آیا منابع بیت کوین تمام شدنی است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
آیا منابع بیت کوین تمام شدنی است؟

آیا منابع بیت کوین تمام شدنی است؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
ارزهای دیجیتال امروزه به پر بحث‌ترین‌ها در اقتصاد تبدیل شده اند اما سوالی که پیش می آید این است آیا بیت‌کوین‌ها تمام می شوند و اینکه قیمت این ارز دیجیتال به کدام سو حرکت می کند؟

افزایش استفاده از بیت‌کوین‌ها و استخراج بیشتر آنها نگرانی‌هایی را برای مصرف کنندگان آن ایجاد کرده است اینکه آیا بیت‌کوین‌ها منابع پایان پذیراند و اینکه قیمت بیت‌کوین‌ها به کدام سو گام برمی دارد؟

شباهت بیت کوین به طلا

آیا منابع بیت کوین تمام شدنی است؟ - 2

بیت کوین‌ها از لحاظ بسیاری شبیه طلا هستند به طور مثال این ارزهای دیجیتال خود به خود ساخته نمی‌شوند و باید توسط ماینرها استخراج شوند و طلا هم به طور خود به خود تولید نمی‌شود و باید از معادن استخراج شود.

همانگونه که منابع محدودی طلا در معادن وجود دارد ۲۱ میلیون بیت کوین در دنیا وجود دارد که قابل استخراج است.

تا زمانی که سیستم بیت کوین تغییری نکند و دامنه‌اش گسترده‌تر نشود با استخراج ۲۱ میلیون بیت کوین دیگر بیت کوینی برای استخراج باقی نخواهد ماند.

تمام بیت کوین هایی که استخراج می‌شوند در بلوچین شمرده می‌شوند بلوچین دفتر عمومی مشترک است که در آن تمام شبکه‌های بیت کوین به یکدیگر متصل است.

بلوچین نیز مانند بانک‌ها که اطلاعات محرمانه حساب کاربرانشان را فاش نمی‌کنند میزان بیت کوین‌های استخراج شده را اعلام نمی‌کنند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

چه اتفاقی می‌افتد اگر منابع بیت‌کوین‌ها به پایان برسد؟

آنچه که واضح است این است که با تمام شدن منابع بیت کوین‌ها و عدم استخراج آنها افرادی که دست به استخراج این بیت کوین‌ها زدند به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

در این گروه معترضان قرار خواهند داشت که خواستار استخراج بیشتر بیت کوین‌ها خواهند بود به این صورت که محدودیت ماینرها برای استخراج بیت کوین را از میان بردارند.

این گروه معترضان گروهی هستند که از هزینه انتقال بیت کوین‌ها کسب درآمد می‌کنند و بر این عقیده‌اند که محدودیت در تعداد بیت کوین‌ها تاثیرات منفی بر این سیستم می‌گذارد.

قیمت بیت کوین ممکن است چه تغییری کند؟

هیچ کس به طور دقیق نمی‌تواند در این مورد پیش بینی انجام دهد ولی آنچه که معلوم است رشد قیمت بیت کوین در سال‌های پیش رو است چرا که هرچه قدر میزان استفاده از بیت کوین‌ها بیشتر شود و این ارز دیجیتال در نقاط مختلف دنیا پراکنده شود ارزشش نیز افزایش پیدا می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا19 ساعت قبل
در هفته‌ای که گذشت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ایجاد بیش از ۹۲ هزار شغل در حوزه مشاغل خانگی طی سال گذشته از اختصاص تسهیلات تا سقف صد میلیون تومان به پیشرانان و کارفرمایان طرح مشاغل خانگی خبر داد و گفت: برای متقاضیان مشاغل خانگی هم اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی را پیشنهاد کردیم. وی از ممنوعیت پرداخت وام اشتغال خانگی به کارمندان دولت خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت تسهیلات و منابع مشاغل خانگی با تصمیم و مصوبه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی، پرداخت این تسهیلات به شاغلان دستگاه‌های دولتی ممنوع و مقرر شده که این تسهیلات در اختیار متقاضیان اشتغال خانگی و کارجویان قرار گیرد. رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت مشاغل خانگی نیز از ارائه پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد و گفت: طی سالهای ۹۵ تا ۹۷ بیش از ۱۶۵ هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی مشغول کار شده‌اند. وی پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به شاغلان دستگاه‌های دولتی را ممنوع اعلام کرد اما گفت که بازنشستگان از این قاعده مستثنی هستند و می‌توانند با رعایت مقررات از تسهیلات مشاغل خانگی استفاده کنند. براساس اطلاعات سامانه کارا، از بهمن ۱۳۹۶ تا تیر ۱۳۹۸ به ۱۷ درصد طرح‌های مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت شده که پنج درصد تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال روستایی و عشایری مربوط به مشاغل خانگی است.
فارسفارس16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، قزاقستان صادرات برق به ازبکستان را آغاز کرد. بر اساس قراردادی که بین سازمان‌های مربوطه ۲ کشور امضا شد، قزاقستان در سال ۲۰۱۹ میلادی به ازبکستان یک میلیارد کیلوولت ساعت برق صادر می‌کند. بر اساس گزارش وزارت انرژی قزاقستان، صادرات برق به ازبکستان در نتیجه بازسازی شبکه‌های انرژی برق و ایجاد مازاد برق در کشور از سر گرفته شده است. وزارت انرژی قزاقستان افزود: از پایان ماه ژوئن تا ۱۷ جولای سال جاری میلادی از قزاقستان به ازبکستان بیش از ۱۴۵ میلیون کیلووات ساعت برق صادر شده است. یکی از مهم‌ترین شرایط صادرات برق به ازبکستان تامین نیازهای داخلی قزاقستان می‌باشد.
الفالف23 ساعت قبل
پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ابتدا با اشاره به کارت‌های اجاره‌ای گفت: کارت‌های یکبار مصرف یا اجاره‌ای برای مدت یک سال اعتبار دارد. کاظم پالیزدار دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور در ادامه برنامه با اشاره به عملکرد منفی کارت‌های بازرگانی گفت: تعداد صدور کارت زیاد است، اما فقط به واسطه اجاره‌ای بودن آن نیست لذا یکسری ضوابط برای صدور کارت در موضوع واردات و صادرات ایجاد کرده‌ایم. در ادامه برنامه، پالیزدار یادآور شد: زمانی که قرار باشد این کارت‌ها صادر شود، قانون گذاری‌های مشخص اجرا می‌شود و باید صورت حساب‌های بانکی نظارت و احراز شود. علیخانی با بیان اینکه صدور کارت براساس آئین نامه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: شرایط صدور کارت، همانطور که گفتیم بر اساس آئین نامه انجام می‌شود و راستی آزمایی آن هم به سرعت انجام می‌شود. پورابراهیمی ادامه داد: بحث احراز هویت با بررسی مدارک کاملا متفاوت است و شرایط احراز برای صدور کارت، اعتبار و رتبه بندی ما را برطرف نمی‌کند.

حضور رییس‌جمهور در الکامپ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ایلناایلنا19 ساعت قبل
«علی آذرگون» از نخستین استریمرهای ایران است که البته در دنیای استریم با نام دیگری بازی می‌کند. یعنی افرادی که علاقمند به آن بازی و نوع بازی استریمر باشند، به حساب کاربری او وصل شده و بازی را تماشا می‌کنند. آذرگون ادامه می‌دهد: استریم دقیقا همانند یک برنامه زنده است که بازیکن باید به بهترین نحو ممکن آن را اجرا کند. استریم هم به همین صورت است؛ کسی که این بازی را نگاه می‌کند، به طور کل به دنیای گیم علاقمند است. آذرگون ادامه می‌دهد: راه‌حل مقابله با کلاه‌برداری در حوزه استریم، این است که سایت ارائه دهنده، هویت افراد را شناسایی، تایید و ثبت کند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صد او سیما؛ نادر ​بذر افشان با اعلام این خبر گفت: ​ طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۵ هزار تومانی در مقایسه با ابتدای هفته، ​ ۴۰۱ هزار تومان قیمت گذاری شد. وی افزود: قیمت هر سکه تمام بهار آزادی نیز با کاهش ۳۵۵ هزار تومانی، به مبلغ ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. بذر افشان همچنین حباب سکه را ۱۷۰ هزار تومان اعلام کرد. دبیر اتحادیه طلا و جواهر استان تهران تقاضای کم در بازار و نظارت و کنترل بانک مرکزی بر بازار ارز​ را، ​ دلیل کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا دانست. همچنین امروز (پنجشنبه ۲۷ تیر) در بازار تهران، هر قطعه نیم سکه ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون ۳۵۵ هزار تومان و هر سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان ارزش گذاری شد.

نظرها

اخبار بیشتر