کشف حدود ۷ میلیون لیتر نفت کوره در بوشهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

کشف حدود ۷ میلیون لیتر نفت کوره در بوشهر

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
کشف حدود ۷ میلیون لیتر نفت کوره در بوشهر - 0

روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان بوشهر اعلام کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) این استان و با هماهنگی دستگاه قضایی، محموله شش میلیون و ۷۸۵هزارو ۵۶۵ لیتری نفت کوره کشف و توقیف شد.

به گزارش ایرنا؛ در این گزارش آمده است: این محموله بزرگ حدود هفت میلیون لیتر نفت کوره بود که قاچاقچیان قصد داشتند با عنوان هیدرو کربن سنگین آن را از کشور خارج کنند که در گمرک بوشهر کشف و توقیف شد.

براساس این گزارش، ۲ شرکت نفتی در بوشهر در محموله هایی جداگانه مقدار ۳ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۳۶۱ لیتر نفت کوره را در یک مرحله و مقدار سه میلیون و ۱۳۹ هزار و ۲۰۴ لیتر دیگر در مرحله‌ای دیگر بعد از تخلیه در مخازن استیجاری به وسیله تانکر به مخازن کشتی با اظهار هیدروکربن سنگین منتقل کرده بودند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

این گزارش می‌افزاید: قاچاقچیان قصد داشتند این محموله‌ها را به یکی از کشورهای همسایه ارسال کنند که با اقدام به موقع و انجام آزمایش‌های فنی و مشخص شدن اینکه مشمول سوخت یارانه‌ای شده و قاچاق محسوب می‌شود محموله‌ها توقیف شدند.

براساس این گزارش، در این رابطه ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان بوشهر آمادگی خود را برای دریافت گزارش‌های مردمی از طریق شماره تلفن ۱۱۳ و صندوق پستی ۱۱۱۱ اعلام نموده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سلیمان پاک سرشت در نشست خبری گفت: تربیت نیروی انسانی دارای مهارت و توانمند از دغدغه‌های همه جوامع است و ما در نهضت مهارت افزایی تلاش می‌کنیم با عزم و اراده ملی تا دو سال آتی بازخورد شگرف این نهضت در جامعه نمود پیدا کند. وی افزود: اگر نهضت مهارت افزایی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای طبق برنامه پیش رود، مهارت‌ها توسعه می‌یابد. پاک سرشت افزود: خوشبختانه امسال در مجلس شورای اسلامی قانون نظام جامع تربیتی به تصویب رسید. وی گفت: از سال ۸۳ که آخرین جلسه شورای عالی مهارت آموزی برگزار شد بعد از آن نهادی که در باره مهارت آموزی تصمیم گیری کند وجود نداشت که به ابتکار مجلس، امسال اولین جلسه شورای عالی مهارت با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: امیدواریم اقبال به مهارت آموزی در سال‌های آینده بیشتر شود، وزارت کار به مسئله مهارت آموزی توجه دارد و سیاست جوان‌گرایی به این موضوع کمک می‌کند. پاک سرشت گفت: آموزش‌ها به صورت محلی و مطابق با نیاز‌ها و جغرافیای و تحولات اقتصادی و محیط کسب و کار هر منطقه ارائه می‌شود. پاک سرشت گفت: همه استان‌ها مجموعه داده‌هایی در اختیار دارند و می‌توانند به نیاز‌های مهارتی هر استان پاسخ دهند و الزام کردیم در آموزش‌های مهارتی از این داده‌ها استفاده کنند. وی با اشاره به اختصاصی شدن درآمد مراکز فنی و حرفه‌ای گفت: مراکز فنی و حرفه‌ای می‌توانند از درآمد‌ها در جهت رونق زیرساخت‌های خود استفاده کنند.

نمایش دستاوردهای مهارتی هنرمندان صنایع دستی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
همزمان با هفته ملی مهارتدر یازده بوستان تهران از جمله بوستان لاله این شهر دایر شده است. این نمایشگاه تا ششم مرداد عصر‌ها از ساعت ۱۸ میزبان علاقه‌مندان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمایشگاه دستاورد‌های مهارتی به منظور آشنایی علاقه‌مندان با تازه‌ترین دست ساخته‌های صنعت گران و هنرمندان صنایع دستی استان تهران، آغاز به کار کرد. این نمایشگاه

اعتیاد، اصلی‌ترین معضل در کشور

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی گفت: اگر بحث‌های علمی و کارشناسی جدی صورت نگیرد و موضوع را به خوبی درک نکنیم، مشکلات، زیاد می‌شود. محسنی بندپی افزود: به خاطر اهمیت این موضوع بود که مقام معظم رهبری در بحث آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کردند و از همه دستگاه‌ها گزارش کار خواستند. وی گفت: کار‌ها در بحث مبارزه، مقابله و پیشگیری با همه مظاهری که وجود دارد به خوبی پیش می‌رود و زمینه ترک اعتیاد و افزایش مهارت‌های فنی حرفه‌ای معتادان نیز فراهم است. استاندار تهران افزود: در بحث کودکان کار و خیابانی نیز کار‌ها خوب پیش می‌رود و مقرر شد که مراکز نگهداری کودکان کار و خیابان که برخی مشکلات جزئی دارد، ساماندهی شود. محسنی بندپی گفت: در سه ماه نخست امسال ۷۲ نفر کودک به صورت فردی (به ایران) قاچاق شده‌اند که می‌توانند در انواع و اقسام جرایم نقش داشته باشند. وی افزود: پیش از این ۶۰ تا ۷۰ درصد این کودکان اتباع خارجی بودند، اما اکنون به ۸۱ درصد رسیده که نگران کننده است. محسی بندپی گفت: کودکانی که بدون خانواده هستند به کشور خود برگشت داده می‌شوند.

پایانی بر ۱۹۰ میلیون سال زندگی/ رگ سرخ هیرکانی قطع می‌شود (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری به قد و قیافه‌‌اش نمی‌خورد اما بیشتر از ۲۰ سال سن دارد. اجدادش ۱۹۰ میلیون سال قبل سر از خاک درآوردند و احتمالا جزء اولین گونه‌های جنگلی شمال ایران بودند. هرچند جنگل هیرکانی در فهرست میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسیده‌ اما سرخدار آخرین سال‌های حیات خودش را در نوار سبز ایران سپری می‌کند. این گونه نادر، که زیست کندی دارد سال‌ها مورد علاقه قلیان‌کش‌ها و سازندگان ابزارهای چوبی بوده و قطع بی‌رویه‌اش باعث شده تا امروز در خطر جدی انقراض قرار گیرد. سازمان جنگل‌ها با خارج کردن درختان ریشه کن شده، پیر و بیمار، سعی در بهبود وضعیت سلامتی جنگل هیرکانی داشت اما ماجرا به گونه دیگری پیش رفت و تخلفاتی اتفاق افتاد.

شمال کشور خنک‌تر می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: در نیمه جنوبی و مرکز کشور تغییرات دمایی جدی نخواهیم داشت و افزایش اندک دمای هوا پیش بینی می‌شود. وی گفت: عصر امروز و فردا در جنوب استان سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی و غربی کرمان، بخش‌هایی از استان هرمزگان و جنوب و شرق استان فارس شرایط برای رگبار و رعد و برق مهیا خواهد بود و می‌تواند موجب سیلابی شدن مسیل‌ها و رواناب‌ها شود. ضرابی گفت: وزش باد‌های ۱۲۰ روزه سیستان نیز از دیروز شدت پیدا کرده است و فردا هم شدید خواهد شد و در جاده‌های خراسان جنوبی، شمال سیستان وبلوچستان و مناطق شرقی یزد و استان کرمان خیزش گرد و خاک موجب کاهش دید افقی و اخلال در تردد جاده‌ها می‌شود. کارشناس سازمان هواشناسی همچنین وزش باد و خیزش گرد و غبار را در بخش‌هایی از استان‌های قم، مرکزی، سمنان و جنوب تهران پیش بینی کرد. وی گفت: عصر امروز بارش‌هایی در ارتفاعات البرز مرکزی و در بخش‌هایی از استان‌های تهران، سمنان، مازندران و گلستان خواهیم داشت.

برف‌روبی جاده کوهرنگ شهرکرد (عکس)

3+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر