آتش افروزی عمدی در اراضی قزوین / ۲۷ کشته و مجروح بر اثر یکی از آتش سوزی‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. حوادث

آتش افروزی عمدی در اراضی قزوین / ۲۷ کشته و مجروح بر اثر یکی از آتش سوزی‌ها

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: ۲ پرونده آتش افروزی در اراضی استان تشکیل و ۲ نفر به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش رکنا، قدرت الله مهدیخانی روز جمعه افزود: یکی از این پرونده‌ها مربوط به آتش افروزی در زمین‌های کشاورزی حاشیه آزادراه قزوین - زنجان است که دود حاصل از آن منجر به تصادف در آزادراه، کشته شدن ۲ نفر و مجروحیت ۲۵ تن شده بود.

وی اضافه کرد: پرونده دیگر مربوط به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان است که فردی را به علت آتش سوزی اراضی جنگلی در طارم سفلی به مراجع قضائی استان معرفی کرده است.

مهدیخانی با بیان اینکه مساحت آتش سوزی‌ها در استان قزوین به ۲۶۰ هکتار رسیده است، اظهار داشت: در سال ۹۷ مساحت کل آتش سوزی‌های اراضی استان حدود ۱۰۰ هکتار بود که این رقم در سال جاری چندین برابر شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین همچنین گفت: سال گذشته از اواسط تیرماه شاهد آتش سوزی در اراضی دشت قزوین بودیم که امسال با توجه به افزایش بارندگی و رشد سرسام آور علفزارها آتش سوزی‌ها از اواخر اردیبهشت ماه شروع شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث 24 ساعت

مهدیخانی ۹۰ درصد عامل آتش سوزی را خطای انسانی برشمرد و گفت: با وجود هشدارهای متعدد به کشاورزان برای خودداری از آتش زدن باقی مانده محصول، متأسفانه آنها توجهی نکرده و آتش زدن باقی مانده محصول را همانند کود طبیعی برای تقویت خاک می‌دانند.

این مسئول خاطرنشان کرد: مدیریت بحران استان از ابتدای سال جاری با توجه به ترسالی پیش بینی کرده بود که میزان آتش سوزی‌های امسال بیشتر از سال‌های گذشته باشد بنابراین هشدار و پیام‌های ایمنی لازم را صادر کرد و مردم نیز باید با رعایت برخی نکات از آتش سوزی بیشتر در دشت قزوین جلوگیری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی تبریز با تاکید بر اینکه قانون گذاری بیشترین نقش را در پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری داشته است، گفت: قانونگذاری موثرتر از آموزش بوده است. مژگان لطفی، روز چهارشنبه در پانل تخصصی چهارشنبه آخر سال با بیان اینکه سوختگی آغاز فاجعه‌ای برای شخص خانواده و جامعه بوده و عوارض جسمی و روانی بسیاری تحمیل می‌کند، اظهار کرد: بر اساس آمار مرکز تحقیقات سوختگی در کشور ما هشت برابر میانگین جهانی است. کارشناس مسئول پیشگیری از حوادث در مرکز بهداشت تبریز نیز در ادامه گفت: استان ما در حوادث چهارشنبه آخر سال در بین پنج دانشگاه اول سال قرار دارد و ۸۰ درصد از مصدومان مرد و ۲۰ درصد زن هستند. وی بیان کرد: ۵۱٫۴ درصد از مواد آتش بازی چهارشنبه آخر سال را ترقه، ۹٫۵ درصد را آتش و ۸٫۲ درصد را نارنجک و دیگر مواد تشکیل می‌دهند. پانل علمی پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال به همت مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، قطب علمی جامعه شناسی و دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
تابناکتابناک2 ساعت قبل
زن همسایه که با پیرمرد سه زنه اختلاف داشت وقتی شنید زن سوم این مرد خواستار به قتل رساندن شوهرش است در اقدامی کینه جویانه دست به قتل زد. راز این جنایت پس از دو ماه که سه مظنون در بازداشت بودند با شکسته شدن سکوت زن همسایه و اعتراف به قتل پیرمرد فاش شد. این اعترافات کافی بود تا ماموران به سراغ زن همسایه بروند و او را بازداشت کنند. اما این زن اصرار داشت که در ماجرای قتل نقشی نداشته است و گفت: زن سوم و پسرش عامل قتل مرد همسایه هستند و اختلاف ما به حدی نبود که بخواهم او را به قتل برسانم. سکوت شکسته شددو ماه از ماجرای قتل معمایی پیرمرد سه زنه گذشت تا این که صبح روز گذشته زن همسایه که نازنین نام دارد سکوتش را شکست و به قتل مرد همسایه با همدستی زن سوم اعتراف کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا با بیان اینکه از ۱۰ زلزله بزرگ در طول تاریخ در جهان، یکی در ایران اتفاق افتاده است، گفت: ۹۷ درصد مناطق ایران تحت پوشش زلزله قرار دارد. وی با اشاره به روند پیر شدن جمعیت ایران، تصریح کرد: تا «سال ۲۱۰۰» ۹۹٫۵ درصد جمعیت ایران شهر نشین خواهند شد. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا از پوشش ۹۷ درصدی مناطق ایران توسط زلزله خبر داد. خانکه با بیان اینکه تا «سال ۲۰۱۸»، ۶۱ درصد حوادث در ایران سیل بوده است، ابراز داشت: در سیل اخیر امسال ۳۲۰۰ مصدوم شدند و ۸۵ نفر جان باخته داشتیم. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا یادآور شد: مردان ۱۵ تا ۴۵ ساله بیشترین افراد آسیب دیده در حوادث ترافیکی هستند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار محمود معین‌پور در نشست فرماندهان حوزه‌ها و شوراهای سازمان بسیج کارگران و کارخانه‌ها در اهواز اظهارداشت: مجموعه ‌های خدمات رسان اهواز بسیجی و جانانه در سیل و بحران برق اهواز کارکردند با سربلندی از آن شرایط عبور نمودند تنها راه برون‌رفت از مشکلات موجود استفاده از تفکر و روحیه بسیجی در انجام امور است. وی تصریح کرد: امروز افتخار داریم که در ارائه خدمات فنی در برق اهواز نماینده فرهنگ و تفکر بسیجی هستیم و با شناخت و استفاده از ظرفیت بالای بسیج و توجه جدی به نقش آن در حل مشکلات، خدمات فنی و زیرساختی خود را به‌منظور رفاه حال همشهریان گسترش داده‌ایم. وی با تقدیر از نقش سپاه و بسیج خاطرنشان کرد: وقتی درخواست کمک کردیم مجموعه سپاه و بسیج تمام امکانات خود از اسکان تا تجهیزات را در اختیار برق اهواز قراردادند تا بتوانیم بحران شبکه برق را رفع کنیم و با استفاده از تفکر بسیجی در عرض دو سال به‌اندازه بیست سال در برق اهواز کاران جام شد. مدیرعامل برق اهواز با اشاره به سیل فروردین ۹۸ گفت: در بحث بحران سیل با استفاده از همه ظرفیت‌های استان از تأسیسات و ایستگاه‌های برق در مقابل هجوم سیل مراقبت کردیم و با بسیج حجم وسیعی از زنان و مردان هرکس به هر نحوی که می‌توانست کمک کرد تا از این سیل نیز با سربلندی عبور کنیم. انتهای پیام/۳۳۱/ ع
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اهالی مناطق آسیب دیده از توفان دنیس در بریتانیا، از حاضر نشدن مقامات دولتی در این مناطق انتقاد می‌کنند و درخواست‌ها به منظور اعلام شرایط اضطراری ملی، افزایش یافته است. شماری از سیل زدگان در انگلیس گفته‌اند اگر به جای مناطق روستایی، محلات پولدارنشین اطراف لندن آسیب می‌دید، بوریس جانسون، نخست وزیر بلافاصله در آن جا حاضر می‌شد و با مردم آسیب دیده، ابراز همدردی می‌کرد. مارک دریکفورد، وزیر اول منطقه ولز گفته ۵ تا ۱۰ میلیون پوند به منظور کمک به سیل زدگان، اختصاص می‌یابد. در پی وزش باد‌های شدید و نیز بارش باران فراوان، رسانه‌ها در انگلیس اعلام کردند خسارات توفان سیارا (Ciara) و دنیس در مناطقی از اسکاتلند، ولز و انگلیس بسیار زیاد است و هنوز جبران نشده و در شماری از مناطق، به علت ادامه بارش‌ها، هشدار جاری شدن سیل ادامه دارد. در پی توفان دنیس در هفته جاری دست کم ۵ نفر در انگلیس جان باختند، اما میزان خسارات مالی هنوز برآورد نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر