قدردانی از مواضع مقتدرانه ایران در مقابله با معامله قرن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

قدردانی از مواضع مقتدرانه ایران در مقابله با معامله قرن

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از مواضع مقتدرانه و همیشگی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت فلسطین به ویژه مقابله با معامله قرن قدردانی کرد
قدردانی از مواضع مقتدرانه ایران در مقابله با معامله قرن - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، داود شهاب ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به صورت قاطع از حقوق ملت فلسطین حمایت کرده است.

وی همچنین با قدردانی از کویت به خاطر شرکت نکردن در نشست منامه بحرین افزود: نقش لبنان هم در مخالفت با معامله قرن بسیار با اهمیت بود، چون تعداد زیادی از آوارگان فلسطینی در این کشور به سر می‌برند و نظر آن‌ها بسیار مهم است.

شهاب گفت: تا وقتی حزب الله و سیدحسن نصرالله در لبنان هستند نباید نگران بود.

وی افزود: سوریه هم که از سال‌های متمادی پرچمدار مقاومت و مقابله علیه رژیم صهیونیستی بوده با معامله قرن مخالفت کرده است و به رغم پرداخت هزینه‌های زیاد به راه خود ادامه می‌دهد.

سخنگوی جنبش جهاداسلامی فلسطین با اشاره به اینکه مردم اردن هم با معامله قرن مخالفت کرده‌اند، گفت: حتی ساختار سیاسی این کشور هم هنوز آن را نپذیرفته است، چون هزینه‌های زیادی برای این کشور دارد.

شهاب افزود: باتوجه به اینکه صحرای سینا به بخشی از معامله قرن تبدیل شده و تمامیت ارضی مصر هم زیر سوال رفته است ما شاهد موضع گیری جدی این کشور هستیم به طوری که وزیرخارجه مصر هم اعلام کرد ما حاضر نیستیم از یک وجب از خاکمان چشم پوشی کنیم.

وی گفت: براساس نظرسنجی بی بی سی خصومت ملت‌ها به ویژه ملت‌های مسلمان با آمریکا بعد از انتقال سفارت این کشور به قدس بسیار بیشتر شده است.

شهاب افزود: حتی کسانی که به شکلی فریب معامله قرن را خورده بودند بعد از سخنرانی کوشنر به ماهیت و نیت واقعی آمریکا پی برده‌اند، زیرا او حتی اتحاد صلح را که پیشنهاد عربستان بود زیرسوال برد و همه فهمیدند اوضاع از چه قرار است.

وی با تاکید بر اینکه نباید نگران معامله قرن بود، افزود: این یک حلقه از زنجیره توطئه‌های صلیبی صهیونیستی علیه ملت فلسطین است.

سخنگوی جنبش جهاداسلامی فلسطین معامله قرن را گام دیگری از طرف آمریکا برای تقویت اسراییل به عنوان یک ساختار استعماری در دل ملت‌های مسلمان دانست و گفت: خودکامگی‌های آمریکا و استعمارگران بازهم می‌خواهد اسراییل در بطن کشور‌های اسلامی برای ایجاد اختلال باقی بماند.

شهاب افزود: ناراحتی و حسرتی که قلب ما و بسیاری از آزادگان جهان را به درد می‌آورد این است که برخی کشور‌های اسلامی و عربی هم در نشست‌هایی مثل نشست منامه حضور پیدا می‌کنند، زیرا آن‌ها درک واضحی از خطرات این معامله برای ملت‌های مسلمان ندارند.

وی معامله قرن را تلاشی برای تجزیه منطقه دانست و گفت: این مرز‌های جدید در جهت منافع امپریالیسم آمریکاست، زیرا آن‌ها می‌خواهند تمامی پیشینه‌های تمدن‌های اسلامی و عربی را از بین ببرند و این خطری برای میراث تمدنی ماست.

شهاب افزود: جهان عرب و اسلام حاضر به پذیرش جسم جدیدی مثل رژیم صهیونیستی در درون خود نیستند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی گفت: به رسمیت بخشیدن اسراییل به این معنی است که باید برای منطقه تعریف جدید ارایه کرد.

سخنگوی جنبش جهاداسلامی فلسطین افزود: وظیفه و مسئولیت همه آحاد مسلمانان این است که در مقابل این توطئه بایستند و این معامله نه تنها ملت فلسطین بلکه کل امت اسلامی را مورد تهدید قرار داده است.

شهاب با اشاره به اینکه امروز کشور‌های اسلامی به عنوان بستر‌های تمدن اسلامی مورد تهدید قرار می‌گیرند، گفت: ایران با تحریم، ترکیه با اقتصاد و سوریه با اشغال خاکش تهدید می‌شود.

وی افزود: یکی از برنامه‌های ترامپ پاک کردن قدس از ذهن و فکر امت اسلامی است پس ما برای مقابله با این معامله وظیفه سنگینی داریم.

شهاب گفت: امروز دیگر موضع گیری خاکستری وجود ندارد یا شما با حق هستید یا باطل.

وی افزود: شاید ما با دیگر گروه‌های فلسطینی اختلاف فکری و ایدئولوژی داشته باشیم، اما به بستر‌های بسیار وسیع برای همکاری وجود دارد و اختلافات فکری در مقابل آن بسیار کوچک است.

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: روابط ما با کشور‌های جهان هم براساس میزان تعهد این کشور‌ها به ملت فلسطین تعریف می‌شود.

شهاب با اشاره به اینکه براساس موضع گیری‌های وزیرخارجه بحرین ساختار سیاسی این کشور حامی رژیم صهیونیستی و دشمن فلسطین است، افزود: ما بین موضع دولت و ملت عربستان تفاوت قائلیم و امروز اقدامات بن سلمان حتی به میراث عمو‌ها و اجدادش پشت کرده است.

وی گفت: من به شما اطمینان می‌دهم که ملت فلسطین از آگاهی کامل برای تشخیص دوستان از دشمنان برخوردارند.

شهاب با تاکید بر اینکه حتی انتقال سفارت انگلیس به قلب قدس تغییری در واقعیت ماجرا ایجاد نکرده است، افزود: اسراییل از یک بحران هویت رنج می‌برد و تا وقتی ملت فلسطین این غده سرطانی را به رسمیت نشناسد این بحران هویت وجود دارد.

وی افزود: حتی امروز در درون جنبش فتح کمتر از ۵ درصد اسراییل را به رسمیت می‌شناسند.

سخنگوی جنبش جهاداسلامی فلسطین گفت: یکی از جوانان عضو جنبش فتح عملیاتی علیه اسراییل انجام داد که یکی از خطرناک‌ترین عملیات‌ها در چارچوب مذاکره علیه رژیم صهیونیستی بود.

شهاب افزود: نه اکنون و نه در آینده هیچ کس نمی‌تواند ملت فلسطین را مجبور به رسمیت شناختن اسراییل کند.

وی گفت: درست است که برخی رژیم‌های عربی و خلیج فارس به سمت برقراری ارتباط با اسراییل گام برداشته‌اند، اما این نظر ملت‌های مسلمان نیست.

سخنگوی جنبش جهاداسلامی فلسطین با تاکید بر نقش رسانه‌ها و به ویژه خبرنگاران در آشکارکردن ابعاد توطئه معامله قرن افزود: ما شما را در این مبارزه در کنار خود می‌بینیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر1 روز قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر1 روز قبل

تشریح ماجرای توقیف نفتکش انگلیسی از زبان سخنگوی سپاه+ فیلم

ایمناایمنا19 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در تشریح چرایی و چگونگی توقیف نفتکش انگلیسی در عصر روز گذشته -جمعه ۲۸ تیرماه- در تنگه هرمز اظهار کرد: نفتکش انگلیسی «Stena Impero» تحت اسکورت ناوچه جنگی بریتانیایی که با بی‌توجهی به قوانین و مقررات دریایی و در مسیر معکوس در حال ورود به تنگه هرمز و برخورد احتمالی با کشتی‌های دیگر قرار داشت، با درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. وی افزود: نفتکش انگلیسی بر خلاف قوانین و مقررات دریانوردی دستگاه موقعیت یاب خود را خاموش و به جای حرکت به سمت ورودی خلیج فارس در تنگه هرمز ازمسیر خروجی در جنوب در حال ورود بود که پس از بی توجهی به هشدارها و تذکرات یگان دریایی سپاه و حتی مقاومت و نیز دخالت ناوچه جنگی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان و به پرواز در آوردن ۲ فروند بالگرد و تلاش برای بازداشتن تکاوران دریایی سپاه از اجرای مأموریت خود، با قاطعیت و سرعت عمل نیروهای خودی متوقف و جهت بررسی‌ها و اقدامات لازم قانونی به لنگرگاه ساحلی هدایت شد. سخنگوی سپاه «رعایت دقیق قوانین و مقررات بین المللی و دریانوردی توسط تمامی شناورهایی که قصد تردد در خلیج فارس و تنگه هرمز دارند را ضامن حفظ امنیت و آرامش این منطقه راهبردی» توصیف و تصریح کرد: این قوانین تنها اختصاص به این منطقه ندارد و در آبراه‌های دیگر جهان نیز جاری است و به طور طبیعی به دلیل حساسیت‌های موجود ناشی از حضور تحریک کننده و غیر حرفه‌ای نیروهای فرامنطقه‌ای در این منطقه، اعمال این قوانین از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. سردار شریف با هشدار نسبت به رفتارهای متکبرانه، تحریک کننده و تهدید آمیز برخی شناورهای بیگانه و عدم تمکین رعایت مقررات بین المللی دریایی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه همراه با سایر نیروهای مسلح، به نمایندگی از ملت ایران، در اعمال قوانین جاری بین المللی و نیز حاکمیت ملی در قلمرو‌های دریایی کشور در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل کرده و اجازه نخواهند داد منافع و مصالح ملی و نیز امنیت این منطقه که یک مطالبه جهانی است با رفتارهای نامتعارف بیگانگان خدشه‌دار شود. سخنگوی سپاه اظهار کرد: نفتکش توقیف شده انگلیسی هم اکنون در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است و سیر مراحل رسیدگی قانونی و قضایی در جریان است.

تمجید محمود صادقی از اقدام سپاه در رصد ناو آمریکایی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، محمود صادقی نماینده اصلاح طلب تهران در مجلس، در توئیتی از اقدام سپاه در رصد ناو آمریکایی باکسر تمجید کرد. صادقی با انتشار خبر تصویربرداری پهپاد ایران از این ناو آمریکایی نوشت: دست مریزاد پاسداران افتخارآفرین وطن! مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود
ایلناایلنا1 روز قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

الکل و مواد مخدر عامل افزایش تصادفات رانندگی در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، وزارت کشور ایتالیا اعلام کرد شمار قربانیان تصادفات جاده‌ای در این کشور به دلیل مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر افزایش یافته است. فرانکو گابریلی، رئیس پلیس ایتالیا خواستار برخورد جدی با متخلفان رانندگی شد. گابریلی گفت: «پلیس باید با افرادی را که هنگام رانندگی از مشروبات الکلی و یا مواد مخدر و همچنین تلفن همراه استفاده می‌کنند، ضمن جریمه نقدی سنگین، خودرو و گواهینامه ان‌ها را هم حد اقل برای یک هفته توقیف کنند». شمار قربانیان تصادفات رانندگی در سال گذشته میلادی در ایتالیا ۳۳۱۰ نفر بوده که ۱۰ درصد آن مربوط به تصادفات رانندگی تحت تاثیر الکل و مواد مخدر است. یک شهروند ایتالیایی گفت: «رانندگان مست و معتاد که موجب کشته شدن کودکان می‌شوند باید اعدام بشوند هر چند که متاسفانه مجازات اعدام در ایتالیا نیست. پسر کوچک من و پسر عمویش توسط یکی از این افراد کشته شدند». پلیس ایتالیا میزان جریمه برای مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر را در هنگام رانندگی افزایش داده است. به گفته کارشناسان، در ایتالیا هر سال در دو ماهه اول فصل تابستان آمار حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن در مقایسه با دیگر ماه‌های سال به میزان قابل توجهی بیشتر می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر