مصاحبه‌ای با استاد شهریار وثوق درباره اهداف و علل ایجاد سمپوزیوم ملی آبرنگ ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. فرهنگ
مصاحبه‌ای با استاد شهریار وثوق درباره اهداف و علل ایجاد سمپوزیوم ملی آبرنگ ایران

مصاحبه‌ای با استاد شهریار وثوق درباره اهداف و علل ایجاد سمپوزیوم ملی آبرنگ ایران

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24-استاد شهریار وثوق چهره ی سرشناس آبرنگ ایران از هنرمندان برجسته و اساتید بنام آبرنگ کشورمان میباشند که در طی سال ها تلاش های بسیاری را در حیطه ی آموزش و رشد و توسعه ی هنر آبرنگ انجام داده و بدین وسیله جایگاه ویژه ای در شناساندن و آموزش هنر آبرنگ کسب کرده اند .

وی که به استاد اخلاق نیز شهرت دارد در راستای این فعالیت‌های مهم و اثر بخش هم اکنون به عنوان دبیر سمپوزیوم ملی آبرنگ ایران شیراز در حال انجام تلاش‌های بی وقفه جهت ثمر بخشی فراگیر و هر چه بیشتر این شاخه‌ی هنری میباشند. به سراغ او رفتیم تا مصاحبه‌ای کوتاه با ایشان داشته و از زبان وی آشنایی بیشتری با سمپوزیوم ملی آبرنگ داشته باشیم:

_ چندمین سمپوزیوم است؟

اولین سمپوزیوم ملی نقاشی آبرنگ ایران میباشد که در آبان ماه ۱۳۹۸ در استان فارس، شهر شیراز برگزار میکردد.

_ ضرورت برگزاری آن چه بوده است؟

بقا و پویایی یک جریان هنری نیاز به تعدد دیدگاه‌ها و نقد و بررسی سازنده در محافل هنری دارد، به همین خاطر با دوستان «گروه رنگاب» احساس کردیم در بین این همه همایش‌ها و جشنواره‌ها جای سمپوزیوم ملی آبرنگ خالی بود، زیرا قصد ان داشتیم تا به صورت تخصصی و با بهره مندی از تجربیات اساتید این فن اولین سمپوزیوم ملی آبرنگ ایران را برگزار نماییم.

_ دستاورد‌های احتمالی آن برای نقاشی آبرنگ ایران چه خواهد بود؟

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

به قول شما دستاورد‌های احتمالی این سمپوزیوم میتواند

- شناسایی بهتر و بیشتر نقاشان آبرنگ کشور

- شناسایی دیدگاه‌ها و تکنینک‌های هنرمندان آبرنگ

- ایجاد همدلی و همفکری بیشتر با هنرمندان جهت شناساندن آبرنگ ایرانی در سطوح بین المللی

- «تقویم سالانه نقاشی آبرنگ ایران» را با همت و همدلی هنرمندان این عرصه ثبت و بین المللی کنیم

- شاسایی نقاط ضعف و قوت برگزاری این سمپوزیوم در سطح ملی و بین المللی

باشد.

_ سمپوزیوم سالانه خواهد بود یا دوسالانه؟

این سوال را بایستی بعد از برگزاری سمپوزیوم، با جمع بندی و همفکری با دوستان و هنرمندان پاسخ داد، زیرا برپایی این فعالیت‌ها در سطح ملی و حتی بین المللی نیاز به حمایت و همکاری ارگان‌های دولتی و خصوصی و فراهم آوردن زیرساخت‌های مناسب در استان‌ها میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به آدرس‌های زیر مراجعه فرمایید:

www.instagram.com/watercoloriran

t.me/watercoloriran

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آینده بهتر در الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
آینده بهتر؛ این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آینده بهتر، این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده است. بیش از ۵۰۰ کسب و کار نوپا در این رویداد حاضر شده‌اند تا درست در دست هم توسعه اشتغال و خدمات را عرضه کنند؛ این نمایشگاه تا ۳۱ تیرماه میزبان علاقه‌مندان است.

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند

نقدی به وضع مد و لباس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
یکی از نقد‌های جدی به وضعیت فرهنگی امروزمان موضوع مد و لباس است؛ حوزه‌ای که به نظر می‌آید رهای رهاستنقدی به وضع مد و لباسنقدی به وضع مد و لباسبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از نقد‌های جدی به وضعیت فرهنگی امروزمان درد و دل‌های مشترک بین مردم، تولیدکنندگان، کارشناسان، پژوهشگران و طراحان مد و لباس درباره حوزه‌ای است که به نظر می‌آید رهای رهاست. یکی از گلایه‌های جدی اغلب زنان جامعه که می‌خواهند در فضای عمومی با پوششی امن و مطابق با عقایدشان حاضر شوند و از طرفی به قانون هم احترام بگذارند این است که گشتیم نبود، نگردید نیست.

جشنواره بین المللی فیلم شهر

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره بین المللی فیلم شهر با تقدیر از دو پیشکسوت سینما و تلویزیون پروانه معصومی و داوود اسدزاده کار خود را آغاز کرده است.

مروری بر تاریخچه مجموعه فیلم‌های گودزیلا - قسمت اول

14+
زوم‌جیزوم‌جی5 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین لرستان، در این جلسه که به ریاست رضا خواجه‌ای رئیس ستادهماهنگی بازسازی لرستان و با حضور مسئولین ستادهای بازسازی معین مستقردر استان در محل سالن جلسات ستادهماهنگی بازسازی استان لرستان برگزار شد، خواجه‌ای با این عنوان که تاکنون ۳۱هزارواحدمسکونی سیلزده به بانکهای عامل معرفی شده‌اند افزود: تاکنون بیش از۲۳ هزارواحدمسکونی بابانکهای عامل عقدقراردادنموده‌اند. خواجه‌ای بابیان اینکه تاکنون کار عملیات تعمیر۱۴ هزارواحدشروع شده است عنوان کرد: عملیات تعمیر ۸هزارو هفتصدواحدمسکونی به پایان رسیده است. اتمام ساخت اسکلت ۸۰۰ واحدرئیس ستادهماهنگی بازسازی استان لرستان درخصوص آمار ساخت واحدهای احداثی درسطح استان عنوان داشت: کار آواربرداری ۵هزارونهصد واحد به پایان رسیده و عملیات آرماتوربندی و بتن فنداسیون بیش از ۲هزاروسیصد واحد به اتمام رسیده است. وی با بیان اینکه کار اجرای اسکلت ۸۰۰ واحدبه اتمام رسیده است ابراز کرد: با حل مشکل تامین مصالح مورد نیاز ستادهای بازسازی، در هفته آینده شاهد پیشرفت چشمگیر عملیات بازسازی در مناطق سیل‌زده استان لرستان باشیم.

نظرها

اخبار بیشتر