رئیس مرکز صبا: تبدیل ایران به قطب تولیدات پاک و دینی پویانمایی جهان نزدیک است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
رئیس مرکز صبا: تبدیل ایران به قطب تولیدات پاک و دینی پویانمایی جهان نزدیک است

رئیس مرکز صبا: تبدیل ایران به قطب تولیدات پاک و دینی پویانمایی جهان نزدیک است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس مرکز صبا گفت: تبدیل ایران به قطب تولید آثار پویانمایی دینی و پاک در جهان در آینده نزدیک محقق می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمدرحیم لیوانی در آیین اختتامیه جشنواره پویانمایی که شامگاه گذشته در سالن انتظار برگزار شد اظهار داشت: راهبرد جدید و جدی سازمان که در دوره جدید ریاست سازمان صدا و سیما آغاز شد تمرکز و گسترش کمی و کیفی آثار پویانمایی داخلی برای تأمین نیازهای شبکه‌های سراسری و استانی است.

وی عنوان کرد: در نخستین گام لازم بود اعتماد‌سازی لازم بین سازمان صدا و سیما به عنوان بزرگترین سفارش‌دهنده تولیدات پویانمایی و تولیدکنندگان بخش خصوصی ایجاد شود.

لیوانی گفت: در این میان تصمیم قاطعانه و راهگشای رئیس سازمان صدا و سیما مبنی بر تسویه کامل تمام معوقات و تعهدات گذشته سازمان سبب دلگرمی و ایجاد شوق و اشتیاق بین تولیدکنندگان شد.

رئیس مرکز صبا افزود: در گام دوم و تکمیل کننده گام اول دستور ایشان برای افزایش ۲۵ درصدی تولیدات و تعهد ساخت تولیدات پویانمایی سبب تحرک مضاعف در حوزه تولید و دست‌اندرکاران پویانمایی شد.

وی بیان کرد: اکنون نتیجه مدیریت آن اقدامات انقلابی و جهادی رشد کیفیت و حجم آثار پویانمایی در مرکز پویانمایی صبا و معاونت امور استان‌ها اثر خود را نشان داده است و در سالگرد جشنواره نخست می‌توانیم بگوییم که گام نخست را محکم برداشتیم.

لیوانی گفت: اکنون با راهبرد تولید مجموعه‌های پرتعداد ۵۲ و ۱۰۴ قسمتی پویانمایی ضمن ایجاد اشتغال برای تولیدکنندگان بخش خصوصی، می‌توان این نوید را به مخاطبان تلویزیون داد که در ادامه تولیدات سال ۹۷، امسال و سال‌های آتی شاهد تولیدات نام‌آشنا و جدید پویانمایی خواهند بود که گذشته از سودای شاخص شدن در پهنه جمهوری اسلامی درنوردیدن مرزهای بین‌المللی را نیز در سر دارند.وی با اشاره به اینکه گذشته از راهبرد تولیدات پرتعداد، در بخش ارتقای کیفی آثار نیز به گواه اغلب کارشناسان گام‌های بلندی برداشته شده است گفت: اکنون در جایی ایستاده‌ایم که می‌توانیم به راحتی و بدون نگرانی با حذف آثار خنثی، کم‌اثر و کم‌مخاطب تنها دست به تولید آثار جذاب، باکیفیت و مبتنی بر نیاز واقعی مخاطب و شبکه‌های تلویزیونی بزنیم.

رئیس مرکز صبا عنوان کرد: در ارتقای کیفی آثار پویانمایی در دو سال اخیر همین کافی است که گذشته از فروش بین‌المللی آثار قبلی، برخی از آثار تولیدی همزمان فروش خارجی دارند و به محض تولید و همزمان با پخش داخلی برای پخش به شبکه‌های بین‌المللی ارسال می‌شوند.

لیوانی اظهار کرد: تأکید ویژه ریاست سازمان بر اشاعه و گسترش تولیدات برگرفته از قصه‌ها و آموزه‌های قرآنی و مضامین دینی که در دستور کار شورای اندیشه‌ورزی پویانمایی قرار گرفته است، نویدبخش دستیابی به تولیدات پاک و مبتنی بر فرهنگ دینی در آینده نزدیک را می‌دهد و ما را یک گام دیگر به این شعار آرمانی یعنی تبدیل شدن به قطب تولید آثار پویانمایی دینی و پاک در جهان نزدیک خواهد کرد.

وی گفت: توجه به رونق حوزه تولیدات جانبی پویانمایی از جمله بازی‌های رایانه‌ای، تولید اسباب‌بازی، حوزه مؤثر در حوزه چاپ و نشر و فضای مجازی و سایر حوزه‌های مرتبط، مسیر تجاری‌سازی و سودآوری تولیدات پویانمایی را فراهم خواهد کرد.

لیوانی عنوان کرد: دستور اخیر ریاست سازمان در زمینه اجازه بازاریابی خارجی آثار پویانمایی به خود تولیدکنندگان بدون تردید در این زمینه راهگشا خواهد بود.

وی گفت: دومین جشنواره پویانمایی را در حالی آغاز کردیم که توشه گرانقدری از جشنواره نخست در همدان را به همراه داریم و از آثار و برکات جشنواره نخست همین کافی است که هنرمندان پویانمایی اکنون اذعان می‌کنند که حال پویانمایی امسال خوب است.

رئیس مرکز صبا افزود: امید داریم همانطور که در فاصله جشنواره گذشته تاکنون حال پویانمایی خوب شده است در جشنواره سال آینده شاهد حال خوب تولیدات و تولیدکنندگان برنامه‌های عروسکی تلویزیونی باشیم و در سال مزین به شعار رونق تولید، رونق تولید پویانمایی و برنامه‌های عروسکی را همزمان شاهد باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان بی سی، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است، در نخستین واکنش به توقیف یک نفتکش در خلیج فارس اعلام کرد که از این موضوع مطلع است. ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا تنها دقایقی پس از بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر توقیف یک فروند کشتی خارجی حامل سوخت قاچاق، به این موضوع واکنش نشان داده است. در حال تکمیل ….
طرفداریطرفداری7 ساعت قبل
طرفداری - تاتنهام هاتسپر در اردوی پیش فصل خود در آسیا حضور دارد. به گزارش Sky Sports وی در ابتدا در خصوص عملکرد تاتنهام در فصل گذشته گفت: باید به شما بگویم، که اون یک دوره فوق العاده بود. عدم حضور دنی رز در تور پیش فصل تاتنهام در آسیا؟ در حالی که احتمال حضور وی در شالکه ۰۴ یا پاری سن ژرمن به گوش می‌رسد، پوچتنیو می‌گوید: دنی بازیکن ماست. این در خصوص انتظارات و چالش‌ها است، در مورد تصمیمی که فی مابین بازیکنان و باشگاه‌ها اتخاذ می‌گردد. ما باید به صحبت‌های بازیکنان گوش دهیم و باشگاه در حال بررسی شرایط است.
فردا نیوزفردا نیوز14 ساعت قبل
«جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! برترین‌ها: «جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! هیچ رکورد رسمی برای این کار وجود ندارد، چون گینس چنین دسته‌ای ندارد، اما وقتی دفرن شنید که یک نفر ۱۰۰ ساعت روی تخت سلطنت نشسته، فکر کرد او هم می‌تواند. هدف او این بود که ۱۶۸ ساعت روی کاسه توالت بنشیند و تقریبا ۵ روز نشست، اما فقط ۱۱۶ ساعت دوام آورد، چون بدنش دیگر کشش نداشت. اگرچه او نتوانست به رکورد ۱۶۸ ساعته خود برسد، اما ۱۱۶ ساعت هم بیشترین زمانی است که تاکنون یک فرد روی کاسه توالت نشسته است و دفرن امیدوار است که این تلاش به عنوان یک رکورد جهانی رسمی شناخته شود.

مرگ وحشتناک یک چترباز به دلیل وقوع تندباد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران12 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک چترباز در شهر دنیزلی ترکیه به محض پرواز در آسمان با وقوع تندباد غافلگیر شد. این مرد ۴۱ ساله در این تندباد محکم به زمین خورد و جانش را از دست داد. بیشتر بخوانید: عبور چتربازان نیروی دریایی از یک قدمی مرگ + فیلمانتهای پیام/وقوع تورنادو حین چتربازی + فیلم

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند
روزنوروزنو1 روز قبل
سام درخشانی یکی از سلبریتی‌های مطرح سینما و تلویزیون ایران که در کل‌کل‌های سرخآبی‌ها، شخصیتی شناخته شده و همیشه حاضر محسوب می‌شود، روز گذشته در واکنش به توقیف لوگوی باشگاه پرسپولیس، در استوری اینستاگرامی خود اقدام به تمسخر این ماجرا کرد و موجب خشمگین شدن هواداران پرسپولیس شد که ساعاتی پس از این ماجرا، پسر کوچک و متعصب پرسپولیسی‌ها که به تازگی از سوی کالدرون نیز در لیست مازاد قرار گرفته است، پاسخی دندان شکن را به این بازیکن داد! حمیدرضا طاهرخانی با انتشار تصویر زیر از سام درخشانی در لباس پرسپولیس به همراه شهاب حسینی خطاب به او نوشت: به بعضیا باید گفت یاد بگیر پشت کسی حرف که می‌زنی، وقتی دیدیش جلوش خم و راست نشی!

نظرها

اخبار بیشتر