اجرای طرح «مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران» برای اولین بار در قزوین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
اجرای طرح «مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران» برای اولین بار در قزوین

اجرای طرح «مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران» برای اولین بار در قزوین

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی قزوین گفت: طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران (مانا) به‌منظور پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی این گروه از اول تیرماه برای اولین بار در استان قزوین اجرا می‌شود.

زهرا غلامرضایی معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی قزوین در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران (مانا) به‌منظور ارتقاء مهارت‌ها و ظرفیت‌های کار گروهی و مشارکتی نوجوانان و همچنین تقویت ارتباطات سالم میان آن‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: در این طرح مشارکت‌جویی به‌عنوان کلید پیشگیری در نظر گرفته‌ شده است چراکه مشارکت‌جویی موجب ارتقاء سطح سرمایه اجتماعی شده و درنهایت به‌عنوان عامل محافظ و پیشگیرانه از بروز آسیب‌های اجتماعی عمل می‌کند.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی قزوین اظهار کرد: ارتقای توانمندی‌های نوجوانان در زمینه شیوه‌های همیاری اجتماعی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد و توسعه ظرفیت‌های مشارکت نوجوانان در مؤسسات خصوصی (پایگاه‌های سلامت اجتماعی) از اهداف اصلی این طرح هستند.

وی یادآور شد: جامعه هدف این طرح نوجوانان دختر و پسر در دامنه سنی ۱۳ تا ۱۸ سال هستند؛ با توجه به محدوده سنی گروه‌هایی که درگیر خواهند شد تبدیل چالش‌ها و تهدیدات دوره بلوغ به فرصت و تقویت مهارت‌های ارتباطی و کارگروهی حائز اهمیت است.

غلامرضایی عنوان کرد: جهت تحقق این اهداف چهار گام اساسی شامل آموزش تسهیل‌گران، اجرای فرایند یادگیری مشارکتی نوجوانان، حمایت‌یابی و پشتیبانی از اقدامات مشارکتی نوجوانان و مراسم اختتامیه (با همکاری بهزیستی، مؤسسات خصوصی و نوجوانان) برداشته می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی تصریح کرد: طرح کاملا به‌صورت کارگاهی و عملی و در ۱۲ جلسه طراحی‌شده و از اول تا پایان تابستان در پایگاه‌های سلامت اجتماعی استان اجرا می‌شود، در سال جاری طرح در ۱۲ پایگاه سطح استان ازجمله قزوین، آوج، آبیک، البرز، بوئین‌زهرا و تاکستان با همکاری ۱۶ تسهیل‌گر خانم و آقا اجرا می‌شود.

برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد در سطح استان قزوین

غلامرضایی در ادامه با اشاره به برنامه‌های سازمان بهزیستی در هفته مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد همراه با جنگ شادی در سطح استان، برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد در سطح استان، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی پیشگیری اولیه از اعتیاد در سطح استان، برگزاری مسابقات ورزشی با شعار ورزش دشمن اعتیاد در سطح محیط‌های تحت پوشش اجتماع‌محور ازجمله برنامه‌های این سازمان در این هفته است.

وی تأکید کرد: پخش فیلم و تحلیل آن در سطح محیط‌های تحت پوشش اجتماع‌محور، برگزاری جلسات آموزشی پیشگیری از اعتیاد-پیشگیری از الکل و گل، برگزاری سخنرانی در نماز جمعه، برگزاری مراسم پیاده‌روی در سطح استان، توزیع بسته‌های آموزشی – تراکت-پمفلت – سی دی – کتابچه، برگزاری تئاتر خیابانی با موضوع پیشگیری از اعتیاد از دیگر برنامه‌های این سازمان است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/

گرم‌ترین هفته تابستان در ایران

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تهران هم در روز‌های اخیر هوای گرم را پشت سر گذاشت و دمای هوا دیروز به ۴۱ درجه سانتیگراد رسید. وی گفت: در میان مراکز استان‌ها، تهران دیشب گرم‌ترین هوا را با ۳۴ درجه تجربه کرد و پیش‌بینی می‌کنیم هوای گرم تهران تا پایان هفته ادامه داشته باشد. سرکرده افزود: این هفته پدیده‌های دیگری همچون وزش باد در نوار شرقی کشور می‌تواند در نهبندان و سربیشه خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل با خیزش گرد و خاک همراه باشد. وی افزود: رگبار‌های تابستانی عصر امروز و فردا در جنوب شرق کشور به ویژه جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شمال فارس و بخش‌های شمالی هرمزگان پیش بیش می‌شود و حتما هموطنان عزیز از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند. سرکرده گفت: همچنین سالمندان، بیماران قلبی و ریوی از ساعت ۱۰صبح تا ۵ بعد از ظهر از هرگونه تردد غیرضروری خودداری کنند تا گرمازده نشوند.

جریمه ۳۵ میلیارد ریالی شرکت پتروشیمی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی در پرونده‌ای دیگر به کشف محموله لوازم خانگی در خودروی اسکانیا در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: بعد از ورود نیروی انتظامی و ارجاع این پرونده به تعزیرات حکومتی اهواز، تخلف محرز شناخته شد. رایگانی افزود: ۱۳۲ دستگاه ماشین لباسشویی و ۵۶ دستگاه ماکروفر، در این خودرو کشف شد که متهمان علاوه بر ضبط خودرو و همه کالای کشف شده به پرداخت ۱۳ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند. وی گفت: متهمان به این رای اعتراض کردند، اما این رای در شعبه تجدید نظر تایید شد. رایگانی همچنین به جریمه ۹ و نیم میلیارد ریالی شرکت حمل و نقل بین المللی اشاره کرد و افزود: با شکایت گمرک مرز باشماق شهرستان مریوان علیه یک شرکت حمل و نقل بین المللی در مورد خارج نکردن ۴ دستگاه تانکر عراقی که از طریق شرکت مذکور وارد مرز‌های کشور شده بود، شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات شهرستان مریوان، پرونده‌ای تشکیل داد. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: این شرکت بابت قاچاق خودرو و بهای مال از دست رفته به پرداخت ۲۸ میلیارد و ۵۸۴ میلیون ریال معادل سه برابر مال از دست رفته محکوم شد و با اعتراض شرکت حمل و نقل بین المللی این پرونده در شعبه تجدید نظر بررسی و جریمه به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال اصلاح شد. رایگانی همچنین از تشکیل پرونده‌ای در تعزیرات استان تهران به سبب ثبت نکردن اطلاعات ۲ هزار و ۸۴۰ دستگاه گوشی تلفن همراه در سامانه مسافری گمرک و سامانه همتا خبر داد و گفت: در این ارتباط ۹ نفر دستگیر شدند و جریمه‌ای معادل ۱۱۲ میلیارد و ۶۴۳ میلیون ریال صادر شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
بی بی سی فارسی در آخرین نمونه از سیاست‌های خانواده ستیزانه خود در مطلبی با عنوان «آیا زنان مجرد شادتر از زنان متاهل هستند؟» سعی کرده است تا تجرد زنان را عاملی برای خوشبختی بیان کند! در حالی بی بی سی فارسی تلاش کرده نسخه تجرد زنان در غرب را برای زنان ایرانی بپیچد که چندی پیش یورونیوز اعلام کرد که طبق آخرین پژوهش‌ها ۱۴٪ جوانان اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی هستند. جام‌نیوز نوشت، طبق نتیجه پژوهش «یوروفاوند» (Eurofound) جوانان سوئد بیش از جوانان دیگر کشورهای اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. براساس تحقیق «یوروفاوند» جنسیت علاوه بر موقعیت اقتصادی یکی از عوامل موثر بر ابتلا به افسردگی است. زنان جوان اروپایی به طور خاص بیش از مردان جوان در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

دیروز دمای بالای ۴۰ درجه در یک سوم استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: امروز بارش‌های خفیف و پراکنده در شمال غرب کشور در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات خراسان شمالی و البرز مرکزی و شمال تهران و سمنان پیش بینی می‌شود. سرکرده افزود: بارش‌های خفیف‌تر در نواحی جنوبی استان سیستان و بلوچستان و کرمان، شرق هرمزگان و جنوب فارس هم رخ خواهد داد. وی از وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در نوار شرقی کشور به ویژه در شمال سیستان و بلوچستاناز جمله زابل، زهک و هیرمند و جنوب خراسان جنوبی در شهرستان سربیشه خبر داد و گفت: وزش باد موجب خیزش گرد و خاک و کاهش قدرت دید خواهد شد و همین شرایط را در ۳ روز آینده در جنوب استان تهران و سمنان، شمال استان اصفهان و قم خواهیم داشت. وی افزود: آب‌های دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود. سرکرده گفت: پیش بینی می‌کنیم امروز دمای تهران در گرم‌ترین زمان به ۴۱ درجه سانتیگراد برسد و از سالمندان و کودکان درخواست می‌شود از تردد غیرضروری به ویژه در ساعات اوج گرما پرهیز کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر