وزیر خارجه انگلیس: ‌ آمر قتل خاشقجی باید در برابر عدالت قرار بگیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. حوادث

وزیر خارجه انگلیس: ‌ آمر قتل خاشقجی باید در برابر عدالت قرار بگیرد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
وزیر خارجه انگلیس بر لزوم اطمینان از محاکمه آمر قتل جمال خاشقجی تاکید کرد. جرمی هانت گفت: ما صراحتاً گفتیم این جنایت با ارزش‌های کشور ما مغایرت دارد و شخصاً درباره این موضوع چه در مذاکرات با ملک سلمان و چه در مذاکرات با ولیعهد و وزیر خارجه عربستان رایزنی داشتم.
وزیر خارجه انگلیس: ‌ آمر قتل خاشقجی باید در برابر عدالت قرار بگیرد - 0

وزیر خارجه انگلیس بر لزوم اطمینان از محاکمه آمر قتل جمال خاشقجی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، جرمی هانت، ‌وزیر خارجه انگلیس در حاشیه کنفرانس جهانی آزادی رسانه که وزارت خارجه انگلیس با همکاری همتای کانادایی خود در لندن ترتیب داده به خبرگزاری آناتولی درباره اعمال فشارهای انگلیس بر عربستان جهت تضمین بازخواست و مجازات قاتلان جمال خاشقجی، ‌ خبرنگار منتقد سعودی و اتخاذ گام‌هایی در صورت عدم حصول هیچ توافقی در این باره گفت: ما صراحتا گفتیم این جنایت با ارزش‌های کشور ما مغایرت دارد و شخصا درباره این موضوع چه در مذاکرات با ملک سلمان و چه در مذاکرات با ولیعهد و وزیر خارجه عربستان رایزنی داشتم.

خبری: اخبار حوادث فوری

وی خاطرنشان کرد: انگلیس صراحتا گفته که باید اجرای تدابیر قضایی مناسب در قبال این جنایت تضمین شود.

وزیر خارجه انگلیس ادامه داد: در حال حاضر روندی در عربستان در این باره دنبال می‌شود و برخی درخصوص این جنایت بازداشت شده‌اند. ما منتظریم ببینیم چه اتفاقی می‌افتد اما به طور شفاف گفته‌ایم باید مطمئن شویم کسی که دستور ارتکاب این جنایت را صادر کرده در برابر دستگاه قضا محاکمه می‌شود.

هانت درباره کنفرانس جهانی آزادی رسانه نیز گفت، ‌هدف از برگزاری آن حمایت از اصل آزادی مطبوعات است که جزئی مهم از تحول دموکراتیک در هر کشوری است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: من باور دارم که کشورهای همسایه همچون عربستان سعودی خواهان کاهش تنش‌ها نیستند. وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: من باور دارم که کشورهای همسایه همچون عربستان سعودی خواهان کاهش تنش‌ها نیستند. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به امکان مذاکره با عربستان سعودی اظهارکرد: ما برای مذاکره آماده‌ایم. نخست وزیر پاکستان از ما خواست تا با عربستان مذاکره کنیم. ظریف در ادامه تصریح کرد: پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی از عرب‌ها پیغامی دریافت کردیم که می‌گفتند ما خواهان مذاکره هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر