نمایش توانمندی ورزشکاران کارگر در رقابت‌های جهانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

نمایش توانمندی ورزشکاران کارگر در رقابت‌های جهانی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
آیین بدرقه ورزشکاران اعزامی به ششمین دوره مسابقات جهانی ورزش کارگری به اسپانیا با حضور وزیر تعاون برگزار شد
نمایش توانمندی ورزشکاران کارگر در رقابت‌های جهانی - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آیین بدرقه ورزشکاران اعزامی ایران به ششمین دوره‌ی مسابقات جهانی ورزش کارگری اسپانیا با حضور محمد شریعتمداری وزیر کار رفاه و امور اجتماعی، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، سید ضیا الدین شجاعی برهان، مشاور وزیر تعاون، محمد دادکان، مشاور وزیر، سید کاووس سعیدی سرپرست دبیر کل کمیته ملی المپیک، رضا قره خوانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، حیدری مدیر کل ورزش تربیت بدنی، وزارت کار و تعاون، صادقی معاون فرهنگی و اجتماعی کار و تعاون و رفاه اجتماعی و جمعی از پیشکسوتان ورزش از جمله محمد نصیری پیشکسوت وزنه برداری، بهتاش فریبا و حمید جاسمیان پیشکسوت فوتبال، مجید احتشام زاده پیشکسوت تنیس روی میز و بهنام محمودی پیشکسوت والیبال برگزار شد.

در این مراسم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ورزشکاران کارگر در جریان مسابقات جهانی باید با به نمایش گذاشتن توانمندی‌های اخلاقی تلاش کنند که از آن‌ها به عنوان سفیران با ارزش نام برده شود.

وی افزود: زمانی که ورزش سنتی به فدراسیون جهانی زورخانه‌ای تغییر نام داد این رشته نیز همانند سایر رشته‌ها اهمیت فوق العاده‌ای پیدا کرد و در جهان به رسمیت شناخته شد و ورزش پهلوانی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرد.

شریعتمداری گفت: در زمان‌های گذشته جایگاه پهلوانان و اخلاقیات و رسوخ اخلاق پهلوانی در بین مردم از ارزش بالایی برخوردار بودند و اگر کسی را ضمانت می‌کردند، ضمانت ان‌ها و ارزش ضمانت ان‌ها از همه ضمانت‌ها بالاتر بود و همه به راستی و درستی او ایمان و اعتقاد داشتند.

وی افزود: امروز آن کشور و آن تیمی موفق‌تر است که در کنار ساخت بدن و جسم بتواند اخلاق را هم سرلوحه کار خود قرار دهد.

شریعتمداری اضافه کرد: دیپلماسی ورزش الان در دنیا جایگاه خود را پیدا کرده و در برقراری روابط بین‌الملل تأثیر بسزایی دارد. یقینا زبان ورزش به عنوان یکی از مهمترین مولفه‌ها در دیپلماسی عمومی همواره از یک جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: علاه بر جوانمردی و راستی و درستکاری و اخوت و برادری که ورزش در اختیار جامعه قرار می‌دهد، روحیه مشارکت جویانه در بین ملل هم می‌شود.

وی در پایان گفت: در ورزش قهرمانی ما می‌توانیم به همبستگی ملی برسیم، در حقیقت وقتی تیم ملی در هر رشته ورزشی به قهرمانی می‌رسد و سرود‌های حماسی پخش می‌شود مردم را به وجد می‌آورد و جامعه را مشارکت محور می‌کند. مثل رقابت‌های والیبال در جام ملت‌ها که باعث شادی همه قشر جامعه شد. یقینا" هزینه کردن برای ورزش، سرمایه گذاری با ارزش برای همه فعالیت‌ها است. حالا در ورزش کارگری که ورزشکار سالم ستون فقرات تولید سالم تربیت می‌کند موجب افزایش بهره وری نیروی کار می‌شودو آثار فوق العاده‌ای هم در اقتصاد خواهد داشت. علاوه بر اینکه در مسایل اخلاقی و فرهنگی ایجاد می‌کند می‌تواند آثاری در اقتصاد بخاطر بالابردن بهره وری نقش اساسی ایفا کند؛ لذا معتقدم نگاه به ورزش نباید نگاه تک بعدی باشد بلکه باید نگاه همه جانبه باشد.

ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی نیز در حاشیه این مراسم گفت: برنامه اوقات فراغت دانش آموزان فرزند کارگر و اجرای برنامه ایی برای خانواده‌ها را امسال با کمک هیات‌های ورزشی، فدراسیون ورزشی در سراسر کشور اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه به روز جهانی مبار زه با مواد مخدر نیز هست ما مصمم هستیم تا از طریق ورزش در محیط‌های کار این موضوع را به حداقل برسانیم.

وی همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد کرد با توجه به اینکه وی ریاست گروه کشور‌های آسیا و اقیانوسیه سازمان بین المللی کار را عهده دار است از راه اندازی ورزش کشور‌های اسلامی آسیا در این گروه حمایت کند.

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نیز گفت:: کارگران طلایه داران تولید هستند و هر چقدر در کشور این قشر از جامعه از سلامت جسمانی و روحی بالایی برخوردار باشند وضعیت کشور به لحاظ اقتصادی و تولید بهتر خواهد شد.

خبری: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری | خبر ورزشی جدید ایران و سایر نقاط جهان

وی افزود: ما باید شرایط ورزش کردن را برای کارگران در تمام بخش‌های صنعتی و تولیدی فراهم کنیم تا بتوانند در شرایط بدون دغدغه در بخش ورزش همگانی و قهرمانی فعالیت کنند.

وزارت ورزش و جوانان نیز وظیفه خود می‌داند حمایت خو را در تمام ابعاد از ورزشکاران کارگر داشته باشد.

احمدی اضافه کرد: ورزشکاران کارگر ضمن اینکه باید با مدال‌های رنگارنگ از مسابقات جهانی بازگردند باید بتوانند فرهنگ و اخلاق و منش ایرانی را در اسپانیا به نمایش بگذارند. من خوشحالم که در این هفته این دومین مراسم آئین مراسم بدرقه ورزشکاران شرکت می‌کنم. دو روز پیش نیز در خدمت دانشجویان قهرمان اعزامی به یونیورسیاد جهانی در ایتالیا بودم. این نشان دهنده رشد و پویایی در ورزش کشور در تمام اقشار است که علی رغم موانعی که دشمنان برای ایجاد روحیه یاس و ناامیدی در کشور ایجاد می‌کنند این اعزام‌ها صورت می‌گیرد و این پاسخی است به این موانع تراشی‌ها و نشان می‌دهد که ملت ایران همچنان پوینده و بالنده در تمام عرصه‌ها از جمله ورزش حضور دارند.

در ادامه این مراسم جواد رمضی رئیس فدراسیون آماتور ورزش کارگری نیز خاطر نشان کرد: در میان ما عزیزیانی هستند که با عزم و اراهده جدی خود شعار ورزش، نشاط و بهره وری را جامه عمل پوشاندند و به منظور ارج نهادن و امروز آیین بدرقه آنان به انجام می‌شود. وی در ادامه به مراحل آماده سازی مقدمات اعزام این کاروان گفت:: این سومین حضور جامعه ورزش کارگری در مسابقات جهانی است. در نخستین حضور کارگران که در ایتالیا برگزار شد کاروان ایران با ۷۰ نفر در ۸ رشته ورزشی در قالب ۸ تیم شرکت کردند که در این مسابقات ۳ هزار نفر از ۳۸ کشور جهان شرکت کرده بودند که کاروان ایران با کسب ۳۳ مدال در جایگاه نهم قرار گرفت. همچنین کاروان ایران در دومین حضور خود که در سال ۹۶ به مسابقات در لتونی برگزار شد با ۲۲۱ نفر در قالب ۱۷ تیم شرکت کردند که در این دوره از مسابقات ۵ هزار ورزشکار از ۳۸ کشور جهان حضور داشتند و کشور ما با ۴۵ مدال دوباره در جایگاه نهم قرار گرفت.

در سومین دوره مسابقات که از نهم تا ۱۷ تیر در تورتوس اسپانیا برگزار می‌شود با حمایت‌های همه جانبه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارتت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاروان ایران با ۱۴۰ نفر با نام طلایه داران رونق تولید در قالب ۱۶ تیم که ۱۳ تیم از تیم‌های ملی و۳ تیم به صورت منتخب است شرکت خواهد کرد.

رویکرد ما در این دوره بر این بود که تنها ورزشکاران کارگر را به مسابقات اعزام کنیم. در این مسابقات بیش از ۵ هزار ورزشکار از ۴۲ کشور جهان در ۱۸ رشته ورزشی شرکت می‌کند که ایران در ۹ رشته ورزشی شامل کشتی فرنگی، سه تانگ، جودو، شنا، کشتی ساحلی، والیبال ساحلی، کاراته، تنیس روی میز، و دو میدانی حضور خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با وجود مشاغل کارگری و نخبگان جامعه کارگری شاکله این کاروان کارگری است حضور کارگر ساختمانی تا گلیم باف و نانوا و شاگرد نانوا در این کاروان نشان دهنده این است که به رسالت اصلی خود که همان ورزش کارگری است نزدیک شده‌ایم. همچنین تلاش ما بر این است تا بتوانیم ضمن تکرار جایگاه نهم در صورت امکان آن را ارتقا ببخشیم.

رمضی افزود: در این دوره از مسابقات بانوان ورزشکار حضور پررنگ‌تری نسبت به دوره قبل داشتند و ۵ تیم از بانوان در این دوره از مسابقات شرکت کرده‌اند. تیم جودوی بانوان برای اولین بار در این مسابقات حضور خواهند داشت و در رشته مردان نیز تیم‌های کاراته و شنا برای اولین بار حضور خواهند داشت.

در پایان این مراسم سوگندنامه ششمین دوره مسابقات جهانی ورزش کارگری توسط دو نفر از ورزشکاران قرائت شد و ورزشکاران اعزامی برای شرکت در این مسابقات ضمن گرفتن عکس یادگاری با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از زیر قرآن عبور کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
جدایی سروش رفیعی بیش از شایان مصلح، فضای هواداری پرسپولیس را تحت تاثیر قرار داد و همچنین باعث تعجب دیگر فوتبال دوستان شد. رفیعی فصل گذشته با سروصدای زیادی به پیوست و در حالی قرارداد خود را امضا کرد که مشتریانی چون سپاهان و تراکتور، به شدت دنبال او بودند. او به پرسپولیس پیوست و سپس یک نیم فصل راهی فولاد شد و همان ابتدا در مقابل سرخپوشان پایتخت قرار گرفت. نیم فصل برای سروش پرنوسان آغاز شد و ادامه یافت. وارث پیراهن علی پروین، در دربی به انتخاب غیرمنتظره برانکو تبدیل شد و در مقابل نساجی گل تساوی بخش را به ثمر رساند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | مدیران باشگاه پرسپولیس رفتاری باور نکردنی را از خود در مقابل برانکو اارئه دادند. ورزش ۱۱ - برانکو ایوانکوویچ که پس از تهدید‌های فراوان نتوانست باشگاه پرسپولیس را مجاب به پرداخت دستمزدش کند، رسما ساعاتی پیش به فیفا شکایت کرد تا علاوه بر او، دستیارانش نیز اقدام به شکایت متقابل کنند و پرسپولیس را در وضعیت پیچیده‌ای قرار بدهند. برانکو ایوانکوویچبر اساس اخبار لو رفته از باشگاه پرسپولیس، اگر سرخ‌ها با برانکو به صورت توافقی همکاری خود را پایان می‌دادند و بدهی وی را پرداخت می‌کردند، این ماجرا با حداکثر ۱۰ میلیارد تومان ختم به خیر می‌شد؛ اما حالا با شکایت برانکو از پرسپولیس که قطعا باشگاه نیز محکوم به پرداخت دستمزد و حتی جریمه نیز خواهد شد، این پرونده با ۴۲ میلیارد تومان بسته خواهد شد! بیشتر بخوانیدسایت معتبر و مطرح اروپایی، خرید بعدی استقلال را لو داد + عکسشکار بزرگ سرخ‌ها؛ کاپیتان تیم ملی در یک‌قدمی پرسپولیس + عکسزلزله در نقل و انتقالات؛ جنگ بر سر سوپراستار مغرور فوتبال ایران آغاز شد! وضعیت بد پرسپولیس در ترکیه ستارۀ سرخ‌ها را شاکی کرد +عکس

دوازده مینیاتور؛ روشن محمدکولیف

تابناکتابناک5 ساعت قبل

موسیقی متن فیلم پنج انگشت؛ برنارد هرمن

تابناکتابناک8 ساعت قبل
فیلم سینمایی «پنج انگشت / ۵Fingers» به کارگردانی جوزف ال. منکیه‌ویچ محصول سال ۱۹۵۲ کمپانی فاکس قرن بیستم است. در این فیلم جاسوسی، جیمز میسون، دانیل داریو، مایکل رنی، والتر همپدن، اسکار کارلویز، جان ونگراف، آلفرد زیسلر، ایوان تریسولت، کانستنتین شین، لرنس دابکین، لستر متیوز، مایکل پتی، نستور پایوا، ریچارد لو، اتو والدیس و استنلی لوگن مقابل دوربین نوربرت برودین بازی کردند. برنارد هرمن موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
طرفداریطرفداری2 ساعت قبل
طرفداری - نیمار، ستاره پاری سن ژرمن به تمجید از لیونل مسی پرداخت. نیمار ۲۷ ساله که این روزها بحث درخواست خروج او از پاری سن ژرمن نقل محافل است، به مدت چهار فصل در کنار مسی پیشرفت کرد و خودش را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا به اثبات رساند. نتیجه اینکه نیمار می‌خواهد از پاریسی‌ها جدا شود و به بارسلونا برگردد. به گزارش سایت گل، نیمار درباره فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا می‌گوید: برای من، مسی بهترین بازیکن جهان است. گفتنی است نیمار علی رغم اینکه صراحتا از تمایلش به جدایی از پاری سن ژرمن پرده برداشته، احتمالا با این تیم به تور پیش فصل چین سفر خواهد کرد.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، عقد قرارداد باشگاه پرسپولیس با یک بازیکن جوان به اسم احمد احمدوند مورد اعتراض باشگاه استقلال قرار دارد. این بازیکن ابتدای فصل گذشته با عقد قراردادی ۵ ساله به عضویت استقلال در آمد اما بعد از امضای این قرارداد از سوی کادر فنی قبلی مورد بی مهری قرار گرفت و حتی نتوانست با تیم تمرین کند. در حالی که این بازیکن جوان رفته رفته در استقلال به دست فراموشی سپرده می‌شد، روز گذشته با عقد قراردادی به عضویت باشگاه پرسپولیس در آمد که این قرارداد مورد اعتراض استقلالی‌ها می‌باشد. استقلالی‌ها معتقدند گرچه در این مدت با این بازیکن تماسی از نداشته‌اند اما او همچنان تحت قرارداد این باشگاه است و اگر قرار به انتقالش باشد این موضوع باید با هماهنگی این باشگاه باشد.

نظرها

اخبار بیشتر