۶۰ درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان دریافت می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

۶۰ درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان دریافت می‌کنند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی ایران گفت: ۶۰ درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی که ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر هستند زیر حداقل حقوق کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان دریافت می‌کنند. تاریخ انتشار: 22:00 - 10 تير 1398 - کد خبر: ۵۲۹۷۴۴
۶۰ درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان دریافت می‌کنند - 0

آرمین خوشوقتی، عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی ایران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، اظهار داشت: حدود یک میلیون نفر از مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی را یتیمان، زنان بی سرپرست و بیماران سرطانی تشکیل می‌دهند.

خوشوقتی ادامه داد: از میان مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی ۳۳ درصد که شامل از کارافتادگان و بازماندگان فوتی است، حداقل حقوق را دریافت می‌کنند.

وی افزود: حدود ۶۰ درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی که ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر هستند زیر حداقل حقوق (کمتر از یک میلیون و ۵۰۰هزارتومان) یعنی زیر خط فقر دریافت می‌کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی ایران در خصوص ممنوعیت کار برای مستمری بگیران اظهار کرد: مستمری بگیران دولتی و کشوری محدودیت کمی برای اشتغال مجدد دارند، اما مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی محدودیت دارند، چرا که کارفرما مکلف است آن‌ها را بیمه کند و به محض اینکه مشغول به کار می‌شوند مستمری آن‌ها قطع می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

خوشوقتی به تفاوت همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری با مستمری بگیران تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی بسیار بالاست و با توجه به این حجم از مطالبات، همسان سازی تا پرداخت بدهی دولت ناممکن خواهد بود و این وضعیت در صندوق تامین اجتماعی قابل قیاس با صندوق بازنشستگان لشکری و کشوری نیست.

خوشوقتی با بیان اینکه همسان سازی در صندوق تامین اجتماعی بیش از هر بخشی احساس می‌شود، گفت: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید ترمیم شود، اما با توجه به پایین بودن اعتبارات این سازمان، کمک مالی دولت لازم است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صحبت‌های رایان پورجم فرزند‌ منصور پورجم از جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

امشب، وضع نامناسب آب و هوا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محبی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: وضع تردد در جاده‌های کشور نامناسب است و چنانچه سفر کردن در ساعات پیش رو ضرورت دارد توصیه می‌شود رانندگان زنجیر چرخ و ترجیحا اغذیه مناسب و پتو به همراه داشته باشند. وی ادامه داد: به علت بارندگی برف و باران در بیشتر محور‌های مواصلاتی کشور، مخصوصا جاده‌های کوهستانی شمال کشور، رعایت سرعت مطمئن و فاصله قانونی از ضروریات تردد در این ایام است.

چتر رحمت الهی بر آسمان ایران

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
ایرناایرنا12 ساعت قبل
به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، با توجه به اینکه طی این هفته و به دلیل شرایط جوی شاهد برودت هوا و بارش برف و باران در بیشتر نقاط کشور هستیم، احتمال دارد که گونه‌های جانوری وحشی به دلیل سرما و به دنبال منابع غذایی به مناطق مسکونی در اطراف روستاها و حتی بافت شهری نزدیک شوند. لذا از تمام هموطنان علاقمند به محیط زیست کشور درخواست می‌شود در صورت مشاهده این موضوع، ضمن اطلاع به ماموران محیط زیست و نزدیکترین اداره یا پاسگاه محیط زیست، نهایت همکاری را برای جلوگیری از وارد آمدن هر گونه آسیب به این گونه‌های جانوری ارزشمند به عمل آورند. بدیهی است ادارات کل حفاظت محیط زیست نیز همانند سال‌های گذشته، تمهیدات لازم را برای کمک رسانی و امداد حیات وحش کشور انجام خواهند داد.

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.

نظرها

اخبار بیشتر