ضرورت ورود خودرو به بازار بورس/ دست دلالان باید کوتاه شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. تکنولوژی
ضرورت ورود خودرو به بازار بورس/ دست دلالان باید کوتاه شود

ضرورت ورود خودرو به بازار بورس/ دست دلالان باید کوتاه شود

سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، عنوان کرد: شرایط و ضوابط ورود خودرو به بازار بورس وجود دارد و باید متولیان هر چه سریعتر این اقدام را انجام دهند تا با نابسامانی‌های بازار خودرو مقابله شود.

اعتمادآنلاین| سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره راهکارهای حل مشکل بازار خودرو، گفت: ورود خودرو به بورس یکی از راهکارهای اساسی برای مقابله با نابسامانی‌های بازار خودرو است.

وی با بیان اینکه شرایط و ضوابط ورود خودرو به بورس وجود دارد، ادامه داد: باید اقدامات اساسی در این زمینه هر چه سریع‌تر انجام شود تا مشکلات بازار خودرو از این طریق کاهش یابد و دست دلالان از بازار خودرو کوتاه شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه خودرو از آن دسته محصولاتی است که شناسنامه مشخصی دارد و برای ورود به بورس نیاز به نمادسازی آن نیست، تصریح کرد: در حالی که محصولی چون زعفران بدون هیچ گونه شناسنامه‌ای و صرفا با تعریف شاخصه‌هایی برای آن وارد بورس شده است، ضروری است که خودرو هم وارد بورس شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

باستانی با بیان اینکه ما در مجلس پیشنهاد ورود خودرو به بورس را بررسی و به مرکز پژوهش‌ها ارائه کرده‌ایم، افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس در حال مطالعه و بررسی این موضوع است اما هنوز نظر خود را به ما ارائه نداده‌اند.

وی با اشاره به اینکه متولی ورود خودرو به بازار بورس خودروسازان، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و وزارت اقتصاد و امور دارایی است، خاطرنشان کرد: لازم است این مجموعه هم با همکاری با یکدیگر شرایط ورود خودرو به بورس را هر چه سریع‌تر فراهم کنند.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر