گروه کهن «فسانه و باد» را به صحنه می‌برد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

گروه کهن «فسانه و باد» را به صحنه می‌برد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
گروه موسیقی «کهن» به آهنگسازی کامیار فانیان و خوانندگی سجاد مهربانی تازه‌ترین کنسرت خود را روزهای سیزدهم و چهاردهم تیرماه در اصفهان برگزار می‌کند.

گروه کهن «فسانه و باد» را به صحنه می‌برد - 1

به گزارش ایلنا، گروه موسیقی «کهن» ساعت ۲۱ در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیر ۱۳۹۸ در موزه هنرهای معاصر اصفهان به صحنه می‌رود. آثار این اجرا را کامیار فانیان آهنگسازی کرده و سجاد مهربانی اجرای آوازها را برعهده دارد.

کامیار فانیان، درباره جزئیات این اجرا توضیح داد: این کنسرت در کنار بخش‌های آوازی، شامل چهار تصنیف و یک پیش‌درآمد است که در دستگاه‌های «همایون» و «ماهور» نواخته می‌شوند. نخستین قطعه این کنسرت پیش‌درآمدی با ریتم هفت‌تایی است که از قطعات نواخته شده با سرنا و نقاره در منطقه‌ قشقایی فارس اقتباس شده است. ضمن اینکه در ادامه آوازی با شعری از سعدی را اجرا می‌کنیم. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته ما در کنسرت تصنیف «فسانه و باد» با شعری از رودکی را به مخاطبان ارائه می‌دهیم. ریتم این قطعه ده‌تایی است. این ریتم در میان مردمان کرد و ترکمن رایج است. در ادامه قطعه «عاشقم اما نمی‌گویم کجا» با شعری از سروده‌های جامی را اجرا خواهیم کرد. این تصنیف در دستگاه همایون ساخته شده است. در ادامه نیز تصنیف «به دست غم گرفتارم» روی شعر عراقی اجرا می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

وی افزود: این کنسرت به همت شرکت «ترانه داوودی کهن» در موزه هنرهای معاصر اصفهان اجرا و به صورت تصویری ضبط می‌شود. که این تصویربرداری بهانه‌ای برای تولید آلبومی تصویری با عنوان «فسانه و باد» است.

کامیار فانیان آهنگساز و نوازنده سه‌تار، سجاد مهربانی آواز، جاوید ابراهیم‌پور نوازنده نی، سامان صادقیان نوازنده رابم و سجاد منصوری نوازنده تنبک اعضای گروه «کهن» در این کنسرت را تشکیل می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: کارت شرکت در آزمون داوطلبان هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی از دوشنبه ۲۷ آبان برای مشاهد و پرینت روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. وی گفت: همه داوطلبان برای شرکت در آزمون حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان) مهلت دارند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت نامی از کارت خود یک نسخه پرینت بگیرند و مطابق اطلاعات مندرج در آن شامل زمان و محل برگزاری در جلسه آزمون شرکت کنند. وی با بیان اینکه برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۱۴ هزار و ۶۳۴ داوطلب برای دریافت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کردند. سخنگوی سازمان سنجش افزود: به همه داوطلبان که هنوز برای دریافت کارت آزمون اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسخه‌ای کارت ورود به جلسه تهیه کنند، زیرا بدون این کارت اجازه حضور در جلسه آزمون را ندارند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
کتاب «آوای یک زندگی؛ گفتگو با پری ملکی» اول آذرماه با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقمندان در موزه موسیقی ایران رونمایی می‌شود. اعتمادآنلاین| کتاب «آوای یک زندگی؛ گفتگو با پری ملکی» سرپرست گروه موسیقی «خنیا» و مدرس موسیقی روز جمعه اول آذر ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقمندان در موزه موسیقی ایران رونمایی می‌شود. پری ملکی از جمله هنرمندان فعال حوزه موسیقی است که بعد از گذشت ۳۰ سال همچنان در این عرصه به فعالیت مشغول است. توکا ملکی مولف کتاب «آوای یک زندگی» که توسط نشر «هفت رنگ» در دسترس مخاطبان قرار گرفته، در مقدمه این کتاب می‌نویسد: «در روایت تاریخ هنر موسیقی حضور و تلاش بسیاری از زنان چنان که باید دیده نشده است. پری ملکی به سبب مردمداری، سخت‌کوشی و مداومت کاری‌اش این فرصت را داشته تا با خبرنگاران بسیاری دراین حوزه به صحبت بنشیند.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان‌جنوبی گفت: تا پایان سال هفت کتابخانه دیگر در خراسان‌جنوبی افتتاح می‌شود و طی یک سال گذشته نیز هفت کتابخانه در استان به بهره‌برداری رسیده است. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در چند سال اخیر نهاد کتابحانه‌ها برنامه‌های خوبی داشته است، تصریح کرد: در خراسان جنوبی طی پنج سال گدشته حداقل معادل ۲۰ سال گدشته اقدامات موثر انجام شده است. وی با تاکید بر توجه این نهاد فرهنگی به حوزه کودک، افزود: این بخش ویژه در راس سیاست‌گذاری نهاد کتابخانه‌ها بوده و از بخش‌های فعال است. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در مجموع ۷۷ کتابخانه مشارکتی و نهادی در سطح استان فعالیت دارند که از این تعداد، ۶۶ کتابخانه، کتابخانه‌های نهاد عمومی خراسان‌جنوبی و مابقی کتابخانه‌های مشارکتی استان است. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان‌جنوبی یادآور شد: از سال ۹۳ تاکنون میزان کمک خیرین به حوزه کتاب در خراسان‌جنوبی ۹۰ میلیون تومان بوده است اما این میزان در پنج سال بعد از سال ۹۳ به شش الی هفت میلیارد تومان رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

قیمت گندم یکساله ۳۲٫۵درصد افزایش یافت

اقتصاد آنلاین6 دقیقه قبل

اختلاف رونالدو و ساری حل می‌شود؟

مشرق‌نیوز7 دقیقه قبل

فیلم | بارش شدید و آبگرفتگی خیابان در کیش

خبرآنلاین9 دقیقه قبل

نحوه ارائه بسته معیشتی به زوج‌های تازه ازدواج کرده

اقتصاد آنلاین12 دقیقه قبل

آبگرفتگی معابر و سیلاب در مرکز مازندران

رکنا14 دقیقه قبل