اسامی کاندیدا‌های انتخاب شده در صندوق آرا موجود است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. حوادث

اسامی کاندیدا‌های انتخاب شده در صندوق آرا موجود است

خبرگزاری میزان- دبیر ستاد هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن شورایاری‌ها با بیان اینکه اسامی کاندیدا‌های انتخاب شده در صندوق آرا موجود است، گفت: در صورتی که هر یک از کاندیدا‌ها اعتراض و شکایتی داشته باشند، پلمپ صندوق باز شده و شمارش به صورت دستی انجام می‌شود. تاریخ انتشار: 12:38 - 21 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۲۵۶۰
اسامی کاندیدا‌های انتخاب شده در صندوق آرا موجود است - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سید حمید طهایی، در خصوص رای گیری الکترونیکی در پنجمین دوره انتخابات انجمن شورایاری‌ها گفت: صندوق‌های الکترونیکی به گونه‌ای طراحی شده است که اسامی کاندیدا‌های هر حوزه انتخابیه در حافظه دستگاه ذخیره شده است.

وی افزود: در آغاز رای گیری کارت ملی رای دهنده توسط دستگاه احراز هویت تایید شده و به جای برگ تعرفه، کارت تعرفه در اختیار رای دهنده قرار می‌گیرد. در ادامه رای دهنده کارت تعرفه را در دستگاه قرار داده و با وارد کردن کد کاندیدا‌ها رای گیری آغاز می‌شود.

دبیر ستاد هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن شورایاری‌ها ادامه داد: با وارد شدن هر کد، نام، نام خانوادگی و عکس کاندیدا نمایش داده می‌شود. چنانچه کد اشتباه وارد شود، دستگاه اخطار می‌دهد. پس از ثبت اسامی با انتخاب دکمه «اتمام رای گیری» اسامی در سیستم ثبت شده و علاوه بر آن به صورت چاپی در مخزن صندوق ذخیره می‌شود.

طهایی تصریح کرد: هم زمان با ثبت اسامی در صندوق الکترونیک، اسامی در زیر یک پوشش شیشه‌ای به رای دهنده نمایش داده می‌شود و اسامی انتخاب شده رای دهنده به شکل برگه کاغذی چاپ شده درون صندوق قرار می‌گیرد. در انتهای روز رای گیری دستگاه به طور خودکار آرا را اعلام کرده و زمان شمارش آرا به چند دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ناگوار

وی ادامه داد: همچنین پس از انتخابات در صورتی که هر یک از کاندیدا‌ها اعتراض و شکایتی داشته باشند، می‌توان پلمپ صندوق را باز کرد و شمارش آرا را به صورت دستی انجام داد. لازم به ذکر است امکان خطا در این شیوه از انتخابات وجود ندارد.

طهایی با اشاره به اینکه در انتخابات گذشته از شیوه رای گیری الکترونیکی استفاده شده است، گفت: در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر در شهر‌های بسیاری با استفاده از این دستگاه رای گیری انجام شده است.

وی عنوان کرد: این شیوه رای گیری برای افرادی که سواد ندارند و از کمک دیگران برای رای دادن استفاده می‌کنند، شیوه قابل قبول و مورد اطمینانی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک2 ساعت قبل
زن همسایه که با پیرمرد سه زنه اختلاف داشت وقتی شنید زن سوم این مرد خواستار به قتل رساندن شوهرش است در اقدامی کینه جویانه دست به قتل زد. راز این جنایت پس از دو ماه که سه مظنون در بازداشت بودند با شکسته شدن سکوت زن همسایه و اعتراف به قتل پیرمرد فاش شد. این اعترافات کافی بود تا ماموران به سراغ زن همسایه بروند و او را بازداشت کنند. اما این زن اصرار داشت که در ماجرای قتل نقشی نداشته است و گفت: زن سوم و پسرش عامل قتل مرد همسایه هستند و اختلاف ما به حدی نبود که بخواهم او را به قتل برسانم. سکوت شکسته شددو ماه از ماجرای قتل معمایی پیرمرد سه زنه گذشت تا این که صبح روز گذشته زن همسایه که نازنین نام دارد سکوتش را شکست و به قتل مرد همسایه با همدستی زن سوم اعتراف کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا با بیان اینکه از ۱۰ زلزله بزرگ در طول تاریخ در جهان، یکی در ایران اتفاق افتاده است، گفت: ۹۷ درصد مناطق ایران تحت پوشش زلزله قرار دارد. وی با اشاره به روند پیر شدن جمعیت ایران، تصریح کرد: تا «سال ۲۱۰۰» ۹۹٫۵ درصد جمعیت ایران شهر نشین خواهند شد. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا از پوشش ۹۷ درصدی مناطق ایران توسط زلزله خبر داد. خانکه با بیان اینکه تا «سال ۲۰۱۸»، ۶۱ درصد حوادث در ایران سیل بوده است، ابراز داشت: در سیل اخیر امسال ۳۲۰۰ مصدوم شدند و ۸۵ نفر جان باخته داشتیم. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا یادآور شد: مردان ۱۵ تا ۴۵ ساله بیشترین افراد آسیب دیده در حوادث ترافیکی هستند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار محمود معین‌پور در نشست فرماندهان حوزه‌ها و شوراهای سازمان بسیج کارگران و کارخانه‌ها در اهواز اظهارداشت: مجموعه ‌های خدمات رسان اهواز بسیجی و جانانه در سیل و بحران برق اهواز کارکردند با سربلندی از آن شرایط عبور نمودند تنها راه برون‌رفت از مشکلات موجود استفاده از تفکر و روحیه بسیجی در انجام امور است. وی تصریح کرد: امروز افتخار داریم که در ارائه خدمات فنی در برق اهواز نماینده فرهنگ و تفکر بسیجی هستیم و با شناخت و استفاده از ظرفیت بالای بسیج و توجه جدی به نقش آن در حل مشکلات، خدمات فنی و زیرساختی خود را به‌منظور رفاه حال همشهریان گسترش داده‌ایم. وی با تقدیر از نقش سپاه و بسیج خاطرنشان کرد: وقتی درخواست کمک کردیم مجموعه سپاه و بسیج تمام امکانات خود از اسکان تا تجهیزات را در اختیار برق اهواز قراردادند تا بتوانیم بحران شبکه برق را رفع کنیم و با استفاده از تفکر بسیجی در عرض دو سال به‌اندازه بیست سال در برق اهواز کاران جام شد. مدیرعامل برق اهواز با اشاره به سیل فروردین ۹۸ گفت: در بحث بحران سیل با استفاده از همه ظرفیت‌های استان از تأسیسات و ایستگاه‌های برق در مقابل هجوم سیل مراقبت کردیم و با بسیج حجم وسیعی از زنان و مردان هرکس به هر نحوی که می‌توانست کمک کرد تا از این سیل نیز با سربلندی عبور کنیم. انتهای پیام/۳۳۱/ ع
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اهالی مناطق آسیب دیده از توفان دنیس در بریتانیا، از حاضر نشدن مقامات دولتی در این مناطق انتقاد می‌کنند و درخواست‌ها به منظور اعلام شرایط اضطراری ملی، افزایش یافته است. شماری از سیل زدگان در انگلیس گفته‌اند اگر به جای مناطق روستایی، محلات پولدارنشین اطراف لندن آسیب می‌دید، بوریس جانسون، نخست وزیر بلافاصله در آن جا حاضر می‌شد و با مردم آسیب دیده، ابراز همدردی می‌کرد. مارک دریکفورد، وزیر اول منطقه ولز گفته ۵ تا ۱۰ میلیون پوند به منظور کمک به سیل زدگان، اختصاص می‌یابد. در پی وزش باد‌های شدید و نیز بارش باران فراوان، رسانه‌ها در انگلیس اعلام کردند خسارات توفان سیارا (Ciara) و دنیس در مناطقی از اسکاتلند، ولز و انگلیس بسیار زیاد است و هنوز جبران نشده و در شماری از مناطق، به علت ادامه بارش‌ها، هشدار جاری شدن سیل ادامه دارد. در پی توفان دنیس در هفته جاری دست کم ۵ نفر در انگلیس جان باختند، اما میزان خسارات مالی هنوز برآورد نشده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
وی ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان چهار طبقه در حال ساخت بود که در قسمت حیاط آن هم یک ساختمان دو طبقه دیگر با اسکلت‌های بتنی در حال ساخت بود. در قسمت حیاط کارگران در حال حفر یک چاه بودند که در عمق بیست متری به یکباره و به دلایل نامشخصی سازه‌های این ساختمان دو طبقه به همراه سقف‌ها تخریب شده و روی دهانه چاه را می‌بندد. ملکی با بیان اینکه این سازه بسیار متزلزل تخریب شده بود و هر لحظه امکان تخریب مجدد سازه نیز وجود داشت گفت: آتش‌نشانان در یک عملیات راپل یا کار با طناب از طبقه دوم این ساختمان چهار طبقه، کارگاه عملیاتی بستند و نجاتگران خود را به ارتفاع دهانه بالای چاه رساندند و با احتیاط کامل دهانه چاه را خلوت کردند. سخنگوی آتش‌نشانی تهران با تاکید بر حساسیت این عملیات گفت: بعد از مدتی تلاش نجاتگران هر دو کارگر جوان که تابعیت افغانستان را داشتند زنده از داخل چاه خارج کردند و به خارج از محوطه خطرناک انتقال دادند. وی با بیان اینکه علیرغم اینکه وضعیت جسمی این افراد نامناسب نبود برای بررسی‌های تکمیلی به عوامل اورژانس تحویل داده شدند افزود: حتما باید ایمنی سازه‌های در حال ساخت رعایت شود و کارگران هم بدون هماهنگی با مسئولان ناظر اقداماتی انجام ندهند.

نظرها

اخبار بیشتر