آغاز به کار گشت‌های جدید نامحسوس پلیس راهور / رونمایی از لباس‌های دوربین دار پلیس راهور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اجتماعی
آغاز به کار گشت‌های جدید نامحسوس پلیس راهور / رونمایی از لباس‌های دوربین دار پلیس راهور

آغاز به کار گشت‌های جدید نامحسوس پلیس راهور / رونمایی از لباس‌های دوربین دار پلیس راهور

برناخبرگزاری برنا |
با 150 خودرو در 10 استان؛

به گزارش گروه اجتماعی برنا، سردار سید کمال هادیانفر در رزمایش بزرگ گشت‌های نامحسوس پلیس راهور یکی از اهداف جدی پلیس راهور را برقراری انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات عنوان و اظهار داشت: برخورد با سرعت و سبقت غیرمجاز و حرکت‌های خطرناک و برخورد با رانندگانی که با تلفن همراه صحبت کرده و توجه کافی به جلو ندارند از جمله ماموریت اصلی گشت‌های نامحسوس پلیس است.

وی گفت: گشت‌های نامحسوس بیشتر در حریم ۳۰ کیلومتری شهرها که ۶۲ درصد تصادفات در آن به وقوع می‌پیوندد مستقر خواهند شد.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان این که یکی از جدی‌ترین برنامه‌ها و اهدافی که پلیس راهور ناجا در دستور کار دارد توسعه انضباط ترافیکی است افزود: در شرایط کنونی که ۴۴ میلیون راننده، ‌۳۳ میلیون وسیله نقلیه و ۲۱۷ هزار کیلومتر جاده در کشور وجود دارد که بیش از ۴۵ هزار کیلومتر آن جاده اصلی است، توسعه انضباط اجتماعی به عنوان ابلاغ و تدبیری روشن از سوی فرمانده ناجا به پلیس راهور است و کاهش تصادفات و جانباختگان در برنامه‌های اصلی پلیس راهور قرار دارد.

وی استفاده از توان بازرسان و گشت‌های نامحسوس را از جدی‌ترین مسائل عنوان کرد که در دستورکار قرار دارد که برای ۱۰ استان هدف که ۵۶ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند به مرحله اجرا درخواهد آمد.

رییس پلیس راهور ناجا گفت: با استفاده از ظرفیت هواناجا در حوزه بالگرد، پهباد و جایروپلن درصددیم تا گزارش لحظه به لحظه وضعیت ترافیکی جاده‌ها و برخی شهرها را در مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا داشته باشیم.

وی با بیان این که گشت‌های محسوس و آشکار پلیس راهور در کنار گشت‌های نامحسوس فعال بوده و وجود گشت نامحسوس رافع مسئولیت آنها نیست تاکید کرد: تردد برخی رانندگان حرفه‌ای در جاده‌ها شرطی شده چرا که با دیدن دوربین و گشت پلیس از سرعت خود کاسته و بعد از عبور از دوربین و گشت پلیس به حرکات خطرناک خود ادامه می‌دهند و گشت‌های نامحسوس برای این است که روند رفتار اشتباه این افراد را تغییر دهند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

رییس پلیس راهور ناجا علت اصلی ۸۲ درصد تصادفات را سرعت و سبقت غیرمجاز، ‌عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی دانست و گفت: اگر ۱۵۸۵ نقطه حادثه‌خیز که ۵۶ درصد کشته‌ها را به خود اختصاص می‌دهند اصلاح شوند کاهش تصادفات و جانباختگان را شاهد خواهیم بود.

وی حوزه استقرار گشت‌های نامحسوس را محورهای پرتصادف عنوان و تاکید کرد: در شهرها نیز این گشت‌های نامحسوس در بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها و در محورهای خلوت مستقر خواهد بود.

به گفته سردار هادیانفر پلیس در تلاش است تا سرعت را در محورهای پرتصادف کشور ۱۰ کیلومتر بر ساعت کاهش دهد چرا که این امر می‌تواند در کاهش حوادث تقش موثری داشته باشد.

وی با تاکید به این که کاهش کشته صرفا وظیفه پلیس نیست و ۳۳ دستگاه در این زمینه دخیلند افزود: وزارت راه، شهرسازی، وزارت بهداشت، بیمه مرکزی، صدا و سیما و … در این زمینه نقش دارند.

رییس پلیس راهور ناجا با اعلام این که ۶ درصد جانباختگان جاده‌ای در حین انتقال و ۴۳ درصد در مراکز درمانی کشته می‌شوند تاکید کرد: ۴۹ درصد کشته‌ها در فرآیند سیستم امداد و نجات و درمانی است که در این زمینه وزارت بهداشت باید به طور جدی ورود داشته باشد.

وی به سهم خودروسازان اشاره کرد و گفت: خودروسازان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

مورد عجیب موتورسوار مشهور ایرانی و قوانین نوشته و نانوشته!

تابناکتابناک1 روز قبل
آن گونه که در این ویدئوی کوتاه و البته تدوین شده (بله! تخلفی که مورد پذیرش راکب نیست …آیا زنان در کشورمان مجاز به راندن موتورسیکلت هستند؟ اگر خیلی سریع به این سوال پاسخ گفتید، بهتر است کمی در قضاوت هایتان تجدید نظر کنید! به گزارش «تابناک»، به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است. نکته خاص ماجرا آنجاست که خانم موتورسوار گواهینامه بین المللی رانندگی دارد و مامور پلیس تاکید دارد گواهینامه وی برای موتورسواری در پیست است. موضوعی به ظاهر ساده که به هیچ وجه ساده نیست و مناقشه برانگیز شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
از هر هزار نفر در جهان ۵/۴ نفر قربانی برده‌داری مدرن هستند. از قربانیان عمدتا به سه طریق بهره‌کشی می‌شود: کار اجباری، ازدواج اجباری و قاچاق انسان. به گزارش عصر ایران به نقل از یورونیوز، برده‌داری مدرن سوءاستفاده از افراد و به کارگیری آنها با زور، فریب و اجبار است. برده‌داری مدرن در مناطق مختلف جهانبه طور کلی از هر هزار نفر در جهان ۵٫۴ نفر قربانی برده‌داری مدرن هستند. این دو مساله سبب می‌شود که جامعه جهانی در مقابله با برده‌داری مدرن با مشکلات عظیمی مواجه شود.

هم‌نشینی عقرب و دانش‌آموز در مدرسه

3+
الفالف1 روز قبل

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.

نظرها

اخبار بیشتر