آیا فیلم «دختر شیطان» مشکل اخلاقی دارد؟ / مشکل اصلی «دختر شیطان» چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
آیا فیلم «دختر شیطان» مشکل اخلاقی دارد؟ / مشکل اصلی «دختر شیطان» چیست؟

آیا فیلم «دختر شیطان» مشکل اخلاقی دارد؟ / مشکل اصلی «دختر شیطان» چیست؟

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
فیلم «دختر شیطان» به کارگردانی قربان محمد‌پور حواشی زیادی با خود به همراه داشت و عده بسیاری نسبت به داستان فیلم و بازیگر آن واکنش نشان دادند.

اعتمادآنلاین| دختر شیطان فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی قربان محمدپور است. این فیلم دومین محصول مشترک ایران و بالیوود به کارگردانی محمدپور قلمداد می‌شود.

پس از فروش قابل قبول فیلم «سلام بمبئی»، خبر تصمیم سازندگان برای ساخت قسمت دوم این فیلم رسید، اما در نهایت قسمت دوم «سلام بمبئی» تبدیل به فیلمی با بازیگرانی جدید تحت عنوان «دختر شیطان» شد.

آیا فیلم «دختر شیطان» مشکل اخلاقی دارد؟ / مشکل اصلی «دختر شیطان» چیست؟ - 3

در این فیلم که بیشتر سکانس‌های آن در هندوستان فیلمبرداری شده است، حمید فرخ‌نژاد، ایشا گوپتا، جکی شروف، گلشن گروور، سمیران میشکروتی و محمدرضا شریفی‌نیا به ایفای نقش می‌پردازند.

فیلم دختر شیطان درباره‌ دختر شیطان «ایشا گوپتا» با نام لبینی است که تصمیم دارد راه خود را از پدرش جدا کند و برای این کار باید مقابل یک انسان درستکار سجده کند. او برای پیدا کردن چنین فردی سراغ فرهاد «حمید فرخ‌نژاد» می‌رود که آنقدر در گناه غرق شده که نمی‌تواند لبینی را ببیند! در نهایت اتفاقاتی برای فرهاد می‌افتد که از مسیر گذشته‌اش بازمی‌گردد و لبینی در مقابل او سجده می‌کند …

آیا فیلم «دختر شیطان» مشکل اخلاقی دارد؟ / مشکل اصلی «دختر شیطان» چیست؟ - 6

کیهان

اما کیهان نوشت: یک پروژه سینمایی در سکوت خبری، پذیرای یک مدل عکس‌های غیراخلاقی بود. این بازیگر که به سختی می‌توان عکسی قابل انتشار از وی پیدا کرد، سال‌هاست که به‌ عنوان مدل عکس‌های مستهجن فعالیت می‌کند و حتی صفحه شخصی وی نیز مملو از چنین تصاویری است.

استفاده از بازیگران خارجی امری مرسوم در سینمای ماست، به‌ ویژه در تولیدات مشترک بین ایران و دیگر کشورها، شاهد حضور بازیگران غیروطنی هستیم. اما مشخص نیست که سازمان سینمایی وزارت ارشاد چگونه مجوز بازی یک مدل غیراخلاقی را در فیلمی داخلی داده است؟

گفتنی است کارگردان این فیلم سال‌ها قبل به‌ عنوان هنرجویی مذهبی و ارزشی، با بهره از امکانات برخی نهادها فیلمساز شد. اما سال‌هاست که به ساخت فیلم‌های سخیف و «هندی» مشغول است و در تازه‌ترین فعالیت خود نیز همکاری با مدلی بدکاره را پذیرفته است.

واکنش فرخ‌نژاد

فرخ‌نژاد با انتشار تصویری از خود کنار ایشی گوپتا، بازیگر زن فیلم سینمایی «دختر شیطان» ساخته قربان محمدپور در اینستاگرام، به گزارش دیروز روزنامه کیهان که به انتقاد از حضور این بازیگر زن در فیلمی ایرانی پرداخته بود، واکنش نشان داد و نوشت: «اگر می‌خواهید به ورطه فساد کشیده نشوید و بنیان خانواده و دودمان‌تان به باد نرود و فرزندان‌تان معتاد نشوند و دچار حمله قلبی نشوید و آخرت‌تان به باد نرود، این فیلم را نبینید!

آیا فیلم «دختر شیطان» مشکل اخلاقی دارد؟ / مشکل اصلی «دختر شیطان» چیست؟ - 13

نظر روزنامه کیهان درباره فیلم ضاله، مستهجن و شنیع دختر شیطان: «یک پروژه سینمایی در سکوت خبری، پذیرای یک مدل عکس‌های غیراخلاقی بود. این بازیگر که به سختی می‌توان عکسی قابل انتشار از وی پیدا کرد، سال‌هاست که به‌ عنوان مدل عکس‌های مستهجن فعالیت می‌کند و حتی صفحه شخصی وی نیز مملو از چنین تصاویری است …»

در قم چه خبر است؟

محمدکاظم رضوانی، مدیر اداره سینمایی فرهنگ و ارشاد قم، در گفت‌وگو با ایسنا مخالفت با اکران فیلم «دختر شیطان» در قم را کذب محض دانست و عنوان کرد: طبق بخشنامه جدید وزارت ارشاد، بنا شده است برای اکران هر فیلمی پروانه نمایش فیلم برای استان صادر و توسط سازمان سینمایی ارسال شود.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

او افزود: برای فیلم «دختر شیطان» هنوز این روال طی نشده و سازمان سینمایی تا این لحظه پروانه نمایش این فیلم را برای استان قم ارسال نکرده است و بر همین اساس سینماداران قم نیز درخواستی برای اکران نداشته‌اند.

آیا فیلم «دختر شیطان» مشکل اخلاقی دارد؟ / مشکل اصلی «دختر شیطان» چیست؟ - 19

مدیر اداره سینمایی فرهنگ و ارشاد قم بیان کرد: این حق برای هر استانی وجود دارد که متناسب با فرهنگ، اقلیم و شرایط، با اکران فیلمی موافقت کند یا اینکه اجازه اکران آن فیلم را ندهد.

او ادامه داد: در مورد فیلم «دخترشیطان» نیز این شرایط وجود دارد و پس از اینکه سازمان سینمایی پروانه نمایش این فیلم را برای استان ارسال کند و سینماداران نیز برای اکران درخواست بدهند، این فیلم مورد بررسی قرار می‌گیرد و برای اکران، نظر نهایی داده می‌شود، اما اصلا هنوز این فیلم به آن مرحله نرسیده و اظهار نظر‌ها در خصوص مخالفت با اکران این فیلم در قم توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کذب محض است.

واکنش کارگردان

فیلم دختر شیطان را می‌توان ناکام بزرگ اکران عید فطر دانست. فیلمی که کارگردانش گفته بود که از اکران آن در این زمان پشیمان است و زمان بدی برای اکران فیلمش به پخش‌کننده پیشنهاد داده است. این فیلم که از همان ابتدا اکرانش در شهر قم ممنوع اعلام شده بود، از دوروز پیش تمام سانس‌هایش در سینما آزادی و برخی دیگر از سینماهای حوزه هنری را به «زهرمار» ساخته جواد رضویان داد تا دیگر تمام امیدهایش برای فروش مناسب را از دست بدهد.

آیا فیلم «دختر شیطان» مشکل اخلاقی دارد؟ / مشکل اصلی «دختر شیطان» چیست؟ - 24

قربان محمدپور اما یک بار دیگر مثل روزهای گذشته با انتشار پستی در صفحه شخصی خود نسبت به این اقدام حوزه هنری و البته مسئولان سینمایی شهر قم واکنش نشان داد.

او نوشت: «دختر شیطان را بایکوت کردند. سینما آزادی که سانس ده صبح و یک ظهر را به دختر شیطان داده بود از دیروز کلا دختر شیطان را برداشت. حوزه هنری هم هرچه سانس ده صبح و دو ظهر بود رو به دختر شیطان داد بعد هم فیلم رو برداشت … الان به این فکر می‌کنم علتش این است که حوزه هنری به فیلمم اصلاحیه داد و من انجام ندادم. علت بایکوت فیلم فقط همین می‌تونه باشه … راستی جناب آقای رضوانی مدیر … سینمای ارشاد قم! پروانه نمایش دختر شیطان بعد از دو هفته هنوز از تهران به قم نرسیده؟ ای کاش … صادقانه می‌گفتی دختر شیطان در قم اجازه اکران ندارد نه اینکه بگویی هنوز پروانه نمایشش به قم نرسیده.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خودکفایی کامل در حوزه‌ نرم‌افزار ماهواره

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم صدقی افزود: ساخت ماهواره، کار چند شاخه‌ای است و شاخه‌های آن مانند عایق‌های چند لایه جزو زیست فناوری هاست و مردم می‌توانند در زندگی روزمره از آن استفاده کنند. وی افزود: قطعاتی که برای ماهواره ساخته می‌شود در همه جای عالم کار می‌کند و این قطعه و نخبگان کشور جهانی می‌شوند. آقای قربانی گفت: سرریز فناوری ساخت ماهواره‌ها به سمت دیگر صنایع موجب پیشرفت آن‌ها نیز می‌شود. وی افزود: دانشگاه‌ها در جهت آموزش و فناوری کار‌های خود را توسعه می‌دهند و دانشجویان در زمینه فضا و ماهواره با انگیزه حرکت می‌کنند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیآقای محمدحسین برزگری بافقی متخصص برق دانشگاه علم و صنعت نیز در این برنامه با بیان اینکه بومی سازی صنعت ماهواره نخستین موضوع ما در ساخت ماهواره هاست گفت: در ساخت ماهواره ظفر به جز چهار مورد که خرید خارجی انجام دادیم بقیه اجزای ماهواره به دست متخصصان داخلی ساخته شد و به زودی در آن چهار مورد نیز وابستگی مان قطع خواهد شد.

کوچ/ به مناسبت سالگرد شهادت جمعی از آتش‌نشانان در پلاسکو

مهرمهر13 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - مهران احمدی که پس از یک فصل دوری از «پایتخت»، قرار است در فصل ششم این مجموعه به ایفای نقش بپردازد، به‌زودی در شمال کشور مقابل دوربین سیروس مقدم خواهد رفتمهران احمدی به‌زودی مقابل دوربین «پایتخت ۶» می‌رودالهام غفوری تهیه‌کننده مجموعه‌ سریال‌های «پایتخت» در گفت‌وگویی از ادامه تصویربرداری فصل ششم در شمال کشور خبر داد و اعلام کرد که به‌زودی قرار است مهران احمدی مقابل دوربین این سریال قرار بگیرد. مهران احمدی در پشت صحنه پایتخت ۳تاکنون هومن حاجی عبدالهی، احمد مهرانفر و محسن تنابنده مقابل دوربین پایتخت رفته‌اند. بیشتر بدانید: گریم دیدنی احمد مهرانفر در پایتخت ۶ + عکسفصل ششم مجموعه تلویزیونی «پایتخت» در ۱۵ قسمت برای پخش در نوروز ۹۹ از شبکه یک سیما ساخته می‌شود. + عکستصویربرداری فصل ششم مجموعه تلویزیونی «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری، نهم آذر ماه امسال در منطقه شیرگاه مازندران آغاز شد. بیشتر بدانید: نقی در «پایتخت ۶» سیاسی می‌شود؟ بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم!

سریال دهه فجری شبکه یک سیما مشخص شد

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی شبکه یک، سریال تاریخی جلال سال های۱۳۳۸ تا ۱۳۵۶ شمسی را به تصویر می‌کشد و قیام مردم آذربایجان شرقی را در این سال‌ها روایت می‌کند. این سریال بیش از۱۰۰ لوکیشین دارد و بیش از۲۰۰ بازیگر در این مجموعه بازیگران اصلی را همراهی کرده‌اند. سایر عوامل این سریال عبارتند از: نویسنده امیر حسین ثروتمند، مدیر تصویربرداری حمید مهر افروز، تدوین سالار حیدرنژاد، صدابردار اصغر آبگون و حسن سلمانی، چهره پرداز مجید اسکندری. سریال «جلال» به کارگردانی حسن نجفی و تهیه کنندگی مهدی کریمی محصول امور استان‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و مرکز آذربایجان شرقی است که قرار است همزمان با آغاز ایام دهه مبارک فجر در ۱۵ قسمت از شبکه یک سیما روی آنتن برود. انتهای پیام/

موسیقی متن فیلم نامه اسکارلت؛ جان بری

تابناکتابناک19 ساعت قبل
فیلم سینمایی «نامه اسکارلت / The Scarlet Letter» که در ایران با نام داغ ننگ شناخته می‌شود، به گارگردانی رولند جافه محصول سال ۱۹۹۵ است. این فیلم اقتباسی آزاد از رمانی به همین نام اثر ناتانیل هاوثورن بود که از خط اصلی آن خارج شد. دمی مور، گری الدمن، رابرت دووال، ادوارد هاردویک، جوآن پلورایت، ایمی رایت و فرانسی سوئیفت در این فیلم مقابل دوربین الکس تامسن بازی کردند. جان بری موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصایوری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
فارسفارس1 روز قبل
البته میدان دانش فضایی همواره از عرصه‌های نمایش اقتدار ایران و ایرانی بوده و کشور ما جزء بهترین‌های دانش فضایی دنیاست و ظفر یکی از این عرصه‌های قدرت است. جالب‌تر آنکه ظفر مامور رساندن صدای ملت ایران به جهانیان است، مردم می‌توانند در سامانه مخصوص صدایشان را ضبط کنند و برای ماهواره ظفر بفرستند تا صدایشان در فضا پخش شود. * چرا ظفر مایه افتخار است؟ اما چرا ماهواره ظفر مایه افتخار است؟ بهتر است پاسخ این سوال را از مسوولان و کارشناسان بشنویم. مرتضی براری رئیس سازمان فضایی کشورمان، ماهواره ظفر را گامی مهم در مسیر پیشرفت علم و فناوری دانسته و می‌گوید: ما میخواهیم از طریق فضا خدمات به جامعه دهیم و ماهواره ظفر با کاربردهای زیادی که دارد می‌تواند این کار را انجام دهد. جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران هم با اشاره به کاربردهای فراوان ماهواره ظفر می‌گوید: ماهواره ظفر نماد رشد و توسعه دانش فضایی در کشور است که با کاربرد اجتماعی مهم‌ترین نسخه طراحی شده بود.

نظرها

اخبار بیشتر