چرا نئاندرتال‌ها قادر به نقاشی نبودند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

چرا نئاندرتال‌ها قادر به نقاشی نبودند؟

انتخابخبرگزاری انتخاب |
تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که نئاندرتال ها از انجام نقاشی ناتوان بوده اند. البته نئاندرتال ها خطوط ساده ای را طراحی می کردند اما قادر به طراحی های پیشرفته نبوده اند.
چرا نئاندرتال‌ها قادر به نقاشی نبودند؟ - 0

تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که نئاندرتال‌ها از انجام نقاشی ناتوان بوده‌اند. البته نئاندرتال‌ها خطوط ساده‌ای را طراحی می‌کردند اما قادر به طراحی‌های پیشرفته نبوده‌اند.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، نئاندرتال‌ها مغز‌های بزرگی داشتند و قادر به ساخت ابزارهایی پیچیده بودند، اما هرگز قادر به کشیدن تصاویر واضحی نبوده‌اند.

این در حالی است که انسانهای اولیه نسل بعد از نئاندرتال‌ها تصاویری زنده از حیوانات و دیگر موارد را در نقاشی‌های خود نشان می‌دادند. ریچارد کاس، استاد روانشناسی دانشگاه دیویس، معتقد است این تفاوت را می‌توان به این واقعیت مرتبط دانست که نئاندرتال‌ها ذهنی بسته‌تر داشتند.

بر اساس یک مطالعه که در نشریه Evolutionary Studies منتشر شده است، نئاندرتال‌ها در هماهنگی دست و چشم و شکار بسیار قدرتمند عمل می‌کردند اما در بخش طراحی و نقاشی بسیار ضعیف ظاهر می‌شدند. در توصیف این تضاد می‌توان نتیجه گرفت که چون بخشی از شکار نئاندرتال‌ها از طریق دست و با پرتاب سنگ انجام می‌شد در نتیجه نئاندرتال‌ها در بخش پرتاب و استفاده از دست قدرتمند بودند اما در دیگر بخش‌ها ضعیف عمل می‌کردند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار داغ و سرگرمی دنیا

جالب است بدانید بعدها و به مرور زمان، با ایجاد تغییرات در رژیم غذایی نئاندرتال‌ها و البته تغییرات در سبک زندگی آنان توانایی طراحی نسل‌های بعدی انسان‌های اولیه دستخوش تغییراتی شد و تنها نئاندرتالها بودند که در اجرای طرح‌های نقاشی ضعیف عمل می‌کردند.

بسیاری از ویژگی‌های شخصیت انسان‌ها به مرور زمان و در طول هزاران سال متحول شده است و به نظر می‌رسد قدرت نقاشی کردن نیز یکی از همین موارد است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | درگیری مخاطبان پردیس سینمایی باغ کتاب با حراست

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین؛ چند روزی است که اختلاف ساعت کاری پردیس سینمایی باغ کتاب با دیگر بخش‌های این مجموعه برای مخاطبان سینما دردسرساز شده است. سانس پایانی پردیس سینمایی باغ کتاب راس ساعت ۲۳:۵۹ آغاز به کار می‌کند در حالیکه چراغ‌ها، پله‌ها و درهای برقی این مجموعه پیش از پایان بخش آخرین سانس سینماها به کل خاموش می‌شود و موجبات نارضایتی مخاطبان را فراهم می‌کند. این اتفاق در شب گذشته (سه شنبه شب) که به دلیل نیم بها بودن قیمت بلیط، سالن‌ها حجم زیادی از مخاطب را به خود می‌بینند، موجب درگیری مردم با کارکنان حراست و ورود پلیس برای حل و فصل ماجرا شد.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل

فیلم | توضیح داماد محمدعلی نجفی درباره عزل وکیلش از وکالت شهردار پیشین تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اگر خرید جک s۳ را به عنوان گزینه نهایی خود برای صاحب شدن یک کراس آور انتخاب کرده‌اید، شاید بهتر باشد که کمی در این انتخاب خود فکر کنید و در مورد ویژگی‌ها و مشخصات آن مطالعه بیشتری داشته باشید.
پارس نیوزپارس نیوز18 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
او آثار علمی، فقهی و فلسفی بسیاری تالیف کرده‌ اما آنچه بیش از همه با نامش گره خورده، مدرسه حقانی است. همزمان با درگذشتش، مروری داریم بر تاریخ و ساختار مدرسه حقانی که شاید مهم‌ترین مرکز فکری مکتب جمهوری اسلامی باشد. پایه‌گذاران این مدرسه نظام آموزشی سنتی حوزه را با نظام جدید تلفیق کردند و سبک جدیدی در نظام آموزشی حوزه بنیان نهادند. دانش‌آموختگان و مدرسان مدرسه حقانی؛ از مصباح تا روحانیبسیاری از دانش‌آموختگان مدرسه حقانی پس از انقلاب اسلامی ایران به مدیریت ارشد دستگاه‌های قضایی و امنیتی درآمدند. یکی از مهم‌ترین افرادی که در راس معلمین مدرسه حقانی بود، آیت الله مصباح یزدی بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر