ساعت قبل
به همت محققان دانشگاه شهید چمران صورت گرفتپیام خوزستان - پژوهشگران دانشگاه شهید چمران اهواز، پیرو یک طرح علمی دانشجویی در منطقه شیمبار شهرستان مسجدسلیمان، یک‌گونه گیاهی جدید را کشف و به عالم گیاه‌شناسی معرفی کردند. وی افزود: در بخشی از تحقیقات گیاه‌شناسی، وضعیت مناطق مختلف از نظر فلوریستیک مورد بررسی قرار می‌گیرد. پریشانی ادامه داد: پس از انجام مطالعات لازم مشخص شد این گیاه نمونه‌ای جدید و تاکنون به جهان گیاه‌شناسی معرفی نشده است. وی تصریح کرد: برای معرفی نمونه‌های جدید گیاهی، قواعد و قوانینی وجود دارد که باید لحاظ شود که مراحل لازم برای ثبت این نمونه انجام‌شده و درنهایت به‌صورت مقاله‌ای در مجله علمی NORDIC JOURNAL OF BOTANY به چاپ رسید و به‌عنوان گونه‌ای جدید به عالم گیاه‌شناسی معرفی شد. پریشانی در پایان خواستار این شد که مسئولان دانشگاه شهیدچمران اهواز از تحقیقات بنیادی و پایه حمایت‌های بیشتری داشته باشند.
مهرمهر1 روز قبل
ترس مذموم در امام راه ندارد و امام از مرگ نمی‌ترسد. لذا اگر امام عهد ببندد، پایبند بر عهد است، پس قیام نمی‌تواند بکند. به بهانه اینکه امام کاظم می‌خواهد با حکومت بجنگد تا ۱۴ سال به زندان انداختند در حالی که امام چنین قصدی نداشتند. لذا امام بیعت نکرد چون می‌دانست در اینجا اگر به شهادت هم برسد، خونش مثمر است نه اینکه به هدر برود. همه ائمه حتی سیدالشهدا در زمان معاویه، عهد و پیمانی با طاغوت زمان خود بر عهده داشتند.

پای صحبت‌های حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، عجب و خودپسندی از مهلک‌ترین رذایل اخلاقی در زندگی فردی و اجتماعی به‌ویژه در حوزه اعتقادات و اخلاق است. در المنجد این چنین بیان شده است: خودپسندی یا قبول نکردن ایراد و انتقاد بجا. خودپسندی و عجب، آن است که آدمی به سبب عمل، کمال، مال، زیبایی، منصب و مقام و اموری از این دست، خود را بزرگ بشمارد. امام خمینی (ره) درباره عجب می‌نویسد: مرحله اول عجب، حالتی است که فرد در قلب خود، با ایمان یا ویژگی دیگرش بر خداوند منت گذارد. توبه آثار شوم آن معصیت را مى‌شوید در حالى که غرور عجب و ریا از کارهاى نیک، انسان را به پرتگاه گناهان کبیره مى‌کشاند.

نظرها

اخبار بیشتر