اردوهای جهادی بستری برای تقویت خودباوری و تربیت مدیران مسئولیت‌پذیر برای آینده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
اردوهای جهادی بستری برای تقویت خودباوری و تربیت مدیران مسئولیت‌پذیر برای آینده است

اردوهای جهادی بستری برای تقویت خودباوری و تربیت مدیران مسئولیت‌پذیر برای آینده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: اردوهای جهادی بستری برای تقویت خودباوری و تربیت مدیران مسئولیت‌پذیر برای آینده نظام اسلامی است.

- اخبار استانها -

به‌‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار محسن کریمی عصر امروز در آیین افتتاحیه اردوهای جهادی و هجرت اراک با اشاره دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین به برکت وجود مقام معظم رهبری ملت ایران امروز از اقتدار و امنیت و عظمتی غیرقابل وصف برخوردار است که باید در راستای حفظ و حراست از این دستاورد بزرگ بکوشیم.

وی افزود: هدایت‌ها و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری همواره در بزنگاه‌ها و مقاطع سخت راهگشا بوده و در دفاع از مواضع جمهوری اسلامی ایران همیشه محکم و استوار ایستاده‌اند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: ملت ایران همیشه نشان داده‌اند که پای آرمان‌ها انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و همان طور که برای عظمت و اقتدار این نظام ۲۳۰ هزار شهید و ۶۰۰ هزار جانباز تقدیم کردند اکنون هم در مسیر صیانت از آرمان‌ها و اهداف مقدس انقلاب اسلامی از پای نمی‌ایستند.

کریمی با اشاره بر ضرورت پیروی و تبعیت از ولایت‌فقیه بیان کرد: این اقتدار و عظمت حاصل رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری بوده و تبعیت از ولایت فقیه در راستای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان باید سرلوحه کار آحاد جامعه قرار گیرد.

وی ادامه داد: حاکمیت اسلامی برگرفته از الگوی دینی و ولایی، دستاوردی بود که انقلاب اسلامی برای ملت ایران به ارمغان آورد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی عنوان کرد: ضربه زدن به این الگوی حاکمیتی از اهداف اصلی دشمنان در طول ۴۰ سال حیات با عظمت انقلاب اسلامی بوده و از تمام راهبردهای نظامی، فرهنگی و اقتصادی برای تضعیف این تفکر استفاده کرده‌اند و هر بار با شکست مواجه شده‌اند.

کریمی افزود: فرهنگ مجاهدت، ایثار و شهادت از برکات انقلاب اسلامی بوده که ملت ایران با تکیه بر آن همواره در میدان نبرد با دشمنان پیروز شده است.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی تصریح کرد: همان طور که مشهود است، دشمنان ایران اسلامی از هر ترفندی برای ضربه زدن به نظام اسلامی و متوقف کردن حرکت انقلاب استفاده می‌کنند. بنابراین با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دفاع همه‌جانبه تنها راه مقابله با دشمنان است، دفاع از نظام اسلامی باید مورد توجه تمام اقشار به‌ویژه قشر دانش‌آموز و دانشجو قرار گیرد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: از آرمان‌های مهم و اصلی نظام اسلامی، می‌توان به تشکیل تمدن اسلامی و نابودی رژیم صهیونیستی اشاره کرد که عامل دشمنی استکبار با ملت ایران بوده و برای تحقق این آرمان عظیم باید همه آحاد جامعه وارد میدان شوند.

کریمی ادامه داد: لازمه رسیدن به نصرت و پیروزی براساس آموزه‌های قرآن کریم تحمل سختی‌ها است. از این رو آحاد جامعه اسلامی برای دست‌یافتن به پیروزی ابدی باید سختی مقابله با دشمنان را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اردوهای جهادی گفت: اردوهای جهادی میدانی برای تقویت روحیه خودباوری بوده و حضور نوجوانان و جوانان بسیجی در این اردوها که برای انجام فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی وارد مناطق محروم می‌شوند سبب کسب تجربه آنها و تقویت خودباوری در آنها می‌شود تا آماده مسئولیت‌پذیری در آینده شوند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی عنوان کرد: از دیگر برکات این اردوها می‌توان به تاثیرگذاری آنها بر خودسازی افراد، افزایش همدلی و صمیمت و آشنایی با دردهای جامعه و کمک به اقشار ضعیف جامعه اشاره کرد که تلاش برای توسعه این فعالیت‌ها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

کریمی افزود: این اردوها علاوه بر آثار خداپسندانه در زمینه‌های تربیتی و فرهنگی هم بسیار مفید بوده و همین امر به فعالیت جهادگران ارزش بخشیده و سبب ماندگاری این فعالیت‌ها می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس1 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وقتی دشمن مجبور می‌شود «رو» بازی کند، یعنی قدرت جنگ نرم و هوشمند از او سلب شده است. ۳- لابد به خاطر دارید که جان ساورز (عضو سابق تیم مذاکرات هسته‌ای انگلیس) مهر ۹۴ درباره برجام و نرمالیزاسیون چه گفت. آیا از عهدشکنی و لگد زدن آمریکا و انگلیس به برجام، لزوم نرمال شدن و خلع قدرت از خود استخراج می‌شد؟! «ما همه سپاهی و پاسدار هستیم»، به شعاری ملی تبدیل شد؛ تا جایی که برخی عناصر بازیگر در پروژه نرمالیزاسیون، مجبور شدند لباس سپاه بر تن کنند و چفیه بیندازند! رهبر انقلاب اخیرا به استناد انبوه واقعیت‌ها فرمودند «زمان جنگ، به ما نه سلاح می‌دادند، نه حتی امکانات سطح پایین.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر