سریع‌ترین خودروی دنیا سال آینده رکورد می‌زند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. تکنولوژی
سریع‌ترین خودروی دنیا سال آینده رکورد می‌زند؟

سریع‌ترین خودروی دنیا سال آینده رکورد می‌زند؟

ایسناخبرگزاری ایسنا |
تیم توسعه دهنده خودروی مافوق صوت "بلادهوند"(Bloodhound) که قرار است سریع‌ترین خودروی ساخته شده در دنیا باشد اعلام کرد اواخر سال آینده سرعت حرکت باورنکردنی این خودرو را به آزمایش خواهد گذاشت و به دنبال شکستن رکورد سریع‌ترین وسیله نقلیه زمینی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، پروژه ساخت خودروی مافوق صوت "بلادهوند" (Bloodhound) در ماه دسامبر سال گذشته دچار ورشکستگی شد و اعلام شد که توسعه آن متوقف خواهد شد. اما کمی بعد از پشتیبانی مالی برخوردار شد تا بار دیگر به اهداف خود در ثبت رکورد سریع‌ترین وسیله نقلیه روی زمین بپردازد.

این خودرو برای اولین بار از زمان بازتولید، در ماه اکتبر به نمایش در خواهد آمد و تیم سازنده اعلام کرد که قصد دارد آزمایش سرعت آن را اواخر سال ۲۰۲۰ در صحرای آفریقای جنوبی انجام دهد.

این خودرو برای ثبت رکورد سریع‌ترین وسیله نقلیه زمینی با سرعت بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر در ساعت ساخته می‌شود.

پروژه ساخت خودروی مافوق صوت "بلادهوند«(Bloodhound) در ماه دسامبر سال گذشته دچار ورشکستگی شد و یک کارآفرین به نام»یانوارهورست" (Ian Warhurst) آن را خریداری کرد و پس از تغییر نام خودرو از SSC به LSR (رکورد سرعت زمینی)، عملیات توسعه آن در ماه مارس به یک مرکز تحقیقاتی جدید منتقل شد.

در این مرکز تحقیقاتی کمک‌فنرها و بدنه ارتقا یافت و حسگرهای فشار، بار، سیستم ایمنی آتش نشانی و سیستم ترمز چتری جدید نیز اضافه شد.

این خودرو در تست سرعت اولیه خود در اکتبر ۲۰۱۷ در فرودگاه کورن‌والنیوکوی به سرعت ۳۳۷ کیلومتر در ساعت رسیده است.

در خبری بخوانید: اخبار و تازه های علم و تکنولوژی

سریع‌ترین خودروی دنیا سال آینده رکورد می‌زند؟ - 8

توسعه دهندگان در آزمایشی که ماه اکتبر در آفریقای جنوبی انجام می‌شود به دنبال رسیدن به سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت خواهند بود. این سرعت به عنوان نقطه عطفی کلیدی و یک تمرین کامل برای شکستن رکورد مدنظر است و طی آن از صدها حسگر جاسازی شده در خودرو استفاده می‌کنند تا بدانند خودرو در سرعت بسیار بالا چگونه رفتار می‌کند.

"یانوارهورست«می‌گوید: من هیجان زده هستم که ما می‌توانیم آزمایش سرعت»بلادهوند" را در آفریقای جنوبی انجام دهیم. این کمپین شکستن رکورد سرعت زمینی در مقایسه با هر کمپین ثبت سرعت دیگری، با فرصت‌هایی که از طریق تکنولوژی دیجیتالی فراهم شده‌اند، آماده شده است. تیم سازنده برای طراحی خودرو از محاسبات دینامیک سیالات استفاده کرده که به ما امکان جمع آوری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به عملکرد خودرو در زمان واقعی را می‌دهد. همچنین چرخ‌ها به طور خاص برای این مسیر طراحی شده‌اند.

اگر همه چیز خوب پیش برود، تیم سازنده در حال برنامه‌ریزی برای ثبت رکورد در اواخر سال ۲۰۲۰ است. رکورد بالاترین سرعت زمینی فعلی ۱۲۲۷٫۹۸۵ کیلومتر در ساعت است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
شرکت شیائومی اعلام کرده که گوشی ردمی نوت ۷ را با رنگبندی جدید نقره‌ای یخی وارد بازار می‌کند. این خبری خوش برای افرادی است که دوست دارند گوشی هایی با رنگبندی جدید داشته باشند. بسیاری از کاربران جوان و بانوان هم دوست دارند گوشی آنان از رنگ‌های خاص برخوردار باشد. شرکت شیائومی ردمی نوت ۷ را در سراسر جهان با رنگ‌های متنوعی ارائه می‌کند اما همزمان در حال گسترش پالت رنگی خود است و قرار است یک نسخه با رنگ نقره یا یخی را نیز به پالت رنگی خود بیفزاید که البته احتمالا ابتدا در بازار داخلی (چین) ارائه می‌شود. نکته جالب توجه این است که احتمالا هر دو نسخه ردمی نوت ۷ یعنی ردمی نوت ۷ با تراشه اسنپدراگون ۶۶۰ و ردمی نوت ۷ پرو این تغییر رنگ را تجربه خواهند کرد.
چرخانچرخان1 روز قبل
وی در ادامه صحبت‌هایش قول مساعد تغییر و بازسازی طراحی این بخش از خودروهای لکسوس را داد. البته رونمایی از خودروهای تمام برقی شاید خبرساز برای برند لکسوس نباشد ولی طراحی ظاهری جدید از این خودروسازی به طور قطع سر وصدای زیادی را به پا خواهد کرد و حتی ممکن است برخی از مالکان خودروهای لکسوس از این موضوع ناراحت شوند. این رو هم بخون: نگاهی کوتاه به لکسوس LX۵۷۰ مدل ۲۰۱۹با این وجود انتظار می‌رود این کانسپت جدید تمام برقی جلو پنجره و توری مشبک جدیدی داشته باشد. شاید این کانسپت جدید لکسوس با رونمایی شدن پلتفرم، طراحی، داده‌های تکنیکی و باتری با قدرت جدید بتواند تغییری در بازار جهانی بدهد. قرار است تا سال ۲۰۲۵ میلادی تویوتا و لکسوس رویهم رفته ۱۰ خودروی تمام برقی جدید را وارد دنیای خودروسازی کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خرگزاری رویترز؛ فروش خودرو در بازار اروپا در ماه گذشته به طور چشمگیری کاهش یافت. انجمن شرکت‌های خودروسازی اروپا روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد فروش خودرو در اروپا در ماه ژوئن گذشته به طور چشمگیری، کاهش داشته و این در حالی است که بازار فروش خودرو در اروپا در ماه مه امسال از ثبات نسبی برخوردار بود. انجمن شرکت‌های خودروسازی اروپا اعلام کرد علت کاهش فروش در ماه ژوئن امسال کم بودن روزهای کاری است. این میزان فروش نسبت به همین ماه در سال گذشته ۷٫۹ دهم درصد، کاهش نشان می‌دهد. بیشترین میزان کاهش فروش خودرو نیز در فرانسه و اسپانیا به ترتیب ۸٫۴ درصد، و ۸٫۳ دهم درصد، بوده است. فروش خودروهای نو در اروپا در شش ماهه نخست امسال نسبت به همین مدت زمان در سال گذشت ۳٫۱ دهم درصد، کاهش نشان می‌دهد. از نظر کاهش فروش شرکت‌ها، فروش شرکت پژو ۱۰٫۵ درصد و فروش گروه خودروسازی «پژو سیتروئن»، بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی فرانسه، ۸٫۲ دهم درصد کاهش یافته است. فروش شرکت خودرو سازی ‏رنو، دومین شرکت بزرگ ‏خودرو سازی در فرانسه ‏بعد از گروه خودرو ‏سازی ‏پژو ‏‏سیتروئن نیز ۳٫۹ دهم درصد کاهش یافته است.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه سارقان اغلب باطری‌های خودرو را سرقت می‌کردند، ادامه داد: تیمی از کارآگاهان اداره بیستم و معاونت اطلاعات جنایی پلیس آگاهی شناسایی و دستگیری متهمان را برعهده گرفتند. وی عنوان کرد: در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که متهمان پرونده از جمله سارقان سابقه دار بوده که با تشکیل باندی در جنوب شهر تهران با همکاری یکدیگر اقدام به سرقت می‌کنند. سرهنگ میرزکی افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیم‌های مختلف از کارآگاهان به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در عملیات‌های همزمان، سارقان لوازم خودرو را در مخفیگاهشان دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی پایتخت منتقل کنند. این مقام انتظامی گفت: هر ۴ سارق به ۶۰ فقره لوازم خودرو که اکثریت باطری خودروهای سواری بود اعتراف و اظهار کردند که لوازم سرقتی را به مالخری در محدوده خلازیر فروخته‌اند. وی اضافه کرد: با دستگیری مالخر اموال مسروقه باند ۵ نفره سارقان لوازم خودرو منهدم شد، ولیکن تحقیقات پلیسی تا شناسایی کامل مال باختگان ادامه دارد.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
همشهری آنلاین: تیتر یک روزنامه‌های ورزشی صبح ایران به هم‌گروهی ایران و عراق، صحبت‌های استراماچونی، بشار رسن و پرسپولیس و برخی موضوع‌های دیگر اختصاص دارد:۲۷ تیر؛ صفحه اول روزنامه‌های ورزشی صبح ایران روزنامه‌ ۲۷ تیر؛ صفحه اول روزنامه‌های ورزشی صبح ایران ۲۷ تیر؛ صفحه اول روزنامه‌های ورزشی صبح ایران ۲۷ تیر؛ صفحه اول روزنامه‌های ورزشی صبح ایران کد خبر ۴۴۸۲۹۳
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
یادآوری: شما اپلیکیشن فیس‌اپ را از کجا می‌گیرید؟ از اپ استور اپل و گوگل پلی. اما تصور کنید که فیس‌اپ عکس میلیون‌ها شهروند هر کشور را داشته باشد. گرچه تیم تحقیق و توسعه R&D این شرکت در روسیه هستند، اما فیس‌اپ عکس‌ها را وارد فضای ابری گوگل و آمازون می‌کند. فیس‌اپ اطمینان داده که عکس‌ها را با شرکت یا شخص دیگری به اشتراک نمی‌گذارد و در مورد دیگر اطلاعات کاربران هم همین کار ار می‌کند. چطور فیس‌اپ ابزار جاسوسی است ولی سرویس‌های اینترنتی چینی، آمریکایی یا اصولا هر شبکه اجتماعی که کاربران انبوه داشته باشد، ابزار جاسوسی نیستند؟!

نظرها

اخبار بیشتر