موافقت مجلس نمایندگان با صدور احضاریه علیه کوشنر و ۱۱ مقام کاخ سفید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سیاسی

موافقت مجلس نمایندگان با صدور احضاریه علیه کوشنر و ۱۱ مقام کاخ سفید

انتخابخبرگزاری انتخاب |
کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه برای جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ و ۱۱ تن دیگر از مقام‌های کاخ سفید موافقت کرد.
موافقت مجلس نمایندگان با صدور احضاریه علیه کوشنر و ۱۱ مقام کاخ سفید - 0

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه برای جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ و ۱۱ تن دیگر از مقام‌های کاخ سفید موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات‌هاست، موافقت کرده در راستای تحقیقاتش درباره مداخله انتخاباتی روسیه برای ۱۲ مقام کاخ سفید احضاریه صادر کند.

یکی از این ۱۲ نفر جارد کوشنر داماد دونالد ترامپ و مشاور ارشد دولت او است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا تحت رهبری چرولد ندلر دموکرات قرار داشته که مشغول تحقیق درباره موضوع مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا و همچنین رسوایی‌های دیگر است.

کوشنر دستیار ارشد ترامپ جزو یکی از ۱۲ مقامی است که روز پنج‌شنبه در این کمیته صدور احضاریه برای آنها تصویب شد. اکنون ندلر باید درباره انتشار رسمی این احضاریه‌ها تصمیم بگیرد.

ترامپ از اختیارات اجرایی خود استفاده کرده و دستور داده مقام‌های دولتش چه مقام‌های فعلی و چه مقام‌های سابق با این کمیته مجلس نمایندگان همکاری نکنند.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

ترامپ گفته با پایان تحقیقات بازرس ویژه رابرت مولر درباره موضوعاتی نظیر امکان تبانی ترامپ با روسیه برای مداخله در انتخابات و یا امکان ارتکاب ممانعت از اجرای عدالت از سوی ترامپ دیگر همکاری با این کمیته موضوعیتی ندارد.

دشواری ایجاد شده در وادار کردن مقام‌های دولت ترامپ به ایراد شهادت در کنگره احتمالا در ادامه، کار را به دادگاه خواهد کشاند.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا خواستار صحبت با کوشنر درباره دست داشتن در یک نشست سال ۲۰۱۶ با مقام‌های ارشد کمپین انتخاباتی است که در آن یک وکیل روس مرتبط با کرملین پیشنهاد اطلاعات مخرب علیه هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری سابق دموکرات‌ها را داد.

از جمله دیگر چهره‌های یهودی که این احضاریه‌ها برای آنها در نظر گرفته شده دیوید پکر مدیرعامل آمریکن مدیا هستند راد روزستاین معاون سابق دادستان کل آمریکا که رابرت مولر را برای تحقیقات در مورد کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ترامپ معرفی کرد نیز در فهرست این احضاریه‌ها قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس15 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اقدام تعدادی از نمایندگان مجلس برای جمع‌آوری امضا با هدف فشار به قوه قضائیه جهت لغو مجازات محمدرضا خاتمی گفت: این اقدام از روی غلبه احساسات و طرفداری حزبی صورت گرفته است و به همین جهت از جایگاهی برخوردار نیست. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: قطعا امضای این نامه کار دستی نبوده و به منزله دخالت در امور قوا تلقی می‌شود. این اقدام از روی غلبه احساسات و طرفداری حزبی صورت گرفته است و به همین جهت از جایگاهی برخوردار نیست. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قوه قضاییه حق دارد هر نوع جرمی را مورد بررسی قرار دهد و برای آنها متناسب با قانون حکم صادر کند، خاطرنشان کرد: با نوشتن و امضاء نامه و طومار تحت یک شرایط جوی خاص، حکم دستگاه قضایی نباید تغییر کند. انتهای پیام/

آمریکا سازمان ملل را گروگان گرفته است

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
وی با بیان اینکه آمریکا سازمان‌های بین المللی از جمله «سازمان ملل متحد» را به گروگان گرفته است، گفت: طبق قانونی که در چارچوب مصوبه شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۷ بین آمریکا و سازمان ملل وضع شده، «بند یازدهم» می‌گوید «هیچ یک از دولت‌های ایالتی، فدرال و محلی آمریکایی حق اخلال در تردد نمایندگان سیاسی و کسانی را که به دعوت سازمان ملل متحد به مقر این سازمان در نیویورک می‌روند ندارند». در دروه قبل هم شاهد بودیم که جمهوری اسلامی نام سفیری را به عنوان نماینده دائم جمهوری اسلامی نزد سازمان ملل اعلام کرد، اما دولت اوباما آن را رد کرد و الان هم محدودیت‌های گسترده‌ای را برای دیپلمات‌های و خبرنگاران ایرانی قائل شده‌اند. این کارشناس سیاست خارجی با اشاره به اینکه این اقدام، تنها نقض قوانین و عرف بین‌المللی از سوی ایالات متحده نیست، گفت: آمریکایی‌ها الان در تهران ۱۶ نهاد اطلاع‌رسانی دارند؛ از جمله «سی. اس» و بسیاری از رسانه‌های دیداری و نوشتاری و حتی سه آژانس عکس در تهران دارند؛ اما در برابر دو خبرنگار «خبرگزاری جمهوری اسلامی» و «خبرگزاری صداوسیما» محدودیت‌های بسیار شدیدی را اعمال کردند. پیش از این محدودیت ۴۰ کیلومتری بود و الان تبدیل به محدودیت یک کیلومتری برای تردد شده است.
الفالف15 ساعت قبل
برخی رسانه‌های عربی منطقه در روزهای اخیر اخباری درباره درخواست امارات متحده عربی از ایران برای کمک به خروج آبرومندانه از باتلاق یمن منتشر کرده‌اند. همزمان بازار ارز شاهد کاهش قیمت‌ها و تثبیت کامل بوده که برخی این موضوع را به کاهش فشار امارات متحده عربی به صرافی‌های ایرانی نسبت داده‌اند. در این تجاوز امارات متحده عربی به صورت کامل در کنار عربستان ایستاد تا بتوانند به زعم خودیمن را ظرف چند روز یا هفته تصرف نمایند. در چنین شرایطی بسیاری از تحلیل گران اذعان می‌کنند امارات متحده عربی تلاش هایی را برای رهایی از این وضعیت بغرنج آغاز کرده است. به همین دلیل روشن است که این وضعیت می‌تواند ضربات مهلکی به اقتصاد امارات متحده عربی وارد نماید.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور امریکا روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که ایالات متحده در صددتغییر نظام در ایران نیست بلکه می‌خواهد با این کشور همکاری نماید. پیشتر، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که مراحل آغاز تحویل اس-۴۰۰ به کشور در حال انجام شدن است. ​دسامبر سال ۲۰۱۷ ترکیه اعلام کرد قرارداد خرید دو فروند سامانه اس- ۴۰۰ از روسیه را به ارزش دو میلیارد دلار نهایی کرده است. بر اساس مفاد قرارداد، ۴۵ درصد هزینه را ترکیه به صورت نقد می‌پردازد (که بخشی از آن را پیش پرداخت کرده است) و ۵۵ درصد آن بصورت وام روسیه به به ترکیه پرداخت می‌شود. انتهای پیام/.

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
انتخابانتخاب11 ساعت قبل
نیروهای آمریکایی این ائتلاف بین المللی را فرماندهی خواهند کرد، اما وظیفه اسکورت نفت کش‌های تجاری بر عهده کشتی‌های کشورهای دیگر قرار خواهد گرفت. این پیشنهاد جدید در واکنش به حملات اخیر به نفت کش‌ها در خلیج عمان ارائه شده است. این هفته همچنین (ادعا شد که) نیروهای ایرانی به دنبال جلوگیری از عبور یک نفت کش بریتانیایی از تنگه هرمز بودند. در نهایت، به کشتی‌های جنگی آمریکا اجازه داده شد که تمام اقدامات لازم را برای محافظت از نفت کش‌ها انجام دهند. در نتیجه، چندین نفت کش باید در ورودی آب‌های خلیج منتظر یک کشتی اسکورت کننده بمانند و در قالب یک گروه حرکت کنند.

نظرها

اخبار بیشتر