ژنرال آمریکایی به توان و قدرت ایران در خلیج فارس اعتراف کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سرگرمی
ژنرال آمریکایی به توان و قدرت ایران در خلیج فارس اعتراف کرد

ژنرال آمریکایی به توان و قدرت ایران در خلیج فارس اعتراف کرد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: نامزد پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای فرماندهی ستاد مشترک ارتش این کشور گفت نیروی دریایی ایران در منطقه خلیج فارس سرآمد است.

ژنرال مارک میلی در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: ایران جدی‌ترین تهدید متعارف و غیرمتعارف در منطقه برای آمریکا است. عمده‌ترین توانایی‌های نظامی ایران موشک ها و نیروی دریایی هستند. ایران بزرگترین زرادخانه موشک‌های سطح به سطح را در منطقه در اختیار دارد که شامل موشک‌های بالستیک و کروز و موشک اندازهای سیار است. برخی از این موشک‌های سطح به سطح، بردشان به ۲۰۰۰ کیلومتر می‌رسد.

ژنرال آمریکایی به توان و قدرت ایران در خلیج فارس اعتراف کرد - 2

وی همچنین اذعان کرد: نیروی دریایی ایران سرآمد (نیروهای دریایی منطقه) خلیج فارس است. نیروی دریایی ایران دارای تعداد بسیاری قایق‌های کوچک و مین‌های دریایی است که باعث می‌شود در جریان هر نبردی، آزادی حرکت و جابجایی برای حریف دشوار شود. نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با گروه‌های مختلف در سراسر منطقه خاورمیانه ارتباط دارد تا منافع ایران را به پیش ببرد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

این مقام نظامی آمریکا تاکید کرد رئیس جمهور کشورش به روشنی گفته است که خواستار جنگ با ایران نیست و تمایل دارد با تهران مذاکره کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر