مهلت حضور در سومین جشنواره بورس و رسانه تا ۲۰ تیر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
مهلت حضور در سومین جشنواره بورس و رسانه تا ۲۰ تیر

مهلت حضور در سومین جشنواره بورس و رسانه تا ۲۰ تیر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
خبرنگاران متقاضی برای حضور در سومین جشنواره بورس و رسانه تا ۲۰ تیر برای ارسال آثار مهلت دارند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در راستای توسعه فرهنگ سرمایه گذاری و افزایش سواد مالی در جامعه و به منظور توسعه همکاری بازار سرمایه با رسانه‌های کشور اعم از مطبوعات، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های رادیو و تلویزیونی و نیز قدردانی از تلاش و همت فعالان عرصه رسانه، سومین جشنواره رسانه‌های فعال کشور در حوزه بازار سرمایه از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار با عنوان «جشنواره بورس و رسانه» به این شرح برگزار می‌شود:

اهداف جشنواره:

۱) تقویت زمینه‌های اطلاع رسانی مناسب برای افزایش سواد مالی جامعه

۲) ارتقاء فرهنگ سرمایه گذاری بر پایه ارزش‌های اسلامی – ایرانی در کشور

۳) تجلیل از نقش خبرنگاران در نقادی و هم‌افزایی حوزه‌های مالی و سرمایه‌ای کشور

۴) استعدادیابی در بین جامعه خبری و شناسایی خبرنگاران علاقه‌مند به مفاهیم بازار سرمایه

۵) فراهم‌آوردن زمینه افزایش سهم بازار سرمایه در اقتصاد ملی

محورهای قابل ارائه به شرح زیر است:

۱) نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه‌ها

۲) اثر متقابل بازار سرمایه و کسب و کارهای نوین در رشد اقتصادی کشور

۳) نقش بورس‌های کالایی در شفافیت اقتصادی و جلوگیری از انحصار

۴) چگونگی توسعه فرهنگ سهامداری در افق پیش روی بازار سرمایه

۵) نحوه اثرگذاری بازار سرمایه در حمایت از رونق تولید

۶) تاثیر توسعه ابزارها و نهادهای مالی در افزایش کارایی بازار سرمایه

قالب‌های آثار قابل ارائه به جشنواره به شرح زیر است:

۱) بخش رسانه‌های مکتوب و دیجیتال (روزنامه‌ها، نشریات ادواری، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری - تحلیلی)

۱-خبر ۲-گزارش ۳-گفت و گو ۴-تیتر ۵-یادداشت، مقاله و سرمقاله

۲) بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری: برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی شامل گزارش، مستند، گفت و گو و …

۳) جایزه ویژه جشنواره با موضوع «نحوه اثرگذاری بازار سرمایه در تحقق شعار رونق تولید» تعلق خواهد گرفت.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

آثار ارسالی می‌توانند به زبان‌های رایج بین‌المللی یا منطقه‌ای ارائه شوند.

مقررات جشنواره:

۱) شرکت همه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای کشور در این جشنواره آزاد است.

۲) آثاری می‌توانند در جشنواره شرکت کنند که از تاریخ ۱۱ مردادماه ۱۳۹۷ تا ۲۰ تیرماه ۱۳۹۸ تولید و از طریق یکی از رسانه‌های کشور (مطبوعات، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های اطلاع رسانی، صدا و سیما و …) منتشر شده باشند.

۳) ارسال اثر در بخش‌های مختلف جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی توسط ارسال‌کننده است و در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله، آثار موردنظر از جریان جشنواره حذف می‌شود.

۴) هر شرکت کننده می‌تواند در مجموع ۱۰ اثر ارسال نماید.

۵) آثاری که بدون نام صاحب اثر یا با نام مستعار چاپ شده باشند، در صورت رسیدن به مرحله نهایی داوری، نیازمند تایید مدیر مسؤول رسانه خواهد بود.

۶) در صورت تشخیص دبیرخانه یا هیات داوری، ارسال اصل آثار (برای موارد دارای نسخه اصل) ضروری است.

۷) ثبت‌نام صرفا از طریق پایگاه الکترونیکی جشنواره به نشانی festpress. ir انجام می‌شود..

۸) شرکت‌کنندگانی که محتوای اثر آنها شامل فایل صوتی یا تصویری می‌شود، لازم است لینک قابل دانلود با کیفیت مناسب را در زمان ثبت‌نام در پایگاه الکترونیکی بارگذاری کرده یا نسخه باکیفیت اثر خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال دارند.

۹) از برگزیدگان طی مراسمی با اهداء تندیس جشنواره، لوح سپاس و جوایز ارزنده تقدیر خواهد شد.

۱۰) جوایز جشنواره به نفرات اول تا سوم در هریک از بخش‌های ۱. خبر ۲. گزارش ۳. گفت و گو ۴. تیتر ۵. یادداشت، مقاله و سرمقاله ۶. رسانه‌های دیداری و شنیداری ۷. جایزه ویژه جشنواره با موضوع «نحوه اثرگذاری بازار سرمایه در تحقق شعار رونق تولید» اعطا خواهد شد.

مهلت حضور در سومین جشنواره بورس و رسانه تا ۲۰ تیر - 34

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور به ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از دوم مه سال ۲۰۱۳ بود و اندکی بعد، ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری اکنون که از مقاومت در سطح ۱۴۳۹ دلار عبور کرده ممکن است تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیشروی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، یک آمریکایی در ایالت کارولینای شمالی آمریکا بلیط بخت‌آزمایی به ارزش ۲۰ دلار را خرید و میلیون دلار برنده شد. مایکل استرانگ تعریف کرد که اغلب به کارولینای شمالی می‌رود و به کار تعمیر می‌پردازد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه خبری UPI، او در رابطه با خرید بلیط بخت‌آزمایی ۲۰ دلاری گرفت: «من تصمیم گرفتم دوباره بلیط ۲۰ دلاری بخرم، چون برایم شانس می‌آورد. از ۲۷ بلیط ۲۰ دلاری که اخیرا خریدم ۲۶ بلیط برنده بوده است. داشتم حصار را تعمیر می‌کردم، برای رفع خستگی فکر کردم یک بلیط ۲۰ دلاری بخت‌آزمایی بخرم.

نظرها

اخبار بیشتر