کاغذ فرهنگی مشمول کالاهای اساسی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اقتصادی
کاغذ فرهنگی مشمول کالاهای اساسی است

کاغذ فرهنگی مشمول کالاهای اساسی است

برناخبرگزاری برنا |
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «سید عباس صالحی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران به ارائه پاره‌ای از توضیحات در خصوص ارز اختصاصی به کاغذ پرداخت و گفت: همانطور که مطلع هستید، کاغذ به میزان ۳۵۰ الی ۴۰۰ هزار تن معادل ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار وارد می‌شود.

وی افزود: کاغذ فرهنگی یعنی کاغذ مربوط به کتاب، کتاب‌های درسی و همچنین کاغذ مطبوعات، که مشمول کالاهای اساسی باقی ماندند. مجموعه ارزی که در سال ۹۸ برای کاغذ فرهنگی در نظر گرفته شده‌، ۸۰ هزار تن معادل ۸۰ میلیون دلار است که در مجموعه کالاهای اساسی قرار دارد و الباقی جز کالاهای غیراساسی است.

صالحی اظهار کرد: این بحث هایی که مطرح است که کاغذ از کالای اساسی خارج شد یا نشد، به نظر می‌آید که در این بخش ابهامی ایجاد شده‌ است. چرا که کاغذ غیر فرهنگی جز کالاهای غیراساسی است. در سال‌ ۹۷ کل کاغذ، مشمول کالاهای اساسی بود اما در سال ۹۸ فقط کاغذ کتاب و مطبوعات مشمول کالاهای اساسی است و ارز ۴۲۰۰ به آن تعلق می‌گیرد و مجموعه ارز در اختیار کاغذ فرهنگی ۸۰ میلیون دلار است.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان | پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی افزود: در حال حاضر تا پایان خرداد حدود ۲۵ هزار تن کاغذ تایید شده است؛ حدودا معادل ۲۵ میلیون دلار که حدود ۹۵۰۰ تن از آن متعلق آن کاغذ مطبوعات و ۱۵۵۰۰ تن کاغذ کتاب است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان افزود: به نظر می‌رسد با روندی که در پیش گرفته‌ایم، به طوری‌که در ۳ ماه نخست، ۲۵ هزار تن توسط سامانه وزارت ارشاد، صمت و بانک مرکزی تایید صورت گرفته است، مسیری که در ۶ ماه اول سال مورد نظر بوده است را تا پایان سال داشته باشیم به نحوی که مشکل حوزه مطبوعات و کتاب حل بشود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف8 ساعت قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
سخنگوی نخست‌وزیر بریتانیا از ایران خواست تا نفت‌کش این کشور و خدمه‌اش را که جمعه گذشته در آب‌های تنگه هرمز توقیف شده بود، بلافاصله آزاد کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا، امروز -دوشنبه- در اقدامی مداخله‌جویانه از ایران خواست تا نفتکش این کشور و خدمه‌اش را که روز جمعه در آب‌های تنگه هرمز توقیف شده بود، بلافاصله آزاد کند. این در حالی است که کابینه ترزا می‌امروز جلسه‌ای اضطراری برای تصمیم‌گیری درباره این نفتکش و خدمه‌اش برگزار کرد و انتظار می‌رود که اواخر امروز در بیانیه‌ای به پارلمان گزارش بدهد. این سخنگو در جمع خبرنگارن مدعی شد: «این کشتی به بهانه‌های دروغین و واهی بازداشت شده است و ایران باید بلافاصله این نفت‌کش و خدمه‌اش را رها کند.»

توقیف نفتکش انگلیسی قانونی و به جا بود

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
وی افزود: آن‌ها می‌خواهند اقدام ایران را به عنوان واکنش به توقیف نفتکش ایرانی جلوه دهند. ربیعی افزود: وقتی انگلیسی‌ها رفتار خصمانه در قبال نفتکش‌های ما نشان میدهند که البته رفتار آن‌ها غیر قانونی هم بود، دیگر نباید توقع داشته باشند که ایران اغماضی در تضمین امنیت آبراه‌های خود داشته باشد. سخنگوی دولت تصریح کرد: اقدام ایران به هیچ وجه بحث تلافی نبود بلکه اقدامی قانونی و بجا بود. وی بیان کرد: چطور است زمانی که آمریکا و انگلیس کاری انجام می‌دهند به حق است، اما دیگران همان کار را بکنند ناحق است. ربیعی افزود: اینکه کشوری بخواهد به عنوان میانجی میان ایران و آمریکا باشد، چنین چیزی نداریم.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ده‌ها سفیر رژیم صهیونیستی در سراسر جهان تهدید کردند، در پی بحران مالی شدیدی که وزارت خارجه این رژیم درگیر آن است، نمایندگی‌ها و دفاتر دیپلماتیک این رژیم را در قالب یک اعتصاب می‌بندند. سندیکای کارمندان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تمامی هیئت‌های دیپلماتیک اسرائیلی ظرف روزهای آینده در اعتراض به سیاست دولتشان در قبال این وزارتخانه اعتصاب می‌کنند. به گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، این عریضه خطاب به سندیکای کارمندان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بوده و بین سفیران توزیع شده است. در این عریضه از دولت کنونی رژیم صهیونیستی انتقاد شده و آمده است، دولت این رژیم مسبب نابودی نظام دیپلماسی حرفه‌ای اسرائیل است. این سندیکا همچنین با هشدار نسبت به اینکه دولت اسرائیل با برخورد کنونی خود به سمت نابودی نظام دیپلماسی پیش می‌رود افزود، مقامات اسرائیلی مهارتشان را نادیده می‌گیرند.
فراروفرارو12 ساعت قبل
فرارو- امیر هاشمی مقدم؛ این روز‌ها رسانه‌های ترکیه پر است از اخباری درباره هزاران گردشگر سرگردان ایرانی در آنتالیا. بر پایه گزارش رسانه‌های ترکیه و نیز سخنان برخی از آژانس‌های ایرانی، بین پنج تا شش هزار نفر ایرانی به این جشنواره رفتند. در هوای گرم و شرجی آنتالیا، گردشگران ایرانی با چمدان‌های‌شان روبروی ورودی محل جشنواره روی زمین نشسته‌اند. هرچند آن‌ها قرار بود جشنواره موسیقی برگزار کنند و نهایتا گفتند به مسافران ایرانی چادر می‌دهیم با چنین شرایطی. اما برخی از مسافران انتظار دارند که همه هزینه سفرشان باز گردانده شود.» البته به نظر نمی‌آید این سخن که گردشگران ایرانی هم مقصر بودند، چندان منطقی باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

خوراکی‌هایی که کلید سرطان را غیرفعال می‌کنند

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

۲۵۰ میلیارد تومان ‌تسهیلات به ۴۸ واحد تولیدی یزد پرداخت می‌شود

تسنیم14 ساعت قبل

شکوری‌راد: می‌توانیم هسته مستبد نظام را عریان کنیم! / هزار آفرین معصومه ابتکار به کارنامه روحانی

مشرق‌نیوز17 ساعت قبل

طرح مهربانی در مهر برای کودکان استان‌های سیل زده کشور اجرا شد

کرد آنلاین1 روز قبل

در بیمارستان‌های کشور ۱۷ هزار بیمار بین الملل بستری شدند

برنا18 ساعت قبل

احتمال تمدید مصوبه ترخیص وارداتی‌ها در هفته آینده

دنیای خودرو1 روز قبل

پرداخت ۸۶ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه بانک کارگشایی

انتخاب12 ساعت قبل

دور جدید بخشودگی جرائم بدهی‌ کارفرمایان تامین‌اجتماعی/ امکان تقسیط بدهی‌ها

ایسنا12 ساعت قبل

رئیس دانشگاه کردستان از دفتر استانی تسنیم بازدید کرد+تصاویر

تسنیم14 ساعت قبل

رشد ۱۰ درصدی مصرف انرژی در اصفهان با استخراج ارزهای دیجیتال

اصفهان امروز12 ساعت قبل