۶۰ درصد افراد بالای ۳۰ سال مرند در کمپین کنترل فشارخون شرکت کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
۶۰ درصد افراد بالای ۳۰ سال مرند در کمپین کنترل فشارخون شرکت کردند

۶۰ درصد افراد بالای ۳۰ سال مرند در کمپین کنترل فشارخون شرکت کردند

مهرخبرگزاری مهر |
مرند – مدیر شبکه بهداشت و درمان مرند از شرکت ۶۰ درصد از افراد بالای ۳۰ سال این شهرستان در کمپین کنترل فشار خون بالا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، صمد طاهری، عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت اجرای کمپین ملی کنترل فشار خون بالا برگزار شد، بااشاره به اینکه امروز الگوی بیماری‌ها نسبت به گذشته متفاوت شده است، ابراز داشت: امروز شیوع بیماری از بیماری‌های واگیر به غیرواگیر و رفتاری تغییر پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده ۳۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال دچار فشار خون هستند، اظهار داشت: با کنترل فشار خون می‌توان ۱۰ تا ۱۵ سال عمر انسان را افزایش داد، فشار خون بیماری بدون علامت است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند خاطرنشان کرد: کمپین کنترل فشار خون بالا در ۶۵ خانه بهداشت و ۲۵ مرکز سلامت شهرستان مرند اجرا شد.

طاهری با اشاره به استقرار ایستگاه‌های کنترل فشار خون در سطح شهر مرند عنوان کرد: ۱۴ ایستگاه شهری و ۱۷ ایستگاه روستایی در شهرستان مرند مستقر شدند و تا ۱۵ تیرماه این طرح ادامه خواهد داشت.

وی همچنین با بیان اینکه شهرستان مرند ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، گفت: ۱۴۰ هزار نفر یعنی ۵۶ درصد جمعیت شهرستان مرند بالای ۳۰ سال هستند و تاکنون ۶۰ درصد جمعیت در این کمپین شرکت کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند عنوان کرد: پیش بینی می‌شود بیش از ۵ هزار نفر در شهرستان مرند دارای فشار خون بالا در این طرح شناسایی خواهند شد.

طاهری تاکید کرد: بعد از اتمام طرح، پیامک به افراد دارای فشار خون ارسال شده و پس از لکه گیری، افراد به صورت رایگان، تحت نظر پزشکان قرار می‌گیرند.

مدیر مجتمع سلامت شهرستان مرند نیز در این نشست اظهار داشت: فشار خون در درازمدت عوارض بسیار سنگینی در بدن فرد بر جای می‌گذارد که سکته قلبی و مغزی از جمله آن هاست.

کیانیان افزود: با تغییر شیوه زندگی مانند کمتر کردن مصرف نمک، تحرک و ورزش و… می‌توان فشار خون بالا را کنترل کرد.

وی عنوان کرد: مصرف نمک در ایران ۳ برابر بیشتر از میانگین جهانی است که باید با حذف نمکدان از سفره، میزان مصرف نمک را کاهش داد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها