پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن؛ از پرفروش‌ترین‌های آمازون تا صف‌های طولانی مشتریان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن؛ از پرفروش‌ترین‌های آمازون تا صف‌های طولانی مشتریان

پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن؛ از پرفروش‌ترین‌های آمازون تا صف‌های طولانی مشتریان

زومیتخبرگزاری زومیت |
با اینکه تنها چند روز از عرضه‌ی پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن AMD می‌گذرد، این پردازنده‌ها فهرست پرفروش‌ترین‌ پردازنده‌های دسکتاپ آمازون را قبضه کرده‌اند.

فهرست بهترین فروش‌های آمازون شاید به بلندی فهرست Fortune ۵۰۰ نباشد؛ اما به‌خوبی کالاهایی را مشخص می‌کند که بیشترین تقاضا را در آمازون دارند. گفتنی است Fortune ۵۰۰ فهرستی سالانه از پردرآمدترین شرکت‌ها است که مجله‌ی Fortune منتشر می‌کند.

وقتی از پردازنده‌های دسکتاپ صحبت می‌شود، نام AMD در این فهرست می‌درخشد؛ چراکه هفت محصول از ۱۰ محصول پرفروش دسته‌ی پردازنده‌های دسکتاپ آمازون را محصولات این شرکت تشکیل می‌دهند. پردازنده‌ی AMD Ryzen ۹ ۳۹۰۰X درحال‌حاضر در جایگاه نخست فهرست آمازون قرار دارد که این موضوع کمی شوکه‌کننده است؛ زیرا پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن با کدنام Matisse، هفتم ژوئیه برای فروش دردسترس قرار گرفتند. مشخصاتی همچون ۱۲ هسته، ۲۴ ترد و حافظه‌ی کش L۳ با حجم درخورتوجه ۶۴ مگابایت می‌توانند عواملی برای به‌دست‌آوردن دل مشتاقان فناوری باشند.

1Ryzen 9 3900X12 / 243.8 / 4.664PCIe 4.0 x 24 Dual DDR4-3200105W
2Ryzen 5 26006 / 123.4 / 3.916PCIe 3.0 x 16Dual DDR4-293365W
3Ryzen 5 3600X6 / 123.8 / 4.432PCIe 4.0 x 24Dual DDR4-320095W
4Core i7-9700K8 / 83.6 / 4.912PCIe 3.0 x 16Dual DDR4-266695W
5Ryzen 5 2600X6 / 123.4 / 3.916PCIe 3.0 x 16Dual DDR4-293365W
6Ryzen 7 2700X8 / 163.7 / 4.316PCIe 3.0 x 16Dual DDR4-2933105W
7Core i9-9900K8 / 163.6 / 5.016PCIe 3.0 x 16Dual DDR4-266695W
8Ryzen 7 27008 / 163.2 / 4.116PCIe 3.0 x 16Dual DDR4-293365W
9Ryzen 3 2200G4 / 43.5 / 3.74PCIe 3.0 x 8Dual DDR4-293365W
10Core i5-9600KCore i5-9600K6 / 63.7 / 4.69PCIe 3.0 x 16Dual DDR4-266695W
Core i5-9600K

با اینکه بازار خرید پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن به‌شدت داغ است، AMD Ryzen ۵ ۲۶۰۰ به حضور در جایگاه دوم فهرست پرفروش‌ترین‌های آمازون در دسته‌ی پردازنده‌های دسکتاپ ادامه می‌دهد. Ryzen ۵ ۲۶۰۰ پردازنده‌ای بسیار محبوب ۶ هسته‌ای با ۱۲ ترد است که برای بازی و کار‌های سنگین مناسب بوده و با برچسب قیمتی جذاب ۱۴۰ دلار، اکنون در آمازون برای فروش قرار دارد. ناگفته نماند حال که نسل سوم تراشه‌های رایزن به بازار عرضه شده‌اند، قیمت پردازنده‌های سری ۲۰۰۰ رایزن کاهش یافته است.

پردازنده‌ی Ryzen ۵ ۳۶۰۰X درست بعد از Ryzen ۵ ۲۶۰۰ در فهرست آمازون قرار گرفته است. این پردازنده مانند پردازنده‌های پیشین سری خود، ۶ هسته‌ی پردازشی و ۱۲ ترد دارد؛ اما تا حد زیادی بهبود یافته است. Ryzen ۵ ۳۶۰۰X با سرعت کلاک بیشتر و حافظه‌ی کش L۳ دوبرابر و سایر مشخصات انحصاری همچون پشتیبانی نیتیو از رابط PCIe ۴٫۰ و ماژول حافظه‌ی DDR۴-۳۲۰۰ که سایر پردازنده‌های رایزن سری ۳۰۰۰ از آن بی‌بهره هستند، به بازار عرضه شده است.

پردازنده‌ی Core i۷-۹۷۰۰K اینتل در جایگاه چهارم فهرست آمازون جا خوش کرده و یکی از سه پردازنده اینتل است که درکنار Core i۹-۹۹۰۰K و Core i۵-۹۶۰۰K در فهرست پرفروش‌ترین‌ پردازنده‌های دسکتاپ آمازون قرار دارد. Core i۷-۹۷۰۰K اولین تراشه Core i۷ فاقد هایپرتردینگ اینتل محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد ریسک اینتل در حذف ویژگی هایپرتردینگ جواب داده و این تراشه بیشترین فروش را در مقایسه با سایر تراشه‌های این شرکت تجربه کرده است.

خبری: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن علاوه‌بر آمازون، در فروشگاه‌های محلی نیز خریداران زیادی داشته‌اند؛ به‌طوری‌که بسیاری از خریداران برای خرید این تراشه‌ها صف‌هایی طولانی درمقابل فروشگاه‌های عرضه‌ی محصولات رایانه‌ای تشکیل داده‌اند.

پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن؛ از پرفروش‌ترین‌های آمازون تا صف‌های طولانی مشتریان - 9

صف طولانی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، صف تهیه بلیت جدیدترین قسمت فیلم سینمایی انتقام‌جویان (Avengers) نیست؛ بلکه صف مشتاقان فناوری است که برای خرید پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن AMD، روز دوشنبه درمقابل فروشگاه‌های محلی عرضه‌ی محصولات رایانه‌ای تشکیل شده است.

مسئولان Micro Center تأیید کرده‌اند که روز دوشنبه، مشتاقان دنیای رایانه‌های شخصی برای خرید پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن AMD در ساعت اولیه عرضه‌ی آن، مقابل چندین فروشگاه این مرکز به‌ صف ایستاده‌اند. AMD نیز عرضه‌ی سری جدید پردازنده‌های خود را «تاریخی» و تقاضای مشتریان را «درخورتوجه» توصیف کرده است.

پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن؛ از پرفروش‌ترین‌های آمازون تا صف‌های طولانی مشتریان - 12

صف طولانی مشتریان آمریکایی مقابل شعبه‌ی مینیاپولیس فروشگاه Micro Center برای خرید پردازنده‌های ۷ نانومتری سری ۳۰۰۰ رایزن AMD در ساعت ۶ بامداد هفتم ژوئیه

صف‌های خرید پردازنده‌های سری جدید AMD فقط درمقابل فروشگاه‌های Micro Center آمریکا تشکیل نشدند؛ بلکه افراد مختلف تصاویری از صف طولانی خریداران رایزن ۳۰۰۰ را از سراسر جهان منتشر کردند. برای مثال، خریداران ژاپنی در مرکز فروش تجهیزات الکترونیکی و رایانه‌ای آکیهابارا در توکیو، زیر باراش باران برای خرید سری ۳۰۰۰ رایزن صف کشیده بودند.

پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن؛ از پرفروش‌ترین‌های آمازون تا صف‌های طولانی مشتریان - 15

انتظار طرفداران رایزن مقابل مرکز فروش تجهیزات الکترونیکی و رایانه‌ای آکیهابارا در توکیو در زیر باران برای خرید پردازنده‌های جدید AMD

تنها دو هفته از عرضه پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن می‌گذرد؛ پس باید فرصت بیشتری به آن‌ها بدهیم تا مشخص شود واقعا قصد دارند در بازار پردازنده هیاهو ایجاد کنند یا خیر. از دیدگاه شما اینتل با کاهش قیمت پردازنده‌های نسل نهمی خود پاسخی به AMD خواهد داد؟ به‌هرحال، شاید چند ماه بعد روی دیگر سکه به‌سمت اینتل برگردد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
وی گفت: امسال حدود ۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو وارداتی شماره گذاری شده است که در مقایسه با سال گذشته ۷۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا افزود: در بخش شماره گذاری خودرو‌های نو شماره داخلی نیز در سال جاری حدود ۱۵۲ هزار دستگاه خودروی داخلی در کشور شماره گذاری شده است که بیشترین آن‌ها به ترتیب پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵، تیبا ۲ و سایناست. به گفته وی در مجموع در بخش خودرو‌های نو شماره اعم از داخلی و وارداتی امسال ۵۶ درصد کاهش یافته است. معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجاالزام بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان خودرو‌های شخصی و ناوگان عمومیسرهنگ عین‌اله جهانی گفت: بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان خودرو‌های شخصی و ناوگان عمومی برابر ماده ۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در جاده‌های کشور الزامی است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در ادامه افزود: تخطی از سرعت مطمئن با سهم ۲۰٫۸ درصد در رتبه دوم قرار دارد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
سردار حمیدی، معاون اجرایی پلیس راهور در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ افزود: در واقع هر خودرویی که از مقابل دوربین‌ها عبور کند سامانه لحظه ایی شمارش می‌کند. معاون پلیس راهور گفت: یکی دیگر از کارکرد‌های این سامانه استخراج لحظه ایی نوع تخلف خودرو‌ها است. معاون اجرایی پلیس راهور گفت: البته در سامانه «آی تی اس» در همان زمان پیامک برای راننده متخلف ارسال می‌شود. سردار حمیدی افزود: درصد رانندگانی که در جاده‌ها تخلف و دوربین‌ها ثبت می‌کنند بسیار کم است و از دید این دوربین‌ها ۹۵ درصد مردم قوانین رو رعایت می‌کنند. معاون اجرایی پلیس راهور گفت: تا به امروز حدود ۲ هزار دوربین کنترل سرعت در جاده‌ها نصب شده است و در ماه‌های آینده بیش از ۲ هزار دوربین نسل جدید نیز توسط سازمان راهداری در جاده‌های کشور نصب خواهد شد.
زومیتزومیت1 روز قبل
صبح امروز، بیست‌وپنجمین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با حضور وزیر ارتباطات و مقاماتی از ۸ کشور دیگر آغاز به‌کار کرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شعار «آینده‌ی بهتر» را نشان‌دهنده‌ی هدف اصلی کسب‌وکارهای ایرانی برای بهبود زندگی تمام اقشار جامعه بدون تبعیض و ساخت آینده‌ی روشن برای همگان می‌داند. «الکامپ استارز»، بخشی از نمایشگاه الکامپ که طی سال‌های گذشته به‌عنوان عرصه‌ای برای حضور استارتاپ‌های نوپا شکل گرفته، به‌باور جهرمی یکی دیگر از ویژگی‌های مهم الکامپ به‌حساب می‌آید. جهرمی ابراز امیدواری کرد که به‌لطف برنامه‌های اشتغال‌زا و طرح نوآفرین، سال آینده، زمینه برای ایجاد ۶۸ هزار شغل فراهم شود. بیست‌وپنجمین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از امروز، پنجشنبه ۲۷ تیرماه به‌مدت ۴ روز تا ۳۰ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنابه نقل از روابط عمومی پارس خودرو، ساعاتی پیش یک خبر ساختگی با موضوع صدور فاکتور برای ۳ هزار دستگاه برلیانس در فضای مجازی دست‌به‌دست شده که نه‌تنها کذب و غیرواقعی است، بلکه پیگیری‌ها نشان می‌دهد منشا آن، برخی کانال‌های خبری خارج از کشور هستند. در این خصوص ذکر چند نکته ضروری است:۱- تمامی مراحل و فرایند فروش خودرو توسط خودروسازان، تحت نظارت نهادهای نظارتی و براساس موازین قانونی صورت می‌گیرد و امکان صدور فاکتور به این تعداد، آن هم شبانه! ۲- گروه سایپا در حال حاضر به‌دلیل بدعهدی شرکای خارجی نظیر کمپانی‌های برلیانس و رنو در ترک بازار ایران، با مشکل جدی عدم تامین قطعات و قطع جریان تولید محصولات مشترک با شرکت‌های مذکور و تعهدات برجای‌مانده از گذشته مواجه شده و طرح‌های مختلفی را جهت حل این مشکل ناخواسته و جلب رضایت مشتریان این محصولات ارائه کرده است. ۳- سایپا و پارس‌خودرو با درک کامل از مشکلات به‌وجود آمده برای مشتریانی که پیشتر اقدام به ثبت‌نام خودروهای برند مشترک تولیدی این گروه کرده بودند، در ماه‌های اخیر همه تلاش خود را برای جلب رضایت آنان و تسریع در تحویل خودروهای معوقه انجام داده است. ۴- انتشار شایعاتی از این دست تنها با هدف ایجاد التهاب، تشویش اذهان عمومی و ایجاد نارضایتی در بین مشتریان و مخاطبان صورت می‌گیرد و گروه خودروسازی سایپا قطعا پیگیری‌های قانونی و قضایی لازم را برای مقابله با شایعه‌پراکنان انجام خواهد داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
پاسخ پلیس به انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر فوت یک نفر از سرنشینان خودرو پژو در محورهای مواصلاتی استان خوزستان. به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، پلیس این استان در خصوص پخش کلیپی در فضای مجازی مبنی بر فوت یکی از سرنشینان یک خودرو در محورهای مواصلاتی استان، توضیح زیر را صادر نمود. به اطلاع عموم هموطنان عزیز می‌رساند در پی رصدهای صورت گرفته از وارد کنندگان قاچاق مواد مخدر، در تاریخ ۹۸/۴/۲۶ مقارن ساعت ۱۷۳۰ در یکی از محورهای مواصلاتی دو دستگاه خودرو نیسان حامل مواد مخدر و مشروبات الکلی و یک دستگاه پژو ۴۰۵ همراه این محموله که متوجه حضور پرسنل ناجا در محور مذکور شد به علت سرعت زیاده‌ و عدم کنترل وسیله نقلیه توسط راننده از مسیر منحرف و واژگون گردید. در این سانحه، راننده آن در دم فوت و یکی از خودروهای حامل بار قاچاق، متوقف که در این رابطه سه نفر نیز دستگیر شدند.

نظرها

اخبار بیشتر