(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اجتماعی

(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران

فراروخبرگزاری فرارو |
در میان این همه تغییر پایتخت، بازار بزرگ تهران یکی از محدود محله‌هایی است که از سالیان قبل هیچ تغییری نکرده و بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.

بافت تهران هر روز در حال تغییر است و هربار که از کوچه و محله‌ای می‌گذری، نمیتوانی مطمئن باشی که باردیگر که از آنجا گذر میکنی، تغییری نکرده باشد. ساختمان‌ها هر روز در حال تغییر و تحول بسیارند، در میان این همه تغییر پایتخت، بازار بزرگ تهران یکی از محدود محله‌هایی است که از سالیان قبل هیچ تغییری نکرده و بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.بازار تهران نبض اقتصاد پایتخت است. در این بازار کارگاه‌های زیادی وجود دارد که تعداد زیادی کارگر در آن‌ها مشغول کار و امرار معاش هستند. در این میان کارگاه‌هایی ناایمن وجود دارد که بیشتر شبیه خرابه هستند تا کارگاه. این کارگاه‌ها در محله‌هایی با کوچه‌های بسیار باریک و تنگ واقع شده‌اند که عبور و مرور را دشوار می‌کند و در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای امکان امدادرسانی وجود ندارد.عکاس: حسن شیروانی/میزان

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 3(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 4(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 5(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 6(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 7(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 8(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 9(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 10(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 11(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 12(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 13(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 14(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 15(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 16(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 17(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 18(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 19(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 20(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 21(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 22(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 23(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران - 24

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در طب سنتی، بادام درختی یک گیاه مفید است که خواص درمانی شگفت‌انگیزی دارد. محمدرضا حاجی حیدری متخصص طب سنتی درباره فواید بادام درختی گفت: بادام یکی از گیاهان دارویی مغذی و مهم در طب سنتی ایران است. این متخصص طب سنتی با اشاره به فواید روغن بادام شیرین اظهار کرد: روغن بادام شیرین رطوبت‌بخشی بالایی دارد و برای اسپاسم‌های عضلانی، خشکی پوست، درد‌های کلیوی، مثانه، مشکلات ادراری و یبوست مفید است. حاجی حیدری با اشاره به فواید روغن بادام تلخ اظهار کرد: بادام تلخ دارای مزاج گرم و خشک است و برای بیماری‌های روماتیسمی، ورم مفاصل و درد‌های مفصلی ناشی از ضربه و پیچ خوردگی به صورت موضعی قابل استفاده است. این متخصص طب سنتی تصریح کرد، برای آرام کردن کودکان بی قرار می‌توان کمر کودک را با روغن بادام ماساژ داد.
وانانیوزوانانیوز2 ساعت قبل
سالاری افزود: هم اکنون مکاتبات بین شورایاری و اعضای شورا به سختی انجام می‌شود و به همین دلیل لازم است یک سامانه برای تسریع وصول مکاتبات ایجاد کنیم. وی با اشاره به مشکلات عمرانی در منطقه ۱۴ گفت: هم افشانی و هم حناچی قول دادند اتوبان شهید شوشتری را از طریق بی او تی تکمیل کنند اما هنوز تکلیف این بزرگراه مشخص نیست. وی با بیان این که حدود ۲۵۷ هکتار از اراضی منطقه ۱۴ بافت فرسوده ریزدانه به خود اختصاص داده گفت: منطقه ۱۴ باغات زیادی داشته اما در گذشته متاسفانه توافقاتی صورت گرفته که بر اساس آن شاهد کاهش ظرفیت باغات بزرگ مقیاس این مناطق هستیم که لازم است مدیریت شهری در مورد توافقات پیشین بازنگری کند. همچنین احمد مسجد جامعی رئیس ستاد شورایاری نیز با بیان این که بزرگراه امام علی باعث دو پاره شدن زمین‌های منطقه ۱۴ شد گفت: ساختمان‌های نیمه کاره اطراف این بزرگراه فضای امنی را برای گروه‌های ناهنجار اجتماعی ایجاد کرده است. وی با اشاره به آسیب فضای عمومی در منطقه ۱۴ گفت: در این منطقه انسجام فضاهای عمومی در حال آسیب است و کیفیت این فضاهای اجتماعی به دلیل وجود شهرک‌های خاص و اختصاصی کاهش یافته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، شهرداری تهران در لایحه‌ای که در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران بررسی شده، نرخ ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های عمومی شهر تهران در سال ۹۹ پیشنهاد کرد. براساس این لایحه، حداکثر نرخ ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های عمومی شهر تهران بر اساس نوع خودرو و مدت زمان پارک و بر مبنای رده‌بندی پارکینگ مطابق جدول شماره ۱ تعیین و محاسبه می‌شود. جدول شماره یک حداکثر نرخ ورودیه و حق توقف در پارکینگ عمومی بر اساس مدت زمان توقف و رده‌بندی پارکینگ (بر حسب ریال) در بخش دیگر این لایحه اشاره شده است که نرخ ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های غیرمسقف شهرداری تهران اشاره شده و و همچنین نرخ ورودیه و حق توقف برای توقف خودروهای حامل موادغذایی و بار در پایانه‌های مسافری مطابق با نرخ پارکینگ‌های رده ۳ جدول شماره ۱ تعیین می‌شود. نرخ ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های مکانیزه شهر تهران با اعمال ضریب ۱٫۳ به نرخ پارکینگ‌های رده ۱ جدول شماره ۱ تعیین می‌شود. بر اساس این گزارش، نرخ ورودی و حق توقف خودروهای مسافری در پایانه‌های مسافری مطابق جدول شماره ۲ تعیین می‌شود.

ویدئو / وضعیت آبگرفتگی در برخی از نقاط اهواز

ایسناایسنا1 روز قبل
موج جدید بارش باران در شهرستان اهواز باعث آبگرفتگی برخی از معابر نقاط مختلف این شهرستان شده است. بیشترین میزان این بارش‌های اخیر مربوط به شهر «بستان» بوده است. در شهر اهواز نیز حدود ۲۲ میلی‌متر بارن باریده است که موجب آبگرفتگی معابر و بروز مشکلاتی در عبور و مرور شهروندان شده است. شهروندان مناطق آبگرفته به دلیل افزایش بیماری‌ها و عدم رسیدگی مسئولان شهری در رفع مشکلات پیش‌آمده معترض‌اند و خواستار رفع فوری مشکلات محله‌هایشان هستند. تصویربردار: مهناز دژبان / تدوینگر: آرام توکلی
ایسناایسنا6 ساعت قبل
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر از توقیف اموال و دارایی‌های قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا کنون کشفیات سلاح از سوداگران مرگ نیز بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است. به گزارش ایسنا، اسکندر مومنی در دومین روز همایش سراسری روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر که در مقر مرکزی ناجا برگزار شد، گفت: بالاترین میزان کشفیات موادمخدر در کشور با ۱۸ درصد رشد مربوط به امسال بوده است. مؤمنی از کاهش حدود ۸۰ درصدی شمار شهدای مبارزه با موادمخدر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال ۳ شهید را در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده‌ایم. وی بیش از ۷۵ درصد کشفیات موادمخدر را مربوط به استان‌های شرقی اعلام کرد و گفت: ۲۵ درصد نیز مربوط به سایر نقاط کشور بوده است که این نشان می‌دهد شرق کشور در اولویت مبارزه با موادمخدر قرار دارد. دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: امسال مجموع عملیات‌ها و درگیری‌ها در امر مبارزه با موادمخدر نسبت به سال گذشته ۵۱ درصد رشد داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر