عملیات جیمز باندی سرباز باقری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. تکنولوژی
عملیات جیمز باندی سرباز باقری

عملیات جیمز باندی سرباز باقری

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
ماموری جسور که برای دستگیری یک قاچاقچی جانش را کف دستش گذاشت، از روز حادثه گفت.

به گزارش وانانیوز،

«سرباز وظیفه‌شناس جان خود را کف دستش گذاشت و برای دستگیری یک قاچاقچی به‌تنهایی عمل کرد. او در یک تعقیب و گریز پلیسی، با حرکتی جسورانه خودش را مقابل خودروی یک قاچاقچی حرفه‌ای و سابقه‌دار انداخت تا مانع فرارش شود اما این جلوگیری از فرار متهم، خودش را راهی بیمارستان کرد. محمدمصطفی باقری، سرباز ٢٦ ساله‌ای است که به خاطر یک ماموریت خطرناک روی تخت بیمارستان خوابیده و ممکن بود جان خود را از دست بدهد. سر و دستش شکسته؛ قاچاقچی موادمخدر برای این‌ که بتواند از دست او فرار کند، او را زیر چرخ‌های خودرویش له کرد ولی باز هم نتوانست فرار کند. سرباز وظیفه با ازخودگذشتگی مانع فرار قاچاقچی با ۴۵۰ گرم هرویین و ۵۰ گرم شیشه شد. مجرمی که قصد داشت این مواد را به دست مشتریانش برساند اما سرباز وظیفه به همراه همکارش از گشت کلانتری ١٠٩ بهارستان مانع کار این مرد سابقه‌دار شدند.

محمدمصطفی باقری در حالی‌ که اصلا حال‌ و روز خوشی ندارد و به دلیل ضربه به سرش تا چندین ساعت بیهوش بود، در گفت‌وگو با خبرنگار «شهروند» ماجرای این ماموریت خطرناک را روایت کرد:

چه شد که به این قاچاقچی مشکوک شدید؟

نزدیک ظهر بود. من و همکارم با موتور در خیابان شهید مصطفی خمینی در حال گشت بودیم. من سرنشین موتور بودم و همکارم هم راکب بود. در حال گشتزنی بودیم که به یک خودروی پراید مشکوک شدیم. به راننده آن دستور ایست دادیم اما راننده بدون توجه به فرمان ایست، متواری شد. همین مسأله باعث شد ما بیشتر به او مشکوک شویم و مطمئن شدیم که مجرم است. به احتمال این‌ که او یک قاچاقچی موادمخدر باشد، بلافاصله به تعقیب این خودرو پرداختیم.

چرا این موادفروش شما را زیرگرفت؟

تعقیب و گریز با خودروی پراید ادامه داشت اما او حاضر به توقف خودرو نمی‌شد و به دستورها توجهی نمی‌کرد، تا این‌ که بین چهارراه سیروس و سرچشمه، من دیدم شیشه پنجره خودرو باز است. بلافاصله وقتی کنار خودرو قرار گرفتیم، خودم را از روی موتور به داخل خودروی آن مجرم انداختم. در ادامه راننده پراید، با مشاهده این اقدام من، خودرو را به سمت خودرو‌های عبوری دیگر کشاند که در نهایت هم با دو خودروی پژو ۴۰۵ و تیبا برخورد کرد. با این حال سعی کردم خودروی او را متوقف کنم که در نهایت موفق شدم و خودرو را تحت کنترل خودم درآوردم. خودرو متوقف شد، من از آن پیاده شدم و همزمان همکارم هم از موتور پیاده شد تا راننده را دستگیر کنیم. اما ناگهان راننده، خودرو را برای فرار دوباره به حرکت درآورد که در نهایت از روی من رد شد ولی با این حال نتوانست فرار کند و مامور کلانتری او را دستگیر کرد. من هم زیر چرخ‌هایش له شدم.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار کوتاه علم و تکنولوژی ایران و جهان

چرا جان خود را به خطر انداختید؟

من سربازم و وظیفه دارم. تا وقتی این لباس تن من است، باید با جرم و مجرم بجنگم. این موادفروش می‌خواست با موادمخدرهایی که دارد چندین نفر را بدبخت کند. هر چه این قاچاقچیان در جامعه کمتر باشند، اعتیاد هم کمتر خواهد شد. من فقط به وظیفه‌ام عمل کردم.

به این فکر نکردید که ممکن بود جان خود را از دست بدهید؟

در آن لحظه فقط به دستگیری آن مرد فکر می‌کردم. هر چقدر او مقاومت می‌کرد، من بیشتر اصرار داشتم که مانع فرارش شوم. الان هم خوشحالم که دستگیر شده و اقدام ما نتیجه خوبی داشته است. این قاچاقچی ٥٠ گرم شیشه و ٤٥٠ گرم هرویین در پک و بسته‌بندی‌های مختلف همراه داشت که همین مقدار مواد می‌توانست خیلی‌ها را بیچاره کند.

یعنی اگر دوباره به چنین مجرم‌هایی برخوردید، باز هم جان خود را به خطر می‌اندازید؟

من وقتی برای گشتزنی و ماموریت می‌روم، باید به وظیفه‌ام تا آخر عمل کنم. بله، اگر دوباره در این موقعیت قرار بگیرم، همین کار را خواهم کرد.

از شما تقدیر هم شد؟

بله، سردار ظهیری، رئیس‌ پلیس پیشگیری تهران و سرهنگ دوستعلی جلیلیان، سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری به عیادتم آمدند و از من تقدیر کردند ولی من برای تقدیر این کار را انجام ندادم، فقط به وظیفه‌ام عمل کردم و توقع هیچ تقدیر و تشکری هم ندارم.

الان حالتان چطور است؟

بعد از این‌که آن قاچاقچی مرا زیر گرفت، بیهوش شدم، تا ٢٤ ساعت بعد هم بیهوش بودم و تازه به هوش آمده‌ام. مچ دستم و چهار انگشتم شکسته و سرم هم ضربه شدیدی خورده است.

چه مدت از سربازی شما گذشته است؟

١٥ ماه.

ورزشکار هم هستید؟

بله، ورزش جودو انجام می‌دهم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زومیتزومیت11 ساعت قبل
استارتاپی به‌نام سولار فودز، در حال تبدیل کربن‌دی‌اکسید به غذا و عرضه‌ی آن در خواروبارفروشی‌ها به‌عنوان پروتئین جایگزین در چند سال آینده است. بااین‌حال، استارتاپی به‌نام سولار فودز (Solar Foods) ثابت کرده است که می‌توان از کربن‌دی‌اکسید به‌عنوان ماده‌ی اولیه‌ی غذا هم استفاده کرد. سولار فودز از برق تجدیدپذیر و کربن برای تولید مواد اولیه‌ی سالم مشابه آرد گندم استفاده می‌کند که ۵۰ درصد آن را پروتئین تشکیل می‌دهد. در فرایند ابداعی سولار فودز، از توان خورشیدی برای تجزیه‌ی الکتریکی آب (الکترولیز) در رآکتور زیستی استفاده می‌شود. براساس پژوهش‌های سولار فودز، پودر پروتئینی جدیدی به‌نام سولئین، ۱۰۰ برابر بیشتر از جایگزین‌های گیاهی یا حیوانی به سود محیط است.
زومیتزومیت10 ساعت قبل
سهام نتفلیکس با انتشار اخبار مربوط‌به ریزش مشترکان این شرکت در ایالات متحده و تحقق‌نیافتن پیش‌بینی‌ها، به میزان چشمگیری سقوط کرد. نتفلیکس در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹، به آن اندازه که پیش‌بینی کرده‌ بود، نتوانست به تعداد مشترکان خود اضافه کند. در سال ۲۰۱۱، نتفلیکس به‌دلیل جداکردن سیستم اجاره‌ی DVD ازطریق ارسال پستی (DVD mail-order system) از پلتفرم استریم ویدئویی خود، شاهد ریزش مشتریان در ایالات متحده بود. مدیر‌عامل نتفلیکس، رید هاستینگز، اصلاحات انجام‌شده برای افزایش قیمت‌ها و فقدان محتوای اصلی برای عرضه‌ به مشترکان جدید را دلیل ریزش آن‌ها می‌داند. تغییرات اعمال‌شده بر قیمت‌ها، روی مشترکان جدید و نیز افزایش مشتریان سرویس‌های نتفلیکس تأثیر‌گذار بود؛ به‌گونه‌ای که پرداختی‌های حق‌ عضویت در ایالات متحده هیچ افزایشی نداشت.
انتخابانتخاب1 روز قبل
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می‌کند. گوشی هوشمند ویوو Y۷s یکی از گوشی‌های هوشمندی است که بسیاری از کاربران و فعالان بازار منتظر رونمایی رسمی آن هستند. اخیرا اطلاعاتی جدید از این گوشی هوشمند فاش شده است. مشروح خبر را اینجا بخوانید. بر اساس خبرهایی که از سوی شرکت سامسونگ منتشر شده است، انتظار می‌رود ساعت هوشمند و جدید این شرکت تا سال ۲۰۲۰ به ECG مجهز شود. مشروح خبر را اینجا بخوانید. شرکت شیائومی اعلام کرده که گوشی ردمی نوت ۷ را با رنگبندی جدید نقره‌ای یخی وارد بازار می‌کند.
چرخانچرخان11 ساعت قبل
بازار خودروهای خارجی نیز همانند بازار داخلی‌ها راکد شده و البته قیمت‌ها کاهش قابل توجهی نداشته‌اند ولی عملا خریداری در این بازار وجود نداشته و قدرت خرید مشتریان نیز کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل شرکت‌های خودروساز همانند کرمان موتور برای تسهیل خرید مشتریان اقدام به ارائه شرایط فروش اقساطی هیوندای آزرا ۲۰۱۹ نموده است که از جزئیات جذابی برخوردار است. به گزارش چرخان، شرکت خودروسازی کرمان موتور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مشتریان متقاضی خرید هیوندای آزرا ۲۰۱۹ می‌توانند با استفاده از تسهیلات ارائه شده توسط کرمان موتور اقدام به خرید نمایند که شرایط بازپرداخت اقساط تسهیلات با توجه به تمایل مشتری قابل تنظیم خواهد بود. این شرکت خودروساز که ماه‌هاست توانسته با متعادل کردن عرضه و تقاضا برای محصولاتش بازار به مراتب بهتری را در مورد محصولات خودش ایجاد کند، حالا برای یکی از جذاب‌ترین محصولات خود وارد عمل شده و عملا با توجه به قیمت بازار آزاد این محصولات می‌توان گفت که استقبال خوبی از این شرایط فروش اقساطی خواهد شد. این رو هم بخون: ارزش گمرکی هیوندای آزرا ۲۰۱۹ چقدر است؟ شرایط فروش اقساطی هیوندای آزرا ۲۰۱۹شرایط و قوانین این شرایط فروش:
فراروفرارو16 ساعت قبل
اینستاگرام اعلام کرد که آزمایش پنهان کردن تعداد لایک زیر پست‌های ارسالی به وسیله کاربران را در چند کشور دیگر گسترش می‌دهد. بر اساس خبری که اخیرا از سوی اینستاگرام منتشر شده، کاربران از این به بعد می‌توانند تعداد لایک پست‌های خود را مخفی کنند. مخفی شدن لایک‌ها در اینستاگرام و افزایش کیفیت محتواامروز شرکت اینستاگرام اعلام کرد که در حال گسترش مرحله آزمایش مخفی کردن تعداد لایک پست‌ها است، این قابلیت در ماه مه برای اولین بار معرفی شده بود. در این مرحله از آزمایش، قابلیت جدید اینستاگرام به شش کشور دیگر یعنی ایرلند، ایتالیا، ژاپن، برزیل، استرالیا و نیوزیلند می‌رسد. این افراد دیگر نمی‌توانستند تعداد لایک‌های خود را به عموم نشان دهند اگرچه خود می‌توانستند این تعداد را ببینند.
رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مهرداد جهانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز روز پنجشنبه اظهار داشت: این حادثه ساعت ۹:۴۵ صبح امروز در محدوده شهرستان ساوجبلاغ و در خط شمالی آزاد راه کرج - قزوین رخ داد. وی ادامه داد: علت حادثه توسط کارشناسان پلیس راه استان البرز در دست بررسی قرار گرفت. جهانی گفت: در این حادثه به سرنشینان خودروهای آسیب وارد نشد و با تلاش ماموران راهداری مسیر بازگشایی شد. آزاد راه کرج - قزوین حدود ۵۰ سال گذشته برای عبور و مرور ۵۰ هزار دستگاه خودرو احداث شده که اکنون روزانه حدود ۲۴۰ هزار دستگاه خودرو از این آزاد راه تردد می‌کند. ماهانه براثر تصادف در راه‌های استان البرز حدود ۸۰ نفر مصدوم و تعدادی جان خود را از دست می‌دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر