مردان و زنان نقره‌ای روایتگر واقعه گوهرشاد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

مردان و زنان نقره‌ای روایتگر واقعه گوهرشاد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
همزمان با هفته «عفاف و حجاب»، نمایش مردان و زنان نقره‌ای در ایستگاه‌های متروی تهران اجرا شد
مردان و زنان نقره‌ای روایتگر واقعه گوهرشاد - 1

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمایش «مرد نقره‌ای» به مناسبت هفته عفاف و حجاب در ایستگاه‌های پرتردد مترو تهران با موضوع کشتار گوهرشاد و به شهادت رساندن مردم بی‌گناه با حجاب در دوره پهلوی اجرا شده است.

در واقعه گوهرشاد که در ۲۰ و ۲۱ تیر ۱۳۱۴ رخ داد دو هزار نفر در حرم رضوی قتل عام شدند. تئاتر مرد نقره‌ای به این واقعه با پیام «روز عفاف و حجاب» پرداخته است.

این نمایش امروز به کار خود پایان داد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقدی به وضع مد و لباس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
یکی از نقد‌های جدی به وضعیت فرهنگی امروزمان موضوع مد و لباس است؛ حوزه‌ای که به نظر می‌آید رهای رهاستنقدی به وضع مد و لباسنقدی به وضع مد و لباسبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از نقد‌های جدی به وضعیت فرهنگی امروزمان درد و دل‌های مشترک بین مردم، تولیدکنندگان، کارشناسان، پژوهشگران و طراحان مد و لباس درباره حوزه‌ای است که به نظر می‌آید رهای رهاست. یکی از گلایه‌های جدی اغلب زنان جامعه که می‌خواهند در فضای عمومی با پوششی امن و مطابق با عقایدشان حاضر شوند و از طرفی به قانون هم احترام بگذارند این است که گشتیم نبود، نگردید نیست.

جشنواره بین المللی فیلم شهر

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره بین المللی فیلم شهر با تقدیر از دو پیشکسوت سینما و تلویزیون پروانه معصومی و داوود اسدزاده کار خود را آغاز کرده است.

مراسم هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر

10+
برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
وی افزود: اگر روابط عمومی جهاددانشگاهی می‌خواهد موفق عمل کند، باید شریک‌سازی کند، ما قرار است به اقناع برسیم. کارکرد روابط عمومی در دستگاه‌ها ایجاد ارتباط موثر، آن هم نه برای تشویق و تبلیغ، بلکه برای شریک‌سازی است. قدرت اصلی دنیا، قدرت اطلاعات است. تلفن همراه همه دستگاه‌ها را تجمیع کرده و در این عرصه رسانه‌ها باید به دنبال شریک‌سازی باشند. وی افزود: هنر و قدرت روابط عمومی‌ها به ارائه حجم زیاد مطلب نیست.

از اجرای برنامه‌های فرهنگی تا جشنواره فیلم شهر

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر