تنها با مجاهدت علمی می‌توان از دسیسه شیطان بزرگ رهایی یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
تنها با مجاهدت علمی می‌توان از دسیسه شیطان بزرگ رهایی یافت

تنها با مجاهدت علمی می‌توان از دسیسه شیطان بزرگ رهایی یافت

مهرخبرگزاری مهر |
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: تنها با مجاهدت علمی می‌توان از دسیسه شیطان بزرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سومین نشست تخصصی طرح نجوا که با شعار «مقاومت، خودباوری، توسعه آفرینی»، در راستای «بررسی منشور حرکت آینده نیروی هوایی مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» برگزار شد، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، به حدی جامع و کامل است که نیاز به هیچ‌گونه تفسیر و تحلیل مضاعف ندارد.

وی افزود: هدف از تشکیل مجموعه نخبگان جوان ولایتمدار انقلابی در قالب طرح نجوا در نیروی هوایی این بود که درباره نحوه اجرا و چگونگی عملیاتی کردن فرامین فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در کارگروه‌های مختلف بحث و تبادل نظر شود تا نهایتا بتوانیم با قدم نهادن در مسیر «خودسازی»، «جامعه سازی» و «تمدن سازی» در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران، نقش خود را به شایستگی ایفا کنیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه با تاکید بر ضرورت به‌روزرسانی دائم و ارتقای دانش عملی در سطح این نیرو، خاطرنشان کرد: اگرچه دانش نظری در جایگاه خود مطلوب و مفید است، اما مطالبه و خواست ما از نخبگان نیروی هوایی، ارتقای تخصص و دانش علمی مستمراست، تا بتوان نتایج را بشکل محسوس ارزیابی کرد.

امیر نصیرزاده با بیان اینکه نیروی هوایی یک نیروی تجهیزات محور است، خاطر نشان کرد: به کارگیری علم و دانش در نیروهای تجهیزات محور تنها با ابداع تکنولوژی‌های نوین و تولید ابزارآلات جدید، میسر خواهد بود، چرا که ابداعات و اختراعات نو پدید می‌تواند کشور را از بند تحریم‌های ظالمانه برهاند و استقلال و شکوفایی ایران را به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهرم‌های قدرت کشورهای استکباری، استیلای علمی است، بیان داشت: آمریکایی‌ها با استفاده از قدرت دانش، سعی دارند تا سایر کشورها را به زانو درآورند و به همین دلیل باید نخبگان و دانشمندان با مجاهدت علمی در زمینه‌های گوناگون استعداد خود را به جهانیان نشان دهند و بدانند تنها با مجاهدت علمی می‌توان از دسیسه شیطان بزرگ رهایی یافت.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

فرمانده نیروی هوایی ارتش، مدیریت نیروی انسانی و استفاده بهینه از استعدادهای موجود در نیروی هوایی را از جمله کارویژه‌های مهم در این نیرو برشمرد و گفت: شناسایی نیروهای نخبه، متخصص، دشمن شناس، بصیر و ولایتمدار باید در دستور کار تمامی فرماندهان باشد تا با استفاده از توان این افراد، نه تنها با سرعتی مضاعف به اهداف از پیش تعیین شده در نیرو دست یابیم، بلکه سطح علمی و عملیاتی نفرات عادی را نیز بالاتر ببریم.

وی دستیابی به این اهداف را در حیطه سخت افزاری، منوط به پیش شرط‌های نرم افزاری دانست و تاکید کرد: توجه به سبک زندگی اسلامی- ایرانی از جمله پیش شرط‌های نرم افزاری است که نباید از آن غافل بود؛ چراکه بی توجهی به این مقوله، انسان را از نیل به اهدافش، دور خواهد کرد.

امیر نصیرزاده در پایان با اشاره به تهدیدات متعدد فرهنگی که در کمین سبک زندگی ایرانی اسلامی است، خاطر نشان کرد: انسان سازی و تربیت نسل انقلابی، می‌تواند کشور را در تمامی حوزه‌ها و زمینه‌ها بیمه کند و تمام تلاش دشمن نیز متمرکز بر آن است تا از طریق وارونگی باورها و تغییرات اعتقادی در نسل جوان، نظام اسلامی را با چالش مواجه کند، از این رو باید تلاش کرد تا با اقدامات مفید فرهنگی و اجتماعی، نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دوازده مینیاتور؛ روشن محمدکولیف

تابناکتابناک12 ساعت قبل

فیلم | جان باختن ۱۷نفر در دو حادثه رانندگی در خوانسار و ایرانشهر

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عباس ایروانی مالک گروه قطعات خودروی عظام گفت: ما یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای خودروسازان بزرگ هستیم و طی سال‌های گذشته، علی‌رغم فشارهای گسترده اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، توانستیم نیاز خودروسازان و عموم مردم را به قطعات یدکی خودرو تامین کنیم.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. سرویس عکس و فلیم فردا: محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. بیوگرافی محیا اسناوندیمحیا اسناوندی متولد ۲۵ اردیبهشت ۱۳۶۹ در تهران، مجری استفارغ التحصیل فوق لیسانس رشته میکروبیولوژی می‌باشد، فعالیت خود را با مجری‌گری گروه کودک و نوجوان شروع کرد و حالا مجری، گوینده و بازیگر می‌باشدفعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۸۸ وقتی ۱۹ ساله بود با گروه اجتماعی شبکه تهران شروع کرد و یکسال بعد در سال ۸۹ وارد گروه کودک و نوجوان همین شبکه شداجرای برنامه مشترک خانوم اسناوندی به همراه مژده لواسانی در برنامه سه نقطه که اولین تجربه کاریش بود، باعث دیده شدنش شد سپس بعد از سال ۹۴ مجری‌گری برنامه شاخص و موفق بچه‌های مردم و سپس ترانه باران را نیز برعهده گرفتمحیا اسناوندی تیر ۹۸ خبر ازدواج خود را با متن زیر رسانه‌ای کرد: ورود شکوهمندانت به هستی من؛ عقد بستگی قلب و جسم و روحمون، دلبرانه‌ترین روز تاریخ زندگیم، مقارن شد با روز میلاد حضرت دلبر…. چشم بد دور که هم جانی و هم جانانی …همسرشان مجتبی کشاورز تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی می‌باشد

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پارس نیوز، به گزارشیک دهه از حضور «سحر قریشی» در سینمای ایران گذشت. ‌خانم قریشی شما در سه سال اخیر، تنها در سه فیلم بازی کردید و طی دو سال اخیر هم فیلمی روی پرده نداشتید. سال‌ها در شرایط سلامت سینما کار کرده‌ام. برای من اهمیتی ندارد که جزو بازیگران بفروش هستم یا نه، مهم این است که مردم به‌اندازه ۱۰ سال حضور من در سینما، از من راضی هستند. من سحرم؛ این قریشی و پسوندی که برجسته شده، به‌خاطر حضور و لطف همین مردم است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
یک علت کمبود پزشک کمبود درامد، علت دیگر فراهم نبودن امکانات سخت افزاری برای فعالیت پزشک و علت دیگر این است که متخصصان تمایلی برای کار در شرایط سخت ندارند. معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمبود پزشک متخصص داریم اما مبنای تعیین کمبود پزشک متفاوت است. ایرج حریرچی افزود: دفتر مدیریت مطالعه بالینی بر این مبنای ایده آل که پزشک متخصص ما به اندازه یک نفر کار کند و اگر هر پزشک متخصص در هر ساعت ۸ مریض، فوق متخصص ۴ مریض و به ازای هر ۸ داخلی یک پزشک متخصص داشته باشیم می‌توان به فرمول ایده آل رسید. نقشه راه درمان ۱۴۰۴ نیاز به ۵۲ هزار و ۱۱۳ هزار پزشک متخصص را نشان می‌دهد. حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم گفت: واقعیت این است که توزیع ناعادلانه پزشک متخصص در کشور داریم به نحوی که در برخی شهرها تعداد متخصصین بیش از حد نیاز است اما در مناطق محروم کمبود پزشک و متخصص احساس می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر